شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کیست اندومتریوز

1. کیست اندومتریوز

من ۲ سال قبل یک کیست روی تخمدان سمت چپ داشتم که لا پارا سکوپی کردم و متوجه شدن کیست آندو متریوز بود ه و چسبندگیها را هم برطرف کردن بد از عمل به دستور پزشک به مدت ۹ ماه قرص جلوگیری مصرف کردم اما و بد از تمام شدن قرصها من اقدام به حاملگی‌ کردم ولی‌ تا حالا که ۱ سال میشود من حامله نشدم و ۲ ماه قبل به علت کمر درد و لک بینی‌ قبل از پریود به دکتر مراجعه کردم و گفت دوباره ۲ تا کیست ۳ سانتی رو همون تخمدان دارم می‌خواستم بپرسم آیا این کیستها باید دوباره عمل بشه یا با دارو برطرف می‌شه لطفا راهنماییم کن واقعا خیلی‌ ناراحتم من ۲۵ ساله هستم و بچه ندارم

2. nsi110 نوشته است: کیست اندومتریوز

من ۲ سال قبل یک کیست روی تخمدان سمت چپ داشتم که لا پارا سکوپی کردم و متوجه شدن کیست آندو متریوز بود ه و چسبندگیها را هم برطرف کردن بد از عمل به دستور پزشک به مدت ۹ ماه قرص جلوگیری مصرف کردم اما و بد از تمام شدن قرصها من اقدام به حاملگی‌ کردم ولی‌ تا حالا که ۱ سال میشود من حامله نشدم و ۲ ماه قبل به علت کمر درد و لک بینی‌ قبل از پریود به دکتر مراجعه کردم و گفت دوباره ۲ تا کیست ۳ سانتی رو همون تخمدان دارم می‌خواستم بپرسم آیا این کیستها باید دوباره عمل بشه یا با دارو برطرف می‌شه لطفا راهنماییم کن واقعا خیلی‌ ناراحتم من ۲۵ ساله هستم و بچه ندارم

سلام،
    این مورد بستگی به پاسخ بدن شما به درماناهای دارویی دارد، کیست با اندومترویز متفاوت است؛ اگر کیستها از نوع فیزیولوژیک باشند که معمولا به درمانهای دارویی پاسخ می دهند ولی اگر عود اندومتریوز باشد...درمان ابتدا دارویی و در صورت عدم پاسخ به درمان جراحی می باشد.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. با سلام وخسته نباشيد
    من 36 سال دارم و يك سالي است كه ازدواج كرده ام و بدليل كيست آندومتريوز در تخمدان چپ سال گذشته عمل كردم ولي بدلايل عفونت و كيست اقدام به جلوگيري از بارداري كردم آيا بدليل آندومتريوز بودن كيستم نمي توانم بطور طبيعي باردار شوم و حتماً بايد از روش ivf استفاده كنم ؟ضمن اينكه دو ماه جلوگيري نداشته ام ولي باردار نشدم نمي دانم مي ترسم دوباره كيستم عود كند و دچار مشكل شوم مدتي است در دو طرف شكمم در نزديكي زمان قاعدگي  احساس درد بيشتري نسبت به قبل دارم .با مراجعه به پزشك برايم آمپول ديفرلين تجويز كرد و(طبق گفته پزشك من تا 2-3 ماه نبايد پريود مي شدم  ولي اينطور نشد و من زودتر از موعد پريود شدم ) گفت از روش لاپاروسكوپي و ivf براي بارداري استفاده كنم. لطفا مرا راهنمائي كنيد.

4. arezo154 نوشته است: با سلام وخسته نباشيد
    من 36 سال دارم و يك سالي است كه ازدواج كرده ام و بدليل كيست آندومتريوز در تخمدان چپ سال گذشته عمل كردم ولي بدلايل عفونت و كيست اقدام به جلوگيري از بارداري كردم آيا بدليل آندومتريوز بودن كيستم نمي توانم بطور طبيعي باردار شوم و حتماً بايد از روش ivf استفاده كنم ؟ضمن اينكه دو ماه جلوگيري نداشته ام ولي باردار نشدم نمي دانم مي ترسم دوباره كيستم عود كند و دچار مشكل شوم مدتي است در دو طرف شكمم در نزديكي زمان قاعدگي  احساس درد بيشتري نسبت به قبل دارم .با مراجعه به پزشك برايم آمپول ديفرلين تجويز كرد و(طبق گفته پزشك من تا 2-3 ماه نبايد پريود مي شدم  ولي اينطور نشد و من زودتر از موعد پريود شدم ) گفت از روش لاپاروسكوپي و ivf براي بارداري استفاده كنم. لطفا مرا راهنمائي كنيد.

سلام،
    مدت زمان بدون جلوگیری و عدم بارداری برای تصمیم برای IVF و یا سایر روشهای کمک بارداری مدت کمی است، با این حال باید برای ارزیابی حتما اقدام کنید تا مشخص شود که آیا مجددا کیست جدید یا عود قبلی ها رخ داده است یا نه؟ در مورد زمان استفاده از روشهای کمک بارداری به پزشکتان اعتماد کنید چون ایشان به جزئیات دقیق شما آگاه هستند.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید