شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

پریود نامنظم و با فواصل زیاد

1. سلام وخسته نباشيد .من 4 ساله ازدواج كردم و تازه 24 سالم شده و بريودم نامنظم بوده از قبل ازدواجم و تا 7 ماه ميشد كه من بريود نميشدم دكتر ميرفتم ميكفتن سيستم بدن من اينه كه 2 ماهى يكبار عادت ماهيانه برام امكان داره و من هيج مو زاىدى ندارم فقط رشد مو هاى بدنم سريعه و من بجه ندارم  و وقتى هم بريود ميشم شكمم خيلى درد ميكنه و من از قرصه primolut  كه روى اين قرص a n  نوشته شده براى تنظيمه بريودم ميخورم و من فكر ميكنم كه تخمدانهاى من هر ماه تخمك ازاد نميكنن كه من بريود نميشم و بجه دار هم نشدم لطفا من را راهنمايي كنيد. با تشكر از سايته خوبتون

2. با سلام
    دوست عزیز،چون در فضای مجازی نمیشه  نسخه مدونی برای این قضایا پیچید!!از طرفی هم جهت تشخیص نارسائی،باید گاهاً تستهای مختلفی در اون موارد انجام داد!! لذا پیشنهاد میکنم با مراجعه و تحت نظر بودن زیر نظر یک متخصص زنان،معضلتونو ،مطرح و پیگیری کنید!! چون اینگونه مسائل با توجه به شرایط جسمی و حتی روحی افراد متفاوته !!لذا نمیشه دقیقاً اظهار نظر نمود !!اما فکر میکنم با معاینه بالینی وتشخیص دقیق و تجویز داروهای لازم توسط متخصص مربوطه،مشکلتون مرتفع خواهد شد.
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. پریود نامنظم و عقب انداختن ان هر5 یا 6 ما در میون میتونه نشونه چه چیزایی باشه؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. yousef_boy نوشته است: پریود نامنظم و عقب انداختن ان هر5 یا 6 ما در میون میتونه نشونه چه چیزایی باشه؟

نشونه بر هم خوردن بالانس شدید هورمونی و کیست

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  5. سلام به دوستان خوبم
    من قبلا بريودم 4روزه بوده ولي اين ماه تاامروز 10 روز هنوز بريود دارم هانطور كه قبلا كفتم دوماه ازازدواجم مي كذره مي خوام بدونم علت اين خونريزي جيست ؟
    قبل از ازدواج بريودم 30الى 35 روز بود ولي اين دو ماه 40روزه يا بيشتر هم شده؟
    طولاني ترين دوره بريود بطور طبيعي جند روز است؟

6. mortooo نوشته است: سلام به دوستان خوبم
    من قبلا بريودم 4روزه بوده ولي اين ماه تاامروز 10 روز هنوز بريود دارم هانطور كه قبلا كفتم دوماه ازازدواجم مي كذره مي خوام بدونم علت اين خونريزي جيست ؟
    قبل از ازدواج بريودم 30الى 35 روز بود ولي اين دو ماه 40روزه يا بيشتر هم شده؟
    طولاني ترين دوره بريود بطور طبيعي جند روز است؟

با سلام
    دوست گرامی، بنظرم در پست قبلی که شما مورد تونو عنوان کرده بودید! تقریباً دوستان منجمله حقیر، براساس دانسته هامون اظهاراتی داشتیم! معذالک جوابتون میتونه این باشه که:
    1- عدم بالانس هورمونی و تغییر در زمان های پریودی بانوان ،بسته به توان و واکنش افراد به عواملی همچون استرس، اثرات داروهای هورمونی،عوامل آب و هوائی ،مسائل تغذیه  ای و..... متفاوته!! چنانکه از یک روز تا حتی یکی و دوماه و بعضاً بانوانی بوده اند که در همین سایت عنوان کرده اند تا چند ماه نیز تاخیر در پریود رو تجربه کرده اند!!!پس استاندارد خاصی نداره!! ولی تقریباً تا یک هفته رو ،میشه گفت نرمال میتونه باشه!!
    2- همونطور که گفتید به سلامتی ،جدیداً ازدواج کرده اید! ضمن تبریک به شما، قطعاً با داشتن روابط جنسی با همسرتون و ترشحات غدد بدنتون  در این زمینه!! تغییر و تحولاتی ،در سیستمهای غدد و رحم و .... ایجاد خواهد شد! که یکی از اونا همین تاخیر و یا تعجیل در شروع پریودتون هست!! اما اگر این تغییر ،طولانی تر از یک هفته شد!قطعاً باید به متخصص زنان مراجعه کنید تا روند این تحولات رو کنترل کرده و با دور اندیشی، از بروز خطرات عفونتی و.... جلوگیری به عمل بیارید!!
    امیدوارم جوابتونو گرفته باشید.
    موفق باشید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  7. سلام  
    من 29 ساله هستم و پنج سال است ازدواج کردم ولی پریودی بسیار نامنظم دارم  شاید در سال سه تا چهار بار  پیش دکتر رفتم ولی هبچ گونه مشکلی ندارم می خواهم برای بچه اقدام کنم مشکلی ندارم ؟
    در ضمن از این میترسم که مادربزرگم در سن 30 سالگی یایسه شده چه پیشنهادی دارید؟ متشکرم

8. sahel29 نوشته است: سلام  
    من 29 ساله هستم و پنج سال است ازدواج کردم ولی پریودی بسیار نامنظم دارم  شاید در سال سه تا چهار بار  پیش دکتر رفتم ولی هبچ گونه مشکلی ندارم می خواهم برای بچه اقدام کنم مشکلی ندارم ؟
    در ضمن از این میترسم که مادربزرگم در سن 30 سالگی یایسه شده چه پیشنهادی دارید؟ متشکرم

با سلام
    دوست گرامی، از اونجائیکه نفس پریود شدن در بانوان، خود علائمی از آزاد شدن تخمک و لانه گزینی در رحم آنهاهست!! لذا با این بی نظمی  پریودی که دارید بنظرم  اساساً امکان تولید و وجود تخمک در تخمدانهای شما، در بسیاری از ماه های سال بسیار کم و  با در نطر گرفتن درصد پریود شدنتون در سال،حتی باید گفت وجود نداره!! (که این امر نیز احتمالاً یکی از دلایل زود یائسه شدن در خانواده شماست!!)لذا باید در وهله نخست معضل بی نظمی در عادت ماهانه اتونو مرتفع کرده ! وبعد در خصوص بارداری اقدام کنید!! در نتیجه قطعاً مراجعه به دکتر حاذق و متخصص زنان ، بهترین راهکار میتونه باشه!!
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  9. sahel29 نوشته است: سلام  

سلام
    من متوجه نشدم !!!
    شما 3_4 بار در سال پیش دکتر می رید یا 3_4 بار پریود می شین ؟!!!
    اگه 3_4 بار پریود می شین خوب فکر کنم از مادر بزرگتون یه ارثایی برده باشین !!!
    انشالله با مراجعه به دکتر مجرب مشکل حل می شه و صاحب فرزند خواهید شد ...

10. با سلام
    برای من سوالی پیش اومده که شاید به نظر عجیب بیاد اما دوست دارم جواب بگیرم.
    من در طی هفته گذشته برای اولین بار با فواصل دو و چهار روز رابطه ای داشتم که در هر 3بار خونریزی شدیدی رو باعث شد وقتی به پزشک مراجعه کردم گفت بدنم زخم شده اما خیلی خیلی ناچیز.از طرفی بعد از هر ارتباط تا دو سه روز لکه بینی داشتم که دفعات اول و دوم صورتی شفاف بودند اما مرتبه سوم قهوه ای تیره بود.
    حالا دوتا سوال دارم اول اینکه یه زخم کوچک اینهمه خونریزی ایجاد می کنه؟ و دوم دلیل اختلاف رنگ لکه بینی ها از نظر علمی چیه.
    ممنون می شم جواب بدین.

11. elsa31

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    باسلام من دوره پریودم 28روزه بوده اماالان به 9روزرسیده مدت خونریزی 7روزه ومن پریودم همراه بادردشدیده.اخیرا وقتی میشینم درددارم.ضمنا این هفته استرس داشتم وعصبی بودم ودرکل برام هفته ی بدی بود.هیچگونه رابطه ونزدیکی نداشتم.من پریودم منظم بوده.سوال من اینه:
    1.بایدبه دکترمراجعه کنم.2.علتش مکنه عصبی بودن باشه؟3.اگرنه منوراهنمایی کنیدوعلتو توضیح بدید.
    ببخشید اگر دراین بخش سوالمو مطرح کردم من خیلی سعی کردم امابرای ارسال موفق نمیشدم

12. elsa31 نوشته است: باسلام من دوره پریودم 28روزه بوده اماالان به 9روزرسیده مدت خونریزی 7روزه ومن پریودم همراه بادردشدیده.اخیرا وقتی میشینم درددارم.ضمنا این هفته استرس داشتم وعصبی بودم ودرکل برام هفته ی بدی بود.هیچگونه رابطه ونزدیکی نداشتم.من پریودم منظم بوده.سوال من اینه:
    1.بایدبه دکترمراجعه کنم.2.علتش مکنه عصبی بودن باشه؟3.اگرنه منوراهنمایی کنیدوعلتو توضیح بدید.
    ببخشید اگر دراین بخش سوالمو مطرح کردم من خیلی سعی کردم امابرای ارسال موفق نمیشدم

با سلام. السا خانم همانطور که خودتان فرمودید استرس و عصبی شدن شما در تشدید درد زمان پریود  و مدت ان موثر بوده است ولی اگر در روز های اخیر درد و مقدار خونریزی  هنوز هم شدید است به متخصص مراجعه فرمایید.

13. با سلام دوباره
    من مطلبی روگفتید خوندم اما اون احتمالا جواب من نبود. چرا که الان دومین ماه هست که من به علت کیست تخمدان قرص مصرف میکنم و اینکه  مطمئنم هنگام انزال  بدن من اصلا خیس نشده. ضمنا من 4شنبه قرص ها رو تموم کردم و الان علائم شروع پریودی رو دارم پس بعید میدونم اون لکه بینی به خاطر حاملگی بوده باشه. حالا میشه جواب سوالمو بدین؟
    ممنون.

14. سلام...
    من مدتیه پریودم نا منظم شده خودم هم نمیدونم چرا... رابطه جنسی هم نداشتم...
    ماه پیش به بعد از دوره 7 روزه بلافاصله بعد از 7 روز دوباره پریود شدم..
    و الان تقریبا 30 روز از آخرین روز پریودی من میگذره ولی هنوز پریود نشدم...

(خود ارضایی داشتم ولی فکر نمیکنم علتش اون باشه...!!! در ضمن یه روز هم خون از دریچه واژنم خارج شد... !!!!)

15. dedelaram_20054 نوشته است: سلام...
    من مدتیه پریودم نا منظم شده خودم هم نمیدونم چرا... رابطه جنسی هم نداشتم...
    ماه پیش به بعد از دوره 7 روزه بلافاصله بعد از 7 روز دوباره پریود شدم..
    و الان تقریبا 30 روز از آخرین روز پریودی من میگذره ولی هنوز پریود نشدم...

(خود ارضایی داشتم ولی فکر نمیکنم علتش اون باشه...!!! در ضمن یه روز هم خون از دریچه واژنم خارج شد... !!!!)

جهت پیگیری موضوع باید به پزشک مراجعه کنید تا با آزمایشهای مربوطه چکاب شید و علت معلوم گردد در اینجا با این توضیحات بیشتر از این نمیشه راهنمایی کرد

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 4
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید