شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کرم برای پوست وورزش

1. elsa31

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    باسلام وتشکرفراوان ازدوستان گلم
    من 2تاسوال داشتم که باهم مرتبط نیستن.
    1.من کرمی دارم که برای پوست صورت وگردن هست نمیدونم میتونم اسمش رابگم یانه اماکرم سیرهست اگراسمش رالازم داشتید میگم.حالامن میخوام بدونم ممکنه این کرم سرطانزا باشه چون اجناس تقلبی زیاد شده؟
    2.میخواسم بدونم ایاطناب زدن وورزشهای پرشی افتادگی رحم ومثانه میاره؟
    پیشاپیش ازپاسخهاتون متشکرم وبرای تک تکتون ارزوی موفقیت و خوشبختی داررررررررررررررررررررررررررم

2. elsa31 نوشته است: باسلام وتشکرفراوان ازدوستان گلم
    من 2تاسوال داشتم که باهم مرتبط نیستن.
    1.من کرمی دارم که برای پوست صورت وگردن هست نمیدونم میتونم اسمش رابگم یانه اماکرم سیرهست اگراسمش رالازم داشتید میگم.حالامن میخوام بدونم ممکنه این کرم سرطانزا باشه چون اجناس تقلبی زیاد شده؟
    2.میخواسم بدونم ایاطناب زدن وورزشهای پرشی افتادگی رحم ومثانه میاره؟
    پیشاپیش ازپاسخهاتون متشکرم وبرای تک تکتون ارزوی موفقیت و خوشبختی داررررررررررررررررررررررررررم

سلام،
    ج1 - سعی کنید محصولات بهداشتی را از مارک های معتبر و از فروشگاه ها و داروخانه های اصلی تهیه بفرمایید.
    ج2 - خیر

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. سلام .
    چرا نمیشه تاپیک ارسال کرد؟ باید فکری کرد در این رابطه ... محدودیت ها زیاده ...

مجبورم تو این تاپیک بگم مشکلم رو...

من تازگی ها متوجه شدم که روی پوست سینه تا روی شکم چند تا لکه سفید هست بیش تر از چندتا.
    یعنی بعضی جاها هستن اما بعضی جاها رنگ پوست طبیعی هست... قارچه؟ درسته؟

جالب اینجاست که کمی از موهای سینه به صورت دایره ای شکل ریخته ! این مربوط به چی میشه؟

دیروز صبح یهو متوجه شدم زیر چونه ام هم یه ذزه ریخته !!!!!!

یه پمادی چیزی ضد قارچ بهم معرفی کنید. ممنون . مسئولیتش پای خودم ...

در مورد ریزش زیر چونه ام هم میشه کمی توضیح بدید؟

4. Amir7979 نوشته است: سلام .

من تازگی ها متوجه شدم که روی پوست سینه تا روی شکم چند تا لکه سفید هست بیش تر از چندتا.

جالب اینجاست که کمی از موهای سینه به صورت دایره ای شکل ریخته ! این مربوط به چی میشه؟

سلام ...
    دوست گرامي !!!!!!!! مشكلات پوستي از تنوع زيادي برخوردارند كه حقيقتا نياز به معاينه باليني دارند !!!!!!
    در مورد لكه هاي سفيد بله ممكنه عفونت قارچي باشه اما ممكنه !!
    ولي با توجه به اينكه مشكل كمي گسترده شده (سينه و چانه !) حتما مراجعه به  پزشك واجبه !!!!
    اين كار رو انجام بدين تا مشكل در مراحل اوليه حل شه و قابل كنترل باشه
    (با توجه به ريزش موي منطقه اي ممكنه نوعي آلوپشيا باشه )
    ممكنه مشكل به صورتتون هم گسترش پيدا كنه و ظاهر بدي رو ايجاد كنه
    در اين صورت هم حاضرين ريسك مشاوره مجازي رو كه ممكنه درصد خطاي بالايي داشته باشه  بپذيريد ؟؟؟!!!!!؟؟؟؟؟

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  5. من چند سال بدون تغيير از يك نوع كرم ضد افتاب استفاده ميكنم . احساس ميكنم اونقدر كه بايد تاثير گذار نيست .ايا كرم و لوازم ارايشي هر از چند گاهي نياز به تغيير داره؟
    اين قاعده رو در مورد شامپو شنيدم .و موثر بوده اما واسه صورتم وسواس بيشتري دارم .من به  2 نفر متخصص مراجعه كردم . كه هر كدوم 2 كرم ضد افتاب متفاوت پيشنهاد كردند و بيشتر ترديد پيدا كردم.
    جالب اين جاست واسه گرفتن پماد و كرم هاي سفارشي و دست ساز داروخونه كه رفتم .دكتر داروساز به من توصيه كرد كه از  اين كرم ها استفاده نكنم. با اين پيگيري نه تنها جوابي پيدا نكردم كه بيش از پيش سر در گم شدم.
    ممنون ميشم اطلاعاتي در اختيارم بزاريد

6. rosva نوشته است: من چند سال بدون تغيير از يك نوع كرم ضد افتاب استفاده ميكنم . احساس ميكنم اونقدر كه بايد تاثير گذار نيست .ايا كرم و لوازم ارايشي هر از چند گاهي نياز به تغيير داره؟
    اين قاعده رو در مورد شامپو شنيدم .و موثر بوده اما واسه صورتم وسواس بيشتري دارم .من به  2 نفر متخصص مراجعه كردم . كه هر كدوم 2 كرم ضد افتاب متفاوت پيشنهاد كردند و بيشتر ترديد پيدا كردم.
    جالب اين جاست واسه گرفتن پماد و كرم هاي سفارشي و دست ساز داروخونه كه رفتم .دكتر داروساز به من توصيه كرد كه از  اين كرم ها استفاده نكنم. با اين پيگيري نه تنها جوابي پيدا نكردم كه بيش از پيش سر در گم شدم.

سلام

بنظر نمیرسه ضدآفتاب نیازی به تغییر داشته باشه . البته اینکه خودتان ناراضی هستید بحث دیگریست
    شامپو هم به همچنین . درباره لزوم تعویض یا عدم تعویضش گزارش علمی معتبری نداریم

هردوش باید به پوست و موتون بسازه و این تقریبا بدون تست محاله بشه اظهار نظر کرد
    و البته کلیاتی همیشه وجود داره . مثل اینکه موهاتون خشکه یا چرب . پوستتون به همچنین . ایا مستعد جوش زدن هستید یا خیر و ...
    اینجوری میشه سراغ طیف خاصی از محصولات رفت اما بازم باید تست کنید ببینید بهتون میسازه یا نه

نظر شخصی من هم اینه که اگر صرفا دنبال ضد آفتاب هستید سراغ محصولات دست ساز نرید چون همیشه احتمال خطای انسانی در چنین محصولاتی بالاست و اصلا نیازی هم به اینکار نیست
    ضدآفتاب مارک دار مناسب پوستتون استفاده کنین . ایرانی هاشم بد نیست اما قطعا مارکهایی مثل هایسک و ... قابل اعتماد ترند ( یکی رو اسم بردم که تبلیغات نکرده باشم ! )
    spf 30 به بالا برای مملکت ما مناسبه . اگر پوستتون حساسه خب 60 استفاده کنین

تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  7. سلام می بخشید که سوالم رو اینجا مطرح می کنم چون کاربر جدیدم بلد نیستم جای مناسب این سوال رو در این سایت پیدا کنم.
    من 10 سال پیش عملی رو روی پام انجام دادم که رد بخیه ها به صورت سفید روی پام باقی مونده و خیلی ناراحتم می کنه . به 2 تا دکتر پوست مراجعه کردم که گفتن هیچ درمانی نداره و اون سفیدی ها پاک نمی شه .
    خواهش می کنم به من بگید چی کار کنم . روی هر دو ساق پام به اندازه 10 سانتی متر رد بخیه دارم . یک خط سفید و آثار کوک بخیه به صورت بزرگ در کنار خط سفید .

8. دوست عزیز rosva
    درمورد نیاز به تغییر کرم بعد از مدتی استفاده، چیزی نشنیدم، ولی اگه از مارکهای معتبر استفاده کنید نیازی به نگرانی نیست، و معمولا خودتون با آزمایش میتونید به نتیجه برسید کدوم براتون مناسبتره و امکان داره فرد دیگری با پوستی تقریبا مشابه شما از اون راضی نباشه، طبیعیه، میتونه دلایل مختلف داشته باشه.
    در ضمن وقتی پزشکی به شما مارک خاصی رو پیشنهاد میده، میتونید درخواست کنید علت رو براتون توضیح بده که چرا اونو ترجیح میده (البته من گمان میکنم به علت تفاوت در ترکیباته).
    کرمهای دست ساز معمولا مورد تایید نیستند، بهتره از مارکهای تایید شده استفاده کنید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. niloofar84 نوشته است: سلام می بخشید که سوالم رو اینجا مطرح می کنم چون کاربر جدیدم بلد نیستم جای مناسب این سوال رو در این سایت پیدا کنم.
    من 10 سال پیش عملی رو روی پام انجام دادم که رد بخیه ها به صورت سفید روی پام باقی مونده و خیلی ناراحتم می کنه . به 2 تا دکتر پوست مراجعه کردم که گفتن هیچ درمانی نداره و اون سفیدی ها پاک نمی شه .
    خواهش می کنم به من بگید چی کار کنم . روی هر دو ساق پام به اندازه 10 سانتی متر رد بخیه دارم . یک خط سفید و آثار کوک بخیه به صورت بزرگ در کنار خط سفید .

سلام

توصیه اول اینه که حساسیتتون رو کم کنید
    بهرحال اتفاقیه که افتاده . حساسیت شما بعنوان یک خانم قابل درکه اما باور کنید انقدرا مهم نیست این موضوع

توصیه دوم اینه که به متخصص زیبایی مراجعه کنید .
    گاها با لایه برداری و لیزردرمانی تاحدی میشه به این جریان کمک کرد . البته باید ضایعه دیده بشه و بررسی بشه

توصیه سوم اینه که باید کمی هم واقع بین باشید
    یعنی ممکنه بشه این ضایعه رو 100% خوب کرد . ممکنه فقط 30% بهتر بشه
    این چیزیه که دکتر تشخیص میده و شمام با واقع بینی به خودت کمک می کنی

آخرین توصیه اینه که
    به دستورات پزشک کاملا عمل کنی
    من دیدم خانمهایی رو که مثلا پوستشون منافذ باز داره و دکتربراشون لایه بردار یا اسکراب تجویز می کنه . 2 روز استفاده می کنند و 10 روز یادشون میره بعد دوباره 2 روز میزنن و 6 روز حالشو ندارن و آخرشم می گن دکتره بی سواد بود درمان فایده نداره و ...

در نهایت توصیه اول رو یکبار دیگه تاکید می کنم

تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  10. rosva نوشته است: من چند سال بدون تغيير از يك نوع كرم ضد افتاب استفاده ميكنم . احساس ميكنم اونقدر كه بايد تاثير گذار نيست .ايا كرم و لوازم ارايشي هر از چند گاهي نياز به تغيير داره؟

با سلام خدمت شما و همه دوستان.در مورد شامپور اصلا" چنين چيزي وجود نداره.فقط كافيه كه از يك شامپوي مناسب با پوست و موي سرتون استفاده كنيد و وقتي كه با اون احساس طراوت و شادابي و پاكيزگي كرديد نيازي به عوض كردن اون نيست.الزاما" شامپوهاي ماركدار خارجي بهترين انتخاب نيستند.در مورد ضد آفتاب هم به همين شكل.شما خيلي راحت به متخصص كه مراجعه كرديد ازش بخواهيد كه ميزان چربي پوستتون رو مورد ارزيابي قرار بده بعد اگه كه كار درست باشه مارك مناسب و spf مناسب پوست شما رو ميده بهتون.اصلا" در انتخاب spf خودسرانه عمل نكنين.نيازي به تغيير نيست.كافيه كه با يكي احساس راحتي كنيد و به واقع به اين برسيد كه كرم داره از پوستتون در برابر آفتاب محافظت ميكنه.به قول دوستان محترم هم بهتره سراغ دستساز نريد مگر اينكه خود پزشك تجويز كنه.به علم و درايت متخصصتون اطمينان كنيد.در ضمن براي كاهش سردرگمي پزشكتون رو مدام عوض نكنيد.با آرزوس سلامتي براي همه.در پناه حق.

11. sepideh_n نوشته است:
    Amir7979 نوشته است: سلام .

سلام ...
    دوست گرامي !!!!!!!! مشكلات پوستي از تنوع زيادي برخوردارند كه حقيقتا نياز به معاينه باليني دارند !!!!!!
    ولي با توجه به اينكه مشكل كمي گسترده شده (سينه و چانه !) حتما مراجعه به  پزشك واجبه !!!!
    در اين صورت هم حاضرين ريسك مشاوره مجازي رو كه ممكنه درصد خطاي بالايي داشته باشه  بپذيريد ؟؟؟!!!!!؟؟؟؟؟

ممنونم.
    لطفاً درباره قرص های كورتيزون توضیح بدید؟

با یه دکتری تماس تلفنی داشتم گفت برای درمان آلوپشيا از قرص های كورتيزون استفاده کن ! یا بیا مطب تا كورتيزون تزریق کنم!!! ...

قرص های كورتيزون ضرر دارن؟ و آیا در درمان آلوپشيا موثر هستن؟

نام دقیق این قرص رو میشه برام به انگلیسی بنویسید؟

ممنون !

12. Amir7979 نوشته است:
    sepideh_n نوشته است:
    Amir7979 نوشته است: سلام .

سلام ...

ممنونم.
    لطفاً درباره قرص های كورتيزون توضیح بدید؟

با یه دکتری تماس تلفنی داشتم گفت برای درمان آلوپشيا از قرص های كورتيزون استفاده کن ! یا بیا مطب تا كورتيزون تزریق کنم!!! ...

قرص های كورتيزون ضرر دارن؟ و آیا در درمان آلوپشيا موثر هستن؟

نام دقیق این قرص رو میشه برام به انگلیسی بنویسید؟

ممنون !

دوست عزيز
    در صورتي كه تشخيص بر آلوپشيا باشه (از نظر باليني تاييد بشه!!! ) ...بله ...يكي از موارد موثر در درمان آلوپشيا كورتيكواستروئيدها (همون كورتون ) هست
    با توجه به اينكه مشكل شما محدوده ( اگر فرض رو بر آلوپشيا بگيريم ..مشكل شما آلوپشيا آره آتا هست ) صلاح به مصرف داروي خوراكي نيست ...
    چون همون جور كه ميدونيد كورتون ها دارو هاي كم عارضه اي نيستند ...
    پس بهتره در چنين مواردي درمان موضعي انجام بشه ...
    درمان موضعي شامل : تزريق در موضع  و پماد موضعي هستش ...( كه من اثر بخشي هر دو حالت رو در بيماران ديدم )
    در صورت استفاده از پماد بهتره قويترين كورتون موضعي البته براي يه كورس درماني استفاده بشه ...
    ( منظور پزشك قرص " هيدرو كورتيزون " بوده كه همونجور كه توضيح دادم بهتره در انتخاب دوم درماني قرار بگيره )
    مويد و شاد باشيد ./.

13. درود
    ممنون از پاسخ شما !

پماد كورتون موضعي همین نام رو داره ؟ یا نام دیگه ای داره ؟

ممنون میشم نامش رو کامل برام بنویسید .

چون به نظر میرسه ضرر پماد موضعی کمتره

آیا میشه از پماد هيدروكورتيزون روی پوست صورت استفاده کرد؟

در کل یه پماد موضعی برای صورتم بهم معرفی کنید ؟

14. سلام.خب برایه اینکه از کرم های تقلبی در بازار زیاد شده میتونید خودتون تشخیص بدید.تازگی ها برچسبی به نشانه استاندارد بودن روی لوازمه بهداشتی میزنن که نشان از تقلب نبودنه اون محصوله که شاید روی محصولات دیده باشید.این رو از یه لوازم ارایشی پرسیدم چون میخواستم بدونم چه جوری میشه تشخیص داد که..وبرایه اینکه از سرطان زا نبودنش اطمینان حاصل کنید از یه دکتره پوست کمک بگیرید.سواله دومتونم نمیدونم فکر نمکینم افتادگیه رحم داشته باشه.

15. sasan1

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    ریزش موی صورت در محدوده کوچک مثلا به اندازه 1*1 سانتیمتر آیا ممکنه علت عصبی داشته باشه؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید