شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

لطفا جواب عکس رنگی منو تفسیر کنید

1. سلام این نتیجه عکس رنگی من است اگه کسی بتونه تفسیرش کنه ممنون میشم جواب به شرح زیر است:
    uterus size and shape is normal.......however multiple small size round filling defect are seen in rt-cornae and superior border must be due to subserosal myoma
    filling of both with conterast media are seen
    spill of contrast in to the peritoneal cavity through the both tubes are noted

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. sara1363 نوشته است: سلام این نتیجه عکس رنگی من است اگه کسی بتونه تفسیرش کنه ممنون میشم جواب به شرح زیر است:
    uterus size and shape is normal.......however multiple small size round filling defect are seen in rt-cornae and superior border must be due to subserosal myoma

سلام
    دوست عزيز سايز و شكل رحم شما نرمال و طبيعي است ، ولي چندين ضايعه كوچك در عكستون ديده مي شه كه ممكنه به علت ميوم " يكي از شايعترين ضايعات ماهيچه رحم كه در 25% زنان در سنين توليد مثل وجود دارده" ديده ميشه ، اغلب جاي نگراني نيست چون كوچك هست ، در هر حال بايد پزشكتون نظر بدن .
    من متن بالا رو ترجمه كردم و به يك سايت پزشكي سر زدم .

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  3. lمن هم كه دانشجوي پرشكي هستم همين نظر را دارم  كه اندازه و شكل رحم طبيعي هست.و چند تا ضايعه كوچك يعني توده مانند در شاخ  جانبي و  حاشيه فوقاني فوقاني رحمتون ديده ميشه كه به احتمال زياد ميوم هستند كه دوستمون توضيحشو دادن از اونجايي كه ساب سروزال هستند كه چون اندازش  بزرگ نيست به جراحي نياز نداره درمان دارويي داره. و يك تغيير در حفره صفاقي ايجاد شده كه بايد ببينم.................عزيزم عكسو كه بدون ديدن نميشه تفسير كرد كه................اولين باريه كه دارم تو عمرم اين كارو ميكنم...نگران نباش چيز  مهمي نيست.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  4. سلام من تازه عضو شدم اما زبانم کم و بیش قوی است

اندازه رحم شما نرمال است اما چند ضایعه کوچک در عکستون دیده میشه که ممکنه به علت میوم (یکی از شایعات رحم است باشد ) شاید هم موارد دیگری که نمیخوام به این موضوع بد بینانه نگاه کنم به نظر من جای هیچ نگرانی وجود ندارد
    چون در گزارش اندازه انها کوچک گزارش شده اما عقل حکم میکند که به این موضوع حساس باشید اگر هم چیزی باشد همین ابتدا اقدام کرده باشید در مجموع به نظر من مراجعه به یک پزشک متخصص کمک زیادی به شما میکند
    من با توجه به ترجمه ای که از متن کردم این مطالب رو فهمیدم

5. sara1363 نوشته است: سلام این نتیجه عکس رنگی من است اگه کسی بتونه تفسیرش کنه ممنون میشم جواب به شرح زیر است:

سلام،
    علاوه بر موارد بالا، لوله های رحمی نیز باز هستند.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید