شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درد بیضه در اثر پیشاب

1. mahak66 نوشته است: ایا کسی که بعداز تولد یکی از بیضه هاش توی شکمش جامونده باشه وجراحی بشه در بزرگسالی احتمال عقیمی هست یا نه ؟

سلام
    یکی از مخاطرات سلامت مردان نیز پایین نیامدن بیضه هنگام تولد است که اگر تا یکسالگی درمان نشود فرد تا آخر عمر عقیم می‌شود.ولی در صورت درمانبه موقع 100% میشه گفت  هیچ مشکلی پیش نمیاد حتی اگه جراحی بشه .

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  2. ali_supra نوشته است: سلام دوستان
    باتشکر از راهنمایی هاتون

تولید پیشاب در بدن من حداقل چندبرابر دوستانم هست
    حتی با خوندن مطالب این سایت هم پیشاب ازم خارج میشه

این مساله برام آزار دهنده هست

چون به راحتی میشه منو متهم به بی جنبه بودن کرد  

حتی یکبار وقتی یکی از دوستام فهمید در زمانی که با هم هستیم ازم پیشاب خارج میشه کلی از دستم ناراحت شد ، چون فکر کرد من نظر بدی نسبت بهش دارم  (من فقط خیلی دوستش دارم)

از دوستانی هم که مرا آگاه کردن که پیشاب نجس نیست ممنونم (یه عمری فکر میکردیم نجس هست)

درنتیجه فقط ادرار و منی نجس هستن

و باز هم این سوال بی جواب موند که تولید پیشاب زیاد (با توجه به اینکه احساس میکنم بیضه های بزرگی دارم) و این مساله که رفتارم هم یه جوری هست که به تولید زیاد کمک میکنه ، عوارض و عوقبی دارد یا نه .....؟؟؟؟؟؟

راستی
    همتون رو دوست دارم  

به قول سعدی که میگه

عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست...

اساسا اين مايع موكوئيدي از غدد كوپر خارج ميشه وبيضه در اين مورد نقشي نداره. زياد بودنش هم مثل اين ميمونه كه كسي به فكر يك چيز ترش ميافته ودهنش اب ميافته يعني ترشح بزاق زياد ميشه نگراني نداره/ درمورد احساس شما به دوستت هم موضوع طبيعيه چون در سنين خاصي هستي به مرور زمان اين احساسات فروكش ميكنه و شايد يه موقع به اين روزها غبطه بخوري كه چه ميل بالايي داشتي

تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  3. mahak66 نوشته است: ایا کسی که بعداز تولد یکی از بیضه هاش توی شکمش جامونده باشه وجراحی بشه در بزرگسالی احتمال عقیمی هست یا نه ؟

اساسا با يك بيضه سالم هم ميشه باروري و صفات ثانويه جنسي طبيعي داشت چون يك بيضه كار هر دو رو - از نظر اسپرمسازي وترشح هورمون -به عهده ميگيره مثل كسانيكه يك كليه دارن

تشکر شده توسط : ROHAM
  4. mahak66 نوشته است: ایا کسی که بعداز تولد یکی از بیضه هاش توی شکمش جامونده باشه وجراحی بشه در بزرگسالی احتمال عقیمی هست یا نه ؟

ایجاد قدرت باروری با یک بیضه هم امکان پذیره.
    البته برای اطمینان اسپروموگرم هم بهتره انجام بشه

5. سلام آقاي دكتر ......
    من يك پسر 20 ساله هستم .از 13 -14 سالگي استمنا ميكردم .
    الان يك سالي ميشه كه كلا ترك كردم ولي چند باري فيلمهاي پورن نگاه كردم و خودم رو كنترل كردم اما بعدش درد شديدي تو كيسه ي بيضه و لوله هاي داخلش احساس كردم ....
    از بعضي ها شنيدم كه اگر اين كار ادامه پيدا كنه مشكلات بد تري از استمنا به وجود مياره .مثل : سنگ كليه و مثانه ...
    قبلا از راهنمايي شما كمال تشكر رو دارم

6. ash161991 نوشته است: سلام آقاي دكتر ......
    الان يك سالي ميشه كه كلا ترك كردم ولي چند باري فيلمهاي پورن نگاه كردم و خودم رو كنترل كردم اما بعدش درد شديدي تو كيسه ي بيضه و لوله هاي داخلش احساس كردم ....
    از بعضي ها شنيدم كه اگر اين كار ادامه پيدا كنه مشكلات بد تري از استمنا به وجود مياره .مثل : سنگ كليه و مثانه ...

سلام
    این درد چیز عجیبی نیست. وقتی هی خودتون رو در معرض تحریک بگذارید ولی ارضا نشید، این درد بوجود میاد.
    خطری هم نداره.
    سنگ کلیه و مثانه هم اعضای مربوط به تولید و نگهداری ادرار هستند، ربطی به سیستم تولید مثل ندارند.

7. سلام

من واریکوسل درجه2 دارم و هنوز عمل نکردم دکتر به من 2 نوع عمل پیشنهادکرده
    اولی عمل باز و دیگری عمل میکرو سرجری
    کودوم عمل بهتره؟
    عمل میکرو سرجری هزینش بالاست فرق این 2 عمل ها چیه؟
    من یه سوال دیگه دارم من اصلا درد ندارم سالم هستم حالم خیلی خوبه ولی دکترم میگه باید عمل کنی مگه میشه وقتی مشکلی نداری عمل کنی؟
    دکتر دیگه هم رفتم اونم گفت عمل کن میشه؟
    بهترین عمل واریکوسل چیه؟ و با دفترچه هم انجام میدن عمل میکروسرجیرو ؟

8. ash161991 نوشته است: سلام آقاي دكتر ......

سلام دوست عزیز

هرچند که اینجا بحث دیگه ای مطرح هست اما

سعی کن اصلا عکس و فیلم محرک نبینی و کلا فکرت رومشغول چیز دیگه بکن

من هم داستانی شبیه شما دارم با این تفاوت که 4 ساله ترک کردم

هنوز بعد از 4 سال وقتی این فیلم و عکس ها رو نگاه میکنم ، شیطون دور و برم میچرخه و اعصابم بهم میریزه

درمورد درد بیضه هم پست های قبلی رو بخون

موفق باشی

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. ash161991 نوشته است: سلام آقاي دكتر ......

اين كه خودت رو كنترل بكني يا نه به خودت مربوطه اما واقعيت اينه كه نه در اين حالت اين بيماريها پيش مياد نه استمناء عارضه اختصاصي رو به همراه داره اگه در سايت سرچ كني و پست هاي تاييد شده رو بخوني متوجه ميشي

10. khar_2 نوشته است: سلام

من واریکوسل درجه2 دارم و هنوز عمل نکردم دکتر به من 2 نوع عمل پیشنهادکرده
    اولی عمل باز و دیگری عمل میکرو سرجری
    کودوم عمل بهتره؟
    عمل میکرو سرجری هزینش بالاست فرق این 2 عمل ها چیه؟
    من یه سوال دیگه دارم من اصلا درد ندارم سالم هستم حالم خیلی خوبه ولی دکترم میگه باید عمل کنی مگه میشه وقتی مشکلی نداری عمل کنی؟
    دکتر دیگه هم رفتم اونم گفت عمل کن میشه؟
    بهترین عمل واریکوسل چیه؟ و با دفترچه هم انجام میدن عمل میکروسرجیرو ؟

سلام
    حتما به پزشک دیگری مراجعه کنید............چون واریکوسل گرید های1و2و3 داره که در گرید های 1و2 به ندرت برای بارداری مشکل بوجود میاره و گرید3 احتیاج به عمل داره.........چون فرد در اون احساس ناراحتی میکنه و اگه شما احساس ناراحتی نمیکنید و دکتر به شما پیشنهاد عمل داده بهتره به یه متخصص ارولوژیست دیگه مراجعه کنید....................در پایین هم یه مطلب واستون میذارم که خوندنش شاید کمکتون کنه:

بیماری واریکوسل چیست؟
    واریکوسل یا واریسی شدن عروق بیضه شایعترین بیماری مردان پس از بلوغ می‌باشد و ۱۰درصد مردان بالغ به آن مبتلا می‌باشند. واریکوسل شایعترین عامل ناباروری مردان می‌باشد.
    سن شروع بیماری معمولاً در زمان بلوغ و یا بلافاصله پس از بلوغ می‌باشد ولی در سن کمتر یا سن بالا نیز ممکن است ایجاد گردد.
    عامل ایجاد بیماری واریکوسل چیست؟
    بیماری واریکوسل با واریسی شدن و گشادشدن عروق وریدی(سیاهرگهای) بیضه ظاهر می‌گردد که در دو گروه اولیه و ثانویه تقسیم‌بندی می‌گردد.
    در نوع اولیه، هیچ عامل ایجادکننده مشخصی وجود ندارد، گرچه تئوری اشکال در دریچه‌های لانه کبوتری وریدهای بیضه، طولانی بودن مسیر این وریدها و احتمال اثر فشاری سایر عروق و احشاء شکمی‌مطرح می‌باشد ولی هنوز علت مشخصی برای آن ثابت نشده است.
    این نوع عامل عمده واریکوسل است و ۹۰درصد در سمت چپ می‌باشد. نوع ثانویه که بدنبال وجود عامل مشخص ایجادکننده انسداد در عروق داخل شکم ایجاد می گردد درصد کمی‌از واریکوسل‌ها را شامل میشود و علت ایجادکننده آن غالبا توده‌های شکمی، بخصوص تومورهای بدخیم می‌باشد که تشخیص آن مهم و حیاتی است.
    علائم بیماری واریکوسل چیست ؟
    بیمار ممکن است با شکایت بزرگی، یا عدم تقارن بیضه‌ها، یا درد بیضه، و یا پس از ازدواج، با ناباروری مراجعه کند.
    ولی شایعترین فرم آن، بدون علامت، و بطور اتفاقی، حین معاینه، متوجه آن می‌گردند. درمعاینه، بزرگی و تورم عروق بیضه، بخصوص در سمت چپ مشهود است و درحالت ایستاده، و یا افزایش فشار شکمی ‌تشدید می‌یابد و در حالت خوابیده از بین می‌رود (درصورتیکه تورم عروق درحالت خوابیده از بین نرفت، بایستی به نوع ثانویه آن شک کرد.)
    افتراق واریکوسل ازنظر شدت بیماری :
    بیماری واریکوسل ازنظر شدت به ۳ درجه تقسیم‌بندی می‌گردد.
    در نوع درجه ۱ اتساع عروق فقط حین فشار شکمی‌ در لمس توسط پزشک قابل لمس، و تشخیص می‌باشد.
    در نوع درجه ۲ با فشار شکمی، اتساع عروق، قابل مشاهده می‌گردد. و در نوع درجه ۳ حتی بدون فشار شکمی، اتساع عروق، درحالت ایستاده قابل مشاهده می‌باشد.
    لازم به ذکر است نوع درجه ۳ آن ازنظر قانون خدمت سربازی در ایران معافیت دائم و انواع درجه ۱ و ۲ معافیت از رزم خواهد داشت.
    چه بیمارانی احتیاج به درمان دارند ؟
    همانگونه که گفته شد ۱۰درصد مردان پس از سن بلوغ درجاتی از واریکوسل دارند ولی همه آنها احتیاج به درمان ندارند.
    اگر واریکوسل برای فرد، عارضه‌ای ایجاد کند لازم است درمان انجام گردد.
    درغیراینصورت احتیاج به درمانی نیست.
    عوارض واریکوسل چیست ؟
    عوارض واریکوسل شامل ایجاد درد، آتروفی (کوچک شدن سایز و نرم شدن قوام بیضه) و ناباروری می باشد.
    درد ناشی از واریکوسل دردی با کیفت احساس سنگینی، که با فعالیت و ایستادن تشدید یافته و با استراحت بهبود می یابد.
    آیا بیمار مبتلا به واریکوسل بدون عارضه احتیاج به پیگیری دارد ؟
    بلی؛ همانگونه که گفته شد اگر واریکوسل عارضه ای ایجاد نکند احتیاج به درمان نیست. ولی لازم است بیمار بصورت ماهانه، خود را معاینه کند.
    و درصورت کوچک شدن سایز بیضه، و یا تغییر در قوام آن، لازم است توسط پزشک معاینه شود.
    همچنین اگر بیمار مبتلا به واریکوسل ازدواج نکرده و یا خواستار داشتن فرزند دیگری در آینده می باشد، بایستی هر ۶ ماه با آزمایش اسپرم، ازنظر باروری بررسی گردد و درصورت شروع تقییرات و ضعیف شدن نطفه احتیاج به درمان دارد.
    آیا درمان دارویی برای واریکوسل وجود دارد ؟
    جواب: خیر.
    درمان واریکوسل فقط اقدامات مداخله گرانه (غیردرمان خوراکی یا دریافت دارو ازطریق تزریق) می باشد. در ساده ترین روش تزریق مواد ایجادکننده انسداد عروق از طریق پوست بداخل وریدهای بیضه مبتلاست که این روش درصد موفقیت کمتر و عارضه درد مزمن و یا هیدروسل بیشتری می باشد.

روشهای جراحی واریکوسل چیست ؟
    جراحی واریکوسل یا به اصطلاح پزشکی واریکوسلکتومی اقدام به بستن وریدهای بیضه مبتلا می باشد که پس از انسداد این وریدها بتدریج بدلیل عدم حرکت خون، وریدهای مسدود شده کوچک شده و از بین می رود و واریکوسل برطرف می گردد.
    این اقدام از طریق برش کوچکی بر روی پوست شکم به طول ۴-۲ سانتیمتر قابل انجام است.

روشهای جدید جراحی واریکوسلکتومی چیست ؟
    روشهای جدید واریکوسلکتومی یکی انسداد عروق از طریق کاتتریزاسیون وریدی و انسداد عروق مبتلا است. که هزینه آن بالاست و درصد موفقیت آن بالا نیست ولی بصورت سرپایی و با کمترین درد انجام می گردد.

روش لاپاروسکوپی(laparoscopic varicocelectomy) که امتیاز آن برش کوچکتر و بزرگنمایی حین جراحی، ولی بدلیل عدم دسترسی جراح به وریدهای فرعی، احتمال عود واریکوسل بیشتر است و همچنین سه برش بر روی پوست بجای یک برش انجام می گیرد.
    روش میکروسرجری(microsurgical varicocelectomy) که به عقیده بسیاری بهترین روش جراحی واریکوسلکتومی می باشد. امتیازات آن بزرگنمایی حین جراحی و دسترسی به تمامی وریدهای فرعی می باشد ولی مدت زمان جراحی طولانی تر می گردد و ازنظر تکنیکی نیز مشکل می باشد.
    امتیازات روش میکروسرجری نسبت به روش معمولی واریکوسلکتومی‌چیست ؟
    در روش میکروسرجری با توجه به استفاده از میکروسکوپ حین جراحی و بزرگنمایی جراح، قادر است با دقت بیشتر وریدها را از شریان ( سرخرگ ) و عروق لنفاتیک ( عروق برنده آب ) جدا کند و فقط وریدها را مسدود نماید.

همچنین وریدهای با سایز کوچک را که استعداد واریسی شدن در آینده دارد و منشاء عود واریکوسل درآینده خواهد بود. در روش جراحی معمولی قابل تشخیص نمی‌باشد درحالیکه در روش میکرسرجری بدلیل بزرگنمایی ۶-۴ برابر توسط میکروسکوپ، جراح قادر است این وریدهای کوچک را نیز مشاهده کند و از عروق لنفاتیک و شریان مجزا نماید و مسدود کند.
    در نتیجه شانس عود واریکوسل در این روش بسیار کمتر و حدود نیم درصد ( یعنی موفقیت ۵/۹۹ درصد ) می‌باشد همچنین بدلیل قابلیت بهتر در تمایز شریان و لنفاتیک و حفظ آنها احتمال آتروفی بیضه بدنبال جراح و یا ایجاد هیدروسل ( آب آوردگی بیضه ) بسیار نادر می‌باشد.

آیا واریکوسلکتومی ‌عارضه‌ای دارد ؟
    درجواب بایستی گفت که هر اقدام پزشکی احتمال عارضه دارد همانگونه که عدم درمان واریکوسل نیز احتمال بروز عارضه دارد.
    عوارض واریکوسلکتومی‌شامل :
    ۱- احتمال عود واریکوسل که در روش معمولی و سنتی واریکوسلکتومی‌۲۵% – ۵% ذکر شده و در روش میکروسرجری نیم درصد می‌باشد.
    ۲- ایجاد هیدروسل ( آب آوردگی بیضه ) که احتمال آن در روش معمولی جراحی واریکوسلکتومی‌۱۵- ۵ درصد و در روش میکروسرجری بسیار نادر گزارش شده است.
    ۳- عارضه سوم احتمال آتروفی بیضه که در روش جراحی معمولی کمتر از ۳% و در روش میکروسرجری بسیار نادر گزارش شده است.
    آیا عمل جراحی واریکوسلکتومی‌منجر به معلولیت یا ناباروری می گردد ؟
    این سؤالی است که بسیاری از بیماران قبل از جراحی سؤال می‌کنند و درجواب بایستی گفت که عمل واریکوسلکتومی‌جهت درمان یا جلوگیری از ناباروری انجام می‌گردد و خود منجر به ناباروری نمی‌گردد و پس از جراحی نیز فرد می‌تواند به فعالیتهای عادی روزمره و انجام ورزش و کار بطور معمول و قبل از جراحی بازگردد. لذا معلولیتی ایجاد نمیکند.
    منیع:پارسا کلوب

در زمانی نه چندان قدیم ، تشخیص بیماری و درمان آن صرفا بر اساس آموزشها و تجربیات طبیب که از استاد خود یا محدود کتاب موجود آن زمان فرا میگرفت و یا تجربیات شخصی که قطعا لازمه آن خسارات جانی و عوارض متعدد بیماران بوده تا بتدریج بسته به هوش طبیب ؛ بر تجربیات او افزوده شود تا او پزشکی حاذق گردد.
    در طب ابوعلی سینا ذکر شده " جهت درمان سنگ مثانه ، با فروبردن چاقو در ناحیه ای بین بیضه و مقعد، در پوزیشن لیتوتومی ، اقدام به خارج کردن سنگ مینماید. اگر بیمار درد و خونریزی زیاد نداشت زنده میماند، وگرنه خواهد مرد".
    حال تصور کنید در آن زمان که ابوعلی سینا سرامد پزشکان جهان بوده و کتاب قانون او در مدارس بزرگ پزشکی اروپا تدریس می شده و هنوز نام پوزیشن لیتوتومی به معنی خارج کردن سنگ در طب نامی استاندارد است، جهت جراحی ساده سنگ مثانه ( امروزه ساده ولی ذر آن زمان بسیار مهم)، حیات بیمار را با اگر ذکر میکند. نمونه فوق نشان دهنده تفاوت در آن روزگار و امروز است.
    امروزه علم و تکنولوژی صنعتی در خدمت پزشکی قرار گرفته. مهندسان و متخصصین صنعت سعی در کمک به روشهای تشخیصی و جراحی ، تکمیل و مدرن تر و حتی راحت تر کردن پزشک و بیمار در تشخیص و درمان و جراحی دارند. و شاهد جراحی های آندوسکوپیک، لاپاروسکوپیک، روباتیک و میکروسرجری میباشیم.
    استفاده از میکروسکوپ و بزرگنمائی حین جراحی، مدتهاست که توسط متخصصان در جراحی چشم و سپس گوش میانی و امروزه در بسیاری از جراحی ها جهت دید بهتر در جراحی های عروق و پیوندها انجام میگیرد.
    واریکوسلکتومی (جراحی واریس بیضه) و وازووازوستومی ( ترمیم لوله وازدفران یا همان بازگشائی وازکتومی) و وازواپیدیدیموستومی (جراحی ترمیمی در ناباروری) در ارولوژی از جراحی هائی است که امروزه هنوز هم توسط بسیاری از جراحان با چشم انجام میگیرد، ولی آمار و نتایج بسیار بالاتری را در روش جراحی میکروسکوپیک مشاهده میگردد.
    در واریکوسلکتومی بدون میکروسکوپ، آمار عود واریکوسل را در 25% - 5% ، و ایجاد عارضه هیدروسل بدنبال جراحی را در 15% - 5% گزارش شده است.در حالی که در روش میکروسرجری آمار عود واریکوسل را در 5/0% بمعنی 5/99% موفقیت جراحی، و ایجاد هیدروسل را بسیار نادر گزارش شده است.
    شاید در دوران ابوعلی سینا ایجاد عارضه بدلیل جراحی، یا عدم بهبودی و حتی مرگ عادی بوده و نجات بیمار بسیار مهم و شگفت آور بوده است، ولی امروزه بروز عارضه جراحی نه برای پزشک و نه برای بیمار قابل قبول نیست.
    در روش واریکوسلکتومی میکروسرجری با بزرگنمائی 4 الی 6 برابر جراح قادر است با دقت بسیار بالاتری وریدهای واریسی یا مستعد واریس، که در آینده منجر به عود واریکوسل میگردد را جدا جدا نموده و با حداقل آسیب به عروق لنفاتیک و شریان ( که در ناحیه بیضه بسیار کوچک و قطری در حد 1 – 1/0 میلیمتر دارند) احتمال عود و عارضه را بطور چشمگیر کاهش دهد.
    در ترمیم لوله وازدفران و بازکردن لوله بدنبال وازکتومی در مردان، استفاده از میکروسکوپ، جایگاه مهم و بارزی در نتیجه درمان دارد. لوله وازدفران که وظیفه انتقال اسپرم از بیضه به مجرای خروجی را هنگام انزال دارد لولهای است با قطر بیرونی 5/2 - 1 میلیمتر و قطر لومن آن (مجرای عبور اسپرم) حدود 1/0 میلیمتر میباشد. در روش میکروسرجری ترمیم و پیوند دو سر این لوله در 3 – 2 لایه و با نخهائی نازکتر از مو انجام میگیرد.

گرچه هنوز در ایران عمده جراحان از روشهای قدیمی و با چشم جراحیهای فوق را انجام میدهند که دلیل آن عدم مهارت و عادت نداشتن به کار با میکروسکوپ است ولی پیشرفت سریع علم، و اطلاعات و انتظارات مردم، پزشکان را مجبور میسازد که خود را با علم روز همامنگ سازند.
    امروزه جراحی با میکروسکوپ و بزرگنمائی حین جراحی نزد جراحان بزرگ چنان روتین شده که عموما بر روی عینک جراحی شخصی خود لنزهای ثابت تعبیه کرده اند تا حین هر نوع جراحی هر زمان نیاز به ظرافت بیشتر باشد از بزرگنمائی در دید استفاده کنند.

منیع:وب سایت دکتر حقیقت

موفق باشید

تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 2
رفتن به صفحه    2

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید