شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

افتادگی بیضه ها

1. سلام.

من 26 سالم هست و احساس میکنم بعضی از مواقع بیضه هام بیش از اندازه آویزان هستند به طوری که اندازه آنها از زیر آلت تا انتهای بیضه ها به 7 سانت میرسه البته هیج دردی ندارم. میخواستم بدونم این طبیعی هست یا نه؟و میزان افتادگی بیضه ها تا چه اندازه باید باشه؟

و سوال دیگه ای که داشتم اینه که من خیلی زود تحریک میشم که با ترشحاتی هم همراه هست مثلا با چند بوسه و این حالت ممکنه 3-4 بار در روز برام اتفاق بیفته . میخواستم ببینم همچین حالتی مضر هست یا نه ؟ آیا تحریک مداوم باعث ابتلا به سرطان پرستات نمیشه؟

با تشکر.

2. سلام
    7 سانت اصلا زیاد نیست. تازه اگه خیلی گرمتون بشه شاید پایین تر هم بیایند.
    (جهت اطلاع: علت اینکه بیضه در اون محل و خارج از بدن قرار گرفته این هست که برای تولید اسپرم باید خنک باشه. برای همین هم وقتی بیضه هاتون گرم بشه، تا حد امکان آویزون میشوند تا از بدن دورتر و خنکتر شوند.)
    شما با بوس کردن تحریک میشوید. ما با بوس دیدن هم تحریک میشویم. مشکلی نیست! (دیدن هم لازم نیست، تصورش کافیه!)
    ضمنا هیچ کس هم از تحریک شدن سرطان نمیگیره. راه جلوگیری از بزرگ شدن پروستات هم مبارزه با تحریک نیست. گوجه فرنگی و تخم کدو و چند تا خوراکی دیگه هست که اگه از الان کمی بیشتر بخورید، در روزگار کهنسالی احتمال بزرگی پروستات کم میشه. خطر این بیماری هم بیشتر برای کسانی هست که زمینه ارثی دارند، و ورزشکارها (مثلا بدنسازها و وزنه بردارها آب گوجه فرنگی زیاد میخورند. چون ورزش شون قدرتی هست و هورمون مردانگی بیشتری تولید میکنند که توی بزرگ کردن پروستات اثر مگذاره. البته این ربطی به تحریکی که شما گفتید نداره).

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 4 کاربر ديگر
  3. دوست عزیز در مورد افتادگی بیضه منم مث شما هستم مخصوصا موقعی که گرم میشن خیلی ول میشن میفته پایین جای نگرانی نداره مشکل دیگه هم داشتم که رفتم دکتر اینو بش گفتم گفت طبیعیه

من که از شما بدترم شما که تحریک میشی من شاید همون موقع به انزال برسم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. beto4e نوشته است: سلام.

من 26 سالم هست و احساس میکنم بعضی از مواقع بیضه هام بیش از اندازه آویزان هستند به طوری که اندازه آنها از زیر آلت تا انتهای بیضه ها به 7 سانت میرسه البته هیج دردی ندارم. میخواستم بدونم این طبیعی هست یا نه؟و میزان افتادگی بیضه ها تا چه اندازه باید باشه؟

و سوال دیگه ای که داشتم اینه که من خیلی زود تحریک میشم که با ترشحاتی هم همراه هست مثلا با چند بوسه و این حالت ممکنه 3-4 بار در روز برام اتفاق بیفته . میخواستم ببینم همچین حالتی مضر هست یا نه ؟ آیا تحریک مداوم باعث ابتلا به سرطان پرستات نمیشه؟

با تشکر.

شل شدن كيسه بيضه ها در هواي گرم اتفاق ميافته چون اسپرمسازي در دماي پايين تر از 37 درجه صورت ميگيره و طبيعيه/ زود تحريك شدن هم مربوط به كم بودن تجربه جنسي ميشه كه طبيعيه و ترشح هم از غدد كوپره كه بيرنگه. تحريك شدن باعث سرطان نميشه برعكس فعاليت جنسي زياد- به هرشكلي- شانس سرطان پروستات رو كم ميكنه

تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  5. دوستان سوالی داشتم
    وقتی دست میزنم به بیضه چپم احساس میکنم نسبت به بیضه راست چیزهای اضافه تری داره
    آیا ممکنه واریس بیضه باشه ؟ آیا واریس بیضه از ضربه خوردن ایجاد میشه ؟
    عمل واریس بیضه چقدر خرج دارد ؟ آیا بعد از عمل بخیه و بقیه موارد عمل شکل سیستم تناسلی رو بی قواره میکنه ؟
    اگر امکان داره یه متخصص کار دست ارولوژی تو تهران بهم معرفی کنید .

6. adult نوشته است: دوستان سوالی داشتم
    عمل واریس بیضه چقدر خرج دارد ؟ آیا بعد از عمل بخیه و بقیه موارد عمل شکل سیستم تناسلی رو بی قواره میکنه ؟

این چیزهای اضافه تر چیه؟ برجستگی هایی توی رگهایی که به بیضه میرسن؟
    در این صورت به احتمال زیاد شما دچار واریکوسل یا همون واریس بیضه هستید.
    البته نمیشه نظر قطعی داد و باید توسط پزشک معاینه بشید و احتمالاً بعد از انجام آزمایش آنالیز منی و سونوگرافی درجه و شدت واریکوسل تشخیص داده خواهد شد.
    واریکوسل عموماً در اثر زیاد ایستادن و راه رفتن و فعالیت بدنی شدید ایجاد میشه.. و مشکل اصلیش هم ایجاد درد و ناباروریه..
    با توجه به اینکه حرفی از درد نزدید فکر میکنم در صورتی که واریکوسل داشته باشید درجه ی خفیف باشه و در این صورت با صلاحدید پزشک و بررسی نتایج آزمایش ممکنه صرفاً استراحت و کم کردن فعالیت فیزیکی توصیه بشه و نیازی به عمل نباشه..
    ولی در صورتی که میزان بیماری شدید باشه و روی باروری تاثیر گذاشته باشه عمل توصیه میشه..
    در مورد مخارج عمل و نام پزشک اینجا نمیتونم چیزی بگم.
    عمل هم به این صورته که برش کوچکی در حد سه سانتی متر زیر شکم داده میشه و تاثیری روی ظاهر دستگاه تناسلی نخواهد داشت.

تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  7. adult نوشته است: دوستان سوالی داشتم

سلام
    حتما به یک پزشک اورولوژی مراجعه کنید.
    جالبه، من همیشه فکر میکردم بیضه راستم یه چیزایی کمتر از بیضه چپ داره!
    برای امتحان کردن واریکوسل: بیضه چپتون رو در حالی که ایستادید بگیرید و برجستگیهاشو رو لمس کنید. بعد بدون اینکه ولش کنید بخوابید. ببینید با از بین رفتن فشار خون، برجستگیها از بین میروند یا نه؟ همونطور که خوابیدید هم اگر نفستون رو حبس و زور بزنید، فشار خون میره بالا و رگها زیر دستتون باد میکنه.
    چه واریکوسل باشه، چه نباشه، حتما به پزشک مراجعه کنید.
    از بخیه و جای عمل هم فقط همینقدر باقی میمونه که یک خط 2 یا 3 سانتی روی پوست (زیر شکم، بالاتر از آلت) بدون مو باقی میمونه! عین یک بریدگی معمولی.
    فعلا دنبال دکتر خیلی خوب نباشید، هر دکتری نزدیکتر بود برید، اگر گفت عمل میخواد، دنبال یک دکتر ماهر بگردید.
    خرجش هم اگر بیمه داشته باشید، معمولا بیمه هزینه رو پرداخت میکنه.

8. در مورد بیمه باید بگم که اتفاقاً چون جزو عمل های مربوط به ناباروریه مثل عمل های زیبایی بیمه های عادی تعهدی نسبت بهش ندارن. ولی بیمه های تکمیلی معمولاً هزینه اش رو پرداخت میکنن.

9. سلام خدمت شما وهمکاران گرامیتان موضوع درمورد دانهای ریزی که روی پوست بیضه هام به وجود آمده می خواستم بدونم که مشکلی برای من نداره

10. دوست عزیز این دانه ها معمولاً طبیعین و مربوط به ریشه ی موهای اون ناحیه هستن..

11. سلام
    خسته نباشيد ...
    خيلي وقته دنبال چنين جايي ميگردم كه خدا رو شكر پيدا كردم ...
    دارم ديوونه ميشم ...
    اينقدر فكرم مشغوله اين مشكلمه كه عين افسرده ها شدم ... نميتونم درس بخونم ...دارم ميميرم ... نميدونم چيكار كنم
    من خيلي وقته استمنا ميكنم ... الان خيلي كم شده ... ولي حدود 6 سال هست كه من اين كار زشت رو انجام ميدم...
    خيلي سعي كردم تركش كنم ولي نتونستم و فقط تونستم كمش كنم ...
    من همه ي مشكلهارو با هم دارم...
    اول اينكه بيضه هاي من خيلي وقتا خيلي كوچيك ميشه ...  بعضي وقتا همبزرگ و افتاده ميشه ... ولي مورد دوم خيلي كم پيش مياد ... دليلش چيه؟!
    نعوذ كه اصلا ندارم ... يعني همشه يه نعوذ نيمه هستش و سريع هم حالت خودشو از دست ميده ...
    سالي يه بار نعوذ كامل پيدا ميكنم ... اونم نميدونم چه جوري ...
    انزال زودرس هم دارم ... خيلي شديد...
    هنگام نزديكي آلتم سريع شل و كوچيك ميشه ...و بلافاصله ارضا ميشم...
    دارم ميميرم از غصه
    دكتر هم رفتم..يكي از بهترين دكترهاي شهر ...يكيشون قرصهاي آفروديت نوشت برام كه هيچ تاثيري نداشت
    دكتر بعدي كه متخصص مجاري ادرار بود
    آزمايش هاي هورموني نوشت برام ...آزمايش دادم  و گفت همه چي نرمال و هيچ مشكلي نداري ..
    اين يه كم اميدوارم كرد ولي هنوز نميدونم اين مشكلات من از چيه ...
    اندازه آلتم هم 11 سانت هستش ...
    ضمنا خيلي دير به دير ... تو شب ارضا ميشم ... شايد 6ماه يه بار
    وقتي ميخوام آلتم رو سفت كتم نميتونم ... مثلا وقتي فيلم ميبينم هيچ حسي به آلتم دست نميده ... اصلا نميتونم سفتش كنم

12. سلام دوست عزیز
    در مورد مورد اولی که گفتید بیضه هاتون تغییر اندازه میدید این حالت به احتمال زیاد فقط تصور شماست .. و در واقع تغییری جز جابه جایی بیضه ها و تغییر فاصله شون نسبت به بدن رخ نمیده. که این هم طبیعیه و برای نگه داشتن بیضه در دمایی که باید باشه صورت می گیره. پس جای نگرانی نداره. ولی اگه خیلی نگرانید از پزشک متخصص بخواید معاینه تون کنه..

در مورد عدم نعوظ و انزال زودرستون پیشنهاد من مراجعه به مشاور و روان پزشک هستش .. شما باید بیشتر از نظر فکری و روانی روی خودتون کار کنید تا این حالت برطرف شه. و خودارضایی هم بیشتر از این طریق روی شما تاثیر گذاشته تا فیزیکی. عادت به فانتزی های ذهنی و ارضا شدن از طریق اونها مهم ترین دلیل این حالت شما می تونه باشه.
    با یک مدت دوری کردن از چیزهای محرک جنسی، هرچند برای شما ممکنه طوری که میگید محرک نباشن، میتونه کمک کنه. چون بعد از این مدت و فاصله گرفتن از این مسائل کمکم میل جنسیتون افزایش پیدا میکنه و کم کم می تونید بهتر بشید.
    این که میگید وقتی می خواید نمیتونید آلتتون رو به حالت نعوظ برسونید علت اصلیش اینه که شما با این پیش فرض در ذهن خودتون که من مشکل دارم توی این مسئله و نمیتونم این کارو انجام میدید و این حالت فکریتون روی این مسئله کاملاً تاثیر می ذاره. بهتره این مسئله رو سعی کنید از ذهن خودتون دور کنید و درگیرش نباشید. و کلاً برای مدتی خودتون رو از این مسائل دور کنید..

تشکر شده توسط : ROHAM
  13. سلام
    ببخشید من یک سوال داشتم ،من چند وقته خیلی نگران شدم آخه بیضه سمته چپم را  وقتی لمس میکنم جایی که به آلات وصل میشه یک چیزی اضافی تر داره اما هیچ رگی که سیاه رنگ باشه وجود نداره .با یک دکتر صحبت کردم گفتم که اینطوری هستم !گفت وقتی من بیضه سمته چپم رو لمس میکنم جایی که به آلت وصل میشه اسپرماتیک  کرد رو لمس میکنی فکر میکنی چیزه اضافی داره بیضه سمت چپت !میخواستم ببینم راست میگوید ؟

14. Amidarkangel نوشته است: سلام
    ببخشید من یک سوال داشتم ،من چند وقته خیلی نگران شدم آخه بیضه سمته چپم را  وقتی لمس میکنم جایی که به آلات وصل میشه یک چیزی اضافی تر داره اما هیچ رگی که سیاه رنگ باشه وجود نداره .با یک دکتر صحبت کردم گفتم که اینطوری هستم !گفت وقتی من بیضه سمته چپم رو لمس میکنم جایی که به آلت وصل میشه اسپرماتیک  کرد رو لمس میکنی فکر میکنی چیزه اضافی داره بیضه سمت چپت !میخواستم ببینم راست میگوید ؟

با دکتر صحبت کردید؟! چه دکتری؟
    چیز اضافه ای که احساس میکنید چه حالتی دار؟ مثل یه توده ی کوچیکه؟ رگ متصل به بیضه تون اگه در بالای بیضه همچین حالتی داشته باشه که رگ ها متورم شده باشن، احتمالاً واریکوسل دارید. که چند پست بالاتر توضیحات کاملش رو دادم.

به یک اورولوژیست مراجعه کنید تا معایننه تون کنن

15. srp_nami نوشته است:
    Amidarkangel نوشته است: سلام

با دکتر صحبت کردید؟! چه دکتری؟
    چیز اضافه ای که احساس میکنید چه حالتی دار؟ مثل یه توده ی کوچیکه؟ رگ متصل به بیضه تون اگه در بالای بیضه همچین حالتی داشته باشه که رگ ها متورم شده باشن، احتمالاً واریکوسل دارید. که چند پست بالاتر توضیحات کاملش رو دادم.

به یک اورولوژیست مراجعه کنید تا معایننه تون کنن

بله حتما میرم !والا من الان دوباره نگاه کردم فقط بیضه سمته چپ نیست راستم هست!اصلا هم با چشم دیده نمیشه !اما وقتی خیلی تلاش میکنم دست میزنم یک چیزایی به بیضه ها وصله با چشم هیچ چیزی دیده نمیشه .من خیلی آخه حساسم خیلی چیزارو گنده میکنم .

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید