شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

استمناء بعد از عمل واریکوسل

1. سلام خدمت اقای دکتر رهام : من 28 سالمه -کم ماری تیروئید دارم و قرص متفورمین و لووتیروکسین و فولیک اسید می خورم برای فعال شدن تخمدانهام . وبارداری . شوهرم هم واریکوسل خفیف داره  ولی دکترش قرص تاموکسیفن وال کارنیتین داده ماه دیگه باید ازمایش بده  تا وضعیتمون مشخص بشه در ضمن ما 5/1 ازدواج کردیم ویه دکتر گفته باید عمل بشه تا بچه دار بشیم می شه راهنماییم کنید؟

2. lovly_lovers نوشته است: سلام خدمت اقای دکتر رهام : من 28 سالمه -کم ماری تیروئید دارم و قرص متفورمین ولوتروکسین وفولیک اسید می خورم برای فعال شدن تخمدانهام . وبارداری . شوهرم هم واریکوسل خفیف داره  ولی دکترش قرص تاموکسیفن وال کارنیتین داده ماه دیگه باید ازمایش بده  تا وضعیتمون مشخص بشه در ضمن ما 5/1 ازدواج کردیم ویه دکتر گفته باید عمل بشه تا بچه دار بشیم می شه راهنماییم کنید؟

با سلام. دوست گرامی همیشه عمل چاره ساز نیست مخصوصا در سنین بالای 25 سال که فکر میکنم همسر شما نزدیک 30 سال دارد. علیهذا درمان را نزد پزشک ادامه دهید.

3. bidi نوشته است: با سلام
    سوالی دارم در زمینه واریکوسل که امیدوارم دوستانی که تخصصی دارن جواب بدن ، چون خودم توی نت به اندازه کافی سرچ کردم و جوابهای مربوط به سرچ رو خوندم
    من واریکوسل سمت چپ دارم که در  سونوگرافی مشخص شد ، البته پیش از سونوگرافی هم با توجه به علائم میدونستم که واریکوسل دارم
    مدتی هست که شکم درد خفیفی گرفتم که البته پس از آزمایش مشخص شد که مربوط به انگل هست ، اما با احساس کشیدگی که در نقطه ی مربوط به واریکوسل بیضه چپ دارم احساس میکنم که این درد مربوط به واریکوسل است
    میخوام بدونم که که آیا شکم درد هم جزء علائم واریکوسل هست ، ؟؟
    و اینکه که با این علائمی که در زیر مینویسم آیا میشه نتیجه گرفت که انگلی دارم که منجر به شکم درد هست؟

protozoa  :  blastocystis hominis (5-6) / hpf

ضمن اینکه پزشک متخصص برای این نتیجه آزمایش قرص الفا -مترونیدازول داد و آیا این دارو مربوط به این نتیجه هست ؟

با تشکر از همه و مخصوصا" آقای دکتر رهام

سلام،
    به نظر می رسد که در شکم شما به دلیل همین عفونت انگلی باشد، درمان مناسبی برای شما شروع شده است؛ لطفا درمان را کامل کنید، اگر باز هم مشکل درد شکم و یا درد ناحیه بیضه ها داشتید باید بررسی های لازم انجام شود.

4. با سلام منم واریکوسل دارم و فردا اعزام به خدمتم سنوگرافی انجام دادم بدین شرح حد اکثر قطر وریدهای اطراف بیضه در طی مانور والسالوا در سمت راست 2.5 و در سمت چپ3.2 میلیمتر است حالا مال من گریدش چند است؟ آیا لازمه عمل بشه گاهی بیضه هام تیر میکشن و درد خفیفی هم درارند
    معاف نمیشم؟
    با تشکر

5. سلام آقای سهراب.
    با تجربه ای که من دارم فکر کنم شما معاف بشید ولی حتما به یک متخصص اورولوژ مراجعه کنید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. sohrablh نوشته است: با سلام منم واریکوسل دارم و فردا اعزام به خدمتم سنوگرافی انجام دادم بدین شرح حد اکثر قطر وریدهای اطراف بیضه در طی مانور والسالوا در سمت راست 2.5 و در سمت چپ3.2 میلیمتر است حالا مال من گریدش چند است؟ آیا لازمه عمل بشه گاهی بیضه هام تیر میکشن و درد خفیفی هم درارند
    معاف نمیشم؟
    با تشکر

سلام،
    تشخیص واریکوسل بالینی است و با معاینه مشخص می شود، با توجه به اعدادی که شما ذکر کردید، نوع خفیف واریکوسل را دارید که باید با معاینه بالینی تایید شود.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 2
رفتن به صفحه    2

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید