شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

عوارض سفتراکسیون و داکسی سایکلین

1. با عرض سلام و خسته نباشید
    دوست گرامی چند وقت پیش برای مشکلی به یک پزشک متخصص اورولوژ مراجعه کردم که پس از انجام معانیات و انجام آزمایشات پزشک مزبور وجود عفونت در پروستات را تشخیص داد و 2عدد آمپول ceftriaxone و 20 عدد کپسول doxycycline تجویز کرد که آمپولها را در دو روز و کپسولها را با فاصله 12 ساعت طی 10 روز مصرف کردم ولیکن هنگام مصرف دارو دچار اسهال شدم البته شدید نبود اما هنوز با اینکه یک هفته از قطع داروها گذشته اسهال برطرف نشده.ضمنا 28 ساله و متاهل هستم
    خواهشمند است دلیل و راه حل این مشکل را توضیح دهید.
    با تشکر

2. romy007d نوشته است: با عرض سلام و خسته نباشید
    دوست گرامی چند وقت پیش برای مشکلی به یک پزشک متخصص اورولوژ مراجعه کردم که پس از انجام معانیات و انجام آزمایشات پزشک مزبور وجود عفونت در پروستات را تشخیص داد و 2عدد آمپول ceftriaxone و 20 عدد کپسول doxycycline تجویز کرد که آمپولها را در دو روز و کپسولها را با فاصله 12 ساعت طی 10 روز مصرف کردم ولیکن هنگام مصرف دارو دچار اسهال شدم البته شدید نبود اما هنوز با اینکه یک هفته از قطع داروها گذشته اسهال برطرف نشده.ضمنا 28 ساله و متاهل هستم
    با تشکر

سلام دوست گرامي ...
    در عوارض گوارشي هر دو دارو اسهال وجود داره كه با هم اورلپ داشته و در شما تشديد ولذا ظاهر شده .
    اسهال ناشي از آنتي بيوتيك (كه از عوارض شايع مصرف آنتي بيوتيك هست )معمولا بايد با فاصله كمي از قطع دارو بر طرف بشه ...
    ولي با توجه به پايدار موندن مشكل و يا احتمال وجود علت ديگري ... بهتره با پزشك مشورت كنيد ...
    در صورت عدم وجود علت ثانويه ديگري (پس از حصول اطمينان توسط پزشك ) جهت برطرف شدن مشكل ميتونيد از داروهاي ضد اسهال استفاده كنيد تا زماني كه كم كم باكتري هاي روده (كه عدم حضورشون به واسطه آنتي بيوتيك سبب اسهال شده )به عملكرد گذشته و طبيعي خودشون برسن .
    {{كلا اسهال از موارديه كه در صورت پايدار بودن پس از قطع مصرف آنتي بيوتيك بايستي حتما به پزشك اطلاع داده شود }}
    مويد و شاد باشيد ./.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  3. romy007d نوشته است: با عرض سلام و خسته نباشید
    با تشکر

با سلام
    دوست عزیز یکی  از عوارض  داروهای مصرفی توسط شما بروز اسهال می باشد  ولی با توجه به اینکه بعد از یک هفته از  اتمام دوره ، شما هنوز مبتلا به اسهال هستید می بایست هر جه سریعتر پزشک خود را در جریان بگذارید زیرا تداوم اسهال خطر ناک میباشد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید