شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

چرا اسپرم تولید نمیشه؟؟

1. vander نوشته است: سلام خدمت احساس عزیز.
    با توجه به صحبتی که کردی من الان حدوده 1سالی هست که عمل کردم.
    منظوره من بارداری طبیعی بودا!!! یعنی اینکه نمیخوام از روش IVF استفاده کنم.چون هم هزینش بالاست و هم فکر کنم مشکله.
    و طبق صحبت آقای کامیار،مثلا باید چه آزمایشی بدم؟و چه نوع ورزشی بکنم؟

با سلام خدمت شما vander گرامي.
    از يك سال پيش تا الان به پزشكتون مراجعه كردين؟البته اينو بدونيد كه اينجا بيشتر نظرات شخصي مطرحه تا تجويز روش صحيح.در نتيجه دستورات پزشكتون بر همه گفته ها ارجح هستش.ايشون چي گفتن؟البته بله داشتن رژيم مشخص و مثلا" ورزشهايي كه در دمايي كمتر از دماي بدن كه بيضه ها اسپرم سازي ميكنن مثل شنا ميتونه موثر باشه.(البته اينو از نظر خودم گفتما).بنابراين در يه چنين موردي كه يكم حساسه بهتره براي مشاوره و پيدا كردن بهترين راه حل به يك متخصص خبره مراجعه كني و به علمش اطمينان داشته باش.در ضمن هر كسي ميتونه براي اين مشكل يه راه درمان ويژه اي داشته باشه.يعني يكي ممكنه مثلا" با ورزش خاصي و رژيم بهتر روش جواب بده.آدما متفاوتن و از راه دور نميشه معاينه و معالجه كرد.با آرزوي كاميابي.در پناه حق.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام به دوستان عزیز

من یه مشکلی دارم و اون اینکه از ازدواج می ترسم چون می ترسم اسپرم سازی نداشته باشم البته بگم مشکل ظاهری ندارم و انزال هم دارم ولی خیلی زود شروع به استمنا کردم یعنی اوائل نوجوانی اولش اصلا اب منی نداشتم بعدا شروع شد به زیاد شدن آیا ممکنه این مسئله بر روی اسپرم سازی تاثیر بزاره .لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره بگه این ناراحتی داره منو اذیت می کنه نمی دونم دکتر هم تا حالا نرفتم .ایا راهی هست که مشخص کنه ؟
    ممنون می شم پاسخ بدید .

3. JRALD نوشته است: سلام به دوستان عزیز

من یه مشکلی دارم و اون اینکه از ازدواج می ترسم چون می ترسم اسپرم سازی نداشته باشم البته بگم مشکل ظاهری ندارم و انزال هم دارم ولی خیلی زود شروع به استمنا کردم یعنی اوائل نوجوانی اولش اصلا اب منی نداشتم بعدا شروع شد به زیاد شدن آیا ممکنه این مسئله بر روی اسپرم سازی تاثیر بزاره .لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره بگه این ناراحتی داره منو اذیت می کنه نمی دونم دکتر هم تا حالا نرفتم .ایا راهی هست که مشخص کنه ؟
    ممنون می شم پاسخ بدید .

دوست عزیز نگرانی شما بسیار عجیبه! بدون هیچ گونه مشکل و عارضه ی خاصی چه جوری به چنین نتیجه ای رسیدید؟!! متاسفانه با توجه به طرز تفکری که تو این چندین سال در جامعه به وجود اومده و بعضیها سعی در پرورش اون داشتن باعث شده کار به اینجاها بکشه و عقاید خرافی و مسخره رو در بین جامعه(مخصوصا جوانان) گسترش بدن. بیش از این توضیح نمیدن فکر کنم منظورمو متوجه شده باشین.

در مورداینکه راهی که نشخص کنه بله، تست هایی وجود داره که میزان اسپرم رو دقیقا مشخص میکنه اما تا اونجایی که من میدونم و اطلاع دارم نگرانی شما بی مورده و فکر نمیکنم موضوع خاصی باشه. نهایتا اگه خیلی نگران هستید میتونید با مراجعه به پزشک و یه تست ساده نگرانیتونو برطرف کنید تا به حرف من برسید که تمام اینها حاصل کار همون بعضیهایی هست که سعی در گسترش طرز فکر جاهلی و متحجر گونه رو دارند.

جای نگرانی نیست. با خیال راحت به ادامه ی زندگی بپردازید.

4. JRALD نوشته است: سلام به دوستان عزیز

ممنون می شم پاسخ بدید .

سلام
    دوست عزیز
    behnam_seno
    شما بهتره به جای اینکه بحث رو به حاشیه ببرید جواب دوستمون رو بدید............دوست عزیز یکی از مواردی که روی اسپرم سازی میتونه تاثیر بذاره بیماری واریکوسل هستش..........اونهم در درجات بالا باعث ناباروری میشه که خود فرد اگر درجات بالای این بیماری رو داشته باشه از درد این بیماری متوجه میشه که یه نقصی در بیضه هاش هست...البته با یه عمل کوچولو مشکل رفع خواهد شد.........البته فکر میکنم چون شما خداروشکر دردی رو احساس نمیکنید پس بالطبع مشکلی از این بایت ندارید..........در سایت به کرات در مورد این بیماری بحث شده.........با جستجوی عبارت "واریکوسل"به نتایج دلخواهتون میرسید...........شما میتونید به ارولوژیست مراجعه کنید و ازمایش انالیز اسپرم بدید تا خیالتون از بابت اسپرم سازی و موارد مرتبط با اون راحت شه.......
    موفق باشید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 2
رفتن به صفحه    2

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید