شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 6 ...   

بایگانی سوالات بالا بردن احتمال بارداری - 2

1. asal89

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام آقای دکتر              ببخشید از طرح این سوال

بعد از خروج آلت پس از نزدیکی مقدلر خیلی کمی از منی خارج میشه این مشکلی توی بارداری ایجاد نمیکنه ؟
    آیا گذاشتن بالش زیر کمر پس از نزدیکی کمک زیادی به بارداری میکنه من 3 ماهه این کار میکنم هنوز نتیجه نگرفتم ؟
    در ضمن سونوگرافی از اندازه تخمک لازمه انجامش بدم و اندازه مناسب برای بارداری چقدر باید باشه ؟ ممنون از لطفتون .

2. Tasnim4891 نوشته است:
    1-آیا طول دوره پریود بر زمان تخمک گذاری تاثیر دارد؟

بله، هم طول دوره قاعدگی و هم طول دوره فاز لوتئال (از زمان تخمک گذاری تا پایان دوره) در زمان تخمک گذاری موثر است. تاپیکهای معرفی شده در پست اول همین تاپیک را با دقت مطالعه کنید.
    Tasnim4891 نوشته است: 2-علت لکه بینی در دوران سیکل قاعدگی چیست؟

به طور معمول به دلیل اختلالات هورمونی رخ می دهد که برای مشخص شدن علت دقیقی زمان وقوع هم مهم است.
    Tasnim4891 نوشته است: 3-آیا طبیعی است که من در دوره 3 روز لکه بینی و 3 روز خونریزی شدید و3 تا4 روز دوباره لکه بینی دارم.

این مدت زمان لکه بینی طبیعی نیست، برای ارزیابی بیشتر می توانید به پزشک مراجعه کنید که معمولا با استفاده از داروهای هورمونی این مشکلات برطرف خواهد شد.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. asal89 نوشته است: سلام آقای دکتر              ببخشید از طرح این سوال

بعد از خروج آلت پس از نزدیکی مقدلر خیلی کمی از منی خارج میشه این مشکلی توی بارداری ایجاد نمیکنه ؟
    آیا گذاشتن بالش زیر کمر پس از نزدیکی کمک زیادی به بارداری میکنه من 3 ماهه این کار میکنم هنوز نتیجه نگرفتم ؟
    در ضمن سونوگرافی از اندازه تخمک لازمه انجامش بدم و اندازه مناسب برای بارداری چقدر باید باشه ؟ ممنون از لطفتون .

سلام،
    بیرون ریختن منی مشکلی ایجاد نمی کند، تا یک سال هم یک زوج علیرغم سالم بودن می توانند باردار نشوند.
    برای اندازه فولیکول اینجا را بخوانید.

4. سلام من 27 سالمه و 6ماهه ازدواج کردم بار اول پرولاکتینم 26.70ng/ml بود با مصرف 1ماهه داستینکس 1.92 شد حالا ایا میتوانم به زودی باردار شوم؟نظر شما بابت این نتیجه چیست؟

5. SHAMSjoon نوشته است: سلام من 27 سالمه و 6ماهه ازدواج کردم بار اول پرولاکتینم 26.70ng/ml بود با مصرف 1ماهه داستینکس 1.92 شد حالا ایا میتوانم به زودی باردار شوم؟نظر شما بابت این نتیجه چیست؟

سلام
    میزان طبیعی پرولاکتین برای خانمها 23-0 هست. فکر میکنم مال شما خیلی پایین اومده اما مشکلی در بارداریتون ایجاد نمیکنه.
    موفق باشید...

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. elinaze نوشته است:
    SHAMSjoon نوشته است: سلام من 27 سالمه و 6ماهه ازدواج کردم بار اول پرولاکتینم 26.70ng/ml بود با مصرف 1ماهه داستینکس 1.92 شد حالا ایا میتوانم به زودی باردار شوم؟نظر شما بابت این نتیجه چیست؟

سلام
    میزان طبیعی پرولاکتین برای خانمها 23-0 هست. فکر میکنم مال شما خیلی پایین اومده اما مشکلی در بارداریتون ایجاد نمیکنه.
    موفق باشید...

سلام
    ضمن تشکر از خانم elinaze

فکر میکنم محدوده نرمال پرولاکتین بین 1.2-25 باید باشه........ضمنا در مورد شما پرولاکتینتون زیاد هم از محدوده تجاوز نکرده بوده..........اما به هر حال از محدوده بالاتر بوده که بالا بودن این هورمون خودش یکی از عوامل عدم باردار شدن بوده که خداروشکر رفع شده...............اگر از بابت اسپرم و بقیه موارد(رحم و لوله ها) و ... مشکل خاصی وجود نداشته باشه ایشالا به خواستتون میرسید.........
    موفق باشید و خوشبخت

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  7. با سلام خدمت دوستان عزيز
    من يه آزمايش اسپرم دادم كه بدين شرح هست
    volume 2.5
    ph alkaline
    viscosity normal
    liquef action time normal
    sperm count 59000000
    motility active 40
    motility sluggish 4
    moltility non motile 56
    normal shape 97
    مي خواستم بدونم كه وضعيت من چه جوري هست؟البته خيلي وقت پيش آزمايش دادم و روزي كه دادم رفته بودم براي آزمايش ژنتيك كه يه باره به من يه ظرف دادن و گفتن كه بيا و يه آزمايش اسپرم بده كه من با شنيدن اين خبر خيلي شوكه شده بودم و استرس بسيار بالايي داشتم.

8. asal89

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام و خسته نباشید آقای دکتر
    در زمانی که برای بارداری اقدام کردیم چه غذاهایی برامون مفیده؟

چه راههایی برای بارداری زود جواب میده ؟

9. asal89 نوشته است: سلام و خسته نباشید آقای دکتر
    در زمانی که برای بارداری اقدام کردیم چه غذاهایی برامون مفیده؟

چه راههایی برای بارداری زود جواب میده ؟

سلام

دوست عزیز ،غذاهای مفید برای افزایش احتمال بارداری عبارتند از:

برای خانمها:

برای بالا بردن شانس حامله شدن، هر چه سریع تر باید تغذیه ای سالم را شروع کنید. تغذیه و باروری در خانمها ارتباط مستقیم دارد. در صورت عدم دریافت مواد مغذی کافی، پریود شما تحت تاثیر قرار گرفته و پیش بینی آن مشکل می شود. در نتیجه تخمین زمان اوولاسیون که زمانی است که لقاح صورت می گیرد، مشکل می شود.
    در موارد حاد اضافه وزن یا کمبود وزن احتمال این وجود دارد که اوولاسیون یا تخمک گذاری صورت نگیرد. بنابداین مهم است که پیش از تلاش برای بچه دار شدن، به وزن ایده آل خود برسید.
    سعی کنید روزانه 5 وعده میوه و سبزیجات مضرف نمایید. نان و غلات سبوس دار دارای خاصیت فراوان هستند. مصرف غذاهای با کلسیم بالا مانند شیر، ماست و پنیر به طور روزانه توصیه می شود.

موارد قابل اجتناب:
    مصرف سیگار و الکل به محض تلاش برای بچه دار شدن باید قطع شود. اگر روزانه مقدار زیادی چای، قهوه یا هر نوع کافیین دیگری استفاده می کنید، بهتر است مصرف آن را کاهش دهید. مصرف زیاد کافیین روی قدرت بارداری خانمها اثر نامطلوب می گذارد.
    با اینکه ماهی ها دارای خواص بسیار می باشند ولی هنگامی که تصمیم به بچه دار شدن می کنید،از مصرف زیاد ماهی های با جیوه بالا پرهیز کنید. زیرا که جیوه می تواند تا 1 سال در بدن شما باقی بماند و به کودک آتی شما آسیب برساند. کوسه ها و اره ماهیهادارای جیوه بالا می باشند.

مصرف مولتی ویتامین:
    با اینکه از طریق تغذیه سالم شما می توانید تمام نیازمندیهای بدن را تامین نمایید، ولی بسیاری از پزشکان و متخصصان تغذیه معتقدند که مصرف مولتی ویتامین در هنگام تلاش برای بچه دار شدن به شانس بچه دار شدن می افزاید. فقط به یاد داشته باشید که مصرف این نوع مکمل ها نباید جایگزین تغذیه سالم شود بلکه همانطور که از اسمشان نیز مشخص است، باید مکمل غذاهای سالم و طبیعی باشند.

مصرف فولیک اسید:
    از هنگام تصمیم گرفتن به بچه دار شدن تا ماه 3 دوران حاملگی مصرف این ویتامین توصیه می شود. ثابت شده است که مصرف روزانه حداقل 400 میلی گرم فولیک اسید در این دوران از شانس ابتلای نوزاد به نقص مجاری سلسله اعصاب (Neural Tube defect ) می کاهد.

برای آقایان:

برای آقایان نیز تغذیه سالم تایر مستقیم بر کیفیت و قدرت اسپرم دارد. تحقیقات نشان میدهد که مصرف الکل یا تغذیه نامناسب هم بر تعداد اسپرم تولید شده توسط مرد و هم بر کیفیت آن اثر می گذارد. این اثر تنها همین جا ختم نمی شود. حتی در صورت بچه دار شدن، مردانی که پیش از لقاح الکل زیاد مصرف کرده اند معمولا دارای نوزادان کم وزن تر از حد معمول می شوند.

برای آقایان نیز تغذیه متعادل و متنوع دارای اهمیت بسیار می باشد. توصیه های زیر به تولید اسپرم سالم کمک می کند:
    مصرف غذاهای سرشار از ویتامین ث و سایر آنتی اکسیدانت ها:
    ویتامین ث از احتمال نقص اسپرم می کاهد و حرکت آنها را افزایش می دهد که خود باعث زیاد شدن شانس باروری می شود.مصرف 90 میلی گرم ویتامین ث روزانه برای آقایان توصیه می شود. در صورتی که شما سیگار می کشید این مقدار باید به 120 میلی گرم در روز افرایش یابد.
    مصرف کافی زینک(روی):
    تحقیقات نشان می دهد که کمبود روی(زینک) در مردان باعث کاهش حجم آب منی و همچنین هورمون مردانگی تستسترون می شود. روزانه 11 میلی گرم زینک (روی) برای پدران آینده توصیه می شود. منابع سرشار از روی عبارتند از: صدف، گوشت لخم گاو، لوبیا چیتی و قسمت تیره گوشت مرغ.
    مصرف فولیک اسید:
    مانند خانمها مصرف این نوع ویتامین ب برای آقایان نیز ضروری می باشد. برای اینکه میزان 400 میلی گرم مورد نیاز خود را تامین کنید، علاوه بر مصرف غذاهای سرشار از این ویتامین مانند: سبزیجات سبز، غلات، حبوبات و پرتقال، می توان از قزصهای مکمل نیز استفاده کرد.
    مصرف کلسیم و ویتامین د:
    مصرف روزانه 1000 میلی گرم کلسیم و 10 مایکرو گرم ویتامین د می تواند شانس باروری مرد را افرایش دهد.منابع غنی کلسیم عبارتند از شیر، ماست و پنیر و برای ویتامین د می توانید علاره بر نور آفتاب از شیر و ماهی سلمون نیز استفاده کنید.

راههای طبیعی هم که احتمال بارداری رو افزایش میدن عبارتند از:

مراقبت از سلامتی خود

خنک نگه داشتن اسپرم

نزدیکی در زمان مناسب

بررسی ترشحات رحمی

بررسی دمای بدن

داشتن نزدیکی مکرر با همسرتان

مراقبت از سلامتی خود:

- مراقب تغذیه خود باشید. سعی کنید میوه و سبزیجات بیش از حد معمول استفاده کنید. غذاهای حاوی پروتیین زیاد مانند ماهی، مرغ، گوشت و حبوبات وغلات با سبوس را در وعده روزانه خود جا دهید.
    - از کشیدن سیگار خودداری کنید.
    - از مشروبات الکلی استفاده نکنید.
    - با ورزش کردن مرتب وزن خود را به ایده آل برسانید. حداقل در هفته سه بار به مدت 20 دقیقه ورزش کنید. به عنوان مثال می توانید شنا و پیاده روی را انتخاب کنید.
    - به میزان کافی خواب و استراحت داشته باشید.
    - از نگرانی و استرس پرهیز کنید.

خنک نگه داشتن اسپرم:
    اسپرم در دمای 2-3 درجه پایین تر از دمای بدن تولید شده و زنده می ماند. به همین خاطر است که بیضه ها در خارج از بدن قرار دارند. پوشیدن لباس زیر تنگ یا شلوار جین می تواند دمای آنها را بالا برده و شانس تولید اسپرم را کم کند. بهتر است آقایان در زمان تلاش برای بچه دار شدن از لباس زیرهای گشاد استفاده نمایند.

نزدیکی در زمان مناسب:
    بهترین زمان نزدیکی برای بچه دار شدن درست پیش از اوولاسیون است. به طور متوسط سیکل باروری در خانمها 28 روز می باشد، که از روز اول شروع خونریزی شمرده می شود و تا روز اول پریود بعد طول می کشد. اوولاسیون درست در وسط این سیکل صورت می گیرد. بنابراین اگر شما سیکل منظم 28 روزه در هر ماه دارید، اوولاسیون شما در حدود روز 14 از اولین روز شروع خونریزی می باشد. با تشخیص زماناوولاسیون می توان شانس بچه دار شدن را بسیار زیادتر کرد.

بررسی ترشحات رحمی:
    سلولهایی که سطح دهانه رحم را تشکیل می دهند مدام در حال نوسازی هستند و سلولهای کهنه، ترشحات رحمی را می سارند. این ترشحات همیشه وجود دارند ولی شکل ظاهری آن بسته به تغییرات سطح هورمون شما در طول سیکل ماهانه، تغییر می کند. در ابتدای سیکل، این ترشحات چسبنده و غلیظ هستند، در نتیجه دهانه رحم را بسته و به اسپرم اجازه ورود به رحم را نمی دهند. بیشتر خانمها در این زمان هیچ ترشح خارجی احساس نمی کنند.
    زمانیکه به اوولاسیون نزدیک می شوید، این ترشحات رقیق تر شده و مشخص می شوند. به این ترتیب دهانه رحم باز شده و اسپرم اجازه ورود به رحم را پیدا می کند.پس از گذشت زمان اوولاسیون ترشحات دوباره غلیظ می شوند.
    شما می توانید به مدت یک تا دو ماه ترشحاتتان را بررسی کنید و از روی رقیق شدن آن به زمان اوولاسیونتان پی ببرید.نزدیکی با همسرتان در این زمان منجر به بچه دار شدن می گردد.

بررسی دمای بدنتان:
    پس ازاوولاسیون دمای بدن زن حدود 0.2 درجه بالا می رود و این دمای بالاتر تا هنگام پریود بعدی ثابت می ماند. برای تشخیص این بالا رفتن دما، هر روز صبح دمای بدنتان را پیش از اینکه از تختخواب بیرون روید، اندازه گرفته و آنرا در یک جدول یادداشت نمایید. با مشاهده جهش در دمای بدنتان می توانید زمان اوولاسیون و در نتیجه زمان مناسب برای نزدیکی داشتن را بدانید.

داشتن نزدیکی مکرر با همسرتان:
    به یاد داشته باشید که هر چه تعداد نزدیکی شما و همسرتان بیشتر باشد، شانس آمیزش اسپرم و تخمک بیشتر شده و در نتیجه احتمال حاملگی افزایش می یابد. زمانی که به منظور بچه دار شدن نزدیکی دارید از لوبریکنتها یا وازلین استفاده نکنید. اغلب لوبریکنتهای موجود در بازار اسپرمها را از بین می برند که این خود شانس بچه دار شدن را کم می کند. در صورت خشکی واژن برای آسان شدن دخول می توانید از سفیدۀ تخم مرغ استفاده کنید، این خود یک لوبریکنت طبیعی است که آسیبی به اسپرمها نیزنمی زند. پس از نزدیکی به مدت 20 تا 30 دقیقه در حالیکه زیر باسنتان کوسن یا بالش می گذارید، به پشت دراز بکشید. حتی المقدور از شستن خودتان پس از نزدیکی خودداری کنید.

منبع:
    نی نی لند

تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  10. سلام خدمت دوستانم خسته نباشید
    من حدود 4ماهی هست که پریود نشدم البته به خاطر وجود کیست تخمدان.
    در این جور موارد با استفاده قرص مدرکسی پروژسترن به مدت 5روز روزی2عدد بعد از یک هفته پریود میشم آیا این کار عوارضی داره یا نه؟..................
    ممنون وسپاس فراوان

11. habib3 نوشته است:

با سلام خدمت دوستان عزيز
    من يه آزمايش اسپرم دادم كه بدين شرح هست
    volume 2.5
    ph alkaline
    viscosity normal
    liquef action time normal
    sperm count 59000000
    motility active 40
    motility sluggish 4
    moltility non motile 56
    normal shape 97
    مي خواستم بدونم كه وضعيت من چه جوري هست؟البته خيلي وقت پيش آزمايش دادم و روزي كه دادم رفته بودم براي آزمايش ژنتيك كه يه باره به من يه ظرف دادن و گفتن كه بيا و يه آزمايش اسپرم بده كه من با شنيدن اين خبر خيلي شوكه شده بودم و استرس بسيار بالايي داشتم.

سلام
    3 فاکتور مهم هست که درآزمایش اسپرم تاثیرگذار است:

1- تعداد، ردیف پنجم آزمایش شما     : که باید بشتراز 20میلیون در میلی لیتر باشه
    2-تحرک ،جمع ردیف  6 و 7 شما       : که باید بیشتر از 50% باشه
    3- شکل طبیعی ، ردیف آخر             : بیشتر از 30% طبیعیه

آزمایش شما تقریبا خوبه ، بجز تحرک که یه مقداری کمه ، چون 44% است ، البته کیفیت اسپرم به شرایط جسمی و روحی شخص در لحظه گرفتن نمونه بستگی دارد و شما هم که گفتین استرس داشتی!!، پیشنهاد میکنم یه بار دیگه آزمایش رو تکرار کن اگه دوباره تحرکش کم بود،به یه متخصص کلیه(ارولوژ) مراجعه کن که از لحاظ واریکوسل بررسی بشی، و یا با مصرف چند تا قرص ویتامین مشکلتون حل بشه.

موفق باشید

12. سلام اقای دکتر من 1هفته هست پریودیم تموم شده و از روز بعدش نزدیکی داشتم چون تصمیم به بچه دار شدن داریم ولی چند روزه زیر شکمم درد دارم میخواستم علتشو بدونم ایا ربطی به این موضوع داره؟ممنون از جوابتون

13. SHAMSjoon نوشته است: سلام اقای دکتر من 1هفته هست پریودیم تموم شده و از روز بعدش نزدیکی داشتم چون تصمیم به بچه دار شدن داریم ولی چند روزه زیر شکمم درد دارم میخواستم علتشو بدونم ایا ربطی به این موضوع داره؟ممنون از جوابتون

سلام

اگه منظورتون از درد وجود بارداریه ، باید بگم حالا خیلی زوده برا قضاوت،درد میتونه هم ناشی از لانه گزینی جنین باشه ولی شما تازه در محدوده تخمک گذاری هستین و بعید میدونم لقاح انجام شده و حرکت کرده به سمت رحم و بعد لانه گزینی!!!!!!!

بهتره صبرکنی اگر پریودت عقب افتاد آزمایش خون بدی، عجله نکن!

14. با سلام خدمت دکتر عزیز:
    من بعد از چهار ماه دیروز یه لکه خون دیدم اولش فکر کردم که پریود شدم ولی تا امروز دیگه هیچ خونریزی نداشتم فقط همن یه لکه بود.میخواستم علتشو بدونم چیه؟چرا من اینجوری شدم؟مرسی دکتر جون...........................................

15. sharzad94 نوشته است: با سلام خدمت دکتر عزیز:
    من بعد از چهار ماه دیروز یه لکه خون دیدم اولش فکر کردم که پریود شدم ولی تا امروز دیگه هیچ خونریزی نداشتم فقط همن یه لکه بود.میخواستم علتشو بدونم چیه؟چرا من اینجوری شدم؟مرسی دکتر جون...........................................

با سلام
    دوست عزیز، با توضیحات شما،قطعاً مراجعه به متخصص زنان ،براتون واجبه!! زیرا با این تاخیر و نامنظمی در پریودی که دارید! احتمال وجود کیست تخمدان، و یا موارد دیگه هم وجود داره!! لذا بهترین توصیه میتونه، مراجعه به پزشک متخصص باشه که با انجام آزمایشات و یا سونو گرافی از موضع، دقیقاً مورد رو تشخیص و راه درمان اونو  تجویز کنه!! فقط یادتون باشه که حتماً پیگیر موضوع باشید.
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : ROHAM
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 6 از 15
رفتن به صفحه :    ... 6 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید