شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

جواب آزمایش (کم خونی)

1. elsa31

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من سردرد و سرگیجه شدید داشتم رفتم دکتر گفت کمخونیه مدتی قرص ودوا خوردم کمی بهتر شدم اما نه خیلی رفتم یه دکتر دیگه ازمایش ها را دید متخصص بود گفت بو حالت از منم بهتره سردرد به خاطر فکر زیاده من حتی سیتی از سرم گرفتم محض احتیاط مشکلی نبود اما همچنان سردرد وسرگیجه و ضعف دارم و دیگه ازاین بیحالی خسته شدم مشکل از کجاس؟دکتر اول گفت اهن ذخیرت  پایینه گفت11.من پریودم خونریزه شدیده و دوره خونریزی 7 روزه.

2. سلام:
    شايد سوالم عجيب باشه!
    خواب رفتن سر چه علتي ميتونه داشته باشه؟اطرافيانم تجربه نكردن و اطلاعاتي ندارند(گويا به عموميت خواب رفتن ديگر اعضاي بدن نيست )و به كم خوني مرتبط ميدونند.
    مطلبي در اين مورد نديدم،اما شبيه خواب رفتن دست و پا است كه در كل يا قسمتي از سر احساس ميشه.
    ميخوام بدونم ميشه از نمودهاي صرع باشه يا استفاده از دپاكين و پرانول؟ علتش كم خوني است يا تشنج مغزي (بر اشاره به اين كه نوار مغزي تشنج رو به وضوح نشون داده)در ضمن سنگيني سر يا گاهي احساس بي وزني كردن در سر از چيه ؟ زوم كردن به چيز نامشخص و تو خلسه رفتن  ....؟  
    ممكنه خطرناك باشه چرا كمتر كسي اين تجربه رو داره؟
    عذر ميخوام اگه خيلي سوال پرسيدم   .جوابش واسم مهمه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. elsa31 نوشته است: سلام من سردرد و سرگیجه شدید داشتم رفتم دکتر گفت کمخونیه مدتی قرص ودوا خوردم کمی بهتر شدم اما نه خیلی رفتم یه دکتر دیگه ازمایش ها را دید متخصص بود گفت بو حالت از منم بهتره سردرد به خاطر فکر زیاده من حتی سیتی از سرم گرفتم محض احتیاط مشکلی نبود اما همچنان سردرد وسرگیجه و ضعف دارم و دیگه ازاین بیحالی خسته شدم مشکل از کجاس؟دکتر اول گفت اهن ذخیرت  پایینه گفت11.من پریودم خونریزه شدیده و دوره خونریزی 7 روزه.

سلام،
    آزمایشهای خونی که دادید را دقیق ذکر کنید.

4. rosva نوشته است: سلام:
    شايد سوالم عجيب باشه!
    خواب رفتن سر چه علتي ميتونه داشته باشه؟اطرافيانم تجربه نكردن و اطلاعاتي ندارند(گويا به عموميت خواب رفتن ديگر اعضاي بدن نيست )و به كم خوني مرتبط ميدونند.
    مطلبي در اين مورد نديدم،اما شبيه خواب رفتن دست و پا است كه در كل يا قسمتي از سر احساس ميشه.
    ميخوام بدونم ميشه از نمودهاي صرع باشه يا استفاده از دپاكين و پرانول؟ علتش كم خوني است يا تشنج مغزي (بر اشاره به اين كه نوار مغزي تشنج رو به وضوح نشون داده)در ضمن سنگيني سر يا گاهي احساس بي وزني كردن در سر از چيه ؟ زوم كردن به چيز نامشخص و تو خلسه رفتن  ....؟  
    ممكنه خطرناك باشه چرا كمتر كسي اين تجربه رو داره؟
    عذر ميخوام اگه خيلي سوال پرسيدم   .جوابش واسم مهمه

سلام،
    سبکی سر در برخی اختلالات روانپزشکی دیده می شود، ولی موردی که شما ذکر کردید واضحا نشاندهنده بیماری نیست.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. elsa31

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    باسلام جواب اخرین ازمایشم که درتاریخ 17/12/88 هست
    WBC    7500
    RBC   4/88
    HB     14/2
    HCT     42/2
    MCV     86/5
    MCH    29/1
    MCHC   33/6
    Platelet   251000
    IRON    90
    T4    9/7
    T3   1/7
    Tsh   2/6
    Anti  TPO   2
    Ferritin   17/4

6. elsa31 نوشته است: باسلام جواب اخرین ازمایشم که درتاریخ 17/12/88 هست
    WBC    7500
    RBC   4/88
    HB     14/2
    HCT     42/2
    MCV     86/5
    MCH    29/1
    MCHC   33/6
    Platelet   251000
    IRON    90
    T4    9/7
    T3   1/7
    Tsh   2/6
    Anti  TPO   2
    Ferritin   17/4

سلام
    موارد RBC و MCH و MCV در حد نرمال هستند و حد نرمال Ferritin برای مردان بین 18.2 تا 341 می‌باشد.با توجه به این مورد احتمالا حدس دکتر در زمینه کم بودن میزان Ferritin (اهن)شما درسته
    موفق باشید

7. با عرض معذرت چون نتونستم مطلب بالا رو ویرایش کنم ادامشو اینجا مینویسم
    سطح نرمال Iron یا آهن بین 50 تا 170 است.(برای مردها)
    موفق باشید

8. سلام خسته نباشید این جواب ازمایش من هستش گفتند که کم خون هستم و ذخیره اهنم داره کم میشه و قرض اهن تجویز کردند میخاستم نظر شما هم بدونم
    iron  63
    ferritin 2.9
    wbc 5.7
    RBC  5.25
    HGB 13.9
    HCT 42.9
    MCV 81.9
    MCH 26.5
    MCHC 32.4
    PLT 261
    RDW 12.6
    PCT 0.18
    MPV 7.0
    PDW 16.9H

9. elsa31 نوشته است: باسلام جواب اخرین ازمایشم که درتاریخ 17/12/88 هست
    WBC    7500
    RBC   4/88
    HB     14/2
    HCT     42/2
    MCV     86/5
    MCH    29/1
    MCHC   33/6
    Platelet   251000
    IRON    90
    T4    9/7
    T3   1/7
    Tsh   2/6
    Anti  TPO   2
    Ferritin   17/4

سلام،
    با توجه به نتیجه آزمایش، شما در حالت خونسازی همراه با فقر آهن هستید، که می بایست درمان را به مدت 6 تا 12 ماه ادامه دهید و سپس مجددا آزمایش انجام شود.

10. faraneh نوشته است: سلام خسته نباشید این جواب ازمایش من هستش گفتند که کم خون هستم و ذخیره اهنم داره کم میشه و قرض اهن تجویز کردند میخاستم نظر شما هم بدونم
    iron  63
    ferritin 2.9
    wbc 5.7
    RBC  5.25
    HGB 13.9
    HCT 42.9
    MCV 81.9
    MCH 26.5
    MCHC 32.4
    PLT 261
    RDW 12.6
    PCT 0.18
    MPV 7.0
    PDW 16.9H

سلام،
    شما به کم خونی فقر آهن مبتلا هستید، درمان را جدی بگیرید؛ داروخا را منظم مصرف کنید، هدف از درمان نه تنها رفع کم خونی است بلکه باید ذخایر شما هم تامین شود و به این دلیل 6 تا 12 ماه پس از رفع کم خونی هم باید درمان را ادامه دهید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 2
رفتن به صفحه    2

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید