شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

واریکوسل عمل شده؟

1. alonge نوشته است: سلام و خسته نباشید خدمت همه.
    تورو خدا منو راهنمایی کنید.من 8 ماه پیش عمل واریکوسل درجه 4 انجام دادم و دکتر گفت 3ماه بعد از عمل برم واسه آزمایش.وقتی آزمایش دادم تعداد اسپرم ها خیلی کم بود یعنی 400هزار تا.
    بعد دکتر یه سری قرص مثله کلومیفن،ویتامین ای،ویتامین c،ام.دی-فولیک اسید و پنتوکسی فیلین داد از هرکدوم 100تا و گفت مصرف کنم و 3ماه دیگه برم واسه آزمایش.حالا الان 3ما شده و من آزمایش دادم و دوباره تعداد اسپرم ها خیلی کم بود یعنی شده بود 800هزار تا.
    دکتر گفت من هر کاری از دستم میومد انجام دادم و دوباره همون قرص های قبلی رو تجویز کرد و گفت دوباره تا 3ماه بخورم.
    آخه چرا اسپرم تولید نمیشه؟؟ تو رو خدا منو راهنمایی کنید که چرا حال من خوب نمیشه؟؟؟؟؟؟
    خواهش میکنم!

واریکوسل شدیدی داشتید که آسیب جدی رسونده. خوشبختانه هنوز اسپرم دارید. ممکنه باز هم بهتر بشه ولی بعیده به میزان نرمال بیست ملیون برسه. ولی جای نگرانی نیست. اگه همون اسپرمها سالم باشند امکان بچه دار شدن هست. فوقش هم اگر از راه طبیعی نشد، از راه نیمه طبیعی و با کمک پزشک (تخمک خانم رو میکشند بیرون، زیر میکروسکوپ یه اسپرم خوشبخت رو داماد میکنند و تلقیح توی ظرف آزمایش انجام میشه، کمی که رشد کرد دوباره میزارنش تو رحم مادر).
    شما اصلا فکر کن باید با همین روش بچه دار بشید و دیگه استرس چیزی رو نداشته باشید. یه جا خوندم که بخاطر همین استرس، جوانان این دور و زمونه از اجدادشون نابارورتر شده اند. یعنی استرس روی توانایی جنسی اثر مخرب میگذاره.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. iliad نوشته است: با سلام
    من یک ماه پیش عمل واریکوسل درجه 3 چپ انجام دادم (لاپروسکوپی) الان بعد از یک ماه اگر اطراف بیضه هام ازاد باشه یا به طور مثال شورت های گشاد بپوشم براحتی میشه نصف رگ هایی که قبل از عمل کنار بیضم دیده میشد رو دید ایا امکان بازگشت بیماری اونم با این سرعت امکان پذیره؟
    یه سوال دیگه هم داشتم من چنیدن بار موقع رابطه جنسی یا خود ارضایی هنگام انزال برای چند دقیقه کار رو ادامه ندادم و بعد از چند دقیقه دوباره شروع کردم موقعی که این عمل رو چند بار تکرار میکنم بعد گذشت نیم ساعت درد شدیدی در بیضه هام حس میکنم که با کوچکترین ضربه ای به بیضه تشدید هم میشه این مشکل از چیست؟

البته باید بگم با مشاهده رگ ها براحتی میشه فهمید که داخلشون خون جریان داره!

اولا که یک ماه زمان زیادی نیست. ورم رگها بعد از عمل بیشتر هم میشه و بعد کم کم میخوابه (سر رگ رو توی عمل کور میکنند. انگار دستت رو با یه چیزی سفت ببندی، بعد سیاه رگهاش باد میکنه. سر بیضه هم همین بلا میاد). دکتر خود من بهم گفت تا شش ماه رگهات جمع نشه عجیب نیست.
    درباره اون درد هم من از دو عامل خبر دارم. یکی اینکه رگهات حساس هستند و فشار بالای خون توی زمان زیاد اذیتشون میکنه. دیگه
    اینکه وقتی مدت زیادی تحریک رو ادامه بدی و هی نزدیک انزال بشی ولی نگذاری منی خارج بشه، کمی به بیضه فشار میاد و ممکنه درد بگیره (فکر کنم هی میخواد منی جدید تولید کنه ولی جا نیست بهش فشار میاد). که اگر قبلا این درد رو نداشتی، احتمالا همون عامل اولی هست.

و البته اگر درد جدی هست، یک توک پا برو دکتر

3. شوهر من 5 ماه پیش در پزوهشکده رویان واریکوسل عمل کرد 1 بیضه.الان 5 ماه گذشته و من بار دار نشدم.
    تست اسپرمی که بعد از 3ماه ازشون گرفتند طبیعی بود جز این 3 مورد
    1:normal morphologhy13
    2:abnormal morphologhy87
    3:rapidprogressive;classA14.6
    دکتر میگند مشکلی نیست و طبیعیه
    پس چرا من باردار نمیشم؟
    بعد از 5 ماه بیضه ها هم هم اندازه نشدند
    اصلا بعد از عمل باید اندازه شند یا تاثیری نداره عمل در شکلشون؟
    دارو هم فقط مولتی ویتامین استفاده میکنند

4. chaghervand نوشته است: شوهر من 5 ماه پیش در پزوهشکده رویان واریکوسل عمل کرد 1 بیضه.الان 5 ماه گذشته و من بار دار نشدم.
    تست اسپرمی که بعد از 3ماه ازشون گرفتند طبیعی بود جز این 3 مورد
    1:normal morphologhy13
    2:abnormal morphologhy87
    3:rapidprogressive;classA14.6
    دکتر میگند مشکلی نیست و طبیعیه
    پس چرا من باردار نمیشم؟
    بعد از 5 ماه بیضه ها هم هم اندازه نشدند
    اصلا بعد از عمل باید اندازه شند یا تاثیری نداره عمل در شکلشون؟
    دارو هم فقط مولتی ویتامین استفاده میکنند

سلام
    مال افراد سالم هم لزوما هم اندازه نیست و از این نظر مشکلی وجود نداره. نتایج آزمایش هم که گفتید طبیعی هست و پزشک میگه مشکلی نیست. اگر خودتون مشکلی نداشته باشید (که احتمالا قبلا پیش دکتر رفتید و مشکلی نداشتید) روی روشهای بارداری تحقیق کنید (مثل بهترین زمان نزدیکی برای باردار شدن و ...).

5. من سوالم این بود اون 3تا مورد که از ازمایش شوهرم براتون نوشتم  و تو rangeطبیعی نبوده مهم نیست؟
    من میترسم دکتر قصدشون امید الکی به ما بوده باشه که میگن این 3 مورد ایرادی نداره

6. chaghervand نوشته است: من سوالم این بود اون 3تا مورد که از ازمایش شوهرم براتون نوشتم  و تو rangeطبیعی نبوده مهم نیست؟
    من میترسم دکتر قصدشون امید الکی به ما بوده باشه که میگن این 3 مورد ایرادی نداره

Morphology میزان نرمال بودن شکل اسپرمها رو نشون میده. 30% اسپرمها شکل نرمال داشته باشند، وضعیت خوب هست. اگر خیلی کمتر باشه، اول یک مدت صبر میکنند ببینند بارداری طبیعی اتفاق می افته یا نه. بعد برای روشهای کمکی اقدام میکنند.
    مورد آخری هم مربوط به میزان تحرک اسپرم هست و درصد اسپرمهای خیلی فعال رو نشون میده. درصدی که شما گفتید مشکل حادی رو نشون نمیده. ضمنا شما فقط classA رو نوشتید. classB اسپرمهای فعال رو نشون میده (دو کلاس بعدی، اسپرمهای کم فعال و نا فعال). مجموع دو کلاس اول باید در حد رضایت باشه که دکتر شما هم اعلام رضایت کردند.

7. srp_nami نوشته است: سلام ..
    من حدود پنج ماه و نیم پیش عمل واریکوسل چپ (گرید 2) انجام دادم ...
    الان آزمایش آنالیز منی دادم و نتیجه اش این طوریه :

(Liquefaction)زمان میعان: 15 دقیقه                   (قبل از عمل : 35)
    Viscosity (چسبندگی): Low                            (قبل از عمل: Mod)
    Volume (حجم): 6 ml                                       (قبل از عمل: 8 )
    Sperm Concentration (غلظت اسپرم) : 13           (قبل از عمل:16)
    Motility (تحرک): 40%  (قبل از عمل:5%)
                          Grade I: 5           Grade II: 5
                       Grade III: 10       Grade IV: 20%
                (گریدها به ترتیب افزایش تحرک رو نشون میدن)

Morphology
    Abnormal forms (شکل های غیر طبیعی): 15%    (قبل از عمل:15)

حالا با توجه به این توضیحات، یعنی عمل نتیجه ای نداشته؟ غلظت اسپرم عجیبه که حتی کمتر هم شده! (البته قبل از عمل یه آزمایش توی یه آزمایشگاه دیگه هم داده بودم که 8.5 میلیون بود)
    این افزایش تحرک چقدر تاثیر داره؟

چقدر امیدوار باشم؟! چه کار دیگه ای میشه کرد؟؟

سلام،
    یک اسپرموگرام غیر طبیعی لزوما نشاندهنده علت نازایی نیست و تمام علل باید بررسی شود. افزایش تحرک هم در بالا بردن احتمال بارداری موفق موثر است؛ حتما امیدوارم باشید، اگر هم به روش طبیعی بارداری رخ ندهند روشهای کمک بارداری ART وجود دارد و در بسیاری از موارد موثر خواهد بود.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 3 از 3
رفتن به صفحه    3

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید