شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سپروهيپتادين مصرف كنم؟

1. با سلام
    من پسري 18 ساله با وزن 45 و قد متوسط ميباشم
    واقعا از لاغري ام رنج ميبرم كم كم داره به يك مشكل بزرگ و نگران كننده برام تبديل ميشه
    ديگه فكرمو زندگيمو همه چيزمو به خودش مشغول كرده
    من ميخام چاق بشم ولي نميدونم چطور؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ديگه ميخام به دارو و قرص و آمپول روي بيارم!!!!!!!! يه قرص سپروهيپتادين روي آوردم ولي بعد از مصرفش همه ي روزو خوابم ميبره
    ميخاستم با شما مشورت كنم كه تصميم درستي هست كه مصرف اين قرصو ادامه بدم يا اينكه سراغ قرص و آمپولهاي ديگه برم؟؟؟
    اگه درست نيست پس من چه خاكي به سرم بريزم؟
    واقعا ميشه با مواد غذايي از اين مشكل بيرون بيام؟نه بابا من كه دارم 3 وعده غذايي رو مصرف ميكنم ديگه
    تازه تو ماه رمضونم وزن كم كردم ولي نميتونم روزه رو قطع كنم
    خواهشا كمك كنين ديگه دارم داغون ميشم

2. سلام
    شما چرا اینقدر ناامیدین؟ اولا که نباید سرخود دارو مصرف کنید. بنابراین مصرف قرص رو قطع کنید. ثانیا چرا این همه کارشناس تغذیه رفتن درس خوندن؟ که کسایی مثل شما که مشکل لاغری یا چاقی دارن بهشون مراجعه کنن و خودشون واسه خودشون دارو تجویز نکنن!
    دوست عزیز شما باید به متخصص تغذیه مراجعه کنید تا با آزمایشاتی که به احتمال 90% براتون انجام میشه متوجه بشید که منشا لاغری مفرط شما چیه. بعدش با توجه به دلیل لاغریتون براتون دارو یا رژیم تجویز میشه. به همین سادگی.
    مشکل شما ممکنه هورمونی باشه یا از تیروئیدتون باشه و یا هر چیز دیگه که تشخیصش رو به عهده متخصصین تغذیه بذارید. اگه لازم باشه ایشون شما رو به پزشک داخلی یا غدد ارجاع میدن.
    با آرزوی کامیابی...

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  3. nasershaker نوشته است: با سلام
    واقعا از لاغري ام رنج ميبرم كم كم داره به يك مشكل بزرگ و نگران كننده برام تبديل ميشه
    ديگه ميخام به دارو و قرص و آمپول روي بيارم!!!!!!!! يه قرص سپروهيپتادين روي آوردم ولي بعد از مصرفش همه ي روزو خوابم ميبره
    ميخاستم با شما مشورت كنم كه تصميم درستي هست كه مصرف اين قرصو ادامه بدم يا اينكه سراغ قرص و آمپولهاي ديگه برم؟؟؟
    واقعا ميشه با مواد غذايي از اين مشكل بيرون بيام؟نه بابا من كه دارم 3 وعده غذايي رو مصرف ميكنم ديگه

دوست عزيز
    دارويي مصرف كردين جز آنتي هيستامين هاست(همون چيزي كه در سرماخوردگي و آلرژي ها تجويز ميشه ) و يكي از عوارضش افزايش وزن و اشتهاست ...يعني متاسفانه به غلط خيلي از مردم از عارضه اين دارو براي افزايش وزنشون استفاده ميكنن كه خوب دچار مشكلاتي ميشن كه ساده ترينش همون خواب آلودگيه.....
    خيلي از مردم هم به داروهاي تزريقي استروئيدي (كه نام نميبرم )روي ميارن كه با افزايش حجم آب بدن ( به اصطلاح ورم كردن ) باعث افزايش وزن كاذب ميشه!!!!
    اما اين راه درست يه افزايش وزن پايدار نيست !!!
    همون طور كه دوستمون گفتن اگر تا حالا تلاشتون براي افزايش وزن ناكام مونده بهتره يه چكاپ هورموني (تيروئيد ) انجام بدين
    در صورت وجود هايپرتيروئيدي درمان اون باعث اصلاح وزنتون هم ميشه
    در غير اين صورت قدم بعدي اصلاح تغذيه است كه بهتتره اون هم طبق نظر متخصص باشه
    اغلب پروتكلهاي افزايش وزن بر پايه مكمل هاي پروتئيني و گروه ويتامين ب(مثل قرص هاي مخمر و يا دلستر ) هست
    كه به نظرم با اين دو به نتيجه ميرسيد .
    پس جاي نگراني نيست
    در ماه مبارك هم سعي كنيد غذاهاي پر كالري تري مصرف كنيد تا دچار كاهش وزن بيشتري نشين
    مويد باشيد ./.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  4. من هم درست در سن شما به همچین دردی مبتلا بودم یعنی لاغری که منو بد جور کلافه کرده بود در راه افزایش وزن چقدر ویتامین وچقد دارو وآمپول مصرف کردم که در نهایت ناامیدی همشون رو کنار گذاشتم وشروع کردم به مصرف مواد غذایی مقوی وپر کالری به همراه ( ورزش ) بخصوص در روز 2 لیوان معجون میخوردم صبح وعصر که محتویات هر لیوان شامل 1لیوان شیر 5 عدد خرما و1عدد موز بود یعنی دیگه علیه لاغری جنگیدم وموفق شدم وبه وزن دلخواه خود رسیدم  بخصوص ورزش در رسیدن به هدفتون بهترین کمک شما خواهد بود که میتونید بهمراه ورزش مصرف پروتئینتون رو کمی افزایش بدین تا نتیجه مطلوبتری بگیریدامییدوار باشید وتا حد امکان از مصرف دارو در این مورد خودداری کنید که آیندهای پر از موفقیت در انتظار شماست

5. zeitoon

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام.چرا انقدر نا امید ؟ بهتره به متخصص تغذیه مراجعه کنید تا با رژیم غذایی مناسب به وزن مطلوب برسید.
    nasershaker نوشته است: با سلام

6. ورزش - پودرهای مکمل (پودر های پروتئینی) - برنامه ورزشی اصولی - تمرین با مربی -
    افزایش تعداد وعده های غذایی - مصرف بیشتر پروتئین + کربوهیدرات ساده و پیچیده !

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. سلام
    من هم مشکل این اقا را دارم 164 قد و 45 وزن
    خودم میدونم که به خاطر غذا نخوردنم هست یعنی اشتهای زیادی ندارم به متخصص تغذیه مراجعه کردم ازمایش هم دادم مشکلی هم نداشتم وایشون یه رزیم غذایی بهم داد بهشون گفتم من اشتها ندارم میگه مثلا ناهار یه سینه ی مرغ بخور خوب وقتی اشتها ندارم چطوری باید بخورم به چند تا متخصص تغذیه مراجعه کردم ولی فایده نداشت الان دیگه واقعا نمیدونم چیکار باید بکنم حداقل باید 10 کیلو اضافه کنم کسی میتونه راهنماییم کنه که چی باید بخورم تا اشتها اور باشه
    ممنون میشم

8. sedayeashena نوشته است: سلام
    خودم میدونم که به خاطر غذا نخوردنم هست یعنی اشتهای زیادی ندارم به متخصص تغذیه مراجعه کردم ازمایش هم دادم مشکلی هم نداشتم وایشون یه رزیم غذایی بهم داد بهشون گفتم من اشتها ندارم میگه مثلا ناهار یه سینه ی مرغ بخور خوب وقتی اشتها ندارم چطوری باید بخورم به چند تا متخصص تغذیه مراجعه کردم ولی فایده نداشت الان دیگه واقعا نمیدونم چیکار باید بکنم حداقل باید 10 کیلو اضافه کنم کسی میتونه راهنماییم کنه که چی باید بخورم تا اشتها اور باشه
    ممنون میشم

سلام
    انجير ميوه‌اي مقوي و شيرينه كه منبع خوبي از پتاسيم، منيزيم، كلسيم، فسفر و ويتامين‌هاي A، B و C و میوه خوبی برای افزایش اشتهاست . پس سعی کنید در سبد غذایی روزانه تون حتما قرارش بدید.
    از فعالیت بدنی و ورزش غافل نشید و از مصرف میان وعده های پر کالری و سیر کننده بپرهیزید.
    غذا رو برای خودتون اونطور که دوست دارید طعم دار کنید. مثلا همون سینه مرغ رو با مقداری آبلیمو , فلفل سیاه , نمک و سس گوجه طعم بدید و ببینید که چقدر اشتهاتون باز میشه. اگه میل به غذا ندارید خودتون رو مجبور به خوردن نکنید و یه وعده غذا نخورید که برای وعده بعد اشتهای بیشتری داشته باشید.
    موفق باشید...

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  9. سلام دوست عزیز احتمالا ما قرض ویتامین ای و امگا 3 مصرف کنید مشکلتون حل شه تازه عوارضی ه نداره بدن شما به ویتامین احتیاج داره تا بتونه مواد غذایی رو جذب کنه .

10. zeitoon

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام.عزیزم نگران نباش من هم همینطور بودم.با قد 170 وزنم 47 کیلو بود اما وقتی ازدواج کردم رسیدم به وزن مطلوب و نرمال.
    sedayeashena نوشته است: سلام
    ممنون میشم

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید