شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بایگانی سوالات احتمال بارداری - 3

1. nafas55 نوشته است: سلام
    خسنه نباشید من خواهرم در روز 5شنبه برای بارداری اقدام کرده اند با توجه به مطالبی که در سایت بود امروز 72 ساعت از ان زمان می گذرد یعنی اگه فردا تست خون بده مثبت یا منفی بودن مشخص می شود؟
    با تشکر از لطف شما

سلام
    شما سوالتونو در جای بدی مطرح کرده اید و امکان حذف شدنش وجود داره.............بله ازمایش بتا میتونه 48 ساعت بعد از رابطه هورمون بتا رو تشخیص بده..............اما یه چند روزی صبر کنید بعد اقدام به دادن ازمایش کنید
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. nafasfm نوشته است: سلام.آیاراهی وجد داره که انجام داد بجز روش اورژانسی چون 72ساعت از ارتبط گذشته اگه وجود داره بهم بگید.یه سوال دیدگه بیبی چک بعداز چند روز که از ارتباط گذشته میگه بارداری یا نه؟/مرسی

سلام
    اگه متن اول تاپیک رو میخوندید اونوقت متوجه میشدید........"روش دیگر استفاده از IUD طی 10 روز از زمان رابطه جنسی محافظت نشده است."بی بی چک در مواقعی میتونه جواب بده که دست کم 21 روز از رابطه گذشته باشه.........البته جوابش دقیق نیست و نمیشه زیاد بهش اطمینان کرد............دقیقترین روش ازمایش بتا هست.......
    موفق باشید

3. سلام.
    من 26 سال سن دارم. قبلا دوره پریود منظمی (25 روزه)داشتم. اما به خاطر جشن نامزدیم 10 روز قرص LD مصرف کردم که دوره عقب بیفته. بعد از اون هنوز نمی دونم دوره منظمی دارم یا نه. 4 ماه هم گذشته. بعد از دو ماه روز شروع قاعدگی رو ثبت می کنم تا ببینم منظم شده یا نه و دوره قبلیم 28 روز طول کشیده و این دوره هنوز شروع نشده با گذشت 32 روز. در طول ماه گذشته چندین بار رابطه محافظت نشده داشتم. اما هیچ دخولی انجام نشده. همسرم آلتش رو لای لاسنم قرار می دادن. (رابطه مقعدی نبوده) و با آب دهانشون محیط رو خیس می کردن. معمولا ایشون بعد از ارضای من ارضا می شدن و منی رو روی پشتم می ریختن. بعد از اینکه با دستمال خودم رو پاک می کردم خودم رو هم می شستم. اما همیشه لای پای من خیس بوده. نمی دونم پیشاب همسرم هم با ترشحات خودم مخلوط میشده یا نه. (منی فقط روی پشتم ریخته میشده. ) حالا با توجه به پریود نشدنم نگرانم. آیا احتمال بارداری هست؟؟؟
    آیا به خاطر روزه داری ممکنه پریود به تاخیر بیفته؟؟؟ چند روزی دردهای قبل از پریود رو هم داشتم اما 3 روزه درد هم ندارم.

4. zakieh نوشته است: سلام.
    من 26 سال سن دارم. قبلا دوره پریود منظمی (25 روزه)داشتم. اما به خاطر جشن نامزدیم 10 روز قرص LD مصرف کردم که دوره عقب بیفته. بعد از اون هنوز نمی دونم دوره منظمی دارم یا نه. 4 ماه هم گذشته. بعد از دو ماه روز شروع قاعدگی رو ثبت می کنم تا ببینم منظم شده یا نه و دوره قبلیم 28 روز طول کشیده و این دوره هنوز شروع نشده با گذشت 32 روز. در طول ماه گذشته چندین بار رابطه محافظت نشده داشتم. اما هیچ دخولی انجام نشده. همسرم آلتش رو لای لاسنم قرار می دادن. (رابطه مقعدی نبوده) و با آب دهانشون محیط رو خیس می کردن. معمولا ایشون بعد از ارضای من ارضا می شدن و منی رو روی پشتم می ریختن. بعد از اینکه با دستمال خودم رو پاک می کردم خودم رو هم می شستم. اما همیشه لای پای من خیس بوده. نمی دونم پیشاب همسرم هم با ترشحات خودم مخلوط میشده یا نه. (منی فقط روی پشتم ریخته میشده. ) حالا با توجه به پریود نشدنم نگرانم. آیا احتمال بارداری هست؟؟؟
    آیا به خاطر روزه داری ممکنه پریود به تاخیر بیفته؟؟؟ چند روزی دردهای قبل از پریود رو هم داشتم اما 3 روزه درد هم ندارم.

احتمال بارداری با پیش آب خیلی کمه و دوران تخمک گذاریه شما هم معلوم نیست برای اطمینان آز بتا بدید.

معمولا تغذیه و تغییر شرایط روی پریود تاثیر میذاره.مصرف قرص به این شکل به بدن آسیب زیادی میزنه و 4/5 ماه طول

میکشه تا بالانس هورمونی به حالت طبیعی برگرده. اگه میخواید دوره های پریودتون جا به جا شه با مشورت پزشک از ماه

قبلش این کارو بکنید

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  5. سلام
    نامزدم 22ساله است/قاعدگی منظم نداره.
    من با نامزدم 4ماه پیش رابطه مقعدی در روز آخر پریود(البته روز قبل خونریزی تمام شده بود) داشتیم
    ولی نمیدونم اسپرمروی واژن ریخت یا نه/48 ساعت بعد روش اورژانسی استفاده کرد ولی 2ساعت بعد از مصرف قرص نوبت دوم  استفراغ کرد/15روز بعد خون ریزی داشت و لی زودتر از معمول تمام شد و درد هم زیاد نداشت
    بعد از آن هرماه با چند روز تاخیر پریود شده ولی در طول این مدت وزن زیاد کرده
    میخواستم بدونم احتمال داره حامله شده باشه و پریود بشه؟
    چند روزه دارم دیونه میشم
    آخه خانواده هامون متعصب هستد

6. phaa نوشته است: سلام
    نامزدم 22ساله است/قاعدگی منظم نداره.
    من با نامزدم 4ماه پیش رابطه مقعدی در روز آخر پریود(البته روز قبل خونریزی تمام شده بود) داشتیم
    ولی نمیدونم اسپرمروی واژن ریخت یا نه/48 ساعت بعد روش اورژانسی استفاده کرد ولی 2ساعت بعد از مصرف قرص نوبت دوم  استفراغ کرد/15روز بعد خون ریزی داشت و لی زودتر از معمول تمام شد و درد هم زیاد نداشت
    بعد از آن هرماه با چند روز تاخیر پریود شده ولی در طول این مدت وزن زیاد کرده
    میخواستم بدونم احتمال داره حامله شده باشه و پریود بشه؟
    چند روزه دارم دیونه میشم
    آخه خانواده هامون متعصب هستد

با سلام
    دوست گرامی،با توضیحات شما و با عنایت به پریود شدن ایشون،امکان بارداری صفره!!و در مورد تاخیر عادت ماهانه و کوتاه بودنش ،باید گفت که به احتمال زیاد اثرات قرصهای مصرف شده بوده!!که به مرور زمان اثراتش میره!! به هرحال پریود شدن == با عدم بارداری
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. سلام. 20 ساله هستم.
    دوره من 27 روزه هست.
    روز 23 بعد از قاعدگی رابطه سطحی  و بدون کاندوم و بدون دخول داشتم  و البته بدون انزال.( فقط در حد تماس نوک الت با واژن و بدون دخول)
    الان 33 روز از قاعدگیم میگذره و من هنوز پریود نشدم.
    ایا احتمال بارداری هست؟

8. ziba20 نوشته است: سلام. 20 ساله هستم.
    دوره من 27 روزه هست.
    روز 23 بعد از قاعدگی رابطه سطحی  و بدون کاندوم و بدون دخول داشتم  و البته بدون انزال.( فقط در حد تماس نوک الت با واژن و بدون دخول)
    الان 33 روز از قاعدگیم میگذره و من هنوز پریود نشدم.
    ایا احتمال بارداری هست؟

با سلام
    دوست عزیز، دقیق نگفتید که آیا پیش آب ایشون هم ترشح شده یا نه؟؟ اگر ترشح شده باشه کمی باید تامل کنید!! و پیگیر ماجرا باشید! ولی اگر این پیش آب از آلت ایشون ترشح نشده باشه و چون انزالی هم رخ نداده! احتمال بارداری صفره!!و اما در مورد تاخیر در پریودتون ،باید گفت به احتمال زیاد در اثر داشتن استرس ناشی از این رابطه،این تاخیر صورت گرفته!! پیشنهاد میکنم اگر تا آخر هفته ،عادتتون شروع نشد،تحت نظر متخصص زنان،یک تست بتا رو انجام بدید!همه چیز مشخص میشه!! ولی بنظرم مشکلی براتون پیش نخواهد آمد.
    موفق باشید.

9. دوستان عزیز سلام ... خیلی گشتم تو انجمن اما جایی نیافتم سوالمو بپرسم گفتم اینجا بگم که بی ربطم نی ...
    دوستان عزیز آخرین رابطه من با خانومم بر م گرده به 2 ماه و نیم پیش که در حد برخوردم نبوده حتی و خیلی ساده بوده ... ایشون بعد از اون رابطه یک بار روش اورژانسی رو درست استفاده کردن و 2 بار هم کامل پریود شدن اما این ماه تو پریودشون 12 روز فعلا تاخیر داشتن ... اصلا علایم بارداری ندارن و خودشونم می گن باردار نیستن و می گن به علت مسافرت و روزه و ایناست اما من نگرانم که نکنه بارداری باشه ... کمکم کنید تا بدونم دلیل این همه تاخیر چی می تونه باه ... ممنون به خاطر لطفتون

10. mandbigS نوشته است: دوستان عزیز سلام ... خیلی گشتم تو انجمن اما جایی نیافتم سوالمو بپرسم گفتم اینجا بگم که بی ربطم نی ...
    دوستان عزیز آخرین رابطه من با خانومم بر م گرده به 2 ماه و نیم پیش که در حد برخوردم نبوده حتی و خیلی ساده بوده ... ایشون بعد از اون رابطه یک بار روش اورژانسی رو درست استفاده کردن و 2 بار هم کامل پریود شدن اما این ماه تو پریودشون 12 روز فعلا تاخیر داشتن ... اصلا علایم بارداری ندارن و خودشونم می گن باردار نیستن و می گن به علت مسافرت و روزه و ایناست اما من نگرانم که نکنه بارداری باشه ... کمکم کنید تا بدونم دلیل این همه تاخیر چی می تونه باه ... ممنون به خاطر لطفتون

سلام
    دوست عزیز همسر شما بعد از اخرین رابطه دو بار پریود شدن و حالا شما نگران بارداریشون هستید؟؟؟؟؟؟..........روش اورژانسی(به دلیل برهم خوردن بالانس هورمونی همسرتون) و تغییرات اب و هوا و استرس در اختلال در پریود تاثیر گذارند......احتمال بارداری صفر مطلق هستش...........خیالتون راحت
    موفق باشید و خوشبخت

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  11. توصیه های غذایی در سندرم پیش از قاعدگی:

20 الی30 درصد خانم ها در طی دوران قاعدگی از عوارض سندرم پیش از قاعدگی یا PMS رنج می برند. این سندرم، مجموعه ای از مشکلات فیزیکی درونی است که 7-2 روزقبل از قاعدگی شروع شده و با آغا ز پریود، تمام می شود و البته در این مدت ناراحتی فرد و اطرافیا نش را به دنبال دارد.توجه کامل به رژیم غذایی و انجام تمرینات ورزشی مناسب می تواند به طور مشخصی باعث کاهش مشکلات مربوط به PMS شود. در چند روز قبل از قاعدگی، خانم ها دچار ناراحتی های جسمی و روانی می شوند. احساس افسردگی شدید، حساسیت و زود رنج بودن از جمله ی این مسائل است.

دلایل بروز این سندرم
    نظرات مختلفی در مورد این بیماری ارائه شده است که عمده ترین آنها عبارتند از:

- تغییرات هورمونی بدن که از شایع ترین علائم در زنان می باشد.

- تغییرات شیمیایی در مغز که از آن جمله می توان به نوسانات سرتونین مغز اشاره کرد، در تغییر احسا سات انسان و مخصوصاً افسردگی تأثیر بسیار زیادی دارد.

- کمبود ویتامین

- مصرف نمک و کافئین نیز باعث تشدید علائم بیماری می گردد.

علائمی که برای این سندرم می توان ذکر کرد عبارتند از:
    متخصصان بیش از 150 مورد را به عنوان نشانه های این بیماری شناخته اند که از جمله مهم ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

- علایم عصبی : این نشانه ها شامل افسردگی، احساس غم و اندوه، عصبا نیت، تحریک پذیری بیش از حد، کاهش تمرکز و خواب آلودگی می باشند.

- علایم گوارشی: از جمله علائم گوارشی که ممکن است بروز کنند می توان به تهوع ، استفراغ ، اسهال ، نفخ و افزایش وزن ناشی از جذب مایعات اشاره نمود.

البته احساس درد عضلات، سردرد، چربی پوست، خشکی یا چربی بیش از حد موها نیز ممکن است بروز کند.

همه ی این علائم با هم بروز نمی کند و اکثر زنان فقط تعداد معدودی از اینها را تجربه می کنند.

عوامل مؤثر در کاهش عوارض این سندرم عبارت اند از:
    - رژیم غذایی مناسب و کنترل شده تا حدود زیادی این علائم را کاهش می دهد، رژیمی که شامل مقدا ر بالایی از کربوهیدرات (ماند نان  و غلات) و کم چربی باشد، مفیدتر است.

- ویتامین B6  (پیریدوکسین) در رژیم غذایی یا به صورت مکمل (در قرص یا آمپول) تا حدود زیادی می تواند افسردگی ناشی از PMS را بهبود بخشد.غذاهای غنی از ویتامن B6 عبارت اند از : ماهی ، حبوبات و سبزیجاتی که رنگ سبز دارند.

- با کاهش مصرف نمک در طی این چند روز می توان از افزایش وزن و ادم دست و پاها جلوگیری کرد.

- از جمله عواملی که باعث کاهش عوارض سندرم می شود، ویتامین E  است که جوانه ی گندم منبع خوبی از این ویتامین است. کمبود ویتامین E سبب حساسیت سینه ها می شود که با مصرف مواد غنی از ویتامین E، این عارضه کاهش می یابد.

- مصرف کلسیم  و مواد معدنی باعث کاهش دردهای کرامپی، چه در قبل از قاعدگی و چه در دوران قاعدگی می شود که این مواد را می توان از طریق مصرف شیر و لبنیات که غنی از کلسیم هستند ، تأمین کرد.

- تمرینات ورزشی مانند پیاده روی منظم و ورزش های شکم و لگن، اثرات سودمندی در کاهش علائم PMS دارند.

- مصرف کافئین و قهوه سبب افزایش علائم PMS می شوند. پس کاهش مصرف این مواد، در کاهش عوارض این سندرم مؤثر است. هم چنین بهتر است با کم کردن مصرف قندهای ساده به کم کردن علائم PMS کمک کنیم.

طی دوران قاعدگی حجم هر وعده ی غذایی را کاهش داده و در مقابل تعداد وعده های غذایی را افزایش دهید.
    منبع : سایت پزشکان بدون مرز

12. سلام من با دوست دخترم رابطه جنسی نداشتیم و تنها تماس بود اونم نه تماس آلتها با هم ایشون و آب منی من هم نیومد و فقط پیش آبم اومده و مستقیما با آلت ایشون تماس نداشته و تنها راه ممکن تماس با دست و سپس با آلت ایشون بوده که به شکله مستقیم هم نبوده و به کلی جا ممکنه مالیده شده دستم،ایشون بعد از 50 روز و بعد از تزریق آمپول پرجسترون شدیدا پریود شدن و پریود بعدیشون به صورت کم  و این ماهشون به صورت لکه بوده باید این بگم که ایشون عفونت واژن نیز دارن و به همین خاطر پریود نا منظم داردن.
    میشه گفت احتمال بارداری دارن؟
    ایشون خیلی کم درد دارن و مثل قبل نیستن که درد شدید داشته باشن.

13. miniminer نوشته است: سلام من با دوست دخترم رابطه جنسی نداشتیم و تنها تماس بود اونم نه تماس آلتها با هم ایشون و آب منی من هم نیومد و فقط پیش آبم اومده و مستقیما با آلت ایشون تماس نداشته و تنها راه ممکن تماس با دست و سپس با آلت ایشون بوده که به شکله مستقیم هم نبوده و به کلی جا ممکنه مالیده شده دستم،ایشون بعد از 50 روز و بعد از تزریق آمپول پرجسترون شدیدا پریود شدن و پریود بعدیشون به صورت کم  و این ماهشون به صورت لکه بوده باید این بگم که ایشون عفونت واژن نیز دارن و به همین خاطر پریود نا منظم داردن.

سلام

احتمال بارداری با این توصیفات نیست با توجه به اینکه پریود نیز شده اند

اما رعایت احتیاط واستفاده از کاندوم را به شما توصیه می کنم

برای عفونت هم حتما ایشان به پزشک زنان مراجعه کنند

موفق باشید

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  14. سلام دكتر من
    15 روز كه از تاريخ پريودم گذشت تست  bhcglدادم كه منفي بود كه دكتر 2 تا امپول پروژسترون زد
    كه 10 روزه ميگذره از زمان تزريق ولي هنوز خبري نيست به نظرتون bhcg رو تكرار كنم در ضمن من 1 سال پريودم نامنظم است و دكترسه ماه قبل به مدت 2 ماه قرص مدروكسي پروژسترون داد كه استفاده كردم از روز 15 تا 25 پريود كه بعد از 10 روز پريود ميشدم الان كه قطع كردم پريود هم نشدم در ضمن فوليكوت24mlهم در تخمدان دارم من 25 سال دارم لطفا من رو راهنمايي كنيد سپاسگذارم

15. doktor نوشته است:
    miniminer نوشته است: سلام من با دوست دخترم رابطه جنسی نداشتیم و تنها تماس بود اونم نه تماس آلتها با هم ایشون و آب منی من هم نیومد و فقط پیش آبم اومده و مستقیما با آلت ایشون تماس نداشته و تنها راه ممکن تماس با دست و سپس با آلت ایشون بوده که به شکله مستقیم هم نبوده و به کلی جا ممکنه مالیده شده دستم،ایشون بعد از 50 روز و بعد از تزریق آمپول پرجسترون شدیدا پریود شدن و پریود بعدیشون به صورت کم  و این ماهشون به صورت لکه بوده باید این بگم که ایشون عفونت واژن نیز دارن و به همین خاطر پریود نا منظم داردن.

سلام

احتمال بارداری با این توصیفات نیست با توجه به اینکه پریود نیز شده اند

اما رعایت احتیاط واستفاده از کاندوم را به شما توصیه می کنم

برای عفونت هم حتما ایشان به پزشک زنان مراجعه کنند

موفق باشید

خیلی ممنون که زود جواب دادین
    میخواستم بپرسم پس چرا دو پریود بعدی بعد از اون پریود نرمال به صورت قطره قطره بوده یعنی 7 روز به صورت قطره قطره بوده و میخواستم بپرسم که اون پریودی که بعد از 50 روز اتفاق افتاد و شدید بود احتمال بارداری و منتفی می کنه یا یا این دو پریود هم می شه گفت بارداری منتفیه؟
    آخه ما خیلی نگرانیم،در ضمن من گفتم که ایشون عفونت هم دارن میشه عفونت باعث این مشکلات باشه؟
    و در ضمن ایشون دردهای پریودی رو هم این ماه نداشتن.
    ممنون میشم زود جواب بدین
    با تشکر

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 3 از 5
رفتن به صفحه    3   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید