شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سردی همسرم (خرابی ارزوهام)

1. سلام خسته نباشید
    مشکلی که برا من پیش اومده و شاید کمی عجیب باشه لا اقل عجیب از این نظر که بیشر همچین مشکلاتی برای خانوم ها درست میشه !
    من 24 سالمه و خانومم 29 سال یک ساله که ازدواج کردیم و قبل از اون 2 سال با هم بودیم بی اطلاع خانواده ها و من عاشقانه همسرم رو دوست دارم و دوست داشتم تا این که پارسال بدون این که
    خانواده من راضی به این ازدواج باشن به اصرار من راضی شدن و ما ازدواج کردیم البته نه یه ازدواج از سر بچگی چون همه ی شرایط ازدواج رو داشتم توی یک شرکت بزرگ استخدام هستم و دارم ارشد میخونم و خوشبختانه سربازی هم معاف شدم !
    مشکل من سردی همسرم هستش که موقع رابطه فرقی با یخ نداره  انگار من به زور دارم این کارو میکنم همیشه پرسیدم که اگه خستس بزاریم برای یه وقت دیگه  که میگه نه حتی گاهی وقتا وسط رابطه گفتم لذت بردنش برا من خیلی اهمیت
    داره و اگه لذت نمیبره برا منم ارشی نداره (رابطه) که فقط شنیدم که اینجور نیست ادامه بده !

من یه مرد نسبتا کاملی هستم از نظر فیزیکی ؛ورزشکارم و هیکل مناسبی دارم و از این بابت فکرنکنم مشکلی باشه!
    حتی یک بار حدود 3 هفته به خواست خودم ( البته نه به علت بی نیاز جنسی ) باهاش رابطه نداشتم تا اون ازم درخواست کنه درخواست که نه لااقل چراغ سبزی داده باشه ولی هیچ توجهی ندیدم
    البته تو این سه هفته با این که رابطه نداشتم اصلا کم توجهی نکردم از سرکار که برگشتم با این که از خستگی اگه میخوابیدم مثل یه بچه خوابم میبرد ؛اما بیدار موندم و بغلش کردم و از هرکاری توروز کردم و اتفاق افتاده گفتم (نه به خاطر علاقه به حرافی ) بخاطر دوست داشن زنم
    اما بازم تاثیر نداشته
    همسرم لیسانس داره و البته میلی به کار کردن نداره تو بقیه موارد هم واقعا نمونس ولی این مورد واقعا من رو عصبی کرده جوری که دوباره بعد دوسال شروع به سیگار کشیدن کردم
    و واقعا موندم ...

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. دوست خوبم اولین اشتباه شما این بوده که با زنی ازدواج کردی که 5سال از خودت بزرگتر است
    چون به هر حال خانمها خیلی زودتر از اقایان شکسته و از نظر جنسی از کار افتاده می شوند .
    ولی در 29سالگی کمی عجیب است که کاملا سرد است بهتر است با یک پزشک روانشناس مشورت نمائید

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  3. lnaderl نوشته است: سلام خسته نباشید
    مشکلی که برا من پیش اومده و شاید کمی عجیب باشه لا اقل عجیب از این نظر که بیشر همچین مشکلاتی برای خانوم ها درست میشه !
    من 24 سالمه و خانومم 29 سال یک ساله که ازدواج کردیم و قبل از اون 2 سال با هم بودیم بی اطلاع خانواده ها و من عاشقانه همسرم رو دوست دارم و دوست داشتم تا این که پارسال بدون این که
    خانواده من راضی به این ازدواج باشن به اصرار من راضی شدن و ما ازدواج کردیم البته نه یه ازدواج از سر بچگی چون همه ی شرایط ازدواج رو داشتم توی یک شرکت بزرگ استخدام هستم و دارم ارشد میخونم و خوشبختانه سربازی هم معاف شدم !
    مشکل من سردی همسرم هستش که موقع رابطه فرقی با یخ نداره  انگار من به زور دارم این کارو میکنم همیشه پرسیدم که اگه خستس بزاریم برای یه وقت دیگه  که میگه نه حتی گاهی وقتا وسط رابطه گفتم لذت بردنش برا من خیلی اهمیت
    داره و اگه لذت نمیبره برا منم ارشی نداره (رابطه) که فقط شنیدم که اینجور نیست ادامه بده !

من یه مرد نسبتا کاملی هستم از نظر فیزیکی ؛ورزشکارم و هیکل مناسبی دارم و از این بابت فکرنکنم مشکلی باشه!
    حتی یک بار حدود 3 هفته به خواست خودم ( البته نه به علت بی نیاز جنسی ) باهاش رابطه نداشتم تا اون ازم درخواست کنه درخواست که نه لااقل چراغ سبزی داده باشه ولی هیچ توجهی ندیدم
    البته تو این سه هفته با این که رابطه نداشتم اصلا کم توجهی نکردم از سرکار که برگشتم با این که از خستگی اگه میخوابیدم مثل یه بچه خوابم میبرد ؛اما بیدار موندم و بغلش کردم و از هرکاری توروز کردم و اتفاق افتاده گفتم (نه به خاطر علاقه به حرافی ) بخاطر دوست داشن زنم
    اما بازم تاثیر نداشته
    همسرم لیسانس داره و البته میلی به کار کردن نداره تو بقیه موارد هم واقعا نمونس ولی این مورد واقعا من رو عصبی کرده جوری که دوباره بعد دوسال شروع به سیگار کشیدن کردم
    و واقعا موندم ...

با سلام
    دوست عزیز، اصولاً سردمزاجی چیزه غریبی نیست!! چه در آقایون و چه در بانوان!! حال این قرعه به نام شما افتاده!! ولی از آنجائیکه هر معضلی ،به هرحال راهی داره!! این قضیه هم راهی خواهد داشت!! اولین پیشنهادم اینه که در همین سایت،در نوار جستجو،کلمه سردمزاجی رو تایپ کرده و پستهای مربوط به اونو پیدا کنید!! بسیار مطالب علمی و تجربی جالب و عملی و پر محتوایی در این رابطه خواهید یافت!! و دروهله دوم این سئوال پیش میاد که آیا ایشون در حین رابطه،تحریک پذیریشون چطوره؟؟؟ آیا ترشحات معمولشون به حد کافی هست؟؟؟ اگر نیست مراجعه به دکتر متخصص غدد رو پیشنهاد میکنم!! زیرا امکان کم کاری در این مورد وجود داشته باشه!!و دیگه اینکه در سبد غذائی ایشون از مواد تند و گرم بیشتر استفاده کنید!! انشالله بزودی مشکلتون بر طرف خواهد شد.
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 10 کاربر
  4. به نظر من كه اين فكر اشتباهه، من الان از شوهرم 1 سال و نيم بزرگترم تازه 33 سالمم هست ولي از نظر جنسي گرمتر از شوهرم هستم و اين شوهرمه كه همش ميگه من خستم و ميگه رابطه رو تو هفته 2 بارش كنيم كه انرژيمون گرفته نشه. تازه با وجود اينكه من هم سر كار ميرم هم مسئوليت خونه رو بعهده دارم.

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  5. سلام دوست گرامی

من هم مثل دوستمون فکر می کنم یکی از علل می تونه این اختلاف سن باشه
    و کلا هر چیزی که باشه نیاز به بررسی داره
    چون سرد مزاجی یا زمینه ی ژنتیکی داره یا محیطی
    پس بهتره اول خودتون بررسی کنید و اگر نشد به روانشناس مراجعه کنید
    بهتره سعی در جلب رضایت خانواده تون هم داشته باشین تا زندگی بهتری پیدا کنید انشالله ...

انشالله حل خواهد شد

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  6. lnaderl نوشته است: سلام خسته نباشید

اما بازم تاثیر نداشته
    و واقعا موندم ...

البته مشكل شما نه به سن مربوطه نه فيزيك بدني شما. اختلال انگيزش جنسي در زنها مشكل نسبتا شايعي هست كه در پژوهشي 33% زنان اختلالاتي در حفظ انگيزش جنسي گزارش كرده اند. اختلال شامل ناتواني مستمر يا عود كننده براي كسب يا حفظ واكنش ليز شدن- تورم  انگيزش جنسي تا تكميل فعاليت جنسي ميشه علاوه براي عوامل هورموني عوامل رواني متعددي در مهار شدن ميل جنسي زنان ذكر شده مثلا ديدگاه زن به رابطه جنسی / گذشته جنسي / تجربيات كودكي و بلوغ/ سابقه سوء استفاده و ...
    متاسفانه ديدگاه منفي به تمايلات جنسي در دوران تجرد بخصوص در ميان دختران ايراني با عث شرطي شدن و مهار ارادي واكنشهاي لذت جويانه جنسي ميشه كه بعد از ازدواج شخص بايد به گونه اي ديگر و كاملا متفاوت عمل كند. پس لازم است براي بررسي مسئله به يك روانپزشك كه در زمينه جنسي كار كرده يا دوره ديده مراجعه كنيد تا با همسر شما مصاحبه بشه ومسئله ريشه يابي بشه ضمنا دنبال داروها و موادي كه مردم يا سايتها توصيه ميكنن نباشيد چون بي اثرن

تشکر شده توسط : 7 کاربر
  7. سلام.من هنوز ازدواج نکردم و میدونم یک مشکل دارم و اون اینه که شدیدا قلقلکی هستم طوریکه به هیچکس اجازه نمیدم به کمرم ختی دست بزنه چه برسه به سینه یا جاهای دیگه از بدنم.حتی اگه زن باشه.خیلی میترسم ازدواج کنم چون واقعا نمیدونم اون موقع باید چیکار کنم.کسی هم ندارم توی خونه مثل برادر یا مادری که بخوام ازش تا منو به این وضع عادت بده.شما بگید من چیکار کنم؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  8. دوست عزیز.
    این مشکل بزرگی نیست که فکر خودتو مشغولش کردی!
    مطمئن باشید با کمک همسر آینده تان به راحتی رفعش میکنید .
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. sabzejoon نوشته است: سلام.من هنوز ازدواج نکردم و میدونم یک مشکل دارم و اون اینه که شدیدا قلقلکی هستم طوریکه به هیچکس اجازه نمیدم به کمرم ختی دست بزنه چه برسه به سینه یا جاهای دیگه از بدنم.حتی اگه زن باشه.خیلی میترسم ازدواج کنم چون واقعا نمیدونم اون موقع باید چیکار کنم.کسی هم ندارم توی خونه مثل برادر یا مادری که بخوام ازش تا منو به این وضع عادت بده.شما بگید من چیکار کنم؟

سلام

دوست گرامی
    نگران این موضوع نباشید چون اگر زیاد نقاط حساس بدنتون لمس بشه به مرور گیرنده های عصبیش به این وضع عادت می کنن
    فقط باید صبور باشید و در مقابل دفعات اول خودتون رو کنترل کنید
    همسر من هم قلقلکی بود ، ولی الان حساس نیست

انشالله حل می شه

10. سلام
    ببخشید که این موضوع رو که به بحث این تاپیک یه ذره ربط داره اینجا مطرح میکنم
    جایی دیگه نتونستم بنویسم
    این موضوع برا من خیلی مهمه

امیدوارم کاربرهای محترم بتونن کمکم کنن

من سوالم اینه:تا چند وقته دیگه اگر خدا بخواد میخوام برم تو نخ ازدواج.ولی مشکل و ترس من اینه که میترسم نکنه یه دختره سرد مزاج گیرم بیاد.من اصلا نمیتونم با یه دختر سرد مزاج کنار بیام.
    برا همین دوست دارم اگه بشه بگید که امکان این هست که ادم تو خواستگاری متوجه بشه که طرف به رابطه جنسی علاقه مند هست یا نه...من که روم نمیشه تو جلسه خواستگاری و حتی بعد از اونم از دختره بپرسم که به رابطه جنسی تا چه حد علاقه داره

اگر دوستان بتونن بمن بگن ایا میشه فهمید که دختره مورد نظر که رفتم خواستگاریش سرد مزاجه یا راهی برای فهمیدنش غیر از سوال کردن از خودش هست یا نه.ممنون میشم

آخه بعد از عقد ادم اگه بفهمه دختره مورد نظر سرد مزاجه دیگه هیچ کاری نمیشه کرد.و میشه یه ازدواج پر درده سر.البته من به فاکتورای مثبت دیگه دختر هم خیلی توجه میکنم.همش رابطه جنسی نیست...ولی این موضوع برا من خیلی مهمه

من اگه نتونم تو بهترین لحظات خصوصیه خودم و زنم باهاش راحت باشم.فکر نمیکنم بتونم مهر و محبتی که زنم  بهش نیاز داره رو تقدیمش کنم

امیدوارم که بتونید تجربیات خودتون رو در اختیارم بزارید...

از کمکتون ممنون میشم

11. سلام
    ببینید دوست عزیز الان تو جامعه ما حدود 70% طلاقها به خاطر مسائل جنسیه که اکثرش به دلیل همین شرم و حیای به نظر من زیاده از حده که پسر و دختری که از طریق خواستگاری با هم آشنا میشن خجالت میکشن از هم راجع به مسائل جنسی بپرسن . در نتیجه بدون شناخت جنسی با هم ازدواج میکنن و همین میشه که بعد از مدتی میبینن طرف از این لحاظ ایده آل نیست و خیلی از مشکلات پررنگ میشه و ...
    به نظر من شما همون جلسه اول راجع به این مسائل لازم نیست صحبت کنید. وقتی دیدید اون دختر به نظرتون واسه ازدواج مناسبه ( که مسلما بعد از چندین جلسه صحبت نتیجه میگیرید) اون موقع مطرح کنید. اگه بازم روتون نمیشه از طریق ایمیل یا مکتوب یا هر روش غیر حضوری دیگه ای کمک بگیرید ولی حتما عنوان کنید این مسئله رو چون اهمیت بسزایی در شیرین یا تلخ شدن زندگی زناشوییتون خواهد داشت. یه طوری هم مطرحش نکنید که اون خانم فکر کنه فقط واسه همین میخواید ازدواج کنید.
    با آرزوی کامیابی...

تشکر شده توسط : 9 کاربر
  12. sabzejoon نوشته است: سلام.من هنوز ازدواج نکردم و میدونم یک مشکل دارم و اون اینه که شدیدا قلقلکی هستم طوریکه به هیچکس اجازه نمیدم به کمرم ختی دست بزنه چه برسه به سینه یا جاهای دیگه از بدنم.حتی اگه زن باشه.خیلی میترسم ازدواج کنم چون واقعا نمیدونم اون موقع باید چیکار کنم.کسی هم ندارم توی خونه مثل برادر یا مادری که بخوام ازش تا منو به این وضع عادت بده.شما بگید من چیکار کنم؟

موكول كردن مسئله به بعد از ازدواج مناسب نيست چون معلوم نيست همسرت چه واكنشي داشته باشه ميتوني از يك دوست نزديك همسن دختر بخواي در جايي كه ارامش داري وكسي مزاحم نميشه بدنت رو لمس كنه ابتدا از لمس دستهات شروع كنه وبتدريج به سمت نواحي حساس و حساستر پيش بره اگه در نواحي حساس احساس قلقلك كردي خودت دستهاش رو بگير و روي بدنت هدايت كن اين كار بايد طي زمان طولاني و در جلسات متعدد صورت بگيره نه در يك جلسه تا بتدريج به لمس ديگران عادت كني

13. mohammad_reza29 نوشته است: سلام
    جایی دیگه نتونستم بنویسم

من سوالم اینه:تا چند وقته دیگه اگر خدا بخواد میخوام برم تو نخ ازدواج.ولی مشکل و ترس من اینه که میترسم نکنه یه دختره سرد مزاج گیرم بیاد.من اصلا نمیتونم با یه دختر سرد مزاج کنار بیام.
    برا همین دوست دارم اگه بشه بگید که امکان این هست که ادم تو خواستگاری متوجه بشه که طرف به رابطه جنسی علاقه مند هست یا نه...من که روم نمیشه تو جلسه خواستگاری و حتی بعد از اونم از دختره بپرسم که به رابطه جنسی تا چه حد علاقه داره

اگر دوستان بتونن بمن بگن ایا میشه فهمید که دختره مورد نظر که رفتم خواستگاریش سرد مزاجه یا راهی برای فهمیدنش غیر از سوال کردن از خودش هست یا نه.ممنون میشم

آخه بعد از عقد ادم اگه بفهمه دختره مورد نظر سرد مزاجه دیگه هیچ کاری نمیشه کرد.و میشه یه ازدواج پر درده سر.البته من به فاکتورای مثبت دیگه دختر هم خیلی توجه میکنم.همش رابطه جنسی نیست...ولی این موضوع برا من خیلی مهمه

من اگه نتونم تو بهترین لحظات خصوصیه خودم و زنم باهاش راحت باشم.فکر نمیکنم بتونم مهر و محبتی که زنم  بهش نیاز داره رو تقدیمش کنم

از کمکتون ممنون میشم

متاسفانه در ازدواج به روش سنتي راهي نيست كه بشه فهميد طرف مقابل چه مشكلاتي داره حتي با پرسيدن هم ممكنه شخص نخواد در ابتداي امر واقعيت رو بگه و وضع رو خراب كنه شايد اگه طرفت راضي باشه با هم به يك روانشناس يا روانپزشك مراجعه كنيد و قبلا خواسته خودتو به رواندرمانگر بگي وايشان بطور غير مستقيم و با سوالات متعدد وگوناگون ديدگاه و سليقه جنسي همسر اينده شما استخراج كنه و البته با اجازه دختر ميتونه به شما هم بگه

14. mohammad_reza29 نوشته است: سلام
    جایی دیگه نتونستم بنویسم

از کمکتون ممنون میشم

دوست عزيز متاسفانه در موردي كه مطرح كرديد مشكلات فرهنگي ما زياده ...
    (در حالت كلي ميگم ) فكر غالب به اين شكل شده كه اگه من در مورد اين مسائل صحبت كنم در مورد من سوء برداشت ميشه ...كه آدم تك بعدي يا بوالهوسي هستم ...
    منكر اين ديدگاه در خيلي از آدمها نميشم ...منكر ترس از سو ء برداشت هم نميشم ..اما....
    همه ميدونيم تاثير كيفيت روابط زناشويي در زندگي چه قدر زياده ...تا حدي كه روي كيفيت تمام زندگي انسان و .... تاثير ميذاره ...
    پس مهمه !! مهمه كه در مورد تناسب با همسر آينده دونست ...
    اما قبل از عقد و قبل از اينكه راه برگشتي نباشه (با توجه به عرف ما)
    قبل از ازدواج تا جايي كه ميشه بايد مسائل رو "پسنديد" به جاي اينكه فقط شنيد و" تحمل" كرد ! اين خيلي مهمه !! تو زندگي اينقدر بالا و پايين پيش مياد كه بهتره آدم ظرفيت تحمل خودش رو براي اونجور مواقع ذخيره كنه ...
    و اما اينكه چه طور ميشه طرف مقابل رو بررسي كرد ...
    با مقدمه اي كه در مورد اهميت و ضرورت اين دست مسائل گفتم فكر كنم آدم بتونه با قدرت بيشتري حرفش رو بزنه
    البته اين به طرف مقابل و خلقيات اون(حجب و حيا ) هم بستگي داره ....
    وقتي همسر من خودش اين مسائل رو در دوران آشنايي قبل ازعقد مطرح كرد من ازش تشكر كردم و استقبال ! به جاي عكس العمل محتمل ديگه اي مثه ترش كردن يا انحراف موضوع به مسائل ديگه! چون براي هر دومون مهم  بود ...آدمهاي گرم مزاج در مقابل آدمهاي سرد مزاج به شدت كم ميارن !!! اينو يادتون باشه!!! اين دست صحبت ها به من و همسرم خيلي كمك كرد تا با شناخت خوبي از هم و از خواسته هاي هم در مورد روابط زناشويي وارد زندگي بشيم ...و خداروشكر زندگي موفق و با طراوتي داريم !
    من نميدونم آدم مقابل شما چه خلقيات داره (خواهد داشت ) ولي بهتره زماني كه از نظر كلامي با هم راحت و صميمي شديد با يه مقدمه چيني و با شروع از بحث هاي ديگه(مثل اهميت وجود بچه در زندگي .... تعداد فرزندي كه دوست داريد .... گرماي روابط خانوادگي ...و ....) بحث رو به سمت اين مسائل سوق بديد تا برداشت نشه شما مستقيما رفتيد سر يه موضوع!!!! اين به مهارت كلامي و سليقه و فن بيان  شما بستگي داره ....
    در جريان بحث ميتونيد  از روي آهنگ كلام ..حالات طرف مقابل و حتي برداشت ها و تحليلهاي اون در مورد اين موضوع تا حدي به مختصات روحي اون پي ببرين !
    ولي بپرسيد ! قبل عقد ...صحبت كنيد !! مسلما اگر آدم مقابل شما هم گرم مزاج باشه و اهميت اين موضوع رو بدونه پا به پاي شما وارد بحث ميشه و درونيات خودش رو مطرح ميكنه ...
    اين رو هم بگم به علت حجب و حيايي كه در دختر ها وجود داره و اينكه مدام در گوشمون تكرار شده " دختر خوب دختريكه ....!!!" شما بايد بحث رو شروع كنيد و از طرف مقابلتون بخواين كه راحت باشه ...بگيد چون واضح صحبت كردن به نفع هردمونه ...و بهش اطمينان بديد اگر كاملا واضح حرف بزنه در موردش فكر يا برداشت بدي نخواهيد داشت ...اين مهمه!!!
    در اين صورت اون دختر هم با راحتي بيشتري صحبت ميكنه .........
    اميدوارم تونسته باشم در كنار ساير دوستان كمكتون كرده باشم.
    مويد و شاد باشيد ./.

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  15. سلام
    ممنون از راهنمایی هایی که بمن کردید
    ولی اگر همه چی خوب پیش رفت ولی بعد از چند جلسه که ازش پرسیدم درباره این مسئله و اونم بمن گفت که مثلا ادمه سرد مزاجیه.خوب اون موقع باور کنید خیلی سخته که ادم به همه بگه این دختر رو نمیخواد.همه میپرسن چیشد که نخواستیش و اونوقته که من روم نمیشه واقعیت رو به خانواده ام بگم.اگر همون اول میشد فهمید که طرف چه جور با این مسئله برخورد میکنه خیلی خوب میشد...از اونجایی که بیشتر دخترای ایرانی ادمهای با حیایی هستن باور کنید خیلی سخت میشه ازشون سوال پرسید.البته تقصیری هم ندارن.به همه ما اینطوری یاد دادن که باشیم.بدون هیچ سوال و جوابی

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید