شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بسته بودن لوله ها

1. baran_1

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    باسلام
    من 29 ساله هستم و مدت یکسالی هست که برای باردارشدن اقدام کردیم 2 بار آی یو آی شدم و نتیجه نداد یکشنبه  دکتر عمل لاپاراسکوپی  برام انجام داد و مشخص شد که هر دو لوله من مسدود می باشد (انسداد دولوله) و دکتر گفت  هیچ راهی جز آی وی اف ندارم می خواستم بدونم واقعا هیچ راهی وجود نداره عملی یا دارویی که لوله های من باز بشه ؟
    و مسأله ای جالب اینه که من 2 ماه قبل عکس رنگی توی پاتولوزی کاخ گرفتم جواب داده بودند که ماده حاجب از هر دولوله رد شده و از یکی از لوله ها ماده کمی به سختی رد شده ولی نگفتند که لوله ها بسته است پس چرا جوابها با هم فرق داره من  به کدام می تونم اعتماد کنم
    خواهشا منو کمک کنید

2. baran_1 نوشته است: باسلام
    من 29 ساله هستم و مدت یکسالی هست که برای باردارشدن اقدام کردیم 2 بار آی یو آی شدم و نتیجه نداد یکشنبه  دکتر عمل لاپاراسکوپی  برام انجام داد و مشخص شد که هر دو لوله من مسدود می باشد (انسداد دولوله) و دکتر گفت  هیچ راهی جز آی وی اف ندارم می خواستم بدونم واقعا هیچ راهی وجود نداره عملی یا دارویی که لوله های من باز بشه ؟
    و مسأله ای جالب اینه که من 2 ماه قبل عکس رنگی توی پاتولوزی کاخ گرفتم جواب داده بودند که ماده حاجب از هر دولوله رد شده و از یکی از لوله ها ماده کمی به سختی رد شده ولی نگفتند که لوله ها بسته است پس چرا جوابها با هم فرق داره من  به کدام می تونم اعتماد کنم
    خواهشا منو کمک کنید

سلام،
    تنها راه رساندن تخمک به محیط رحم عبور از لوله ها می باشد و اگر لوله های بسته باشند، باید به صورتی تخمک و اسپرم را به هم رساند که در IVF این اتفاق می افتد.
    در مورد آزمایش دو احتمال وجود دارد: یک اینکه تصویر برداری قبلی اشتباه بوده و دوم اینکه طی این دوماه پیشرفتی در بسته شدن لوله ها رخ داده باشد.

3. baran_1

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    باسلام و خسته نباشید
    من 31تیر  لاپاراسکوپی کردم و مشخص شد که هر دو لوله من مسدود می باشد بعد از 2هفته بعد که رفتم دکتر  گفت که به خاطر یه سقطی که داشتم باعث شده که عفونت کنم و لوله ها بگیره و به من گفت که باید20جلسه  فیزیوتراپی رحم و لوله انجام بدم از شما ممنون می شم که به سوالات من جواب بدین
    1- آیا با دارو یا آمپول یا با عمل نمی شه لوله باز بشه؟

2- آیا انجام این فیزیوتراپی می تونه چقدر موثر باشه که لوله باز بشه؟

3- آیا فیزیوترتپی آن درد داره ؟ چون دکتر شیاف درد داده که نیم ساعت قبلش بذارم ؟ و آیا
    مراقبت خاصی قبل و بعد از فیزیو تراپی لازمه که من بکنم؟

4- بعدا دکتر به چه صورت متوجه می شه که لوله ها باز شده آیا دوباره لاپاراسکوپی و
    بیهوشی ....؟
    5- اگر بین انجام فیزیوتراپی چندروزی وقفه بیفته اشکالی داره ؟

ببخشید خیلی سوال کردم اما خواهشا منو از نگرانی در بیاورید

4. baran_1 نوشته است: باسلام و خسته نباشید
    من 31تیر  لاپاراسکوپی کردم و مشخص شد که هر دو لوله من مسدود می باشد بعد از 2هفته بعد که رفتم دکتر  گفت که به خاطر یه سقطی که داشتم باعث شده که عفونت کنم و لوله ها بگیره و به من گفت که باید20جلسه  فیزیوتراپی رحم و لوله انجام بدم از شما ممنون می شم که به سوالات من جواب بدین
    1- آیا با دارو یا آمپول یا با عمل نمی شه لوله باز بشه؟
    2- آیا انجام این فیزیوتراپی می تونه چقدر موثر باشه که لوله باز بشه؟
    3- آیا فیزیوترتپی آن درد داره ؟ چون دکتر شیاف درد داده که نیم ساعت قبلش بذارم ؟ و آیا مراقبت خاصی قبل و بعد از فیزیو تراپی لازمه که من بکنم؟
    4- بعدا دکتر به چه صورت متوجه می شه که لوله ها باز شده آیا دوباره لاپاراسکوپی و بیهوشی ....؟
    5- اگر بین انجام فیزیوتراپی چندروزی وقفه بیفته اشکالی داره ؟
    ببخشید خیلی سوال کردم اما خواهشا منو از نگرانی در بیاورید

سلام،
    این روش یک کار تخصصی است و من اطلاعات زیادی در این مورد ندارم، ولی چیزی که قطعی است برای ارزیابی سیر درمان و اینکه آیا لوله ها باز است یا نه، بایداز  روشهای تشخیصی (تصویر برداری، لاپاراسکوپی) استفاده نمود.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید