شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

p.t activity

1. سلام

بهروز هستم 53 ساله بعلت تنگی دریچه میترال دارو مصرف میکنم  روزانه 1 عدد دیگوکسین0.25 و اعدد پروپرانول20 و 1عدد وارفارین 5میلیگرم در هفته 2روز دیگوکسین نمیخورم و1 روز وارفارین آخرین آزمایش خونم p.t  activity 51.7 بوده که همیشه 96.5 یا 94.5 بوده چرا؟باید 51.5 شده باشه

جواب آزمایش

p.t      18.5

p.t activity 51.7

inr        1.6  

p.t  control time     12.9

قبلآ  از توجه شما متشکرم

2. behroozxl نوشته است: سلام

بهروز هستم 53 ساله بعلت تنگی دریچه میترال دارو مصرف میکنم  روزانه 1 عدد دیگوکسین0.25 و اعدد پروپرانول20 و 1عدد وارفارین 5میلیگرم در هفته 2روز دیگوکسین نمیخورم و1 روز وارفارین آخرین آزمایش خونم p.t  activity 51.7 بوده که همیشه 96.5 یا 94.5 بوده چرا؟باید 51.5 شده باشه

جواب آزمایش

p.t      18.5

p.t activity 51.7

inr        1.6  

p.t  control time     12.9

قبلآ  از توجه شما متشکرم

سلام،
    درمان ضد انعقادی در تنگی میترال در موارد مشخصی انجام می شود:
    - فیبریلاسیون دهلیزی
    - ریتم سینوسی + حوادث قبلی مربوط به آمبولی یا تنگی متوسط تا شدید

درمان ضد انعقادی برای عدم تشکیل لخته انجام می شود، یعنی به کمک دارو سیستم انعقادی در وضعیت کاهش عملکرد قرار می گیرد. معمولا INR بین 2 تا 3 را برای این منظور مطلوب می دانند؛ پس آزمایشی که شما دارید نشان می دهد که درمان مورد نظر درست انجام شده است، ولی همیشه به خاطر داشته باشید که میزان PT و INR را کنترل کنید و به پزشک خود مراجعه نمایید تا در صورت لزوم میزان دارو تنظیم شود.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید