شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

نحوه مصرف ديان در کیست تخمدان

1. با سلام خدمت همه دوستان
    خانم من مشكل pco (تخمدان پلي كيستيك) دارد دكتر بهشون سه بسته قرص ديان 21 عددي داده و گفته پس از اتمام هر بسته يك شب فاصله بگذار و از شب دوم بسته بعدي را شروع كند مي خواستم بپرسم آيا مصرف اين قرص به اين شيوه ضرري ندارد ؟چرا كه مصرف اين قرص بطور معمول به اين گونه است كه بعداز اتمام هر بسته يك هفته فاصله داده بشه وبعداز آن بسته بعدي شروع بشه؟دوره پريودي خانمم نا منظم است ولي اين طور نا منظم تر شده است چون مدام قرص مصرف ميكنه اصلا فرصت پريود شدن را ندارد ولي اگر بطور معمول مصرف كند كمي منظم تر پريود مي شود حالا نميدونه كه قرص را چطور مصرف كنه در ضمن ما اصلا قصد جلوگيري نداريم لطفا هر كس اطلاعي در اين مورد دارد راهنماييي وكمك كند متشكرم

2. با سلام
    دوست عزیز، چرا مجدداً به دکتر مربوطه مراجعه نمیکنید؟؟؟ اصولاً باز خورد مصرف هر داروئی،مخصوصاً اینگونه داروها،در صورتیکه دارای عوارضی هم باشه، باید با پزشک معالج در میون گذاشته بشه! لذا بهترین پیشنهاد مراجعه به دکتر همسرتون هست،زیرا اولاً مصرف و دوز دارو حتماً باید کنترل شده باشه و بسته به توان جسمی فرد تجویز میشه! و در ثانی از راه دور نمیتوان برای افراد دارو تجویز کرد زیرا بعضاً تشخیص ها باید با معالجه بالینی همراه باشه!
    موفق و شاد و سلامت باشی

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. اگر به تبحر دكتر همسرتون مطمئن هستيد تحت نظر همون پزشك معالجات رو به طور منظم و كامل ادامه بديد

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. سلام
    به نظر من هم دستور مصرف قرص یه مقدار افراطی و بی رویه هستش. من پیشنهاد می کنم اگه خانومتون از قبل تحت نظر این پزشک بودن و پیش ایشون پرونده پزشکی دارن (واسه هر مشکل دیگه) مجددا به همین پزشک مراجعه کنن و مشکلشون رو مطرح کنن چون اینکه می فرمایین پریودشون نامنظم تر شده باید بررسی بشه.
    اما اگه از قبل تحت نظر ایشون نبودن و فقط واسه این مشکل خاص (کیست تخمدان) به این پزشک مراجعه کردین، بد نیست به یه دکتر دیگه مراجعه کنید و نظر ایشون رو هم بپرسین.
    امیدوارم هر چه زودتر بهبود پیدا کنن.
    شاد و سلامت باشین.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. با سلام
    من آندومتريوز داشتم و آبان ماه با لاپاروسكوپي عمل كردم . بعد از عمل دكتر به من 3 عدد آمپول ديفرلين داد . كه آخرين آمپول را آخر ديماه تزريق كردم . دكتر به من گفته بود كه 75 روز بعد از آخرين آمپول پريود ميشوم . 2-3 روز از آن تاريخ گذشته و من پريود نشدم . مي خواستم ببينم آيا اين موضوع طبيعي است يا بايد به دكتر مراجعه كنم .
    لطفا ً مرا راهنمايي كنيد .
    با تشكر
    ( تاپيك مناسبتري براي طرح اين سوال پيدا نكردم   )

6. setareh1 نوشته است: با سلام
    من آندومتريوز داشتم و آبان ماه با لاپاروسكوپي عمل كردم . بعد از عمل دكتر به من 3 عدد آمپول ديفرلين داد . كه آخرين آمپول را آخر ديماه تزريق كردم . دكتر به من گفته بود كه 75 روز بعد از آخرين آمپول پريود ميشوم . 2-3 روز از آن تاريخ گذشته و من پريود نشدم . مي خواستم ببينم آيا اين موضوع طبيعي است يا بايد به دكتر مراجعه كنم .
    لطفا ً مرا راهنمايي كنيد .
    با تشكر
    ( تاپيك مناسبتري براي طرح اين سوال پيدا نكردم   )

سلام،
    دیفرلین باعث عدم فعالیت تخمدانها و تخمکگذاری می شود؛ 2 - 3 روز مشکلی ندارد اگر بیش از 10 تا 14 روز این وضعیت ادامه یافت با پزشکتان مشورت نمایید.

7. maroonside نوشته است: با سلام خدمت همه دوستان
    خانم من مشكل pco (تخمدان پلي كيستيك) دارد دكتر بهشون سه بسته قرص ديان 21 عددي داده و گفته پس از اتمام هر بسته يك شب فاصله بگذار و از شب دوم بسته بعدي را شروع كند مي خواستم بپرسم آيا مصرف اين قرص به اين شيوه ضرري ندارد ؟چرا كه مصرف اين قرص بطور معمول به اين گونه است كه بعداز اتمام هر بسته يك هفته فاصله داده بشه وبعداز آن بسته بعدي شروع بشه؟دوره پريودي خانمم نا منظم است ولي اين طور نا منظم تر شده است چون مدام قرص مصرف ميكنه اصلا فرصت پريود شدن را ندارد ولي اگر بطور معمول مصرف كند كمي منظم تر پريود مي شود حالا نميدونه كه قرص را چطور مصرف كنه در ضمن ما اصلا قصد جلوگيري نداريم لطفا هر كس اطلاعي در اين مورد دارد راهنماييي وكمك كند متشكرم

سلام،
    ابتدا می بایست مشکل کیستها برطرف شود تا بتوانید بارداری موفقی داشته باشید؛ مصرف دارو را بنا به تجویز پزشک تان ادامه دهید تا در پایان دوره بتوان با ارزیابی روند درمانی دوره ای که دارو مصرف شده و پاسخ تخمدانها را بررسی نمود.

8. سلام لطفا من را هم راهنمایی کنید کسی هست که از قرص ضد حاملگی belata

و قرص duphaston مصرف کرده ؟برای چه مواردی تجویز شده ؟ممنون میشم

9. سلام
    مي خواستم بدونم آيا امكان داره  مصرف قرصهاي ديان 35 و متفورمين و LD كه براي PCO تجويز مي شوند عوارضي مثل زخم هاي دهان داشته باشند و اگر پاسخ مثبت است چه داروهايي به جاي آنها مي توان مصرف كرد؟
    با تشكر

10. با سلام
    من برای مکه رفتن دارم قرص دیان می خورم و قرص ld , hd بهم نمی سازه می خواستم بپرسم ایا این قرص عوارض ناباربری داره من مجرد هستم
    با تشکر

11. سلام

نه دوست من مشکلی به وجود نمیاره ولی اگه خودتون نگرانید از یاسمین استفاده کنید که عوارضش خیلی کمه.

موفق باشید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید