شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

نازک شدن و ریزش مو

1. با عرض سلام و خسته نباشید
    چندین ماه است که دچار ریزش مو و کم حجم شدن آن شده ام ، (طی این مدت هم دچار شوک روحی شدید شدم و هم دچار ناراحتی معده که از خوردن بسیاری از مواد غذایی محروم شدم)، در ضمن مدت حدود 5 سال بود که بنا به تشخیص پزشک معالجم  (برای کیست تخمدان) از قرصهای ضد بارداری و بطور متناوب فیناستراید و فلوتامید و اسپیرونولاکتون استفاده میکردم که حدودا همزمان با شروع ریزش موهام آنها را قطع کردم و حالا فقط مدکسی پروژسترون مصرف میکنم.
    کم حجم شدن مو چه عللی میتواند داشته باشد ؟
    با تشکر و سپاس فراوان

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام
    هیلدا خانم شما خودتون جواب خودتون رو دادید. شوک روحی که بهتون وارد شده دلیل کاملا موجهیه. چون یکی از عمده ترین دلایل ریزش مو مسائل روحیه بخصوص در خانم ها. 5 ساله دارو مصرف میکنید؟!!! کیستتون تو این 5 سال از بین نرفته؟! یکی از دلایلش هم میتونه همین مسئله باشه.
    به هر حال بهترین راه مراجعه به متخصص پوست و مو هست.
    موفق باشید...

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  3. سلام.
    وضعیت بدنی خانمها با آقایون فرق داره ولی منم از وقتی که یادم میاد موهام بی دلیل میریخت و میریزه.(البته اینم قبول دارم که شرایط روحی اثر داره).ولی تقریبا همیشه روی بالشم مو میبینم، موقع شست و شوی سرم توی حموم بی نهایت مو میریزه.طوریه که پوست وسط سرم کاملا پیداست.من قبلا حدود 4 سال روغن بادوم تلخ به سرم میزدم،کم میریخت و فکر میکنم هم پرتر شد و هم تقویت.یک سال و نیم همراه با اتوی ملایم،وازلین میزدم که ویتامین ای،دی و آ داشت.ریزش موهام بیشتر شد(شاید دلیلش وضعیت روحی خرابم بود).دو ماه پیش دوباره رو اوردم به روغن بدون اتو،که ریزشش خیلی کم شد ولی دوباره بدون دلیل دوباره ریزش پیدا کرد.ولی من بر خلاف بعضی از پسرایی که میشناسم،هیچوقت غم ریزش موهامو نخوردم چون میدونم دردی که دوا نمیکنه،هیچ،بلکه بیشترم میشه.با این هال بازم میریزه.من میگم شاید ریزش مو دلایل تغییر غذا یا  آب و هوایی هم داشته باشه!!! البته اینم بگم موهای من ارثی نازک و کم پشته...
    تا اونجایی که از این و اون شنیدم،کسی از قطره ماینوکسیدیل خیری ندیده.
    در آخر...شاید این مقطعی باشه و بگذره.شما سعی کن بهش کمتر فکر کنی، همیشه نمیتونی جلوی ریزش مو رو بگیری . فقط سعی به تقویت کردنشون کن..
    انشالله که مشکلتون حل بشه...

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید