شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کیست پیلونیدال(لطفا کمک کنید)

1. سلام

تقریبا 2 سال پیش دچار کیست پیلونیدال شدم و سال پیش به پزشک مراجعه کردم و اون سر زخم منو باز کرد و چرکاش اومد بیرون

اون به من گفت بعد از امتحانات بیا عمل کنم

من رفتم پیشش و قراره جراحی کنم

من تصورم از این جراحی یه شکاف کوچیک بود و برداشتن کیست

اما الان این عکسارو دیدم:
    http://pilonidalcyst.fotopic.net/c184967.html
    http://pilonidal.fotopic.net/c156093.html

و به کلی حالم بهم ریخت و رفتم تو فکر

آیا واقعا بعد از عمل اینقدر شکافته میشه؟؟؟

این زخم تا خوب بشه 1 سال طول میکشه که

من زخمم از بیرون بزرگ نیست و برآمدگی خیلی کمی داره و تقریبا هم سطح پوست است که گاهی چرک و خون ازش خارج میشه اما چون 2 سال هست که دارم میترسم از درون و ریشش خیلی بزرگ باشه و به این روز بیفتم

اگه عمل کنم واقعا مثل اینا میشم؟؟

دکتر به من گفت بعد از عمل 2 ماه باید پانسمان رو مرتب عوض کنم چون بخیه نمیزنم

من خیلی میترسم

اگه اینطوری میشم سر کردن با همین زخم و کیست خیلی راحت تر از اینجور عملاست که اندازه ی یه کف دست گود میشه و شکاف برمیداره

خواهشا کمک کنین

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. با سلام
    دوست عزیز این جراحی ساده س. اما بعدش یه مقدار مشکله. درد پانسمان , نداشتن بخیه , زخم ایجاد شده , گاهی طولانی شدن دوره نقاحت , مراقبت های بهداشتی ,...
    اما باید به این فکرکنی که دیگه از شر کیست و مزاحمتاش راحت می شی. دختر دایی من پارسال عمل کرد و الان خیلی راحته. به نظر من می ارزه جراحی کنی. هر چه دیرتر جراحی کنی ریشه ش عمیق تر میشه و شکاف عمل بیشتر.
    در ضمن نگران جای عمل نباش. مثل یه زخم کم کم خوب میشه. جاشم تقریبا نمی مونه.

با آرزوی بهبودی

3. سلام
    من سال گذشته چون 20 روز پريودم عقب افتاد و در ناحيه پهلوم درد حس ميكردم به دكتر زنان مراجعه كردم و متوجه كيست خيلي خيلي كوچيك شدم كه با مصرف يك بسته قرص ال دي برطرف شد اما من هنوز پهلوم درد ميكنه البته گاهي اوقات توي سونويي كه داده بودم نوشته بود مايع زرد رنگ ازاد لگني هم ديده ميشه كه من از دكتر پرسيدم گفت اون به خاطر اين بوده كه كيستت پاره شده و با پريود شدن از بين ميره من ديگه سونو ندادم ولي هنوز گاهي در ناحيه پهلوم درد دارم

4. من که یهدخترم توی 15 سال گی این عمل انجام دادم.پس لطف بزرگ به خودت می کنی اگر پیش یه متخصص درست بری.

ببین من قبل عملم رفتم یه متخصص زنان هی کشوندم.گفت حالا وایسا تا برسه.
    وسط امتحاام خفتم کرد.

دکتر بعدی بهم گفت فردا صبح بیا عمل.رفتی معمل گفتن این کیست قدرت این داره که از یه در عرض 4تا6 ساعت از یه گردو به اناه پرتقال برسه

هر چی بزرگتر بشه درانت سخت تر مشه.ببینید از این عمل نباید بترسی

عقب انداختن این عمل خیلیییییییییییییییییییییییییییییییییییی جنایته چون کیستت سریع رشد میکنه!

بزار برات بگم چه اتفاقی میافته تا راحتر بشی!

میری بیمارستان یه تست خون میگیرن بعد وایمیسی نوبتت بشه بری بالا تو اتاق عمل .یه عده آدم مهربون میان!

یه آمپول سری یا بیهوشی میگیری!تو بگو بیهوشی میخوام چون سری یه مراقبتهای خاص میخواد و دردسره!

به پشت میخوابی مثل حالت آمپول زدن !

یعدم دکتر کیست در میاره!

بعدم این زخم باید خودش گوشت بیاره و جمع بشضه و لی یه دارویی هست که باعث میشه خیلی سریعتر بسته بشه و هر روزم با بتادین توش میشوری و همین!

بعد 2 3 روز دردی نداری دیگه!
    فقط پانسمان هر روز عوض کنی و مراقب باسش توش مو نره!

همین!

من یه دختر بچه بودم تو که دیگه مردی!

و اما اگر عمل نکنی این کیست بزرگ میشه یا از داخل میترکه و داغونت میکنه یا اینکه اینقدر بزرگ میشه که دیگه نمیشه توی یک مرحله جراحی بشه باید بستر ی بشی توی بیمارستان و با یه دستگاه ساکشن چرکهاش تخلیه بشه و کوچیک بشه و بعد جراحی بشه و این یعنی چند روز بستری شدن!

چرا آن دکتر بی انصاف 2 سال شما را میکشه؟

این دکتر با یه برش کوچک و یه تخلیه کوچولو دو تا بخیه میتونس تمامش کنه!

این دکتر متخصص جراحی هست/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

برو پیش یکی دیگه که جراح عمومی باشه!

به سلامتیت فکر کن و شجاع باش تو یه مردی!

5. ممنون از دوستان و خانم yellow...

آخه شما زود مراجعه کردی من الان 2 ساله پس کارم تمومه

تقصیر دکتر نیست اون زمان وقت امتحانات بود گفت پس سر زخمشو باز کنم که بیشتر چرکی نشه و
    چرکا بیاد بیرون

تقصیر منه که دیر رفتم و خودمو بدبخت کردم

گفتین توشو باید با بتادین شست این دردناک نیست؟؟

بعد دکتر کیست و زخم منو فشار داد و گفت درد میگیره گفتم نه : این حالا خوبه یا بد؟؟؟

بعد زخمه چقدر طول میکشه ترمیم شه

یعنی 2 ماه نمیشه هیچ جا رفت یا نشست؟؟

من نمیترسم از عمل از اون عکسایی که دیدم میترسم که منم ممکنه حتی از اونا بدتر و عمیق تر بشم

عجب گرفتاری شدم به خدا

امروز آزمایش خون رو دادم
    قراره بیهوش بشم

چند روز دیگه جوابش میاد

6. خوبه که آزمایش دادی!

نمیدانم دکتر چرا فشارش داده!
    نه بابا من وقتی مراجعه کردم اندازه یه پرتقال تامسون شده بود!دکتر دستیار سر عمل گفت واییییییی دکتر که خوب میشه!

ولی خوب شدم!

چرا می شه رفت بیرون میشه نشت ولی کج باید نشست!
    اتفاقا پیاده روی خیلی بهت کمک میکنه

کلا یک هفته اذیت میشی!درم شاید نداشته باشی معمولا پسرا دردشون کمتره!
    دفعات اول رو خود دکتر پانسمان اتقاق عمل باز میکنه یه گاز استریل پر بتادین میکنه توی زخم یکمی قلقک میده که عفونت نکنه شما نترس!

همین جمله منو میبینی!زمانی که من پانسمانمو باز کردن بهم گفته بودند از شدت درد غش میکنی!
    ولللللیییییییییییییییی وقتی که باز کردن و خواستن توش بشورن من از شدت ترس صورت خودمو چنگ میزدم اما جز یه درد خفیف و قابل تحمل چیزی حس نگردم!

با اینکه شدت عمق کیست اینقدر بود که من ضربه پنس روی مهره آخر ستون فقرات حس میکردم!
    پس ببین دکتر بهم گفت تو یکی از بدترین کیستها را داشتی و واقعا عجیبه!

اما یه هفته بعد دردا رفتن و من کج کج راه میرفتم و کجم مینشستم با ماشین میبردنم بیرون و خوب نمیتونی خودت بپری توی تاکسی و اتوبوس بری تخمه بشکنی.

ولی میتونی کجب شینی و کج راه بری!

من فکر نمکنم مال تو زیاد بزرگ شده باشه چون که اگر اینجور بود تا حالا امانت را بریده بود!

این که درد نداری یعنی زیاد التهاب نداری!و خوبه

مان خوب شدن بستگی به عمقش داره!کوچکترا زودتر و بزرگترا دیرتر!

پسر جان گرفتارم نشدی برو خدا را شکر کن که درمان میشی!

وقتی یه شب بری توی بیمارستان میفهمی که چقدر بیماری هست که ما ازشون بیخبریم و چقدر بیماری لاعلاج هست که خدا نصیب گرگ بیابان نکند

یه توصیه مهممممممممممممممم:

میدونی که عامل این بیماری برگشت مو به داخل پوسته پس همین الان قبل عمل توی خونه موهای آن ناحیه از ته بزن یه جوری که نه زخمت را داغون بشه و نه با تیغ که فرداش نکن بزنه بیرون!

یه توصیه دیگه:

ببین بعد از عمل روی لبه های زخم مو درمیاره خیلیییییییییی مراقبشون باش چونکه مممکن بره توی زخم و بیچارت کنه!

ببین پانسمان خیلی مهمه خوده دکتر بهت میگه ولی اگرم درد داشتی بزار خوب شستهبشه چون اگر میکروبی بره توش دوباره کارت میکشه به عمل

به خودت بگو همه روزای بیماری داشتن منم باید تحمل کنم!پس اگر کمی دردم دارم تحمل  میکنم به امید روزهای سلامتی!و نترسسسسسسسسسسسس!

اتفاقا اینم بگم که کادر اتاق عمل واقعا همیشه مهربون و خوبند و مثل بعضی پرستارای ...نیستند!
    فوقشم یه شب بستری میشی!

به قول بعضیا به همین سادگی به همین خوشمزگی!

به امید سلامتیت

7. سلام

بازم ممنون

نه من نمیترسم

من 8 9 سالم بود آپاندیسم ترکیده بود و 2تا عمل روش انجام دادم

اونم زخمش 5 6 روز باز بود و وقتی میشوستنش واقعا درد میگرفت

بعد 6 روز بخیه زدن و 18 تا بخیه خورد

اما من از اینکه این زخمو بخیه نمیزنن یکم اذیت میشم

اون موهای اطراف زخم رو چطور باید زد بعد از عمل؟؟؟

الان میشه یه جوری زد ولی بعدش خیلی سخته کار

من امسال پیش دانشگاهیم از 20 تیر مدرسمون شروع میشه این بیماریم که تا زخمش خوب شه کلی طول میکشه واسه درس و مدرسه بیشتر نگرانم که 2ماه از دیگران عقب میفتم

ولی خب سلامتی مهمتره

ممنون دوست خوبم

8. hamidrezaaa نوشته است: ممنون از دوستان و خانم yellow...

آخه شما زود مراجعه کردی من الان 2 ساله پس کارم تمومه

تقصیر دکتر نیست اون زمان وقت امتحانات بود گفت پس سر زخمشو باز کنم که بیشتر چرکی نشه و
    چرکا بیاد بیرون

تقصیر منه که دیر رفتم و خودمو بدبخت کردم

گفتین توشو باید با بتادین شست این دردناک نیست؟؟

بعد دکتر کیست و زخم منو فشار داد و گفت درد میگیره گفتم نه : این حالا خوبه یا بد؟؟؟

بعد زخمه چقدر طول میکشه ترمیم شه

یعنی 2 ماه نمیشه هیچ جا رفت یا نشست؟؟

من نمیترسم از عمل از اون عکسایی که دیدم میترسم که منم ممکنه حتی از اونا بدتر و عمیق تر بشم

عجب گرفتاری شدم به خدا

امروز آزمایش خون رو دادم
    قراره بیهوش بشم

چند روز دیگه جوابش میاد

با سلام
    دوست گرامی، همونطور که دوستمون خیلی متین گفتن، و یکی از آشنایان بنده هم این عمل رو انجام داده و دوران نقاهتشو هم به خوبی گذرونده!! باید بگم:
    1- تاخیر در انجام این عمل ،به هیچ وجه به صلاح و معقول نیست!!
    2- در صورتیکه از انجام اون سر باز بزنی!! این امکان وجود داره که در آینده ؛ تبدیل به مسائل حاد دیگه ای بشه که در اون صورت ،تحمل عواقب اون خیلی سخت تر و طولانی تر از این عمل خواهد بود.
    3- در دنیای امروزی و با پیشرفتهای علمی، عمل های بسیار سخت همانند جراحی قلب باز (بای پس) ، جراحی مغز و اعصاب،  و.... وجود داره که به سهولت انجام میشه! و شخص اصلاً نمی فهمه که در چه زمان و حالتی این عمل بر روی اون انجام شده !! مورد شما که بنظر،خیلی ساده تر از اینهاست!! البته قبول دارم درد و مشکلات بعدیش هم هست! ولی خیلی کمتر از مثلاً جراحی قلبه!!
    4- اصولاً حتی دیدن تزریق آمپول برای بیشتر افراد،قابل تحمل نیست!! حال اگر شما عکسها و یا فیلمهای جراحی رو در اعضای مختلف بدن انسان ببینید!! احتمالاً تا هفته ها شاید نتونید غذا میل کنید!! در صورتیکه خوده شخص اصلاً نمی فهمه که دکترش چجوری اون عمل رو انجام داده!! پس مطلقاً این عکسها رو نبینید!! چون اولاً این تصاویر در جهت اطلاع رسانی به متخصصین جوان و جویای تجربه در سایتها تعبیه میشه!! و نه من و شما که از این تخصصها بی بهره ایم!!و در ثانی بطور مثال برای من و شاید دیگران هم که این عمل رو نداریم!دیدنش قابل تحمل نیست!! چه برسه به اینکه این عمل رو داشته و این عکسهارو هم ببینیم! قطعاً اگر منهم بودم با مشاهده  اینها ، احتمالاً از خیر عمل میگذشتم!!! ضمناً چه لزومی داره که اساساً بر روی اینگونه تصاویر کنکاش کنید!! کارهای تخصصی رو به متخصصینش واگذار کنید!! انشالله که بدون هیچ مشکلی ،عمل رو انجام میدن!!
    و....
    در نهایت دوست من، با اتکال به خداوند و دانستن اینکه انشالله هیچ مورد خاصی پیش نخواهد آمد!! و ندیدن این عکسها!! و با آرامش خیال!  جهت انجام عمل،اقدام کنید! که امروز بهتر از فرداست!!!
    موفق باشید.

9. سلام
    من توی تخمدان چپم یک کیست کمپلیکه با جدار ضخیم به ابعاد 40×24 MM دارم و در حال حاضر زیر نظر متخصص زنان دارم دارو یاسمین مصرف می کنم 2 تا سوال داشتم:
    1.ایا این کیست با دارو برطرف میشه یا احتیاج به جراحی داره؟
    2.ایا این کیست میتونه موجب تکرر و سوزش ادرار بشه؟
    ممنون میشم از راهنماییتون

10. سلام.
    معمولا و در اکثر اوقات با دارو درمان میشوند و نیازی به جراحی نیست مگر اینکه زمان خیلی زیادی بگذرد و کیست به هیچ نوع دارویی جواب ندهد و این در موارد خیلی کمی اتفاق می افتد!

معمولا کیستها موجب سوزش و تکرر ادار نمیشوند چون درون تخمدان و رحم هستند و ربطی هم به مثانه ندارند ولی عفونت های مثانه یا دیابت و غیره باعث تکرر ادراره!

حتما حتما برید و یک آزمایش ادرار ساده بدهید و از عدم وجود عفونت ادراری مطمین بشید!

اگر عفونت نداشتید و با خورد مایعات زیاد مشکل حل نشد حتما به پزشک زنان مراجعه کنید!

11. سلام

من جواب آزمايش رو گرفتم و نوبتم شنبه هست و بايد جراحي بشم

يه سوال داشتم

ببينيد من تو اينترنت خوندم 3نوع ديگه جراحي به جز جراحي باز داريم
    و همه جا گفته بودن جراحي باز روش قديمي هست و روش هاي جديد كم دردسر تره

1.روش جراحي بسته كه محل زخم رو بخيه ميزنن و ازش يه لوله خارج ميكنن كه عفونت ها خارج بشه و بعد از يه هفته بهبودي حاصل ميشه
    2.جراحي به روش فلپ پايه دار كه اين روش هم ميگن عاليه من نميدونم چيه ميشه يه توضيح بدين
    3.به روش ليزر كه همون لحظه بهبودي حاصل ميشه

ميشه راهنمايي كنيد؟؟
    روش جراحي باز حداقل يه ماه بايد پانسمانش عوض شه و درد پانسمان و مراقبت هاي ويژه از اون زخم واقعا دردسره
    وقتي روش هاي جديد هست چرا روشهاي قديمي؟؟
    منتظر پاسختون هستم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید