شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ترشح سفید در واژن بدون سابقه نزدیکی

1. سلام
    راستش من یک سوال داشتم . من با نامزدم هیچ رابطه ای از نزدیک نداشتم .دیشب به من گفت که از واژن ایشان ترشح هاتی سفید مایل به رنگ زرد چند روزاست که  از ایشان خارج میشه !یکم نگران شده !از من سوال کرد که بپرسم این ترشحات چی ممکنه باشه و علت آن چیست؟

با تشکر

2. Amidarkangel نوشته است: سلام
    راستش من یک سوال داشتم . من با نامزدم هیچ رابطه ای از نزدیک نداشتم .دیشب به من گفت که از واژن ایشان ترشح هاتی سفید مایل به رنگ زرد چند روزاست که  از ایشان خارج میشه !یکم نگران شده !از من سوال کرد که بپرسم این ترشحات چی ممکنه باشه و علت آن چیست؟

با تشکر

باسلام
    ترشحات میتونه ناشی از عوامل مختلفی باشه، بایدپس از معاینه قضاوت شود، میتونه ناشی از عفونت باشه یا........
    بنابراین دراولین فرصت به متخصص زنان مراجعه کنه!

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. Amidarkangel نوشته است: سلام

دوست عزیز:
    در بانوان غدد داخل واژن و دهانه رحم به طور مداوم مقدار کمی مایع ترشح می کنند. این مکانیسم کمک به سلامت و پاک شدن مجرای تناسلی می کند. این ترشحات اکثراً بیرنگ و یا حداکثر شیری کم رنگ و بدون بو هستند، ولیکن بسته به سیکل ماهیانه در خانم ها رنگ و غلظت آن تغییر پذیر است. به طوریکه در زمان تخمک گذاری، حاملگی،شیر دادن و نزدیکی جنسی مقدار این ترشحات بیشتر می شود .

بنابراین با توجه به نکات ذکر شده باید توجه داشت که افزایش ترشحات واژن در در بسیاری موارد طبیعی است، به ویژه اینکه ترشحات باعث مرطوب شدن مجرای تناسلی می شود،که این خود کمک بسیار در پیشگیری از بیماری گوناگون در این ناحیه می کند.

چه زمانی این افزایش ترشح طبیعی نیست؟
    اگر افزایش ترشح باعث تغییر رنگ، بو ، التهاب ناحیه تناسلی، خارش، سوزش بشود غیر طبیعی خواهد بود به ویژه اینکه اگر بیمار در زمان عادت ماهیانه نباشد ولیکن ترشح خونی داشته باشد، حتماً باید به پزشک مراجعه کند.

چه چیز باعث این تغییرات می شود؟
    هر عاملی که تغییر در محیط طبیعی واژن بدهد، و به عبارتی PH آن را تغییر بدهد، سبب افزایش ترشح غیر طبیعی از واژن می شود مانند: استفاده از بعضی صابونها، آنتی بیوتیکها، بیماری قند، حاملگی، عفونتها، و یا حتی پاک کردن مجرای تناسلی توسط اسپری های مخصوص ناحیه تناسلی و یا Vaginal douchمی توانند این مشگل را سبب شوند.

چگونه Vaginal Douching سبب عفونت می شود.؟
    بسیاری از بانوان فکر می کنند این روش بسیار خوبی برای پاکیزه نگهداشتن واژن است. اگر چنانچه احساس بو در ناحیه تناسلی می کنید این بو اکثراً از قسمت خارجی دستگاه تناسلی است و شما می توانید با آب و صابون قسمت خارجی دستگاه تناسلی را تمیز نگاه دارید و همان حمام روزانه برای این پاکیزگی کافی است.
    در حالیکه با گرفتن دوش واژینال و استفاده از مواد شیمیائی محیط طبیعی واژن را به هم می ریزید که این خود سبب عفونت می شود. از طرفی دیگر توسط Vaginal Douching (شستشوی واژن) باکتریهای موجود در واژن را به قسمت دهانه رحم خود و خود رحم روانه می کنید که این خود سبب عفونت در این نواحی خواهد شد.

چه عوامل دیگری سبب افزایش ترشح واژن می شوند؟
    افزایش ترشح واژن به گونه غیر طبیعی به دلایل گوناگون خواهد بود که به طور کلی به نام Vaginitis نامیده می شوند.

1- عفونتهای قارچی واژن
    درواژن قارچ به مقدار کم به طور طبیعی زندگی می کند، محیط اسیدی واژن مانع از رشد این قارچها می شود. حال اگر به دلیلی از اسیدی بودن محیط واژن کاسته شود قارچها رشد بیشتر خواهند کرد و سبب عفونت قارچی در واژن می شوند. حاملگی، بعضی از آنتی بیوتیکها، مصرف قرصهای جلوگیری از حاملگی، بیماری قند، استفاده از کورتون ، زمان سیکل ماهیانه، روابط جنسی، نیز از عواملی هستند که باعث تغییر محیط طبیعی واژن و افزایش رشد قارچها و در نتیجه باعث عفونت در واژن می شوند.

علائم عفونت قارچی چیست؟
    باید بگویم که این بیماری بسیار شایع است. بیمار احساس نارحتی در ناحیه تناسلی دارد که به صورت سوزش، خارش در دهانه واژن و در قسمت خارجی ناحیه تناسلی احساس می شود. ترشحات واژن به رنگ سفید و بسیار غلیظ در می آید که می توان آن را به شکل تکه های ریز پنیر مانند دید. بیمار احساس سوزش در زمان نزدیکی دارد.

و همینطور احساس تورم در قسمت خارجی دستگاه تناسلی می کند.
    ولیکن به یاد داشته باشید که اگر مکرراً و یا به گونه شدید بیماری مبتلا شوید که گاهی هم به درمان جواب نمی دهد و بلافاصله پس از درمان بیماری باز می گردد باید از نظر سایر بیماریهای سیستمیک به ویژه بیماری قند بررسی شوید.

چگونه درمان می شوید؟
    درمان این بیماری بسیار ساده و معمولا با استفاده از کرمهای موضعی ضد قارچ مخصوص دستگاه تناسلی بانوان و یا گاهی هم اگر قادر به استفاده از کرم واژینال نباشید، با خوردن دارو درمان پذیر می باشد. گاهی توسط داروهائی که احتیاج به نسخه پزشک ندارد این بیماری به راحتی درمان پذیر است. ولیکن باز هم تکرار می کنم، چنانچه حامله هستید و یا به طور مکرر درگیر این بیماری می شوید، باید حتماً به پزشک خود مراجعه کنید که علت اصلی را جویا شوید.

چگونه از ابتلا مکرر به این بیماری پیشگیری کنیم؟
    به نکات زیر توجه داشته باشید.
    •حتماً از شورت های کتانی استفاده کنید.
    • تا آنجا که ممکن است از پوشیدن شورت های پلاستیکی و یا بسیار تنگ و چسبان خودداری کنید.
    از کاغذهای توالت حاوی مواد معطر و رنگی، Tampon، Pad های معطر و Bubble Bath و یا به طور کلی نشستن در وان حمام پرهیز کنید.
    • اگر باز هم گرفتار عفونت مکرر قارچی واژن شدید به پزشک خود حتماً مراجعه کنید به دو دلیل نخست اینکه ممکن است علت بیماریهای سیستمیک بدن باشد و دو م گاهی لازم است که پزشک شما را برای مدت چند ماهی روی درمان بگذارد که از تکرار عفونت جلوگیری شود.

آیا همسر شما باید درمان بشود؟
    در این عفونت یا ر شما احتیاج به درمان ندارد و این بیماری اکثراً او را گرفتار نخواهد کرد مگر اینکه همسر شما مشکل دیگری ازنظر بیماری سیستمیک داشته باشد.

2-عفونت های میکروبی واژن
    این عفونت Bac terial Vaginitis خوانده می شود.
    محیط واژن حاوی نوعی باکتری است که به نام باکتری خوب واژن معروف است و همینطور حاوی باکتری دیگری است که به نام Anacrobes نامیده می شوند. گاهی بدون دلیل ویژه این نوع باکتری بیش از انداره رشد کرده و سبب بیماری می شوند.

چه علائمی دارند؟
    گاهی بیمار اصلاً علائمی ندارد، گاهی این بیماری سبب افزایش ترشح واژن می شود که اکثراً آبکی است. یا گاهی رنگ زرد کمرنگ یا پررنگ تر دارد. گاهی بودار می شود که به اصطلاح Fishy Smell خوانده می شود که بیماران این بو را اکثراً پس از نزدیکی با همسر احساس می کنند، و گاهی بیمار احساس سوزش و خارش دارد.

چگونه تشخیص داده می شود؟
    به پزشک مراجعه کنید. ترشح شما را در مطب آزمایش می کند و بلافاصله تشخیص داده خواهد شد.

آیا این نوع عفونت ازطریق نزدیکی منتقل می شود؟
    اگر چه این بیماری در بانوانی که فعالیت جنسی دارند بیشتر دیده می شود ولیکن ارتباطی به نزدیکی ندارد و یار مقابل هم احتیاج به درمان ندارد. مگر اینکه بیمار مکرراً گرفتار این بیماری بشود.

چگونه درمان می شود؟
    با تمام سادگی این بیماری احتیاج به درمان دارد چراکه اگر درمان نشود عفونت به سمت دهانه رحم، رحم و لوله ها می رود و سبب مشکلات بسیار و بدتری خواهد شد. به ویژه اگر اینکه زن حامله باشد. این بیماری را می شود به طور موضعی و یا خوراکی درمان کرد ولی درمان این بیماری حتماً احتیاج به مراجعه به دکتر و نسخه پزشک دارد .

عفونت شایع دیگر واژنTrichumoniasis است
    عامل این بیماری یک نوع انگل به نام تریکومونا است که اکثراِ در اثر نزدیکی با فرد مبتلا ، بیمار درگیر آن خواهد شد. گاهی بیمار مدتها این بیماری را دارد بدون اینکه علائمی داشته باشد.
    چه علائمی دارد؟ افزایش ترشح واژن، تغییر رنگ آن به صورت آبکی، یا زرد رنگ و یا گاهی سبز کمرنگ، بوی بد، خارش و سوزش، درد و سوزش در هنگام دفع ادرار از علائم آن است. اکثراً احتیاج به درمان خوراکی دارد. در این نوع گرفتاری همسر بیمار هم بهتر است که درمان بشود.
    در اینجا باید یاد آور شوم که عفونتهای دیگر ناحیه تناسلی در ارتباط با رابطه جنسی ونزدیکی بیمار به آنها مبتلا می شود ازقبیل «کلامید یا»، سوزاک، هم می تواند سبب افزایش ترشح واژن بشود، ولیکن اینها عفونت هائی هستند که ابتدا دهانه رحم را گرفتار می کنند و گاهی تنها علامت آنها افزایش ترشح واژن است که در این نوع عفونتها زن و مرد هر دو باید درمان بشوند. ولیکن به خاطر داشته باشید که در این مقاله فقط سخن بر سر عفونت های شایع ناحیه واژن است نه سایر قسمتهای تناسلی

نکاتی که برای پیشگیری از عفونت واژن باید رعایت شود.
    1- هرگز از Vaginal douche استفاده نکنید
    2- از مواد عطری- اسپری عطری، Tamponsو همینطور از Pad های معطر در زمان خونریزی ماهیانه پرهیز کنید.
    3- همیشه شورت های کتانی که زیاد هم تنگ و چسبان نباشند، بپوشید.
    4- همیشه ناحیه تناسلی و مقعد را از جلو به عقب پاک کنید این روش تا آنجا که ممکن است از انتقال عفونت از ناحیه رکتوم به واژن جلوگیری خواهد شد.
    5- گاهی این خارش و سوزش در ناحیه تناسلی ممکن است به دلیل آلرژی به مواد پاک کننده باشد در این صورت بهتر است که پودر لباسشوئی و کاغذ یا مایع نرم کننده پارچه را در موقع شستشو عوض کنید.
    6- گاهی کاندوم یــــا «دیافراگم» و یا Sperm Killing Gel که برای پیشگیری از حاملگی مصرف می شود ممکن است سبب حساسیت و خارش و سوزش در ناحیه واژن بشود، در اینصورت بهتر است روش دیگری را جایگزین کنید.
    7- پس از دوش روزانه ناحیه خارجی تناسلی را با حوله خوب خشک کنید.

منبع :
    ایران سلامت

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  4. Amidarkangel نوشته است: سلام

با تشکر

سلام

ترشحات ديواره مهبل و گردن رحم، مهبل را مرطوب و تميز نگه مي دارند. ترشحات توليد شده، معمولاً به صورت ماده اي رقيق و به رنگ سفيد مايل به زرد تخليه مي شوند كه مقدار و سفتي آن در طول دوره عادت ماهيانه متغير است. ميزان ترشحات در زمان تحريك جنسي و نيز در دوران بارداري افزايش پيدا مي كند. اين موضوع، كاملاً طبيعي است و جاي نگراني ندارد. با وجود اين، افزايش ناگهاني مقدار ترشحات بدون هيچ گونه دليل واضح و همچنين وجود هرگونه ترشح مهبلي كه غيرطبيعي (همراه با درد شکم يا تب) به نظر برسد يا بوي ناخوشايندي داشته باشد، ممكن است نشانه اي از عفونت باشد.

تقریبا تمام خانومها ترشحات مهبلی رو دارن که به طور طبیعی این ترشحات روشن یا سفید هستند.در حین تخمک گذاری (حدود ۲هفته پس ازقاعدگی) ممکن است این ترشحات چسبناک و لغزنده شونداما تغییر در رنگ و میزان ترشح همراه با سایر نشانه های  آن می تواند بیانگر این باشد که فرد عفونت دارد.

به طور کلی:

- استفاده از آنتی بیوتیکها

- داروهای جلوگیری از بارداری

- دوش مهبلی گرفتن

- دیابت

- حاملگی

- استرس

- زیرپوشهای تنگ یا استفاده از پارچه های صناعی(غیر پنبه ای)

- تغییراتی که اخیراً در سلامتی یا شیوه زندگی فرد  رخ داده است

- محصولات معطر مانند صابو(که مخاط مهبل را تحریک می کند)، ، پد یا پنبه قاعدگی

به عنوان تحریک کننده های احتمالی باعث عفونت و افزایش میزان ترشحات مهبلی  می شود .

گر علائم ایشون  با توقف استفاده از تحریک کننده های بالقوه ی ذکر شده در بالا بهبودی نیافت به کارشناس(ماما یا متخصص زنان ) مراجعه کنید. اگر دچار درد شکمی، تب، خارش یا درد  در همراهی با هر ترشح جدید مهبلی شدند، باید بلافاصله در همانروز به کارشناس مراجعه کنید.

نکته ی مهم این است که باید افزایش میزان ترشحات مهبلی را جدی گرفت و از درمان خود سرانه ی ان و گوش دادن به پیشنهادهای عوام خودداری کرد.

تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  5. با سلام
    من چند وقتیه که دچار مشکلی شده ام. با اینکه من و همسرم چند وقتیه که عقد کردیم اما به خواست من هنوز رابطه کامل نداریم. ترشحات منم چه موقع معاشقه و چه در طول رابطه خوب هست اما بلافاصله بعد از اینکه ارضا میشم کاملا خشک میشم!!...درست مثل الکل که می پره!!!
    اینطوری همسرم برای ارضا شدن دچار مشکل میشه و من خیلی ناراحتم. اوایل اینجوری نبود. ممکنه راهنمایی کنید که چکار باید بکنم؟

6. kimiya_mf نوشته است: با سلام
    من چند وقتیه که دچار مشکلی شده ام. با اینکه من و همسرم چند وقتیه که عقد کردیم اما به خواست من هنوز رابطه کامل نداریم. ترشحات منم چه موقع معاشقه و چه در طول رابطه خوب هست اما بلافاصله بعد از اینکه ارضا میشم کاملا خشک میشم!!...درست مثل الکل که می پره!!!
    اینطوری همسرم برای ارضا شدن دچار مشکل میشه و من خیلی ناراحتم. اوایل اینجوری نبود. ممکنه راهنمایی کنید که چکار باید بکنم؟

سلام
    خب این طبیعیه که بعد از ارضا شدن ترشحات کاهش پیدا کنه. از حرفاتون اینجور برداشت میشه که همسرتون اول شما رو ارضا میکنن. یه راهش اینه که وقتی شما ارضا شدید طور دیگه ای ایشون رو ارضا کنید (به جز مالش به آلت شما). و یا اینکه ایشون به تحریک شما بعد از ارگاسمتون ادامه بدن تا دوباره ترشحاتون زیاد بشه. راه سوم اینه که ارگاسمتون رو با تکنیکهای مختلف با همسرتون همزمان کنید که اگه در سایت جستجو کنید به جوابتون میرسید.
    موفق باشید...

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  7. kimiya_mf نوشته است: با سلام

با سلام
    دوست عزیز، البته توضیحاتون کمه !! نگفتید مثلاً زمان ارضا شدنتون چقدره؟؟ یا اینکه منظورتون از ارضا شدن همسرتون دقیقاً چیه؟؟  آیا نگران آینده هستید؟؟؟ که معتقدم هنوز زوده که در این مورد قضاوت کنید!! اما بنظرم بعد از ارتباط جنسی کامل،مشکلتون حل بشه!!چون هم وقت کافی برای اینکار دارید!! و هم استرس ندارید!!ولی اگر زیاد نگران هستید پیشنهاد میکنم به یک متخصص غدد   و یا زنان مراجعه کنید!!
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  8. ببخشید من چند وقتیه (حدوده 1هفتش) خارش دارم که فکرکنم ازبس خاروندم داره زخم میشه
    باتوجه به مطالبتان سوالی پیش امد اونم این که من خارش دارم اما ترشحات پنیری شکل ندارم بازم ابن عفونته؟
    به مادرم هرچی میگم ببرتم دکتر میگه این به خارش به خاطره عفونت نیست فکر کنم هنوز منظورم رو متوجه نشده
    !!

من دیر به دیر و نامنظم پریود میشم ایا ممکنه به خاطزه عفونت باشه؟؟

ایا بداز هر ترشح حتما باید شورت رو عوض کرد؟
    وممکنه به دلیل عوض نکردن شورت به خاطره ترشحات باعث عفونت بشه؟؟
    با تشکر پیشاپیش....

9. goofy نوشته است: ببخشید من چند وقتیه (حدوده 1هفتش) خارش دارم که فکرکنم ازبس خاروندم داره زخم میشه
    باتوجه به مطالبتان سوالی پیش امد اونم این که من خارش دارم اما ترشحات پنیری شکل ندارم بازم ابن عفونته؟
    به مادرم هرچی میگم ببرتم دکتر میگه این به خارش به خاطره عفونت نیست فکر کنم هنوز منظورم رو متوجه نشده
    !!

من دیر به دیر و نامنظم پریود میشم ایا ممکنه به خاطزه عفونت باشه؟؟

ایا بداز هر ترشح حتما باید شورت رو عوض کرد؟
    وممکنه به دلیل عوض نکردن شورت به خاطره ترشحات باعث عفونت بشه؟؟
    با تشکر پیشاپیش....

با سلام
    دوست عزیز،اگر خارش همراه با  ترشحات  شیری یا سبز و یا زرد رنگ وبا بو  هست احتمال عفونت بیشتره!!در غیر اینصورت شاید به خاطر مثلاً اصلاح موهای زائد با تیغ و یا کرمهای موبر  حساسیت زاو یا استفاده از شورتهای حساسیت زا مانند شورتهای پلاستیکی و یا دیر به دیر تعویض کردن البسه زیر و یا خشک نکردن آلت پس از ادرار و.... باشه!! کمی دقت کنید شاید منشاء اونو پیدا کنید!! ولی کار اساسی قطعاً مراجعه به پزشک متخصص زنان هست!! که پیشنهاد میکنم اگر مادرتون نمیبرن! با خواهر و یا کسی که بیشتر با ایشون راحت هستید مراجعه کنید!!فقط یادتون باشه چون این عضو خیلی حساسه این موضوع رو حتماً پیگیری کنید!!
    موفق باشید.

10. سلام
    من سوالی درمورد لبه ها دارم اما هرچقدر سعی کردم توی بخش مربوطه سوالم رو وارد کنم نتونستم
    مجبورم همینجا مطرحش کنم چون خیلی برام مهمه.
    میخوام بدونم اندازه ی متوسط لبه های کوچک چقدره؟
    اگه دختری مجرد باشه و لبه های کوچیکش از لبه های بزرگ بیرون زده باشه باید چیکار کنه؟
    من نگرانم و در آستانه ی افسردگی.

11. mahzoon نوشته است: سلام
    من سوالی درمورد لبه ها دارم اما هرچقدر سعی کردم توی بخش مربوطه سوالم رو وارد کنم نتونستم
    اگه دختری مجرد باشه و لبه های کوچیکش از لبه های بزرگ بیرون زده باشه باید چیکار کنه؟

سلام

دوست عزیز،کلا آلتهای مرد و زن تابع شرایط و دمای محیط و وضعیت جسمانی میباشن، اصلا وضعیت شما طبیعیه، بعضی موقع ها میان بیرون وبعضی موقع ها هم داخلن، معمولن وقتی تحریک میشین یا دمای محیط یا بدنتون بالاست و یا دست کاری میشه لبهای بیرون بزرگتر میشه و لبهای کوچک ممکنه دیده نشن،ممکنه هم این اتفاق نیفته، بنابراین اصلا نگرا نباش، مشابه این وضعیت هم در آلات تناسلی مردان وجود داره. کاملا طبیعیه.

موفق باشید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  12. mahzoon نوشته است: سلام

با سلام
    دوست عزیز، بنا به فیزیک افراد اندازه های مورد نظر شما،متفاوته !! و استاندارد خاصی نمیشه براش ترسیم کرد !!اما باید بدونید که در اصل،شکل لبه های آلت شما طبیعیست!! نگران نباشید!! بعضاً در برخی از دختران، این عضو، مادر زادی اینگونه است! و هیچ مشکلی هم ندارد!! بهترین پیشنهاد ، جستجو در سایت با ابزار نوار جستجو که در بالای صفحه موجود است خواهد بود!! که مطالب جالب ، کامل و علمی و تجربی مفیدی رو در اختیارتون میگذاره!! لذا ضمن اینکه از این مورد به هیچ وجه نگران نبوده، به این موضوعات و مطالب سری بزنید، حتماً و قطعاً در کاستن استرس شما موثر خواهند بود
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : ROHAM و 4 کاربر ديگر
  13. سلام راستش منم همین مسئله لبهای دوم بزرگ و بیرون زده را دارم و همیشه قکر میکردم این اشکاله ولی با سوال و جوابهای شما نظرم عوض شد برا همین تشکر میکنم.وبرام جالبه که بگید این جواب های خوب رو از کجا میارین ایا شما همتون دکترید؟

14. sadaf26ss نوشته است: سلام راستش منم همین مسئله لبهای دوم بزرگ و بیرون زده را دارم و همیشه قکر میکردم این اشکاله ولی با سوال و جوابهای شما نظرم عوض شد برا همین تشکر میکنم.وبرام جالبه که بگید این جواب های خوب رو از کجا میارین ایا شما همتون دکترید؟

سلام دوست من
    نه ما همه دکتر نیستیم منتها با مطالعه و به منظور بالا بردن اطلاعات خودمون جست و جو کردیم و به این نتایج دستپیدا کردیم.
    موفق باشید...

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید