شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

نتیجه بعد از عمل واریکوسل

1. با سلام
    قبل از عمل واریکوسل تعداد اسپرم شش ملیون بود با تحرک هشتاد درصد
    دو هفته بعد از عمل شد سه ملیون با تحرک شصت درصد
    سه و نیم ماه بعد شده دو ملیون با تحرک پنجاه درصد

الان چهار ماه گذشته و من تغییری توی شکل ظاهری بیضه نسبت به قبل حس نمیکنم. (واریکوسل یکطرفه نوع سه). گاهی هم یک درد خفیف حس میکنم.
    سه ماه اول ویتامین ای و کلومافین میخوردم، الان دکتر همونها رو داده به اضافه آمپول پرگنیل

1- چه اتفاقی داره میافته؟
    2- دوستانی که اطلاع دارند، توصیه ای دارند؟
    3- میخواستم بدونم مگه هر دو بیضه اسپرم تولید نمیکنند؟ پس چرا وقتی فقط یک بیضه واریکوسل داره، تعداد اسپرم این قدر کم میشه؟ گیرم که یک بیضه اصلا نابود شه، دومی نباید پنجاه درصد تولید رو حفظ کنه؟

با تشکر

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. someuuu نوشته است: با سلام
    قبل از عمل واریکوسل تعداد اسپرم شش ملیون بود با تحرک هشتاد درصد
    دو هفته بعد از عمل شد سه ملیون با تحرک شصت درصد
    سه و نیم ماه بعد شده دو ملیون با تحرک پنجاه درصد

الان چهار ماه گذشته و من تغییری توی شکل ظاهری بیضه نسبت به قبل حس نمیکنم. (واریکوسل یکطرفه نوع سه). گاهی هم یک درد خفیف حس میکنم.
    سه ماه اول ویتامین ای و کلومافین میخوردم، الان دکتر همونها رو داده به اضافه آمپول پرگنیل

1- چه اتفاقی داره میافته؟
    2- دوستانی که اطلاع دارند، توصیه ای دارند؟
    3- میخواستم بدونم مگه هر دو بیضه اسپرم تولید نمیکنند؟ پس چرا وقتی فقط یک بیضه واریکوسل داره، تعداد اسپرم این قدر کم میشه؟ گیرم که یک بیضه اصلا نابود شه، دومی نباید پنجاه درصد تولید رو حفظ کنه؟

با تشکر

سلام
    دوست عزیز میزان اسپرم شما قبل از عمل خیلی کم بوده اما حالا که عمل کردید مطمئنا باید این موارد به سمت بالا و رو به بهبودی حرکت کنند نه اینکه از تحرک 80 برسه به 60 و بعدا 50 و میزان اسپرمتون هم از 6 میلیون برسه به 3 میلیون و بعد به 2 میلیون .......هر چه سریعتر با پزشکتون مشورت کنید.......این مورد غیر عادی هستش.....
    موفق باشید

3. سلام
    ممنون از راهنماییتون. من نتایج آزمایش رو پیش دکترم بردم. ایشون تنها کاری که کردن آمپول پرگنیل رو به کلومافین و ویتامین ای اظافه کرد و گفت 3 ماه دیگه دوباره آزمایش بدم. یک نگاهی هم به محل عمل انداخت.
    نیازی به رفتن پیش دکتر دیگه هم هست؟ یعنی ممکن موقع عمل سوتی داده باشه و این اثر اشتباه در عمل باشه، یا این قضیه ربطی به اشتباه در عمل نداره؟

4. سلام دوست عزیز
    دراینکه اشتباه پزشکی در عمل رخ داده باشد من نمی دانم ولی مشاوره با سایر پزشکان متخصص نیز بی تاثیر نیست درمورد اندازه بیضه هم توجه داشته باش از واریکاسل از نوع شدید باشد بعد از عمل ممکن است حالت بزرگی رگها تا مدتی ماندگاری داشته باشد ولی اگر عمل خوب بوده باشد این موضوع تاثیری بر باروری ندارد0

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  5. someuuu نوشته است: سلام
    ممنون از راهنماییتون. من نتایج آزمایش رو پیش دکترم بردم. ایشون تنها کاری که کردن آمپول پرگنیل رو به کلومافین و ویتامین ای اظافه کرد و گفت 3 ماه دیگه دوباره آزمایش بدم. یک نگاهی هم به محل عمل انداخت.
    نیازی به رفتن پیش دکتر دیگه هم هست؟ یعنی ممکن موقع عمل سوتی داده باشه و این اثر اشتباه در عمل باشه، یا این قضیه ربطی به اشتباه در عمل نداره؟

سلام
    پرگنیل(گنادوتروفین)جزء چند ھورمونی است که از غده ھیپوفیز ساخته می شود و بر بیضه ھا یا تخمدان ھا تاثیر می گذارد و آنھا را به تولید ھورمون جنسی و تومه یا تخمک و درمردان تولید اسپرم را بر می انگیزد .

گنادوتروفین ھای اصلی عبارتند از :
    ( Fsh ): ھورمون محرک فولیکول

این ھورمون در رسیدن فولیکول در تخمدان ھا و تشکیل تومه در بیضه ھا را تحریک میکند .

(LH) : ھورمون ھای زرده ساز
    تحریک برای تولید ھورمون ھا در بیضه ھا و تخمدان ھا را به عھده دارد........علاوه بر تولید این ھورمون توسط غده ھیپوفیز این ھورمون در حین آبستنی توسط جفت تولید گردیده و مقادیرزیادی ازآن ھمراه پیش آب مادر دفع میگردد......... در واقع منبع آزمون آبستنی در زنان نیز اندازه گیری این ھورمون می باشد........تزریق اچ سی جی در حین دورھھای ( معمولا در میانه دوره ) داروھای با خواص آندروژنیک بالا مثل تستوسترون و دیانابول یا اکسی متالون و ...کمبود گونادوتروپین در خون را جبران کرده و بیضه ھا را تحریک کرده و روند ضعف آنھا را تا پایان دوره کاھش میدھند .

من هم با نظر آقای اسد اسدی موافقم.....بهتره به متخصصان دیگه هم مراجعه کنید.......چون مواردی که شما گفتید غیر طبیعیه.....انشالله مشکلتون حل میشه
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. من این پست رو توی بحث دیگه ای گذاشته بودم حالا با توجه به ارتباطش اینجا هم میذارم :

سلام ..
    من حدود پنج ماه و نیم پیش عمل واریکوسل چپ (گرید 2) انجام دادم ...
    الان آزمایش آنالیز منی دادم و نتیجه اش این طوریه :
    (Liquefaction)زمان میعان: 15 دقیقه                   (قبل از عمل : 35)
    Viscosity (چسبندگی): Low                            (قبل از عمل: Mod)
    Volume (حجم): 6 ml                                       (قبل از عمل: 8 )
    Sperm Concentration (غلظت اسپرم) : 13           (قبل از عمل:16)
    Motility (تحرک): 40%  (قبل از عمل:5%)
                          Grade I: 5           Grade II: 5
                       Grade III: 10       Grade IV: 20%
                (گریدها به ترتیب افزایش تحرک رو نشون میدن)
    Morphology
    Abnormal forms (شکل های غیر طبیعی): 15%    (قبل از عمل:15)
    حالا با توجه به این توضیحات، یعنی عمل نتیجه ای نداشته؟ غلظت اسپرم عجیبه که حتی کمتر هم شده! (البته قبل از عمل یه آزمایش توی یه آزمایشگاه دیگه هم داده بودم که 8.5 میلیون بود)
    این افزایش تحرک چقدر تاثیر داره؟
    چقدر امیدوار باشم؟! چه کار دیگه ای میشه کرد؟؟

7. در جواب دوستمون بگم که این که حالت رگ ها تغییری نکنه و بعد از فعالیت بدنی زیاد هنوز هم درد احساس بشه طبیعیه ....

به مورد دیگه این که :

قبل از عمل دکتر به من گفت که ممکنه مشکل واریکوسل باشه یا مشکل هورمونی ... که با آزمایشی که دادم مشکل هورمونی نبود ... و گفت که اگه بعد از عمل نتیجه نگرفتی.. بعضی ها هستن که از به طور ژنتیکی یه سنی رفته رفته میزان اسپرم هاشون میاد پایین و کمتر و کمتر میشه ... ممکنه اونطوری باشه!
    و گفت اگه اونطور باشه میتونی بانک اسپرم تهیه کنی تا بعداً که خواستی بچه دار شی ازش استفاده کنیم! ...

حالا به نظر شما یعنی این طوریه وضعیت؟ .. پس افزایش تحرک چی؟

8. شوهر من 5 ماه پیش واریکوسل عمل کردند و 3 ماه بعد که ازمایش داد
    normal morphology 13 در صد بود ولی دکتر هیچ دارو خاصی بهش نداد و گفت خوبه
    یعنی چی؟
    مگه نباید حداقل 30 در صد باشه؟
    اصلا دارویی برای این منظور هست یا ما فقط بایدiuiو ivfکنیم که تو ازمایشگاه اسپرم ها را با کیفیت کنند؟
    ممنون

9. با سلام
    من و همسرم بعد از 8 سال ازدواج تصمیم به بارداری گرفتیم که به دلیل طولانی شدن این مساله یکراست سراغ دکتر نازایی رفتیم، همسرم عمل لاپراسکوپی (کیست و فیبروم) را بهمن ماه گذشته  88 و من واریکوسل چپ و راست را اسفند سال 88 انجام دادیم.
    قبل از عمل یکبار و بعد از عمل هم یکبار دیگر آی یو آی انجام دادیم در آن زمان همسرم آمپولهای اچ.سی.جی و اچ.ام.جی  میزد و آپو متفورمین می خورد  که جواب نگرفتیم فروردین ماه به دلیل پذیرش تحصیلیم به کانادا آمدیم  و دکتر همسرم گفت یک ماه در میان این آمپولها را تزریق کن و دکتر من هم گفت که قرص سلنیم و آپو پنتوکسی فیلین مصرف کنم و اگر تا 6 ماه بعد عمل بچه دار نشدیم دوباره پیشش بروم.
    که فعلا به دلیل شروع درسها و گرفتاری برایمان برگشت به ایران مقدور نیست؟ سوال من این است که علارغم رضایت پزشکهای هر دوی ما خانم دکتر آل یاسین و دکتر پویان از عملهای جراحی چرا ما جوابی نگرفتیم و تا حالا بچه دار نشدیم و در این دیار غربت چه کنیم تا زمانی که نمی توانیم به ایران سفرکنیم و پیش دکترهایمان برویم.
    با سپاس

10. rahyab نوشته است: با سلام
    من و همسرم بعد از 8 سال ازدواج تصمیم به بارداری گرفتیم که به دلیل طولانی شدن این مساله یکراست سراغ دکتر نازایی رفتیم، همسرم عمل لاپراسکوپی (کیست و فیبروم) را بهمن ماه گذشته  88 و من واریکوسل چپ و راست را اسفند سال 88 انجام دادیم.
    قبل از عمل یکبار و بعد از عمل هم یکبار دیگر آی یو آی انجام دادیم در آن زمان همسرم آمپولهای اچ.سی.جی و اچ.ام.جی  میزد و آپو متفورمین می خورد  که جواب نگرفتیم فروردین ماه به دلیل پذیرش تحصیلیم به کانادا آمدیم  و دکتر همسرم گفت یک ماه در میان این آمپولها را تزریق کن و دکتر من هم گفت که قرص سلنیم و آپو پنتوکسی فیلین مصرف کنم و اگر تا 6 ماه بعد عمل بچه دار نشدیم دوباره پیشش بروم.
    که فعلا به دلیل شروع درسها و گرفتاری برایمان برگشت به ایران مقدور نیست؟ سوال من این است که علارغم رضایت پزشکهای هر دوی ما خانم دکتر آل یاسین و دکتر پویان از عملهای جراحی چرا ما جوابی نگرفتیم و تا حالا بچه دار نشدیم و در این دیار غربت چه کنیم تا زمانی که نمی توانیم به ایران سفرکنیم و پیش دکترهایمان برویم.
    با سپاس

با سلام.تا اينجا كه مشكل خاصي مشاهده نميشه.البته نتيجه آزمايشات و داروهايي كه مصرف ميكنيد خيلي تخصصي هستش و جوابشو به عهده مديران و كاربران محترم سايت ميگذارم.حالا كه اونجا اقامت داريد بدك نيست يه مراجعه اي فقط در حد معاينه نه معالجه به پزشكهاي اونجا داشته باشيد.لااقل ميشه روند كار رو براشون توضيح داد و ببينيد مراحل كار خوب پيش رفته يا نه.شايدم يه راهنمايي هايي كردند كه بعد ها به دردتون خورد.ضرر نداره.البته ميتونيد از اونجا هم به طرق مختلف با پزشكتون در ايران تماس برقرار كنيد و ببينيد مشكل از كجاست.اميدوارم كه هر چه زودتر به خواسته خودتون برسيد.با آرزوي موفقيت.

• سلام
    جناب دکتر
    شوهرم 6 ماه پیش عمل واریکوسل انجام داده که خدا رو شکر هر ماه آزمایشش بهتر شده تا حالا که تحرک اسپرمش 50 درصد. دکتر گفت 60 درصد نرمالش. حالا چقدرطول می کشه تا باردار بشم. البته خودم هم تحت درمان کم کاری خفیف تیروئیدم.

• roya731 نوشته است: سلام
    جناب دکتر
    شوهرم 6 ماه پیش عمل واریکوسل انجام داده که خدا رو شکر هر ماه آزمایشش بهتر شده تا حالا که تحرک اسپرمش 50 درصد. دکتر گفت 60 درصد نرمالش. حالا چقدرطول می کشه تا باردار بشم. البته خودم هم تحت درمان کم کاری خفیف تیروئیدم.

با سلام خدمت شما دوست گرامي و همه كاربران محترم.خدا رو شكر كه عمل جواب داده.البته همه اينها به نوع عمل و مراقبتهاي بعد از عمل تا بهبودي كامل بستگي داره.البته 6 ماه فرصت خوبي بوده و الحمد و لله ميگيد كه نتايج مثبته.بهتره به گفته پزشك عمل كنيد و يك مقدار ديگه صبر كنيد تا ميزان تحرك به مقدار نرمال برسه.البته فكر نكنم الانم احتمال بارداري 0 باشه.معمولا" پزشكها بعد از عمل يكسري قرص و آمپول مينويسند تا هم ميزان تحرك اسپرمها بالاتر بره هم تعدادشون.نميدونم براي شما هم چنين چيزايي تجويز كردند يانه.كه سرعت بهبودي و رسيدن به شرايط ايده آل رو بهتر ميكنه.فكر كنم با كمي صبرو مصرف مواد مغذي و ورزش كه همچين بي تاثير هم نيست در آينده اي نزديك به شرايط ايده آل برسيد.در اين مورد از راهنمايي هاي متخصصتون كمك بگيريد.با آرزوي پيروزي.در پناه حق.

• roya731 نوشته است: سلام
    جناب دکتر

سلام
    تبریک بخاطر موفقیت امیز بودن عمل  
    ضمن تایید سخنان دوست عزیزم اقا احسان اینو باید خدمتتون عرض کنم که میزان اسپرم ها در شرایط نرمال باید 20 میلیون باشه.....همونطور هم که ایشون فرمودند الان احتمال بارداری صفر نیست ولی انشالله با بالا رفتن میزان تحرک اسپرم ها میتوان احتمال بارداری رو هم بالا برد...........حدس میزنم با توجه به اینکه میزان تحرک اسپرمها افزایش یافته تعدادشون هم زیاد شده.........در مورد واریکوسل و مباحث جانبی و مرتبط باهاش بارها در سایت بحث شده شما میتونید از نوار بالا عبارت واریکوسل رو سرچ کنید و به نتایج دلخواهتون در هر زمینه برسید
    موفق باشید و خوشبخت

• azi_t

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام خدمت دوستان
    بنده  واريكوسل دو طرفه(چپ:3 راست:گريد2 ) داشتم عمل كردم با تعدادي داروي تقويتي(ويتامين اي400 ...) و داروهاي گياهي(گرده نخل كه خيلي موثر است) استفاده نمودم
    و به لطف خدا تا يكي دو هفته آينده انشااله خانمم فارغ ميشه. توكل به خدا كنيد و دعاهاي سفارش شده خصوصا در حله المتقين فراموش نشود.

• سلام
    من سه بارعمل واریکوسل دوطرفه گرید3 و2 انجام دادم اولین آزمایش اسپرمم جوابش این بود:تعدادکمترنیم میلیون تحرک12%نرمال مورفولوژی35% - بعدازعمل اول تعداد4میلیون تحرک35% مورفولوژی92% که واریکوسل عودکرده بود بعدازعمل دوم تعداد17میلیون تحرک12%مورفولوژی58% که داشت روزبه روز بهتر میشد اما 3ماه بعد فهمیدم عملم عودکرده(لاپاراسکوپی) برای بار سوم عمل کردم اما اینبار میکروسکوپیک(میکروسرجری) آزمایشم بعداز3ماه : تعداد 16میلیون تحرک52%مورفولوژی60 که پس از ماه چهارم درسه نوبت آزمایش تقریبا با نتایج مشابه : تعداد82میلیون تحرک 50% مورفولوژی 34% شد که دکترگفت طبیعی شد اما تاکنون بعداز5ماه هنوزبچه دارنشدیم،دوسال مرتب ویتامینe400 و کلومیفن میخورم که بعدازآخرین آزمایشم کلومیفن حذف و بجاش ویتامینc500 برام تجویز شد،دیگه با خداست. ولی اینو بگم که پارامترهای اسپرم بعد ازعمل خوب نشد به وجود واریکوسل و عود عمل مشکوک باشیدوحتما سونوگرافی کالرداپلر بدید و اگر میخواهید عمل کنید حتما میکروسرجری کنید چون با میکروسکپ انجام میشه و رگها هم اشتباه بسته نمیشه که باعث هیدروسل بشه،همیشه عاقلانه فکرکنید و بعضی موقع مجبورید بین دوتا هزینه بیشترین رو انتخاب کنید چون مجبورید، وگرنه هردوتاشو باید بدین: مثل من
    درضمن بعض مواقع نازائی بدون دلیل است مثلا نه مرد مشکل داره نه زن ولی بچه دارن نمیشن، حالا نمیدونم ماهم ازین دسته آدمهای بدشانسیم یا باید منتظر بمانیم تا بچه دار شیم!
    اگه کسی میتونه راهنماییم کنه اعصابم خیلی خورده.

• تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
    صفحه 1 از 2
    رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
    شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
    شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
    شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
    شما نمی توانید در این بخش رای دهید