شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

هپاتیت سی و رابطه جنسی

1. سلام
    من یک دوست دختر دارم که به تازگی فهمیدم که هپاتیت سی داره البته من از اول نمیدونستم و تا حالا باهاش رابطه جنسی نداشتم ولی وقتی اصرار کردم به من این موضوع رو گفت حالا میخواستم بدونم من میتونم با اون رابطه جنسی داشته باشم یا نه ، در کل احتمال داره که من هم ازش این بیماری رو بگیرم ؟؟؟
    در کل احتمال گرفتن این بیماری از طریق بوسیدن از نوع عاشقانه و همچنین رابطه جنسی دهانی و کلا رابطه جنسی چقدر است ؟
    در کل شما چه پیشنهادی می کنین باهاش رابطه داشته باشم یا نه ؟
    دوم اینکه میخواستم بدونم آیا این بیماری درمان داره یا نه چون تو هر سایتی یک چیزی نوشته بودن خلاصه این بیماری درمان داره یا نه ؟

2. دوست گرامی

این مسئله کاملا شخصیه و کسی نمیتونه به شما بگه که ارتباط داشته باشید یا نه.

هپاتیت C یک بیماری ویروسی ست که از طریق تماس با خون و ترشحات بدن افراد مبتلا منتقل میشه، ابتلا به هپاتيت C مي تونه منجر به بيماري مزمن كبدي و در صورت پيشرفت نمودن باعث سيروز (فرسودگي) كبد و در گروه بسيار كوچكي باعث سرطان كبد بشه.

اين ويروس عمدتاً از طريق تماس با خون شخص آلوده منتقل ميشه، روشهاي دیگه انتقال ويروس عبارتند از: استفاده از سوزن سرنگهاي آلوده، بويژه در افراد معتاد به مواد مخدر تزريقي، سوراخ شدن بدن با هر وسيله تيز يا سوزن آلوده (مثل خالكوبي غيربهداشتي)
    زخمي شدن پوست بدن در يك بخش آلوده بيمارستاني
    استفاده از لوازم شخصي به صورت مشاركتي
    مقاربت بدون كاندوم با يك فرد آلوده (احتمال انتقال از اين راه بسيار كم است)
    دريافت فرآورده‏هاي خون و پلاسماي آلوده كه در ايران اكثراً  در بيماران هموفيلي و تالاسمي ديده میشه.
    در بعضی موارد هرگز راه انتقال ويروس مشخص نميشه.

هدف از درمان، محدود كردن و بازداشتن ويروس از آسيب رساندن جدي و بيشتر به كبده، اگر كبد سالم باشه، ممكن است نيازي به درمان نداشته باشه، در حاليكه كبد آسيب ديده باشه نياز به درمان تركيبي داره. پس به این صورت نیست که فکر کنید ویروس از بین میره.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 5 کاربر ديگر
  3. saman65 نوشته است: سلام
    من یک دوست دختر دارم که به تازگی فهمیدم که هپاتیت سی داره البته من از اول نمیدونستم و تا حالا باهاش رابطه جنسی نداشتم ولی وقتی اصرار کردم به من این موضوع رو گفت حالا میخواستم بدونم من میتونم با اون رابطه جنسی داشته باشم یا نه ، در کل احتمال داره که من هم ازش این بیماری رو بگیرم ؟؟؟
    در کل احتمال گرفتن این بیماری از طریق بوسیدن از نوع عاشقانه و همچنین رابطه جنسی دهانی و کلا رابطه جنسی چقدر است ؟
    در کل شما چه پیشنهادی می کنین باهاش رابطه داشته باشم یا نه ؟
    دوم اینکه میخواستم بدونم آیا این بیماری درمان داره یا نه چون تو هر سایتی یک چیزی نوشته بودن خلاصه این بیماری درمان داره یا نه ؟

دوست عزيز هپاتيت سي از اون هپاتيتهاي خطر ناكه............يعني ميتواند فرد را مبتلا به سيروز صفراوي كند و نهايتا ريسك ابتلا به ايدذ را بالا ميبره...............علاوه بر اين بايد آمپولي هم براي درمان استفاده بشه....................در مورد رابطه دهاني...جديدا كشف شده كه اين ويروسها از راه مخاط دهان هم منتقل ميشن......چون ميدوني كه راه انتقال اون از طريق خون هستش.......حالا به نظر خودت يك لذت ارزششو داره كه تا آخر عمرت دوا دارو مصرف كني آخرشم با بيماري كه به دست خودت ايجاد كردي خدايي ناكرده نابود بشي؟

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. دستتون درد نکنه ، منم میدونم که خیلی خطرناکه ولی چون تو بعضی از سایت ها نوشته بود که احتمال سرایت از طریق رابطه جنسی بسیار کمه و همچنین کسانی که این بیماری رو دارن میتونن ازدواج کنن ، به خاطر همین این سوال برام پیش اومد ولی ظاهرا در این بیماری هم مانند ایدز و ... احتمال سرایت از طریق رابطه جنسی زیاد است و ارزش ریسک کردن نداره

5. saman65 نوشته است: دستتون درد نکنه ، منم میدونم که خیلی خطرناکه ولی چون تو بعضی از سایت ها نوشته بود که احتمال سرایت از طریق رابطه جنسی بسیار کمه و همچنین کسانی که این بیماری رو دارن میتونن ازدواج کنن ، به خاطر همین این سوال برام پیش اومد ولی ظاهرا در این بیماری هم مانند ایدز و ... احتمال سرایت از طریق رابطه جنسی زیاد است و ارزش ریسک کردن نداره

سلام،
    راه های اصلی انتقال هپاتیت C:
    - معتادان تزریقی
    - محصولات خونی
    - تماس شغلی (پزشکان و دندانپزشکان)
    - تماس جنسی
    - خالکوبی و تاتو
    - استفاده از لوازم مشترک
    - مادر به کودک
    در مورد تماس جنسی میزان انتقال 5% می باشد که در مقایسه به ایدز و هپاتیت B بسیار پایین است. این انتقال در مورد تماس جنسی واژنی پایین تر هم می باشد ولی در مواردی که تماس خشن تر و احتمال آسیب مخاط وجود دارد (تماس مقعدی - استفاده از لوازم کمک جنسی) احتمال بالاتر می باشد.

تشکر شده توسط : 8 کاربر
  6. با سلام
    با تشکر از آقای بابات پاسخ به سوال قبلی ولی الان چند سوال داشتم :
    1.من با دختری که دوست بودم هپاتیت C داشت ولی الان که بعد از چند ماه باهاش صحبت کردم به من گفت که بیماری اون خوب شده و ویروس های کبد تا حدود بالای 90 درصد از بین رفتن و تا یک ماه دیگه کامل بیماری از بین می رود میخواستم از شما بپرسم که آیا این امکان داره یا نه ؟؟؟
    یعنی این بیماری دارای درمان قطعی هست که طبق گفته دوست من بیماری تا یک ماه دیگه کامل از بین بره ؟؟؟؟؟؟؟؟
    2.اگه بیماری از بین برود باز هم رابطه جنسی خطرناک است یا خیر ؟؟؟ یعنی امکان دارد که من این بیماری را بگیرم ؟؟؟
    3.اگر فرض کنیم که بیماری از بین نرفت باشه آیا رابطه جنسی از طریق بوس عمیق و یا رابطه جنسی دهانی امکان انتقال دارد یا خیر ؟؟؟
    4.این که می فرمایید 5 درصد آیا بالاخره خطرناک است یا خیر ؟؟؟
    آقای دکتر خواهش می کنم جواب رو با جزییات پاسخ دهید چو کلیات در تمام سایت ها وجود دارد من از شما پرسیدم که جواب رو به صورت دقیق و صریح به بنده بدهید
    با تشکر

7. aaraz

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال

با سلام خدمت آقای دکتر صادقی و سایر دوستان
    متاسفانه من چند روز پیش با شخصی که نمی شناختم رابطة جنسی داشتم و بعد از آن استرس دارم که نکنه ایشان دارای ویروس HIV باشند و به من هم منتقل شود. الان هم ازین کار پرخطر و وحشتناک پشیمانم. رابطه به این صورت بود که "من با این خانم حدود 15 ثانیه رابطه جنسی بدون پوشش زیر آب دوش(از واژن) داشتم به طوری که ارضا هم نشدم بعد از این کار آلتم را با آب کاملاً شستم. بعد متوجه شدم که یه زخم سطحی و کوچکی روی آلتم بوده بعد از این آلتم را با شامپو دوباره شستم و 1 ساعت بعد نیز دوباره با آب صابون شستشو دادم " می خواستم ببینم با این شرایط و با با فرض ناقل بود ایشان آیا احتمال انتقال به من وجود دارد یا نه؟ آیا اصلا با شستشو ویروس ایدز پاک می شود؟ ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید.

8. aaraz نوشته است:

متاسفانه من چند روز پیش با شخصی که نمی شناختم رابطة جنسی داشتم و بعد از آن استرس دارم که نکنه ایشان دارای ویروس HIV باشند و به من هم منتقل شود. الان هم ازین کار پرخطر و وحشتناک پشیمانم. رابطه به این صورت بود که "من با این خانم حدود 15 ثانیه رابطه جنسی بدون پوشش زیر آب دوش(از واژن) داشتم به طوری که ارضا هم نشدم بعد از این کار آلتم را با آب کاملاً شستم. بعد متوجه شدم که یه زخم سطحی و کوچکی روی آلتم بوده بعد از این آلتم را با شامپو دوباره شستم و 1 ساعت بعد نیز دوباره با آب صابون شستشو دادم " می خواستم ببینم با این شرایط و با با فرض ناقل بود ایشان آیا احتمال انتقال به من وجود دارد یا نه؟ آیا اصلا با شستشو ویروس ایدز پاک می شود؟ ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید.

اگر رو ی آلت شما زخم بوده و مطمئن هم هستید ایشون مبتلا بودند امکان انتقال ویروس هست
    هیچ ویروسی با بارها شستشو از بین نمیره
    ولی ازطرفی هم با شرحی که دادید بعید هست به شما منتقل شده باشه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. aaraz نوشته است:

ويروس از طريق مايع واژينال شخص اچ اي وي مثبت ميتونه از طريق زخم يا مخاط مجراي ادراري منتقل بشه پس امكانش هست با شستشو تعداد ويروس كم ميشه ولي موضع استريل نميشه/ ازمايشهاي جديد حساس به انتي ژن وانتي بادي تواما بعد از يك هفته از رفتار پرخطر جواب ميدن ميتوني ازمايش بدي قيمتش هم بالا نيست ولي نوع خونگي قابل اطمينان نيست

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  10. امکان انتقال ویروس هپاتیت سی از راه تماس جنسی بسیار پایان است و امکان بهبودی هم جدیدا با امپولهای جدیدی که به بازار آمده قطعی است ولی متاسفانه هزینه درمان بسیار بالاست شاید حدود 50تا 60میلیون ریال

11. عععععع   علائم بيماري هپاتيت c چي هست ؟ چون يكي از دوستان من مي گن مشكل بزرگ شدن كبد داره و روي دستش وبدنش لكه هاي سفيد زده من از ايشون پرسيدم هپاتيت داره گفت نه مشكل كبدي داره كه دكتر گفته اگر غذاهاي چرب يا الكل مصرف كنه باعث سرطاني شدنش مي شه آيا ايشون هپاتيت داره؟

12. سلام در رابطه با هپاتیتcباید عرض کنم که انتقال آن از طریق رابطه جنسی در حد 3%یا حتی کمتر هستش.من خودم این مشکل رو دارم وبا وجود داشتن رابطه جنسی زیاد حتی از نوع دخول تا حالا این بیماری به شریکم منتقل نشده.ولی از طریق رابطه دهانی احتمال انتقال افزایش پیدا میکنه چون ترشحات طرف مقابل مستقیما"وارد بدنتان میشود پس توصیه میکنم اگه خواستید رابطه داشته باشید از رابطه دهانی پرهیز کنید.
    در ضمن داروهای مصرفی این بیماری علاوه بر گران بودن معمولا ویروس رو هم از بین نمیبرند!
    موفق باشید

13. نتیجه آزمایشHIVAB-HBSAG-HCVABوVDRLام منفی شده بیشترازدوسال ازآخرین رفتارپرخطرم گذشته ولی وسواس فکری پیداکردم که شایدکمترباشه هرچند قطعا یک سال گذشته آیاممکنه نتیجه منفی کاذب بوده باشه  آیالازمه  بازآزمایش بدم؟برای نتیجه قطعی بهترین زمان آزمایش کی هست؟

14. من حدود دو ماه پيش يه رابطه جنسي محافظت نشده داشتم البته فقط دهاني بود به طوري كه بذاق دهن طرف مقابل وارد آلت من شد ميخواستم بدونم ايا ممكنه اچ اي وي از اين طريق منتقل شه؟بعدش العان 2 ماه از اون زمان ميگذره ميخواستم بدونم ميتونم برم تست اچ اي وي بدم چون تو بعضي سايتا نوشته بود بايد 6 ماه بگذره كه جواب ازمايش دقيق بشه

15. در ادامه فرمايشات دوستان بهتر ديدم موضوعي را بنويسم در مورد ايدز ممكنه حتي تا 6ماه دربرخي افرادازمايش مثبت نباشه به خاطر همين موضوع درازمايشات ازدواج به صورت روتين گرفته نميشود اگر فردي مشكوك يا نگران باشه بهتره 6ماه بعداز اولين ازمايش مجدد تكرار كنه همونطور كه دوستان گفتند ترشحات حاوي ويروس چه هپاتيت چه ايدز از طريق زخم يا خراش باز قابل انتقاله

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید