شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ضربان قلب من نامنظم است، مشکل من چیست؟

1. مشکله من بی نظمی ضربان قلبه
    اکو کاردیوگرافی-تست ورزش-هولتر مونیتورینگ(نوار قلب 24 ساعته) همه نرمال بوده
    ازمایش خون و تیروید هم خوب بوده-ریه هم همینطور.
    اندوسکوپی هم کردم ورم داشتم کمی.ولی همیشه نفخ دارم و فشار میاد به بالا
    همه متخصص ها می گویند مشکلی نداری.
    ولی بعضی مواقع ضربان بی نضم میشه.بعضی مواقع هم به 55 هم می رسه .

چکار کنم؟؟؟؟؟؟

همه ی افکارم شده ضربان قلب Crying or Very sad
    کمک کنید

2. mr_pouyan نوشته است: مشکله من بی نظمی ضربان قلبه
    اکو کاردیوگرافی-تست ورزش-هولتر مونیتورینگ(نوار قلب 24 ساعته) همه نرمال بوده
    ازمایش خون و تیروید هم خوب بوده-ریه هم همینطور.
    اندوسکوپی هم کردم ورم داشتم کمی.ولی همیشه نفخ دارم و فشار میاد به بالا
    همه متخصص ها می گویند مشکلی نداری.
    ولی بعضی مواقع ضربان بی نضم میشه.بعضی مواقع هم به 55 هم می رسه .

چکار کنم؟؟؟؟؟؟

همه ی افکارم شده ضربان قلب Crying or Very sad
    کمک کنید

سلام،
    با اینکه به طور کلی سوال خود را مطرح نمودید و سن، جنس، دوره بیماری را مشخص ننمودید، با توجه به این شرح حال به نظر می رسد که مشکل شما کمتر جنبه جسمانی دارد. برای تنظیم ضربان قلب در مواقع لزوم می توانید از دارو (مثلا پروپرانولول) استفاده کنید.

3. 22 سالمه مذکر هستم
    حدود یک ساله اینطوری شدم
    بعضی مواقع حمله تپش دارم بعضی مواقع کاهش ضربان
    حدود 5 متخصص و فوق متخصص با ازمایش بهم می گویند مشکلی نداری
    امکان داره ار نفخ معده باشه؟گره پیش اهنگی؟

4. mr_pouyan نوشته است: 22 سالمه مذکر هستم
    حدود یک ساله اینطوری شدم
    بعضی مواقع حمله تپش دارم بعضی مواقع کاهش ضربان
    حدود 5 متخصص و فوق متخصص با ازمایش بهم می گویند مشکلی نداری
    امکان داره ار نفخ معده باشه؟گره پیش اهنگی؟

سلام،
    به نظر من هم این مشکل شما بیشتر جنبه روانی داره و مشکل جسمی ندارید. بهتر است در مواردی که این حملات تپش قلب رخ می دهد، از دارو مناسب استفاده نمایید.

5. ممنون و سوال اخر اینکه :

اگه دکتر بگه قلب از همه نظر سالمه به این معنی هست که از خطر ات بدور هستیم؟

6. به پزشکتون اعتماد کنید.ایشون اگر کمترین خطری وجود داشته باشه مطمئنا اغماض نخواهند کرد .

7. مشكل من هر بار يه چيزي ميشه قبلا 3 بار دچار حمله طپش قلب شدم به صورت ناگهاني به سراغم مي امد البته مدتش بيشتر از 2-3 دقيقه نمي شد ضربان در دقيقه نگرفتم ولي بالا بود
    فاصله اين 3 حمله هم به اين صورت(1-يك ساله پيش2-5-6ماه پيش3-يك ماه پيش)

اكنون هم مشكله من اينه كه ضربانم كم هست(58 تا 55)
    ارمايشها:
    اكوكارديوگرافي-تست ورزش-هولتر مونيتورينگ(نوار قلب 24 ساعته)-معاينه فيزيكي در كلينيك اريتمي تهران كه همگي نرمال بوده(دكتر ميرمعصومي) و هيچ مشكلي به من كزارش نشد و گفتند همه چي طبيعي هست.
    در ضمن من حدود 5تا متخصص و فوق تخصص ديگر هم رفتم كه همهگي مي گويند نرمال هست.
    متخصص داخلي هم اندوسكوپي كردم كمي ورم معده داشتم.

اما خودم حس مي كنم بعضي مواقع نبضم كند مي شود مي ترسم ايست قلبي كنم . در حالي كه همه ي متخصص ها و فوق تخصص ها مي كويند مشكلي نداري ولي وقتي مطلبي در مورد قلب مي شنوم اشفته مي شوم لطفا اول نظرتون رو در مورد نوشته هام بديد و بعد به سوال هايم پاسخ بديد.

1-با انجام اين تست هايي كه انجام دادم ايا امكان وجود بيماري قلبي وججود دارد؟

2-فيبراسيون(فكر كنم اشتباه نوشتم) و حمله هاي بطني سراغ من مي ايد يا طپش از استرس هست؟

3-ايا من دچار فوبيا ترس مرضي يا حمله اظطرابي ميشم؟

لطفا اكه نصيحت يا حرفي مي دونيد در مورد مشكله من بگيد.

8. mr_pouyan نوشته است: مشكل من هر بار يه چيزي ميشه قبلا 3 بار دچار حمله طپش قلب شدم به صورت ناگهاني به سراغم مي امد البته مدتش بيشتر از 2-3 دقيقه نمي شد ضربان در دقيقه نگرفتم ولي بالا بود
    فاصله اين 3 حمله هم به اين صورت(1-يك ساله پيش2-5-6ماه پيش3-يك ماه پيش)
    اكنون هم مشكله من اينه كه ضربانم كم هست(58 تا 55)
    ارمايشها:
    اكوكارديوگرافي-تست ورزش-هولتر مونيتورينگ(نوار قلب 24 ساعته)-معاينه فيزيكي در كلينيك اريتمي تهران كه همگي نرمال بوده(دكتر ميرمعصومي) و هيچ مشكلي به من كزارش نشد و گفتند همه چي طبيعي هست.
    در ضمن من حدود 5تا متخصص و فوق تخصص ديگر هم رفتم كه همهگي مي گويند نرمال هست.
    متخصص داخلي هم اندوسكوپي كردم كمي ورم معده داشتم.
    اما خودم حس مي كنم بعضي مواقع نبضم كند مي شود مي ترسم ايست قلبي كنم . در حالي كه همه ي متخصص ها و فوق تخصص ها مي كويند مشكلي نداري ولي وقتي مطلبي در مورد قلب مي شنوم اشفته مي شوم لطفا اول نظرتون رو در مورد نوشته هام بديد و بعد به سوال هايم پاسخ بديد.
    1-با انجام اين تست هايي كه انجام دادم ايا امكان وجود بيماري قلبي وججود دارد؟
    2-فيبراسيون(فكر كنم اشتباه نوشتم) و حمله هاي بطني سراغ من مي ايد يا طپش از استرس هست؟
    3-ايا من دچار فوبيا ترس مرضي يا حمله اظطرابي ميشم؟
    لطفا اكه نصيحت يا حرفي مي دونيد در مورد مشكله من بگيد.

سلام،
    به نظر من شما به بیماری «خود بیمار انگاری» یا هیپوکندریازیس Hypochondriasis مبتلا شده اید. در این بیماری، فرد بیمار علی رغم تمام ارزیابی هایی که انجام شده خود را مبتلا به یک بیماری خطرناک می داند. تشخیص زمانی تایید می شود که این ترس علی رغم ارزیابیها بیش از 6 ماه به طول بیانجامد. درمان یک پروسه زمان بر خواهد بود ولی ایجاد اعتماد بیش پزشک و بیمار و اطمینان دادن به وی در مورد اینکه فرد بیماری جدی ندارد یک روش موثر در درمان می باشد. علاوه بر آن روان درمانی و در نهایت استفاده از دارو می تواند به بهبود فرد کمک نماید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید