شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

اشعه چشم چیست؟

1. میشه در مورد اشعه ای که خود چشم داره یه مقدار توضیح بدین.

2. دوست عزیز میشه بیشتر توضیح بدید منظورتون چیه؟
    اصلا خودتون چیزی در موردش نگفتید؟
    یه خاصیته یا یه بیماری؟

3. سلام
    چشم از خودش اشعه نداره.
    فقط در بعضی از چشمها (مثل چشم گربه) انعکاس نور در تاریکی حالت درخشندگی به خودش میگیره.

هرچند برخی علمای دنیای قدیم فکر میکردند چشم، خودش چشمه نور هست و مثل فلاش دوربین عکاسی، عامل بینایی رو به محیط میفرسته و بعد دریافت میکنه. اعتقاداتی مثل چشم زخم هم یک جورایی به برداشت از چشم ارتباط داشتند.

اگر هم منظورتون چشم زخم یا همون چشم زدن و تیر غیب باشه، که اساسا مسئله بی پایه و اساسی هست و چون مبنای علمی و پزشکی نداره بهتره اینجا روش بحث نکنیم.

4. منم بیشتر از  این چیزی نمیدونم ...
    این یه سوالی بود که جایی مطرح شده بود در همین حد ! که یک سری اشعه ها از بیرون هستن که روی چشم اثر میگذارن اما منظور سوال، خود چشم است که چشم از خودش اشعه داره فکر کنم منظورش Ray eye باشه...
    کلا من جوابی در مورد این سوال پیدا نکردم میخواستم ببینم میتونه یه مساله تحقیقی باشه تا بیشتر تحقیق کنم جوابشو پیدا کنم؟ کسی چیزی میدونه؟ کنجکاو شدم.

5. در ضمن چون شما مبنای علمی و پزشکی چشم زخم رو نمیدونین دلیل نمیشه علم متافیزیک رو زیر سوال ببرین.
    اثبات شده است . لطفا تحقیقاتتون رو در زمینه ی این علم گسترده تر کنید و در بیان جملات با پایه سست دقت بیشتری کنین.

6. silverstar نوشته است: در ضمن چون شما مبنای علمی و پزشکی چشم زخم رو نمیدونین دلیل نمیشه علم متافیزیک رو زیر سوال ببرین.
    اثبات شده است . لطفا تحقیقاتتون رو در زمینه ی این علم گسترده تر کنید و در بیان جملات با پایه سست دقت بیشتری کنین.

سلام

اگر جایی در دنیا روی این قضیه بحث علمی و مستند شده و حتی دلیل پزشکی هم براش پیدا شده، یک دنیا ممنون میشم من و دیگران رو هم در جریان بگذارید. خوشحال میشم با واقعیتهای چشمهام بیشتر آشنا بشم.

اما همونطور که عرض کردم این موضوع در حوزه علوم تجربی خرافه محسوب میشه و جای بحث در این مورد اینجا نیست.

(علوم تجربی، یعنی نتیجه گیری منطقی از تجربه های مستند، علم فیزیک هم تقریبا همینطور هست. متافیزیک به اعتقاداتی میگویند که علوم تجربی حتی وجود اونها رو تایید نکرده. اساسا متافیزیک علم محسوب نمیشه. ترجمه عربی متافیزیک میشه ماورای طبیعت. یعنی آنچه که ندیدیم و نفهمیدیم، اما شاید وجود داشته باشه.)

7. سلام

اولا که هیچ کس نمیتونه قدرت چشم و ذهن مرتاض هارو نادیده بگیره
    اونا حتی میتونن یه قطار رو سر جاش میخ کوب کنن

من در مورد اثبات این قضیه از نظر علمی چیزی نمیدونم
    از دکتر رهام میخوام لطف کنن و مارو بیشتر اگاه کنن

اما من با چشم های خودم دیدم
    یکی از دوستانم بدون اینکه روی خودش کار کرده باشه و بدون هیچ حقه ای ، عقربه ثانیه شمار ساعت منو متوقف کرد
    به این صورت که دستهاشو دور ساعت گرفت و بشدت به عقربه خیره شد....!!!!!

و البته بعد از این کار بشدت حالت ضعف بهش دست داد

(اگر علاقه مند هستید پیشنهاد میکنم فیلم " پری " به کارگردانی داریوش مهرجویی روتماشا کنید)

8. someuuu نوشته است:
    silverstar نوشته است: در ضمن چون شما مبنای علمی و پزشکی چشم زخم رو نمیدونین دلیل نمیشه علم متافیزیک رو زیر سوال ببرین.

سلام

اگر جایی در دنیا روی این قضیه بحث علمی و مستند شده و حتی دلیل پزشکی هم براش پیدا شده، یک دنیا ممنون میشم من و دیگران رو هم در جریان بگذارید. خوشحال میشم با واقعیتهای چشمهام بیشتر آشنا بشم.

اما همونطور که عرض کردم این موضوع در حوزه علوم تجربی خرافه محسوب میشه و جای بحث در این مورد اینجا نیست.

(علوم تجربی، یعنی نتیجه گیری منطقی از تجربه های مستند، علم فیزیک هم تقریبا همینطور هست. متافیزیک به اعتقاداتی میگویند که علوم تجربی حتی وجود اونها رو تایید نکرده. اساسا متافیزیک علم محسوب نمیشه. ترجمه عربی متافیزیک میشه ماورای طبیعت. یعنی آنچه که ندیدیم و نفهمیدیم، اما شاید وجود داشته باشه.)

با اینکه من پاسخ سوالم رو نگرفتم!
    چشم با کمال میل مستنداتی رو جمع آوری میکنم و در بخش مقالات قرار میدم . فقط یه چند هفته ای جمع آوری شون طول میکشه. در ضمن الان قطعا فقط علوم تجربی جوابگو نیست که دانشمندان دست به دامن متافیزیک یا ماوراءالطبیعه  شدن. تا اونجایی که آگاهی  و توان دارم و تحقیقاتم اجازه میده ، اون مطالب رو  در اختیارتون قرار میدم.
    فقط چند هفته فرصت میخوام چون شاید در حد یک کتابچه بشه . که  ان شااله من گزیده ای از اون ها رو در این سایت قرار میدم.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید