شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 12 ...   

بایگانی سوالات احتمال بارداری - 2

1. morphios1099 نوشته است: سلام .شرمنده اينكه اين سوال رو كجا مطرح كنم پيدا نكردم.لطفا منو راهنمايي كنيد :پسري 32 ساله هستم.2 ماهه ديگه عروسي مي كنم .هم خودم و هم همسرم اصلا سابقه رابطه جنسی نداشتيم.من مي خوام 1 سال اول ازدواجم بچه دار نشيم و از رابطمون لذت ببريم.نامزدم ميگه 1 ماه قرص مصرف مي كنم و بعدش ديگه نمي خورم(از عوارض بعدي قرص مي ترسه.نامزدم 30 ساله است  ).اين قرص ها تا چه حد عوارض دارند..در طول يك ماه  (طبق پريود خانمها )در چه زمانهايي رابطه بدون پيشگيري خطر بارداري ندارد.و كي پر خطر است ؟؟؟؟  اگردوستان متاهل به من جواب بدن ممنون ميشم با سپاس فراوان

دوست گرامی
    شما میتونید با جستجو در بخش زنان به نتایج خوبی برسید.

بیشتر بخوانید
    http://www.roham.ws/web/ftopict-1095.html
                                                     http://www.roham.ws/web/ftopict-10596.html

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. morphios1099 نوشته است: سلام .شرمنده اينكه اين سوال رو كجا مطرح كنم پيدا نكردم.لطفا منو راهنمايي كنيد :پسري 32 ساله هستم.2 ماهه ديگه عروسي مي كنم .هم خودم و هم همسرم اصلا سابقه رابطه جنسی نداشتيم.من مي خوام 1 سال اول ازدواجم بچه دار نشيم و از رابطمون لذت ببريم.نامزدم ميگه 1 ماه قرص مصرف مي كنم و بعدش ديگه نمي خورم(از عوارض بعدي قرص مي ترسه.نامزدم 30 ساله است  ).اين قرص ها تا چه حد عوارض دارند..در طول يك ماه  (طبق پريود خانمها )در چه زمانهايي رابطه بدون پيشگيري خطر بارداري ندارد.و كي پر خطر است ؟؟؟؟  اگردوستان متاهل به من جواب بدن ممنون ميشم با سپاس فراوان

با سلام
    دوست گرامی،پیشاپیش این پیوند خجسته رو به شما و همسر گرامیتون تبریک میگم و آرزو میکنم در پناه حق زندگی آرام و بدون مشکلی رو همراه با سلامتی و پیشرفت بگذرونید. در مورد سئوال هاتون  باید بگم اولاً میتوند با جستجو در مورد این قرصها و ابزار کاندوم، بسیار مطلب پیدا کنید!! ولی تنها پیشنهادم اینه که به دلایل ذیل ، از طریق طبیعی نسبت به جلوگیری از بارداری اقدام کنید!
    زیرا:
    1- اصولاً استفاده از مواد شیمیایی که قرصها هم از آندسته هستند، عمل بدون عوارضی نبوده ونیست!!! که همونطور که گفته شد میتونید اون عوارض رو با جستجو بیابید!! معذالک،حداقل عوارض اون ،در بیشتر اوقات،نامنظمی در قاعدگی بانوان هست!!! و.....
    2- استفاده از کاندوم، بنظرم ارجح تر از استفاده از قرص هایی از این دست است!!ولی باید بدونید که این ابزار هم همچین بی ضرر نیست!! مضراتی همچون:
    الف- احتمال پاره شدن در حین آمیزش.
    ب- عدم لذت کافی و وافی زوجین، از عمل زنا شوئی!!!
    ت- کاندوم ،بدلیل ساخته شدن از مواد شیمیایی و افزودن مواد معطر به آن، بعضاً برای بانوان ایجاد حساسیت و خارش میکنه!!
    لذا بهترین راه( البته از نظر حقیر)، تا حد امکان جلوگیری از طرق طبیعی و کنترل آقایون در هنگام انزال میباشد.
    موفق باشید.

3. سلام
    من حدود 1هفته پیش با پارتنرم رایطه داشتم و اب منی روی شکم خودم خارج شد و پاک کردم حدود 1 هفته از پایان خونریزی پریود شریکم گذشته بود چند دقیقه یعد از پاک کردن بدون شستن دستم به بیرون مهبلش دست زدم ولی فقط سطحی ایا امکان حاملگی هست من واقعا نگرانم اگه میشه منو راهنمایی کنید
    ممنون

4. parpari_2 نوشته است: سلام
    من حدود 1هفته پیش با پارتنرم رایطه داشتم و اب منی روی شکم خودم خارج شد و پاک کردم حدود 1 هفته از پایان خونریزی پریود شریکم گذشته بود چند دقیقه یعد از پاک کردن بدون شستن دستم به بیرون مهبلش دست زدم ولی فقط سطحی ایا امکان حاملگی هست من واقعا نگرانم اگه میشه منو راهنمایی کنید
    ممنون

سلام
    صحبتات از جانب یه پسره ولی ، جنسیتت دختره !
    درهر صورت ، دوسته عزیز ، اگر دستت به منی خورده بوده ، احتمال بارداری هست ولی خیلی ضعیف در حد 3 ، 4 درصد که به بافرض 28 روزه بودن پریود دوستتون و 7 روزه بودن خون ریزی قائدگیشون ، گفتم ؛ در غیر این صورت خیر احتمالش 0 ...

5. morphios1099 نوشته است: سلام .شرمنده اينكه اين سوال رو كجا مطرح كنم پيدا نكردم.لطفا منو راهنمايي كنيد :پسري 32 ساله هستم.2 ماهه ديگه عروسي مي كنم .هم خودم و هم همسرم اصلا سابقه رابطه جنسی نداشتيم.من مي خوام 1 سال اول ازدواجم بچه دار نشيم و از رابطمون لذت ببريم.نامزدم ميگه 1 ماه قرص مصرف مي كنم و بعدش ديگه نمي خورم(از عوارض بعدي قرص مي ترسه.نامزدم 30 ساله است  ).اين قرص ها تا چه حد عوارض دارند..در طول يك ماه  (طبق پريود خانمها )در چه زمانهايي رابطه بدون پيشگيري خطر بارداري ندارد.و كي پر خطر است ؟؟؟؟  اگردوستان متاهل به من جواب بدن ممنون ميشم با سپاس فراوان

حساسيت همسر شما به قرص بي مورده چون قبل از خوردن يك نوع دارو نميشه پيش بيني كرد چه عوارضي دارن چون عوارض در افراد متفاوته/ ميتونيد از روشهاي غير خواركي مثل اي يو دي يا كپسولهاي كاشتني استفاده كنيد كه با مشورت با پزشك متخصص و گفتن منظورتون ميتونه تصميم بگيره كدوم راه مناسبه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. morphios1099 نوشته است: سلام .شرمنده اينكه اين سوال رو كجا مطرح كنم پيدا نكردم.لطفا منو راهنمايي كنيد :پسري 32 ساله هستم.2 ماهه ديگه عروسي مي كنم .هم خودم و هم همسرم اصلا سابقه رابطه جنسی نداشتيم.من مي خوام 1 سال اول ازدواجم بچه دار نشيم و از رابطمون لذت ببريم.نامزدم ميگه 1 ماه قرص مصرف مي كنم و بعدش ديگه نمي خورم(از عوارض بعدي قرص مي ترسه.نامزدم 30 ساله است  ).اين قرص ها تا چه حد عوارض دارند..در طول يك ماه  (طبق پريود خانمها )در چه زمانهايي رابطه بدون پيشگيري خطر بارداري ندارد.و كي پر خطر است ؟؟؟؟  اگردوستان متاهل به من جواب بدن ممنون ميشم با سپاس فراوان

سلام
    دوستان تا حد بسیار زیادی شما رو راهنمایی کردند........من هم واسه خالی نبودن عریضه یه سری مطلب واستون میذارم......با رفتن به لینک زیر اطلاعات ارزشمندی در مورد قرصهای جلوگیری از بارداری میتونید پیدا کنید............همچنین اگه تو سایت هم سرچ کنید به مطالب مفیدی دست پیدا کنید (خداروشکر این سایت داره کم کم به عنوان یه سایت مرجع در همه زمینه های پزشکی و روانشناسی خانواده تبدیل میشه)..............ضمنا قرصهای جلوگیری از بارداری با وجود داشتن مضرات دارای فواید بسیاری هم هستند..........
    قرص های پیشگیری از بارداری
    موفق باشید و خوشبخت

7. sarajoonjooni نوشته است: سلام
    آقاي behnam-senoاين مطلب را مطالعه كنيد :
    http://www.tanzimekhanevadeh.ir/archive/86-10/308.htm

دوست عزیز این مقاله ی خانوم رفیعی که در مورد پیشگیری به روش اورژانسیه که من چند مدت پیش خونده بودم. اما سوال من در مورد مکانیزم اثر دارو روی تخمک گذاریه که کلا با این مقاله فرق میکنه. به هر حال ممنون.

8. behnam_seno نوشته است:
    sarajoonjooni نوشته است: سلام
    آقاي behnam-senoاين مطلب را مطالعه كنيد :
    http://www.tanzimekhanevadeh.ir/archive/86-10/308.htm

دوست عزیز این مقاله ی خانوم رفیعی که در مورد پیشگیری به روش اورژانسیه که من چند مدت پیش خونده بودم. اما سوال من در مورد مکانیزم اثر دارو روی تخمک گذاریه که کلا با این مقاله فرق میکنه. به هر حال ممنون.

سلام
    دوست عزيز :
    هورمونهای استروژن و پروژسترون موجود در این قرصها با تاثیر بر تخمدانها، مانع از تخمک گذاری در سیکل ماهانه شده و از بروز حاملگی جلوگیری می کنند.

در ضمن پروژسترون موجود در قرص با تاثیر بر ترشحات دهانه رحم، رسیدن اسپرم به تخمک را دچار مشکل کرده و با نازک کردن جداره داخلی رحم مانع جایگزینی مناسب تخم لقاح یافته (اگر اتفاق بیافتد) می شود.

ولي چيزي كه مهمه و باعث اثربخشي اين روش مي شه مصرف به موقع قرصهاست ، در صورت مصرف صحیح و مرتب قرصها، میزان اثر بخشی آن در پیشگیری از حاملگی 99.7 تا 99.9 درصد است. به این معنا که فقط 1 تا 3 نفر از هر 1000 خانمی که از قرص استفاده می کنند، ممکن است در طول یک سال مصرف قرص باردار شوند.

با این حال میزان اثر بخشی بشدت وابسته به نحوه مصرف است. اگر قرصها بطور نادرست مصرف شوند – مثلا شروع مصرف قرص همراه با یک روش مطمئن دیگر نباشد یا در طول یک دوره چند بار فراموش شود- احتمال بروز حاملگی افزایش می یابد، در واقع اشتباهات بیشتر، به معنای احتمال وقوع بارداری بیشتر است. بنابراین استفاده از این روش برای افرادی مناسب است که طبق دستور و بطور منظم از آن استفاده می کنند.

بعلاوه استفاده از این روش، محافظتی در برابر بیماریهای مقاربتی ایجاد نمی کند

9. 1984 نوشته است:
    morphios1099 نوشته است: :پسري 32 ساله هستم.2 ماهه ديگه عروسي مي كنم .هم خودم و هم همسرم اصلا سابقه رابطه جنسی نداشتيم.من مي خوام 1 سال اول ازدواجم بچه دار نشيم و از رابطمون لذت ببريم.نامزدم ميگه 1 ماه قرص مصرف مي كنم و بعدش ديگه نمي خورم(از عوارض بعدي قرص مي ترسه.نامزدم 30 ساله است  ).اين قرص ها تا چه حد عوارض دارند..در طول يك ماه  (طبق پريود خانمها )در چه زمانهايي رابطه بدون پيشگيري خطر بارداري ندارد.و كي پر خطر است ؟؟؟؟  اگردوستان متاهل به من جواب بدن ممنون ميشم با سپاس فراوان

حساسيت همسر شما به قرص بي مورده چون قبل از خوردن يك نوع دارو نميشه پيش بيني كرد چه عوارضي دارن چون عوارض در افراد متفاوته/ ميتونيد از روشهاي غير خواركي مثل اي يو دي يا كپسولهاي كاشتني استفاده كنيد كه با مشورت با پزشك متخصص و گفتن منظورتون ميتونه تصميم بگيره كدوم راه مناسبه

سلام
    فقط میخواستم نکته ای رو یاد آوری کنم ، دوست خوبمون 1984 در جواب شما نوشته بودند که میتونید از IUD استفاده کنید در صورتیکه این وسیله رو فقط کسائی میتونند مصرف کنند که سابقه زایمان داشته باشند، در ضمن حتما در نظر داشته باشید که آمیزش یه موضوع دوطرفه است و نیاز به همکاری هر دو نفر داره و نمیشه مسولیتش فقط متوجه یه نفر باشه، مطمئنا با صحبت و تحقیق مشکل شما حل میشه.

10. morphios1099 نوشته است: سلام .شرمنده اينكه اين سوال رو كجا مطرح كنم پيدا نكردم.لطفا منو راهنمايي كنيد :پسري 32 ساله هستم.2 ماهه ديگه عروسي مي كنم .هم خودم و هم همسرم اصلا سابقه رابطه جنسی نداشتيم.من مي خوام 1 سال اول ازدواجم بچه دار نشيم و از رابطمون لذت ببريم.نامزدم ميگه 1 ماه قرص مصرف مي كنم و بعدش ديگه نمي خورم(از عوارض بعدي قرص مي ترسه.نامزدم 30 ساله است  ).اين قرص ها تا چه حد عوارض دارند..در طول يك ماه  (طبق پريود خانمها )در چه زمانهايي رابطه بدون پيشگيري خطر بارداري ندارد.و كي پر خطر است ؟؟؟؟  اگردوستان متاهل به من جواب بدن ممنون ميشم با سپاس فراوان

سلام
    دوست عزيز بهترين روش با توجه به شرايط همسرتون جلوگيري از طريق كاندوم هست ، من هم به شخصه معتقدم با سن ايشون و عوارض بعدي بهتره كه قرص مصرف نكنند ، چون بعد از يكسال هم قصد بارداري دارند .
    IUD همونطور كه دوستمون گفتند در مورد خانم شما قابل استفاده نيست و آمپول هاي تزريقي و كاشت كپسول هم شرايطي مثل قرص هاي ضد بارداري دارند .
    بنابراين با توجه به درصد بالاي شكست در روش جلوگيري طبيعي و فشار وارده به مرد و استرس ناشي از اون كه احتقان لگن هم از عوارضش هست ، بهترين و مطمئن ترين راه استفاده از كاندومه كه باعث مي شه از بروز بيماري هاي عفوني و مقاربتي هم جلوگيري كنه و هر زمان كه همسرتون و شما اراده كنيدمي تونيد  براي بارداري اقدام كنيد در حاليكه ساير روشهايي كه هورموني هستند اينگونه نيستند.

11. سلام
    من 7تير بريود شده بودم كه 13 تير تمام شد
    در 15 تير رابطه( سطحي) داشتم كه 3ساعت بعد رابطه4 قرص ال دي خوردم 12 ساعت بعد 4 تاي ديكه
    كه جند روز بعد رابطه يعني 20تير بريود شدم به مدت 6 روز
    الان ديشب يعني 2 مرداد باز بريود شدم
    و عادت ماهانم هميشه منظم بود
    در ضمن اولين بارم هست كه از اينجور قرص ها استفاده ميكنم
    جرا اينجوري شدم؟احتمال بارداري هست؟دارم همش توهم ميكنم Sad

12. سلام
    من پریودیم منظم و سی روزه هست . آخرین دفعه که پریود شدم 3 تیر ماه بود و تا به امروز چند بار رابطه مشکوک با همسرم داشتم که در بعضی موارد از قرص استفاده کردم و در بعضی هم با شستشوی واژن . ولی تقریبا هفته پیش ترشحاتی داشتم که خونی بود و این اتفاق دیشب هم رخ داد و امروز که موعد پریود شدنم هست خونریزی کمی دارم . میخواستم بدونم آیا احتمال بارداری هست یا خیر ؟((( خیلی دلشوره دارم ممنون اگه راهنماییم کنید )))
    با تشکر از همه شما عزیزان

13. pari777 نوشته است: سلام
    من 7تير بريود شده بودم كه 13 تير تمام شد
    در 15 تير رابطه( سطحي) داشتم كه 3ساعت بعد رابطه4 قرص ال دي خوردم 12 ساعت بعد 4 تاي ديكه
    كه جند روز بعد رابطه يعني 20تير بريود شدم به مدت 6 روز
    الان ديشب يعني 2 مرداد باز بريود شدم
    و عادت ماهانم هميشه منظم بود
    در ضمن اولين بارم هست كه از اينجور قرص ها استفاده ميكنم
    جرا اينجوري شدم؟احتمال بارداري هست؟دارم همش توهم ميكنم Sad

سلام
    دوست عزيز نگران نباشيد ، اين عوارض به خاطر استفاده از روش اورژانسي است و ناشي از بهم خوردن تعادل هورموني ، جاي نگراني نيست .

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  14. fatemeh62 نوشته است: سلام
    من پریودیم منظم و سی روزه هست . آخرین دفعه که پریود شدم 3 تیر ماه بود و تا به امروز چند بار رابطه مشکوک با همسرم داشتم که در بعضی موارد از قرص استفاده کردم و در بعضی هم با شستشوی واژن . ولی تقریبا هفته پیش ترشحاتی داشتم که خونی بود و این اتفاق دیشب هم رخ داد و امروز که موعد پریود شدنم هست خونریزی کمی دارم . میخواستم بدونم آیا احتمال بارداری هست یا خیر ؟((( خیلی دلشوره دارم ممنون اگه راهنماییم کنید )))
    با تشکر از همه شما عزیزان

دوست عزيز اولا بايد اين نكته رو بدونيد كه روش اورژانسي فقط يكبار در هر دوره موثره ، و باعث بهم خوردن تعادل هورموني مي شه ، شما چند بار از اين روش در طول دوره استفاده كرديد ، خوب مشخصه كه سيستم بدنتون بهم مي خوره !!!
    احتمال بارداري با چند بار روش اورژانسي كه عملا نتيجه اي نداره و شستشوي واژن از بين نمي ره ، بهتره آزمايش خون بديد .

15. 43959

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    خواهرم ميگه ترسوندت اخه دكتره ديد من استرس دارم حتي بمن گفت ممكنه حامله باشي هزاربار ازمايش گرفت بهش گفتم ديروز رابطه جنسی داشتم ازم از بتا گرفت مگه 1 روز بعده رابطه جنسی نشون ميده بهشم گفتم زيره بارنرفت ازم گرفت0كمك كنيد اخه مكه پرده حلقوي پاره ميشه 5رفته چرا؟دكتر برم ميگن از رابطه جنسیه اخه دكتر اخرش بمن گفت دستت نخورده اخه مگه دكتر تشخيص نميده؟من شوهرم ميخوادببره دكتر ميترسم چيزي بگن بهم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 12 از 18
رفتن به صفحه :    ... 12 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید