شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

گرفتگی زانو

1. سلام،
    مدتیه که بعد از نشستن پشت کامپیوتر، وقتی می خوام از جام بلند شم، یه چیزی درست مثل حس برق گرفتگی رو در زانوی پای چپم احساس می کنم. خیلی نگرانم کرده این درد. تا حالا چیزی راجع بهش نشنیدم. فکر می کنید علتش چی می تونه باشه؟ و راه حلش چیه؟ وقتی مدتی یه جا نشسته باشم و بخوام بلند شم هم همینطوره. یک ماهی میشه که اینجوریم. البته شاید بشه گفت هر دو سه روز یکی دو بار پیش میاد و فقط یه لحظه ست. اگه ممکنه بهم بگید چه کار باید انجام بدم.
    ممنونم.

2. nnnr نوشته است: سلام،
    مدتیه که بعد از نشستن پشت کامپیوتر، وقتی می خوام از جام بلند شم، یه چیزی درست مثل حس برق گرفتگی رو در زانوی پای چپم احساس می کنم. خیلی نگرانم کرده این درد. تا حالا چیزی راجع بهش نشنیدم. فکر می کنید علتش چی می تونه باشه؟ و راه حلش چیه؟ وقتی مدتی یه جا نشسته باشم و بخوام بلند شم هم همینطوره. یک ماهی میشه که اینجوریم. البته شاید بشه گفت هر دو سه روز یکی دو بار پیش میاد و فقط یه لحظه ست. اگه ممکنه بهم بگید چه کار باید انجام بدم.
    ممنونم.

سلام.

دوست عزيزم من اطلاعات زيادي ندارم اما طبق اون 1 ذره مطالعه اي كه داشتم اولين نكته اي كه به ذهنم رسيد اينه كه:

كف پاتون كاملا روي زمين قرار ميگيره وقتي نشستيد روي صندلي؟؟

آويزون بودن پاها فشار زيادي در طولاني مدت مياره.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام

به هر حال مدت زیادی نشستن به مفاصل زانو فشار وارد می کنه. مقدار نشستنتو کم کن. خصوصا اگه پاها آویزون باشه. سعی کن پات آویزون نباشه و پات رو طوری روی یه سطحی بذاری که زانوت به صورت زاویه قائمه باشه.
    روزی نیم ساعت پیاده روی تند هم کمکت میکنه.

با آرزوی بهبودی

4. nnnr نوشته است: سلام،
    ممنونم.

با سلام
    دوست گرامی، ضمن تایید اظهارات دوستان، ببینید از صندلی استاندارد استفاده میکنید؟؟ آیا دسته های اون نامانوس نیست؟؟؟ آیا در قسمت نشینمنگاه صندلی شیبی ایجاد نشده؟؟؟؟ به تجربه دوستانی داشتم که به علت شیب دار بودن صندلیشون(صندلی چرخدار رایانه - متحرک) و نشستن های طولانی ،دچار کمر درد و درد در پاها شده اند!! که با تعویض اون، به صندلی ثابت به مدت کوتاهی مشکلشون حل شده!! در این موارد دقت کنید! انشالله مشکل برطرف خواهد شد! زیاد جای نگرانی نیست!! البته توصیه میشه که زیاد در یک پوزیشن نباید نشست!! این نشستنها رو با آنتراک های ده و یا پانزده دقیقه ای انجام بدید!! تا از خستگی پاها و کمر و همینطور چشم ها!!!در اون وضعیت کاسته بشه!!
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. سلام دوستان،
    ممنونم از اینکه زحمت کشیدید و جواب دادید.
    راستشو بخواید من به خاطر کارم مجبورم روزانه حداقل 8 ساعت پای کامپیوتر باشم و از اونجایی که قد کوتاهی دارم (155)، بیشتر وقتها پاهام آویزون هستن. البته الان مدتیه که یه چهار پایه کوچولو زیر میز میذارم تا پاهام اذیت نشن. من از صندلی متحرک استفاده می کنم چون نشستن طولانی مدت روی صندلیهای ثابت منو اذیت می کنه و احساس می کنم کل بدنم خشک و خسته شده. البته جدیدا" صندلیمو عوض کردم و صندلی جدید رو میشه ارتفاعشو خیلی کمتر کرد که پاهام دیگه آویزون نباشه. نمی دونم اینطوری مشکلم حل میشه یا نه؟
    نگران شده بودم که نکنه این احساس برق گرفتگی علامت خاصی باشه از یه بیماری.

6. نه نگران نباش. به خاطر همون آویزون بودن پاهاته. حالا که شرایط نشستن رو مناسب کردی کم کم خوب میشی.
    به زانوهات نرمش بده و نذار خیلی بی تحرک باشن. ورزش هایی مثل پیاده روی و دوچرخه سواری کمکت میکنه.

موفق باشی.

7. nnnr نوشته است: سلام دوستان،
    ممنونم از اینکه زحمت کشیدید و جواب دادید.
    راستشو بخواید من به خاطر کارم مجبورم روزانه حداقل 8 ساعت پای کامپیوتر باشم و از اونجایی که قد کوتاهی دارم (155)، بیشتر وقتها پاهام آویزون هستن. البته الان مدتیه که یه چهار پایه کوچولو زیر میز میذارم تا پاهام اذیت نشن. من از صندلی متحرک استفاده می کنم چون نشستن طولانی مدت روی صندلیهای ثابت منو اذیت می کنه و احساس می کنم کل بدنم خشک و خسته شده. البته جدیدا" صندلیمو عوض کردم و صندلی جدید رو میشه ارتفاعشو خیلی کمتر کرد که پاهام دیگه آویزون نباشه. نمی دونم اینطوری مشکلم حل میشه یا نه؟
    نگران شده بودم که نکنه این احساس برق گرفتگی علامت خاصی باشه از یه بیماری.

با سلامی مجدد
    دوست گرامی،در وهله اول خوبه که صندلی خودتونو عوض کردید! فقط یادتون باشه که نوعش استاندارد باید باشه!! ولی این کافی نیست!! چون باید ارتفاع اونو در زمان نشستن با میزتون چنان تنظیم کنید!که وقتی روی صندلی مینشینید ، دستتون  تقریباً در حالتی صاف  و عمود بر بدن قرار بگیره! و از طرفی مانیتوری که بهش نگاه میکنید! تقریباً عمود بر میز ،و یا کمی مایل به سمت بالا باشه! تا از خستگی چشم و کمر ،هنگام کار با اون ،کاسته بشه!(اینها تجاربی است که حقیر پیدا کردم)به هرحال خودتون بر اساس قد و نوع میز و صندلی ،میتونید این ارتفاع رو با چند بار امتحان کردن به بهترین وجه،تنظیم کنید! ضمناً حتماً در اثنای هشت ساعت کار با کامپیوتر !! باید به خودتون زمان استراحت رو بدید!!در غیر اینصورت خدای ناکرده به آرتروز گردن،کتف،وکمر دردهای مزمن و.... دچار میشید!!!
    موفق باشید.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید