شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درمان دارویی عفونت ادراری

1. برای درمان عفونت ادراری از چه دارویی و به چه میزان باید استفاده کرد؟

2. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    سوال شما بسیار کلی است برای درمان عفونت ادار باید عامل آن شناسایی وسپس به درمان آن اقدام کرد
    عفونت‌هاي ادراري را به دو گروه عفونت‌هاي سطحي و عفونت‌هاي عمقي تقسيم مي‌كنند. عفونت‌هاي سطحي پوشش سطحي داخل سيستم ادراري يا مخاط را درگير مي‌كند و بيش از نود درصد عفونت‌هاي اين دستگاه را شامل مي‌شود. درحالي‌كه عفونت‌هاي عمقي درگيري بافت‌هاي عمقي كليه‌ها، پروستات و بيضه را باعث مي‌شوند. در عفونت‌هاي عمقي، بيماران معمولاً تب شديد و حال عمومي بدي دارند.
    اصولاً علائم عفونت شامل دو دسته هستند: علائم ناشي از تحريك و التهاب سيستم ادراري كه بر حسب محل عفونت متفاوت است، و علائم عمومي عفونت در بدن كه شامل بي‌اشتهايي، تهوع، استفراغ و غيره است. در ضمن، علائم در كودكان و بزرگسالان متفاوت است؛ ولي علائم مشتركي در عفونت‌هاي ادراري وجود دارد كه بايد همة افراد به آن آگاه باشند، اين علائم عبارت‌اند از:
    1. سوزش ادرار و تكرر ادرار كه به علت تحريك مثانه در اثر عفونت و التهاب ايجاد مي‌شود، همچنين تحمل كم مثانه كه در كودكان و گاهي بزرگسالان ممكن است منجر به بي‌اختياري ادراري شود.
    2. تغيير رنگ ادرار به صورت كدر يا خوني شدن ادرار كه معمولاً بيماران را به وحشت مي‌اندازد؛ درصورتي‌كه عفونت سطحي و سادة مثانه نيز ممكن است در اثر التهاب مخاطي باعث پاره شدن مويرگ خوني شود و ادرار كاملاً قرمز و خوني بشود كه با درمان عفونت بلافاصله بهبود مي‌يابد.
    3. تب و لرز و تهوع و استفراغ كه در عفونت‌هاي ادراري افراد زير يك سال و همچنين عفونت‌هاي عمقي كليه‌ها، پروستات و بيضه‌ها در افراد بزرگسال شايع است.
    4. كاهش و توقف رشد در كودكان. مادران در صورت وجود چنين علامتي بايد براي بررسي عفونت ادراري به پزشك مراجعه كنند.
    5. درد پهلوها كه در عفونت‌هاي عمقي كليه‌ها بسيار شديد و همراه با تب و لرز و تهوع و استفراغ است.
    6. اشكال در ادرار كردن و احتباس ادراري كه در عفونت‌هاي مثانه و پروستات و مجرا ممكن است ديده شود.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  3. داروهای بسیار زیادی در این زمینه موجود هست.اگر شما تب-علایم گوارشی-درد ناحیه پهلو ها ندارید میتوانید از قرص نیتروفورانتوئین 100mgهر 6 ساعت تا 1 هفته استفاده کنید.در صورت داشتن علایم بالا و یادیابت-سنگ ادراری- حامله بودن حتما به پزشک مراجعه کنید ممکن است نیاز به داروی دیگر و یا به فرم های تزریقی دارو  نیاز داشته باشید

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  4. برای راهنمایی بهتر سن-جنس-و علایم بیماری خود را بگویید

5. عفونت ادراری در خانومها بعلت اناتومی لگن و دستگاه دفع ادرار خیلی شایع میباشد . و با تجویز خانواده انتی بیوتیکها تا حدی مهار میشود ( ولی نه کاملا ) . در مثانه عوامل عفونت زا مخفی میشوند , تا زمانی که دوباره سیستم دفاعی بدن ضعیف شد  دوباره حمله کنند . علاوه بر این قضیه ایجاد مقاومت در برابر انتی بیوتیکها بوجود میاید و درمان را سختر میکند .
    من پزشک نیستم
    ولی یک داروی معجزه گر و کاملا بدون اثر جانبی و از بین برنده 100% و پاک کننده مثانه به شما معرفی میکنم .
    میوه ذغال اخته  !!!!    حاوی ترکیباتی هست که عفونت مثانه را کاملا درمان میکند

6. با عرض سلام خدمت شما  Very Happy                                                                                                 و هزاران تشکر از شما اقای دکتر  Smile  Very Happy من شبنم هستم و باید اسم من را زیاد در انجمن گفتگو  دیده باشیدراستش از موقعی که با سایت شما اشنا ودر ان عضو شدم هم سایت وهم شما خیلی خیلی به من کمک کردید Embarassed  Embarassed وشما وسایتتان باعث شدید که هم مشکلاتم را بتوانم برطرف کنم وهم چیزهای زیادی یاد بگیرم Idea باز هم ازتون متشکرم Smile  Embarassed  Arrow                                                                                          حالا از این حرفها گذشته من 3 سال پیش مشکل عفونت مثانه پیدا کردم ولی با پیگیری این مسئله برطرف شد ولی چند ماهی است بعداز ادرار خود در زیر دلم احساس سوزش می کنم ولی بعد از چند دقیقه سوزشم برطرف می شود اتفاقا چند روز پیش ازمایش ادرا هم دادم ولی نشانه ای از غفونت درادرارم نبود Sad لطفا من را راهنمائی کنید و بگویید مشکل از چیست  Question وممکن است که چی باشد Question راستی من 15 سال سن دارم Embarassed                                                                        با هزاران تشکر از شما Smile  Embarassed  Wink شبنم Smile

7. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    بارها به سوال شما جواب داده شده جستجو کند

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  8. shabnam3663 نوشته است: با عرض سلام خدمت شما  Very Happy                                                                                                 و هزاران تشکر از شما اقای دکتر  Smile  Very Happy من شبنم هستم و باید اسم من را زیاد در انجمن گفتگو  دیده باشیدراستش از موقعی که با سایت شما اشنا ودر ان عضو شدم هم سایت وهم شما خیلی خیلی به من کمک کردید Embarassed  Embarassed وشما وسایتتان باعث شدید که هم مشکلاتم را بتوانم برطرف کنم وهم چیزهای زیادی یاد بگیرم Idea باز هم ازتون متشکرم Smile  Embarassed  Arrow                                                                                          حالا از این حرفها گذشته من 3 سال پیش مشکل عفونت مثانه پیدا کردم ولی با پیگیری این مسئله برطرف شد ولی چند ماهی است بعداز ادرار خود در زیر دلم احساس سوزش می کنم ولی بعد از چند دقیقه سوزشم برطرف می شود اتفاقا چند روز پیش ازمایش ادرا هم دادم ولی نشانه ای از غفونت درادرارم نبود Sad لطفا من را راهنمائی کنید و بگویید مشکل از چیست  Question وممکن است که چی باشد Question راستی من 15 سال سن دارم Embarassed                                                                        با هزاران تشکر از شما Smile  Embarassed  Wink شبنم Smile

سلام،
    در مورد اطلاعات برای عفونت ادراری به مطالب بالا مراجعه کنید و حتما همانطور که در بالا تذکر داده شده قبل از ارسال سوال جستجو کنید. از شکلک ها هم در جای مناسب و به اندازه استفاده نمایید.
    با توجه به طبیعی بودن آزمایش ادرار و نبود علایم جهت تشخیص، به نظر من مشکل خاصی وجود ندارد

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. با سلام...
    در اکثر مطالب مربوط به عفونت ادراری نوشته میشود خانم هایی که که از نظر جنسی فعالند...من یک دخترم و نزدیکی جنسی نداشتم اما عفونت ادراری شدید گرفتم میشه لطف کنید و بگید چطور شده که مبتلا شدم؟

10. galaxy557 نوشته است: با سلام...
    در اکثر مطالب مربوط به عفونت ادراری نوشته میشود خانم هایی که که از نظر جنسی فعالند...من یک دخترم و نزدیکی جنسی نداشتم اما عفونت ادراری شدید گرفتم میشه لطف کنید و بگید چطور شده که مبتلا شدم؟

سلام

احتمال عفونت ادراری ممکنه در کسانیکه رابطه جنسی دارن بیشتر باشه ولی اینطور نیست که یک دختر به خاطر داشتن هایمن یا نداشتن روابط جنسی بهش مبتلا نشه!
    برای عفونت ادراری دلایل زیادی ممکنه وجود داشته باشه .... ولی اگر بهداشت ناحیه ی تناسلی به هر صورتی رعایت نشه احتمال مبتلا شدن به عفونت ادراری بالا میره.
    یک جورایی خیالت رو راهت کنم هایمن همچینم نیست که فکر کنی سد ورود هر چیزی به واژن هست.

شاد باشید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید