شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بیماری کولیت السراتیو

1. با سلام خدمت آقای دکتر رهام ودوستان عزیز
    من حدود 1 ماهی هست که عضو این سایت شدم ولی هنوز نتونستم پستی بفرستم
    من زنی هستم 26 ساله که 6 ساله بیماری کولیت السراتیو دارم که البته به دلیل علائم کم تا 7 ماه پیش از بیماریم خبری نداشتم و همون 7 ماه پیش کولونوسکپی انجام دادم ومتاسفانه متوجه شد کل روده بزرگم دچار این بیماری شده و حالا بعد از 7 ماه دیگه سعی کردم با این بیماری کنار بیام و تقریبا جزئی از زندگیم شده و خدارو شکر خیلی اذبتم نمیکنه. در این مدت آساکول رو به صورت قرص شیاف و انما استفاده کردم ومیکنم وحدود 4 ماه هم قرص پردنیزولون خوردم. خدارو شکر الان به جز گهگداری دل درد ودرد روده مشکل دیگه ایی ندارم اما اینطور که دکترم معتقده دچار شقاق هم هستم.
    حالا با این احوال 2 تا سوال داشتم یک اینکه من حدود 2 سال هست که ازدواج کردم و حالا تصمیم دارم باردار بشم میخواستم ببینم در دوران بارداری این بیماری برای من مشکل ساز میشه یا نه و این آساکولی رو که در اشکال مختلف استفاده میکنم ممکنه روی جنین تاثیر داشته باشه؟
    و سوال دوم اینکه با توجه به نزدیک شدن ماه رمضان امکان روزه گرفتن برای من هست یا نه؟
    در ضمن من یک بار سوالم رو در طرح موقت سوالات مطرح کردم و به دلیل نا مناسب بودن انتخاب مکان اخطار گرفتم والا من نمیدونم چیکار کنم آخه به جز طرح موقت سوالات جای دیگه ایی نیست که بتونم سوالم رو مطرح کنم در قسمت گوارش پیغام میده که امکان ارسال سوال نیست خواهش میکنم این دفعه دیگه به من اخطار ندید چون چارهای نداشتم
    با تشکر

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. sedajoon نوشته است: من حدود 2 سال هست که ازدواج کردم و حالا تصمیم دارم باردار بشم میخواستم ببینم در دوران بارداری این بیماری برای من مشکل ساز میشه یا نه و این آساکولی رو که در اشکال مختلف استفاده میکنم ممکنه روی جنین تاثیر داشته باشه؟

سلام،
    در صورت بی سرو صدا بودن کولین اوسرو در زمان لقاح، تنها در یک سوم تا یک دوم بیماران، بیماری مجددا فعال می شود و اغلب موارد عود در سه هفته اول حاملگی است. بیماری فعال در هنگام لقاح پیش آگهی بدتری دارد.
    در مورد مصرف آساکول یا مسالامین در بارداری و شیردهی:
    مصرف در بارداری فقط در صورت لزوم، عبور از سد جفتی، وجود مسالامین و متابولیت آن در شیر زنان، تجویز با احتیاط در زنان شیرده
    اطلاعات داروی مسالامین

sedajoon نوشته است: و سوال دوم اینکه با توجه به نزدیک شدن ماه رمضان امکان روزه گرفتن برای من هست یا نه؟

با توجه به این برای فروکش ماندن بیماری و درمان نگهدارنده نیاز به مصرف دارو می باشد، بهتر است در این مورد با پزشک معالجتان مشورت نمایید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید