شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سوزش در بیضه سمت چپ

1. با سلام خدمت آقای دکتر
    من 26 سالمه و تقریبا از 4-5 سال پیش دچار مشکلی هستم که شاید شما بتونید کمکم کنید . تقریبا میشه گفت همیشه درد مبهم یا شاید بشه گفت چیزی بین درد و سوزش در قسمت فوقانی  و جانبی بیضه سمت چپ ام وجود داره که مطمئنما از بیضه نیست و حسم میگه که از ماهیچه هایی هست که بیضه رو نگه میدارن یا شاید رگ ها چون درد ( سوزش ) در ناحیه سمت چپ پایین ترین قسمت آلتم  وجود داره . نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه . ابته درد انقدر نیست که اذیت شم ولی وجودش با توجه به اینکه در استانه ازدواج هستم منو نگران کرده  . لازم بذکر هست که این درد بیشتر همراه با سوزش خفیف در اون ناحیه همراه هست و بعضی اوقات حس می کنم مغز استخوان پای شمت چپم و ساق اون هم درد می کنه. یه پیشنه درمانی کوتاه هم میگم امیداورم مفید و مرتبط باشه :
    1- در 6-7 سالگی عمل فتغ بیضه رو انجام دادم .
    2- 4 سال پیش پیرو همین درد یه متخصص اورولوژی مراجعهکردم و ایشون پیرو چک آپ های ظاهری گفتن هیچ مشکلی نیست .
    3- 4 سال پیش سونوگرافی انجام دادم و همه چیز ایده آل بود جز اینکه گفتند سایز بیضه ها نسبتا کوچیک و در پایین بازه نرمال هست ( طول تقریبا 4.5 عرض 3 )
    4- آزمایش تستستورن انجام دادم 1 سال پیش نتایج :
    testeosterone : 6 ng/ml
    Free Testeostrone : 100  pg/ml
    5- ورزش بدنسازی انجام میدم ، و حین انجام بعضی حرکات کششی سنگین دچار درد در ناحیه بیضه میشم که اینم میخوام بدونم دلیلش چیه و آیا طبیعی هست یا خیر .
    با این توصیفات آقای دکتر مشکل چی میتونه باشه ؟ ایا ممکن واریکوسل نوع خفیف باشه که مشخص نشده در سونوگرافی ؟ واقعا فکرمو درگیر کرده این درد جرات مراجعه مجدد هم ندارم ولی با این توصیفات شما نظر کارشناسیتون بدید اگر لزوم مراجعه حیاتی بود من مراجعه کنم .
    با تشکر فراوان

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. lvlohammadreza نوشته است: با سلام خدمت آقای دکتر
    من 26 سالمه و تقریبا از 4-5 سال پیش دچار مشکلی هستم که شاید شما بتونید کمکم کنید . تقریبا میشه گفت همیشه درد مبهم یا شاید بشه گفت چیزی بین درد و سوزش در قسمت فوقانی  و جانبی بیضه سمت چپ ام وجود داره که مطمئنما از بیضه نیست و حسم میگه که از ماهیچه هایی هست که بیضه رو نگه میدارن یا شاید رگ ها چون درد ( سوزش ) در ناحیه سمت چپ پایین ترین قسمت آلتم  وجود داره . نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه . ابته درد انقدر نیست که اذیت شم ولی وجودش با توجه به اینکه در استانه ازدواج هستم منو نگران کرده  . لازم بذکر هست که این درد بیشتر همراه با سوزش خفیف در اون ناحیه همراه هست و بعضی اوقات حس می کنم مغز استخوان پای شمت چپم و ساق اون هم درد می کنه. یه پیشنه درمانی کوتاه هم میگم امیداورم مفید و مرتبط باشه :
    1- در 6-7 سالگی عمل فتغ بیضه رو انجام دادم .
    2- 4 سال پیش پیرو همین درد یه متخصص اورولوژی مراجعهکردم و ایشون پیرو چک آپ های ظاهری گفتن هیچ مشکلی نیست .
    3- 4 سال پیش سونوگرافی انجام دادم و همه چیز ایده آل بود جز اینکه گفتند سایز بیضه ها نسبتا کوچیک و در پایین بازه نرمال هست ( طول تقریبا 4.5 عرض 3 )
    4- آزمایش تستستورن انجام دادم 1 سال پیش نتایج :
    testeosterone : 6 ng/ml
    Free Testeostrone : 100  pg/ml
    5- ورزش بدنسازی انجام میدم ، و حین انجام بعضی حرکات کششی سنگین دچار درد در ناحیه بیضه میشم که اینم میخوام بدونم دلیلش چیه و آیا طبیعی هست یا خیر .
    با این توصیفات آقای دکتر مشکل چی میتونه باشه ؟ ایا ممکن واریکوسل نوع خفیف باشه که مشخص نشده در سونوگرافی ؟ واقعا فکرمو درگیر کرده این درد جرات مراجعه مجدد هم ندارم ولی با این توصیفات شما نظر کارشناسیتون بدید اگر لزوم مراجعه حیاتی بود من مراجعه کنم .
    با تشکر فراوان

باسلام

علائمی که شما بیان کردید میتونه ناشی ازواریکوسل باشه البته اگه از نوع خفیف باشه با سونوگرافی معمولی و معاینه پزشک مشخص نمیشه، پیشنهاد میکنم حتما به یه متخصص خوب مراجعه کن و حتما کالرداپلر واریکوسل(سونوگرافی رنگی) انجام بدی، خیلی دقیقه،که اگه خدایی نکرده واریس داشته باشی تا کمه درمانش کنی و عوارض (نازایی) ایجادنکنه!

موفق باشید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید