شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه : 1 ...   

بایگانی سوالات بالا بردن احتمال بارداری - 2

1. باسلام
    باسپاس ازدوست عزیزمjiji ، من هنوز جواب روشنی درمورد سونوی خانمم نگرفتم!آیا این سونو بیان کننده سالم بودن ایشان است یااینکه باتوجه باینکه آزمایش من طبیعی شده احتیاج به بررسی های دیگردارد؟
    سوال دیگراینکه آیا ممکنه فولیکول درحد قابل قبولی بزرگ بشه ولی تخمک آزادنشه؟چون درهردوسونو نوشته مایع آزاددیده نشد،سونوی دوم را غروب روز14قاعدگی گرفتیم( دوره ایشان27روز تا28روز و تقریبا منظم است است).سوال دیگراینکه ممکنه تخمک گذاری انجام بشه ولی لوله ها بسته باشند؟ویا مشکل تیروئید و هورمونی داشته باشد؟
    درمورد خودم هم ممکنه با اینکه آزمایشم تقریبا خوب شده ولی همچنان مشکل داشته باشم؟وچه مشکلی؟
    دیگراینکه در بیضه راستم هنوز رگش یه مقداری کلفترازبیضه چپ است وگهگاهی هم تورم دارد
    ولی تورم وپیچ های بیضه چپ کاملابرطرف شده و هیچگونه تورمی نداردوشکلش همیشه ثابته،
    ممکنه باتوجه باینکه 5ماه از آخرین عملم(سومین) گذشته همچنان واریس داشته باشم؟آنهم دربیضه راست؟اگر واریس تنها در بیضه راست باشد آیا تاثیرگذارخواهدبود یا فقط بیضه چپ مهم است؟
    یه خواهش دیگه اینکه اگه ممکنه یه آزمایش اسپرم فرد سالم رو که بچه دارشده رو برام بذار،استاندارهارو میدونم فقط یه آزمایش فرد طبیعی رو زحمتشو بکش نه استاندارد.

من 3بارعمل واریکوسل انجام دادم و 4ماه بعدازعمل سومم نیجه آزمایش اسپرمم به شرح ذیل شد
    volume=3
    count=76
    motility=50%
    normal morphplogy=34%
    که آزمایش فوق 3 بار تکرارشد وجوابهای مشابهی داشتند(30/4/89)که دکترگفت طبیعی شده
    خانمم هم روز13 و 14 قاعدگی با فاصله 3 ماه سونو داد در دو نوبت که شرح آن این بود :
    اندازه رحم نرمال، فاقد ضایعه و کیست، فولیکول غالب 18میلیمتر، مایع آزاد دیده نشد
    سونوی دوم هم دقیقا همینطور فقط فولیکول22میلیمتربود
    اما بعدازاینکه آزمایشم نرمال شدتاکنون 2ماه میگذره و بچه دار نشدیم .
    آیا ممکنه همچنان مشکلی وجود داشته باشد؟ تاکی باید منتظر ماند؟
    درضمن تا قبلازاینکه اسپرمم طبیعیبشه کلومیفن و E400 میخوردم که دکتر گفت کلومیفن نخور وبجاشویتامینC500تجویز کرد.
    ممکنه دوباره اسپمم ضعیف بشه؟خواهش میکنم هرکی میتونه راهنماییم کنه.

تشکر شده توسط : 8 کاربر
  2. با سلام
    من 24 ساله هستم 1 سال است برای بارداری اقدام کرده ام داروی کلومیفن مصرف می کنم از این ماه دکتر به من متفورمین هم همراه با کلومیفن داده است . می خواستم بدانم متفورمین چه دارویی است و آیا با خوردن این دارو احتمال اینکه فولیکولهای من از 14م م به 24 م م برسد را دارد؟
    دوم اینکه می خواستم بدانم ام دی فولیک اسید با فولیک اسید معمولی چه فرقی دارد؟
    و آیا می توانم همراه با متفورمین و کلومیفن فولیک اسید هم مصرف کنم؟
    سوم اینکه ژل زناشویی می خواستم بهم معرفی کنین (برای نزدیکی).
    ممنون از توجهتون

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  3. fatemehhh_2 نوشته است: با سلام
    من 24 ساله هستم 1 سال است برای بارداری اقدام کرده ام داروی کلومیفن مصرف می کنم از این ماه دکتر به من متفورمین هم همراه با کلومیفن داده است . می خواستم بدانم متفورمین چه دارویی است و آیا با خوردن این دارو احتمال اینکه فولیکولهای من از 14م م به 24 م م برسد را دارد؟
    دوم اینکه می خواستم بدانم ام دی فولیک اسید با فولیک اسید معمولی چه فرقی دارد؟
    و آیا می توانم همراه با متفورمین و کلومیفن فولیک اسید هم مصرف کنم؟
    سوم اینکه ژل زناشویی می خواستم بهم معرفی کنین (برای نزدیکی).
    ممنون از توجهتون

دوست عزیز

1- متد جدید در درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک pco، استفاده از داروی خوراکی
    متفورمین به تنهایی یا همراه قرص کلومیفن جهت تحریک تخمک گذاری است، متفورمین قبلا برای درمان دیابت استفاده میشد ولی تحقیقات،  نشان داده که این دارو میتواند تخمک گذاری را در بیماران دارای pco تسریع کند، متفورمین باید برای بیماران pco که فاقد تخمک گذاری هستند و به کلومیفن به تنهایی جواب نداده اند تجویز شود و سن خانمها بین 40-18 باشد.
    در ضمن  زمان تخمک گذاری قابل تغییرنیست، بلکه میزان و کیفیت آن تغییر پذیر است.

2- فولیک اسید همان ویتامین B9 است ومصرف آن در سه ماهه قبل از بارداری و گاهی سه ماهه اول بارداری جهت پیشگیری از نقص درتکامل  کانال عصبی جنین توصیه میشه. بله میتونید همزمان قرصها رو مصرف کنید.

3- معرفی ژل بدلیل جلوگیری از تبلیغ، امکان پذیر نیست.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 12 کاربر ديگر
  4. یکی از نزدیکان من یک سال ونیم هست که ازدواج کرده جنسیتشون خانم هستند ایشون قبل از ازدواج کیست تخمدان داشتند وطی این یک ونیم سال برای کیستشون درمان شدند حالا مدت کوتاهی هست که طالب فرزند میباشند ولی فعلا حامله نشدن میخواستم بدانم اگر این خانم مدت زیادی طول بکشه که حامله بشن با توجه به سابقه کیست آیا امکان داره که پزشکشون قرص کلومیفن براشون تجویز کنند یعنی این دارو برای افراد با سابقه کیست تجویز میشه؟؟در ضمن این خانم 31 ساله میباشند  به گفته خودشون پریود وتخمک گذاری  مرتبی ندارند اگر این قرص تجویز نشه چه راهی برای اینگونه افراد وجود دارد؟؟ از جوابتون از الان خیلی متشکرم .

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  5. با سلام من 27 سالمه و دارم برای اولین بارداری آماده میشم،توی کتابی در مورد بارداری خوندم که رنگ مو تاثیری روی جنین نداره.اما دورو بر خودم میبینم که هر کسی که حامله میشه رنگ نمیذاره!این موضوع برای من که بیشتر موهام سفیده خیلی مهمه،لطفا از لحاظ علمی توجیحم کنید.
    توصیه میشه 3 یا4 ماهقبل از بارداری اسید فولیک مصرف بشه،از اول خرداد مولتی دیلی مصرف کردم که 40% اسید فولیک داره(توی کتاب هم همون 40% توصیه شده) ولی الان فقط اسید فولیک خالی یک میلی گرمی استفاده میکنم.به نظر شما کدوم بهتره؟

سوال دیگه:
    آیا مصرف داروهای آنتی بیوتیک در بارداری مضر است؟
    من به خاطر عفونت شدید سفیکسیم مصرف میکنم یه بسته مصرف کردم الان بسته دوم رو شروع کردم آیا مصرف زیاد این دارو مضراست.البته این دارو رو دکترم چند ماه پیش تجویز کرده و الان خودم مصرف میکنم.مصرف این دارو کی ضررجدی داره؟ البته الان باردار نیستم
    پیشاپیش از جوابتون متشکرم.

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  6. nasim58 نوشته است: یکی از نزدیکان من یک سال ونیم هست که ازدواج کرده جنسیتشون خانم هستند ایشون قبل از ازدواج کیست تخمدان داشتند وطی این یک ونیم سال برای کیستشون درمان شدند حالا مدت کوتاهی هست که طالب فرزند میباشند ولی فعلا حامله نشدن میخواستم بدانم اگر این خانم مدت زیادی طول بکشه که حامله بشن با توجه به سابقه کیست آیا امکان داره که پزشکشون قرص کلومیفن براشون تجویز کنند یعنی این دارو برای افراد با سابقه کیست تجویز میشه؟؟در ضمن این خانم 31 ساله میباشند  به گفته خودشون پریود وتخمک گذاری  مرتبی ندارند اگر این قرص تجویز نشه چه راهی برای اینگونه افراد وجود دارد؟؟ از جوابتون از الان خیلی متشکرم .

دوست عزیز
    تشخیص ناباروری با گرفتن تاریخچه و معاینه کامل زن و مرد شروع می شه، بررسی روی زنان به ارزیابی آناتومی لگن ، گشودن مجرا بوسیله ی لاپاروسکوپی، فلوروسکوپی، عکس برداری کنترل شده از رحم و لوله های فالوپ و یا هیستروسکوپی نیاز داره.
    برای بسیاری از زوجین، در ناباروری ترکیبی از عوامل دخیل است و نقطه شروع درمان به ارزیابی آن فاکتورها بستگی داره.
    در صورتیکه ناباروری ناشی از عدم تخمک گذاری یا نقایص فاز لوتئال باشه، دستکاری هورمونی غالباً موفقیت آمیزه.
    برخی داروها جریان طبیعی اندوکرین بیمار را تقویت می کنند و بقیه به کنترل یا جایگزینی چرخه طبیعی کمک می کنند

سیستم اندوکرین: شامل غدد يا بافت هايي است كه ترشحات تحريك كننده غدد يا بافت هاي ديگر را به درون خون تراوش مي كنند، سيستم اندوكرين مواد خاصي به نام هورمون ترشح مي كند

کلومیفن سیترات

معمولترین دارو براي شروع درمان در زنان مبتلا به عدم تخمک گذاری یا تخمک گذاری محدوده، کلومیفن یک داروی غیر استروئیدی استروژن است که به گیرنده های استروژن در هیپوتالاموس و سراسر دستگاه تولید مثلی متصل می شود، این مسئله ترشح GnRH را افزایش می دهد، هیپوفیز را به منظور تولید  FSH و LH بیشتر و در نتیجه به رشد فولیکول تخمدانی کمک می کنه، کلومیفن برای افراد با سطوح بالای FSH موثر نیست.

تخمک گذاری موفق با مصرف کلومیفن در نزدیک به 80% زنان ثبت شده، در ابتدا باید درمان را با کمترین دوز ممکن شروع کنند، که دوز شروع، 50 میلی گرم در روز برای پنج روزه، و در روز سوم تا پنجم خود به خود چرخه قاعدگی یا شروع قاعدگی از طریق القاء توسط پروژستین آغاز می شه،دوره درمان می تونه تا 12 روز افزایش یابد.

زنان مبتلا به PCOS یا آنها که دائماً به کیست های تخمدانی بزرگ، که با درمان دوره ای موثر تداخل می کند، مبتلا می شند ممکنه به دوزهای کمتر، یعنی mg25-5/12 در روز نیاز داشته باشند.
    این مطالب جهت آگاهی است و فقط پزشک میتونه با بررسیهای لازم ، تشخیص بده برای هر فردی چه روشی موثره.

تشکر شده توسط : ROHAM و 10 کاربر ديگر
  7. سلام چه مدت بعد از قطع قرص های جلوگیری امکان بارداری وجود دارد؟

8. miina نوشته است: سلام چه مدت بعد از قطع قرص های جلوگیری امکان بارداری وجود دارد؟

دوست عزیز
    بلافاصله بعد از قطع قرص تخمک گذاری شروع میشه و امکان بارداری هست ولی بهتره تا یک ماه بعد از قطع قرص از روش دیگری به جز قرص مثل کاندوم استفاده کنید و بارداری رو به ماه بعد موکول کنید.

تشکر شده توسط : ROHAM و 6 کاربر ديگر
  9. با سلام
    من یک سوال داشتم. چه اتفاقی برای مایع منی که در واژن ریخته میشود (در صورت عدم بارداری و تخمک گذاری) می افتد؟

10. Nima40 نوشته است: با سلام
    من یک سوال داشتم. چه اتفاقی برای مایع منی که در واژن ریخته میشود (در صورت عدم بارداری و تخمک گذاری) می افتد؟

هیچ اتفاقی نمی افتد، دفع میشه.

تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  11. baranaram نوشته است: با سلام من 27 سالمه و دارم برای اولین بارداری آماده میشم،توی کتابی در مورد بارداری خوندم که رنگ مو تاثیری روی جنین نداره.اما دورو بر خودم میبینم که هر کسی که حامله میشه رنگ نمیذاره!این موضوع برای من که بیشتر موهام سفیده خیلی مهمه،لطفا از لحاظ علمی توجیحم کنید.
    توصیه میشه 3 یا4 ماهقبل از بارداری اسید فولیک مصرف بشه،از اول خرداد مولتی دیلی مصرف کردم که 40% اسید فولیک داره(توی کتاب هم همون 40% توصیه شده) ولی الان فقط اسید فولیک خالی یک میلی گرمی استفاده میکنم.به نظر شما کدوم بهتره؟
    سوال دیگه:
    آیا مصرف داروهای آنتی بیوتیک در بارداری مضر است؟
    من به خاطر عفونت شدید سفیکسیم مصرف میکنم یه بسته مصرف کردم الان بسته دوم رو شروع کردم آیا مصرف زیاد این دارو مضراست.البته این دارو رو دکترم چند ماه پیش تجویز کرده و الان خودم مصرف میکنم.مصرف این دارو کی ضررجدی داره؟ البته الان باردار نیستم
    پیشاپیش از جوابتون متشکرم.

دوست عزیز
    1- متاسفانه پاسخ آسان و صریحی برای رنگ کردن مو در زمان بارداری وجود نداره، پوست کف سر بسیار جاذب است و هنگام رنگ کردن مقدار کمی از مواد شیمیایی رنگ وارد جریان خون می شه، در مطالعات و آزمایشاتی که بر روی حیوانات انجام داده اند ، مواد شیمیایی مو را با ناقص الخلقه شدن نوزادان مرتبط دانسته اند، به هر حال ، این مساله وقتی پیش میاد که دفعات رنگ کردنها زیاد باشد و موها زیاد در معرض رنگ شیمیایی قرار بگیرند. در عین حال بر اساس مطالعاتی که بر روی انسان ها انجام شده رنگ کردن مو هنگام بارداری مطمئن و بدون خطر می باشد و هیچگونه آسیبی به جنین وارد نمیکند.

اما واقعیت این است که جواب صددرصد و مشخصی برای این سوال وجود نداره، بسیاری از پزشکان توصیه می کنند خانمهای باردار برای رنگ کردن موهایشان تا سه ماهه دوم یا سوم صبر نمایند.
    چون سه ماهه اول زمان شکل گیری جنین و پیشرفت سلولهای اولیه جنین است و جنین بسیار حساس و آسیب پذیره، در ضمن ترجیحا می توانید به جای رنگ کردن کل موها از “های لایت” یا "مش" استفاده کنید زیرا کمتر با پوست سر تماس دارد در نتیجه پوست کف سر رنگی نمی شه و تا حدی مطمئن تر از رنگ کردن تمام موهاست.

2- اسید فولیک به جلوگیری از نواقص لوله عصبی مانند اسپینا بیفیدا و آنسفالی (بخشی از لوله عصبی بسته نمی شود) کمک می کند، بسته شدن این لوله حدود ۲۴ روز پس از لقاح روی می دهد و این زمانی است که زن از بارداری بی اطلاع است، از آنجا كه اسيد فوليك يك ويتامين محلول در آب است، بدن مقادير بيشتر از نياز را دفع مي كند و به همين دليل نيز براي مدت زيادي در بدن ذخيره نمي شود و بايد هر روز آن را جايگزين كرد.
    با بررسی وضع  ۳۵ هزار خانم باردار که یک سال پیش از بارداری، اسید فولیک مصرف می کردند، معلوم شد آنها ۵۰  درصد، کمتر از بقیه خانم ها در معرض خطر زایمان زودرس قرار دارند، حتی در صورت زایمان زودهنگام نیز، درصد زنده ماندن نوزادان آنها بیشتر است، این درحالی است که بنابر نظر دانشمندان، مصرف این مکملها در ماههای پایانی بارداری مضر است، مصرف اسید فولیک در ماههای آخر بارداری تا حد قابل ملاحظه ای خطر آسم آلرژیک را در کودکان با سن سه سال و نیم افزایش می دهد.
    شما باید همیشه با پزشک خود در خصوص دریافت میزان لازم از این ویتامین مشورت نمائید، البته میزان مجاز مصرف این ویتامین بر اساس راهنمایی سازمان سلامت زنان بدین شرح است:
    * زنانی که در سنین باروری هستند400 میکروگرم در روز
    * زنانی که باردار هستند600 میکروگرم در روز (سه ماهه اول بارداری)
    * زنانی که درحال شیردهی به کودک می باشند 500 میکروگرم در روز

* زنانی که سابقه ی تولد فرزندی با نقص نخاعی مغزی دارند تحت نظر پزشک ممکن است تا 4000 میکروگرم روزانه مصرف نمایند در صورتیکه تمایل به بارداری مجدد داشته باشند.

3- مصرف خودسرانه دارو همیشه خطرسازه، حالا چه برسه به هنگام بارداری. جهت ادامه روند درمان صحیح با پزشکتون مشورت کنید، اگه همون داروها مجددا تجویز بشه بازم ضرری نمیکنید، حداقل از درست بودن آن مطمئن میشید و قبل از بارداری هم مطمئن شوید که درمان کامل انجام شده.

تشکر شده توسط : ROHAM و 10 کاربر ديگر
  12. سلام دوستان خوبم
    ميخواستم بيرسم آيا سوزش وخارش رحم باعث عدم بارداري ميشه يانه ؟

واسانترين علاج ان جيست ؟

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  13. mortooo نوشته است: سلام دوستان خوبم
    ميخواستم بيرسم آيا سوزش وخارش رحم باعث عدم بارداري ميشه يانه ؟

واسانترين علاج ان جيست ؟

سلام
    داخل رحمتون میسوزه و میخاره یا واژنتون؟ اینها عموما علائم عفونته. بهتره به پزشک مراجعه کنید.
    قبل از بارداری حتما درمانش کنید.
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : ROHAM و 6 کاربر ديگر
  14. سلام من به خاطر نازایی یکسری آزمایش جدید دادم که درمورد جواب آزمایشات راهنمایی کنیدممنون میشم در ضمن من 28 سال دارم
    mcv:58.01
    mch:17.48
    mchc:3014
    platelet:181
    ازمایش هورمونم هم به این صورت:
    t.s.h: 0.6
    l.h: 1.9
    f.s.h: 2.5
    prolactin: 158
    testosterone : 0.4
    deha-so4(e.c.l: 180

15. با سلام خدمت جناب آقاي دکتر رهام
    جناب آقاي دکتر من و همسرم قصد بچه دار شدن را داريم ولي متاسفانه همسرم مشروب ميخورد ولي در روز نزديکي نمي خورد آيا خوردن مشروب توسط پدر بازهم در سلامت جنين تاثير گذار است يا نه ؟ در ضمن سئوال ديگري که داشتم اگر اسپرم چند روز زودتر از زمان تخمک گذاري وارد وژن شود احتمال حاملگي وجود دارد يا نه و چند روز بعد از آن با تست حاملگي امکمان تشخيص وجحود دارد
    با سپاس و قدرداني

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 15
رفتن به صفحه : 1 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید