شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    2   

بایگانی سوالات قرصهای ضدبارداری - 2

1. سلام
    من 2دوره دزوسپتیومصرف کردمونامزدهستم فعلا
    الا هم روز اول پریودمه.
    این دوباردقیقاروز4م بعد از قطع قرص پریودشدم
    حالا سوال من اینه:تو این 4روز فاصله تا پریودی که من قرصی مصرف نمیکنم درصورت داشتن رابطه و دخول کامل وریختن منی احتمال حاملگی وجود داره؟
    تاثیر قرص ها برای زمانی هست که قرص خورده میشه؟؟یا درطول7روز استراحت هم تاثیر ضدحاملگی داره؟؟؟
    یه سوالم دارم جاش اینجا نیست اما تازه واردم
    لطفا اینجاجواب بدید
    برای گواهی سلامت پیش ماما رفتم و گفت پرده ام حلقوی متوسطه با خونریزی کم.
    اما اینجا خوندم حلقوی خونریزی نداره.
    1بارهم نامزدم خواست دخول کنه اما به دلیل درد خیلی زیاد نزاشتم
    اما نامزدم گفت بیشتر التش داخل شده درد داشت اما خونریزی نه
    ممکنه پرده پاره شده باشه؟؟؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام خسته نباشيد من 29 سال دارم و8ماه است كه عقد كردم من حدود 7سال با تجويز پزشك قرص سپروترون كامپاند مصرف كردم وبعد از قطع قرص حدود دوسال پريود نشدم اكنون حدود دوسال است كه قاعدگي دارم ولي تقريبا نامنظم است (تاخير حدودا 5روز )وبعضي ماهها قاعدگي نداشتم اكنون سه ماه است كه پريودمي شوم 15 يابيشتر طول مي كشد جديدا به سونوگرافي رفتم گويا كيست نداشتم و دكتر گفت تنبلي تخمدان دارم آيا اين تنبلي برطرف مي شود تا چه مدت با تجويز چه قرصي

3. سلام
    من با همسرم نزدیکی داشتم اما منی دیوارهواژن برخورد کرد دخولم نداشتیم
    یه قرص لونوونورژسترل خورده اما بخاطر ماهرمضان مجبور شده کمتر از 12 ساعت اون یکی قرص رو بخوره حول و هوش 6ساعت بعد دومیرو خورده آیا این قرص با 6ساعت فاصله بین مصرف دو قرص کارایی داره؟

4. sasajan نوشته است: سلام
    من 2دوره دزوسپتیومصرف کردمونامزدهستم فعلا
    حالا سوال من اینه:تو این 4روز فاصله تا پریودی که من قرصی مصرف نمیکنم درصورت داشتن رابطه و دخول کامل وریختن منی احتمال حاملگی وجود داره؟ تاثیر قرص ها برای زمانی هست که قرص خورده میشه؟؟یا درطول7روز استراحت هم تاثیر ضدحاملگی داره؟؟؟
    برای گواهی سلامت پیش ماما رفتم و گفت پرده ام حلقوی متوسطه با خونریزی کم.
    اما اینجا خوندم حلقوی خونریزی نداره.
    1بارهم نامزدم خواست دخول کنه اما به دلیل درد خیلی زیاد نزاشتم
    اما نامزدم گفت بیشتر التش داخل شده درد داشت اما خونریزی نه
    ممکنه پرده پاره شده باشه؟؟؟

دوست عزیز

1- قرصهای ضد بارداری جلوی تخمک گذاری رو میگیرند، در نتیجه در هنگام مصرف تخمکی وجود ندارد که لقاح صورت گیرد (شامل روزهای استراحت هم میشه)، در مورد قرصی که مصرف میکنید نکته ای هست که باید به آن توجه کنید:
    دزوسپتیو: تولید شرکت ایران هورمون و دارای دزوژسترل است، دزوژسترل یک اتینیل پروژستین بسیار مشابه پروژسترون است، متاسفانه این ماده باعث ایجاد لخته های خونی در مصرف کنندگان میشود  و از ۲۰۰۷ توسط سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا ممنوع شده، اما متاسفانه در ایران بعنوان داروی ایمن مصرف می شه! بهتون پیشنهاد میکنم که از قرص دیگری برای پیشگیری استفاده کنید.

2- پرده حلقوی هم میتونه همراه خونریزی باشه، بله امکان پارگی پرده هست.

5. SARA42 نوشته است: سلام خسته نباشيد من 29 سال دارم و8ماه است كه عقد كردم من حدود 7سال با تجويز پزشك قرص سپروترون كامپاند مصرف كردم وبعد از قطع قرص حدود دوسال پريود نشدم اكنون حدود دوسال است كه قاعدگي دارم ولي تقريبا نامنظم است (تاخير حدودا 5روز )وبعضي ماهها قاعدگي نداشتم اكنون سه ماه است كه پريودمي شوم 15 يابيشتر طول مي كشد جديدا به سونوگرافي رفتم گويا كيست نداشتم و دكتر گفت تنبلي تخمدان دارم آيا اين تنبلي برطرف مي شود تا چه مدت با تجويز چه قرصي

دوست عزیز

شما ننوشتید که به چه علت 7 سال قرص مصرف می کردید؟ چون ممکنه این موضوع با تنبلی تخمدان مرتبط باشه.

درمان افراد مبتلا به بيماري تنبلي تخمدان وابسته به نياز آنها بوده و داراي ۳ جنبه اصلي است، که هريک درمان خاص خود را دارد، شامل: پرمويي ، آکنه ، عدم تخمک گذاري مزمن و در نتيجه وجود ممتد استروژن و ضخيم شدن لايه دروني رحم (آندومتر).  

6. سلام من تازه عضو سایت شما شدم و از پیدا کردن این سایت بسیار خوشحالم یک سوال داشتم من 6 ساله که قرص ld مصرف کردم 12 سال قبل زایمان داشتم الان می خواستم حامله شوم تست های پاپ اسمیر و سونوگرافی رحم و تخمدان نرمال بود 2 ماهه که مصرف قرص رو قطع کردم می خواستم بدونم به خاطر سنم که 34 ساله چه طوری میشه سریع حامله شد؟ دارویی وجود داره؟

7. در ابتداي بلوغ  و دردومين مرحله پريودي به مدت 50 روز خونريزي داشتم و

خوب اين مسالهپنهان كردم اما بعد ديگه واقعا توان نداشتم به پزشك مراجعه

كردم  قرصهايپيشگيري از بارداري نميدونم كدوم مدلش بود تجويز كردن  كه

مدتها مشكل داشتم ولي پريوديم منظم شد بعد اون ماجرا وضعيت پوست بدن و

صورتم به كل تغييركرد و جوشهاي چركي و ملتهب شديدي  توي صورتو بدنم عارض

شد كه بعد 10 و 12 سال هنوز هم ادامه داره  ومرتب بايد انتي بيوتيك  مصرف

كنم  همچنيندر قسمت چونه هم موي زائد پيدا كرده  با اين اوصاف  هميشه

نگران هستم علاوه بر اين مشكلات  روي كاركرد هورمونها وغدد  بدن ايا تاثير

نامطلوبيگذاشته  چون فقط 10 سالم بود كه  قرص استفادهكردم  و ايا اين

مساله رو بارداري در اينده تاثير ميزاره؟اقاي دكتر

ممنون ميشم راهنمايي كنين<o></o>

نظر دوستان هرچند محترم اما

دنبال يه جواب علمي –پزشكي هستم نه راهنماييشخصي و سليقه اي

بازم ممنون

8. moj_h نوشته است: سلام من تازه عضو سایت شما شدم و از پیدا کردن این سایت بسیار خوشحالم یک سوال داشتم من 6 ساله که قرص ld مصرف کردم 12 سال قبل زایمان داشتم الان می خواستم حامله شوم تست های پاپ اسمیر و سونوگرافی رحم و تخمدان نرمال بود 2 ماهه که مصرف قرص رو قطع کردم می خواستم بدونم به خاطر سنم که 34 ساله چه طوری میشه سریع حامله شد؟ دارویی وجود داره؟

سلام
    ایا شما 6 سال بطور مداوم از قرص برای پیشگیری استفاده میکردید؟؟؟ایا خدای ناکرده به مشکلی بر نخوردید ؟؟؟ تا جایی که بنده اطلاع دارم باید هر 6 ماه یکبار روش جلوگیری عوض بشه چون باعث تنبلی تخمدان میشه..............حالا با این اوصاف من به تناقض رسیدم که ایا مصرف مداوم قرصها باعث تنبلی تخمدان میشه یا نه !!!!!!!؟؟؟؟؟؟ ممنون میشم دوستانی که اطلاع دارند در مورد این قضیه، ما رو هم توجیه کنن
    ممنون
    در مورد سوالتون هم فکر نمیکنم داروی خاصی وجود داشته باشه
    موفق باشید

9. یکی از آشنایان من بعداز جراحی وبستن لوله ها به مدت یک سال بعد باردارشده ایا اینطور چیزی ممکنه وعلت چی میتونه باشه.

10. mahak66 نوشته است: یکی از آشنایان من بعداز جراحی وبستن لوله ها به مدت یک سال بعد باردارشده ایا اینطور چیزی ممکنه وعلت چی میتونه باشه.

دوست عزیز

به طور کلی احتمال بروز بارداری پس توبکتومی (بستن لوله ها) کمتر از 1 درصده، مهمترين دلايل حاملگي پس از عمل عبارتند از :

1- حاملگي قبل از انجام عمل كه بدليل سن پائين حاملگي – قابل تشخيص نباشد.

2- خطاهاي جراحي (اشتباه در تشخيص لوله ها از ساير اعضاي موجود در لگن)

3- مشكلات ناشي از وسايل جراحي

4- الحاق خود بخودي انتهاي لوله هاي رحم (آناستوموز)

5- ايجاد معبر جديد (فيستول) در لوله بطوري كه عمل لقاح انجام گردد.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  11. hamedv66

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام از جمله مواردی که باعث به تناخیر افتادن پریود میشود
    1-استفاده از قرص های ضد بارداری ( که ممکن است در دوره پریود اختلال بوجود آید)
    2- از جمله مهمترین دلایل استرس و ترس ناشی از حامله شدن است
    پیشنهادات:
    1- استفاده از راه های پیشگیری از بارداری مثل کاندوم و....
    2- مطمئن ترین راه برای تشخیص حاملگی آزمایش خون میباشد و  راه های اورژانسی مثل بیبی چک زیاد قابل اتکا نمیباشد

12. سلام. من اولین دوره قرص سیپروترون کامپاندرو بخاطر فراموشی تو روز 6 , 2تا و بقیه روزا یکی می خورم
    میشه تو این دوره بهش اعنماد کنم یا باید یه روش دیگه هم استفاده کنم ؟

13. scarlete نوشته است: سلام. من اولین دوره قرص سیپروترون کامپاندرو بخاطر فراموشی تو روز 6 , 2تا و بقیه روزا یکی می خورم
    میشه تو این دوره بهش اعنماد کنم یا باید یه روش دیگه هم استفاده کنم ؟

سلام
    دوست عزیز هیچ کدوم از قرص های ضدبارداری رو نباید در اولین دوره بهشون اکتفا کرد و حتما باید از روش دیگری هم استفاده کنید. معمولا یه دوره کامل باید طی بشه بعد میشه تنها از قرص استفاده کرد.
    موفق باشید.

14. سلام من خواستم بدانم قرص ديان چيست وبراي چه مواردي تجويز مي شود

15. SARA42 نوشته است: سلام من خواستم بدانم قرص ديان چيست وبراي چه مواردي تجويز مي شود

سلام
    قرص سیپروترون کامپاوند (با نام تجاری دیان) برای جلوگیری از بارداری است........شما میتوانید با سرچ کلیدواژه "دیان" و کلمات مشابه به نتایج مطلوبتری برسید
    موفق باشید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 9
رفتن به صفحه :    2   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید