شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

پوسته های سر

1. سلام
    من سرم خیلی پوسته پوسته میشه(مثل شوره زدن) اما اینا پوسته پوسته هستن... بچه که بودم رفتم دکتر گفت سن رشدت بگذره تموم میشه اما الان 22 سالم شده... !!!!
    کارهایی هم که تا حالا انجام دادم که تاثیری نداشته ایناست:
    شامپو هم عوض کردم.
    موهام رو کوتاه کردم.
    >>>هیچ تاثیری نداشته.

ورزش می کنم- خوراکم عالیه - جنس موهام خیلی خوب و محکمه... پس این پوسته ها چیه؟

تقریبا مجبورم هر دو روز سرم رو بشورم. در حال حاضر موهام خیلی بلنده.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. بهتر ین مراجعه به یک پزشک متخصص پوست می باشد ...ولی اگر با خارش همراه است می تواند پسوریازیس باشد البته امکان دارد هم بیماری دیگری باشد (ولی اگر پسوریازیس بود شامپوی sebitar خیلی خوب جواب می دهد )

3. دوست عزيز سلام
    استفاده از شامپوهاي مخصوص پوسته سركه بسته به جنس موهاتون ميتونيد از داروخانه تهيه كنيد وسرم وروغنهاي مخصوص در درمان بسيار مفيده همچنين با توجه به بلندي موهاتون سعي كنيد بهد از شستشو موهاتونو خوب آبكشي كنيد

4. شوره سر علل مختلفی می تونه داشته باشه . درماتیت سبوره ، بلوغ و گاهی هم در زمینه بعضی از بیماریهای پوستی .
    اگر پوسته های سر ناشی از وجود شوره سر باشه برای درمانش در موارد خفیف می تونید از شامپوهای ضد شوره استفاده کنید . در موارد شدید لازمه برای مدتی از شامپوها ی درمانی مثل پریتیون زینک ، سلنیوم سولفاید و یا کتوکونازول تحت نظر پزشک استفاده کنید .

به هر حال اگه مشکلتون خیلی حاده حتما به متخصص پوست و مو مراجعه کنید.

با آرزوی بهبودی

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  5. سلام دوست عزیز من هم تا 4 ماه پیش این مسئله رو داشتم.من چند تا از کارای که خودم کردمو بهت پیشنهاد می دم امید وارم که برا شما هم جواب بده

1-حتمآ هر دو روز یک بار حمام برید
    2-با همون آبی که از اول خودتونو شوستین با همون آب بیاین بیرون یعنی آب رو سرد سرد  یا داغ نکنید چون این کار باعث پوسته پوسته  شدن سر میشه
    3- بعد از حمام سریع موهاتو خشک کن
    4-به احتمال زیاد پوست سر و موی شما خشک هستش پس بگردین دنبال یه شامپو برای موهای خشک و سعی کن زیاد شامپو هاتو عوض نکنی نهایتآ هر 6 ماه یک بار  
    در ضمن ممکنه حساسیت فصلی هم باشه

6. سلام دوست عزیز
    من هم چند سال این مشکل رو داشتم تا اینکه از شامپوی head&shulder استفاده کردم
    حدود یک سال از این شامپو استفاده کردم و مشکل پوسته سرم کاملا از بین رفت الان هم حدود یک سال هست شامپوهای دیگه مصرف میکنم اما دیگه سرم پوسته نمیده حتما از این شامپو استفاده کن چون صد در صد مشکلت برطرف میشه

7. ممنون از راهنمایی هاتون....
    البته من از شامپوی
    head&shulder استفاده کردم و به شدت دچار ریز مو شدم ... و بلافاصله مصرفشو قطع کردم .... ممنون...
    حالا از پیشنهادات بقیه استفاده می کنم..... ان شااله حل میشه...

8. sasan1

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    من هم مشکل پوسته شدن پوست سر را همراه با خارش شدید فقط در ناحیه پشت سر را دارم.
    من هر روز صبح حمام میرم و هر روز هم سرم را با شامپو شستشو میدم.از انواع ضد شوره ها هم استفاده کردم اما سودی نبردم . چه راه حلی برای من توصیه میکنید

9. آقا ساسان شما چون خارش شدید دارید اونم در یک ناحیه سر باید به متخصص مراجعه کنید.
    دنبال درمانهای تجربی دیگران نباشید چون بیماری های پوستی علائم بسیار مشابهی دارن مثل خارش , سوزش , قرمز شدن ,... و اگه درست و علمی درمان نشن ممکنه بدتر بشن یا آسیب های دیگه ای رو منجر بشن.
    البته از حرفای من نترسید. من نگفتم شما بیماری دارید. ولی احتیاط شرط عقله.
    با ارزوی بهبودی

10. با سلام
    دوست عزیز،دوستان تمامی گفته هارو گفتند،البته منهم معتقدم معضلات پوستی حتماً باید تحت نظر پزشک متخصص پوست تحت مداوا قرار بگیره!! معذالک چند پیشنهاد:
    1- استفاده از صابون و شامپوهای بچه.
    2- آبکشی دقیق و با حوصله موها!!(چون بعضاً افراد ،با عجله و سریع به انجام اینکار مبادرت میکنند که این امر با ماندن مواد شوینده بر روی پوست همراه بوده و موجبات شوره زدن رو فراهم خواهند کرد)
    3- کمتر استفاده کردن از مواد تند در غذاها!!
    4- گذاشتن موها در معرض هوای آزاد.
    5- ترجیحاً کوتاه بودن موها!!
    و.....
    در نهایت مراجعه به متخصصین پوست!!
    موفق باشید.

11. hiva_2

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام
    یکی از محمترین علل پوسته سر و خارش آن کمبود آب بدن است که منجر به خشکی ناحیه کف سر و در نحایت پوسته شدن آن می گردد.
    خصوصا در فصل تابستان.
    خوردن مایعات خصوصا آب بیش از 6 لیوان در روز کمک شایانی به شما خواهد کرد.

12. با سلام،
    خشکی موها، پوسته پوسته شدن و خارش کف سر می تونه علامت اگزامای پوست سر باشه. بهتره به متخصص پوست و مو مراجعه کنید تا براتون شامپو، نرم کننده و لوسیونهای مناسب با جنس موها و پوست سرتون تجویز کنه.

13. sasan1 نوشته است: سلام
    من هم مشکل پوسته شدن پوست سر را همراه با خارش شدید فقط در ناحیه پشت سر را دارم.
    من هر روز صبح حمام میرم و هر روز هم سرم را با شامپو شستشو میدم.از انواع ضد شوره ها هم استفاده کردم اما سودی نبردم . چه راه حلی برای من توصیه میکنید

دوست عزیز ، پوسته پوسته شدن سر به همراه خارش ، رو شوره ی سر می نامیم. جای نگرانی نیست ، اما لازمه کمی برای درمانش وقت و حوصله به خرج بدید. قارچ مالاسزیا روی سر سالم به طور طبیعی وجود داره و از چربی ترشح شده از فولیکول مو در پوست فرق سر تغذیه مس کنه. دانشمندا کشف کردند که گاهی به دلایل نامشخصی رشد این قارچ غیر قابل کنترل می شه . این رشد فرایند طبیعی تولید سلول جدید رو که معمولا 1 ماهه هست به کمتر از 2 هفته تقلیل می ده و در نتیجه سلول های مرده ریزش پیدا کرده و در همان موقع با روغن فولیکول های مو مخلوط شده و اونها تمایل به تشکیل دسته های بزرگ روغنی می دهند که به راحتی قابل مشاهده هست.
    شما می تونید به پزشک متخصص مراجعه کنید اما با درمان های ساده ی خونگی هم می شه درمانش کرد ، مثل توصیه ی دوستان ... یا استفاده از شامپوهای مخصوص و ضد شوره. سر دقت کنید و عناصر این نوع شامپوهارو چک کنید ، سعی کنید شامپویی که استفاده می کنید شامل ترکیباتی مثل : ( پریتیون روی )که قارچهارو کاهش می ده و یا  سولفید سلنیم که ریزش سلولهارو کاهش می ده ، باشه
    دقت کنید که نباید بزارید مدت زیادی سرتون عرق کرده بمونه ، یعنب مرتب سرتون رو بشورید تا عرق روی پوست سرتون نمونه چون عرق باعث سوزش پوست سر و سرعت بخشیدن به پوسته ریزی سلولهای پوست می شه.
    از ژل و موس های حالت دهنده هم استفاده نکنید چون این محصولات در ساخت چربی تاثیر دارند.
    با انگشتان دستتون پوست سرتون رو تحریک نکنید ، لمس پوست سر با انگشتان می تونه پوست سرتونو زخمی کنه و این می تونه درمانتون رو به تاخیر بندازه چون اون وقت مجبورید تا بهبود کامل پوست سرتون از شامپوهای طبی استفاده نکنید و به جاش باید از شامپوهای ملایمتر مثل شامپوی بچه استفاده کنید.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  14. با سلام.
    آقا شرمنده من چند روزه میخوام سوالمو مطرح کنم، این CMS بهم گیر میده، منم دیدیم الان گیر نداد اینجا مطرح کردم. شرمنده که بدجاست.
    استفاده از روغن زیتون (خوراکی) برای چرب کردن مو، برای شونه کردن و اتو کردن مو ضرری داره؟؟؟؟؟
    و برای تقویت مو چه پیشنهادی دارین؟؟؟؟

15. hamed_infinit نوشته است: با سلام.
    آقا شرمنده من چند روزه میخوام سوالمو مطرح کنم، این CMS بهم گیر میده، منم دیدیم الان گیر نداد اینجا مطرح کردم. شرمنده که بدجاست.
    استفاده از روغن زیتون (خوراکی) برای چرب کردن مو، برای شونه کردن و اتو کردن مو ضرری داره؟؟؟؟؟
    و برای تقویت مو چه پیشنهادی دارین؟؟؟؟

با سلام خدمت شما.خير ضرر نداره.ولي معمولا" در اين موارد از روغن بادام استفاده ميشه.شايدم من به گوشم نا آشنا بوده.براي تقويت مو من خودم زرده تخم مرغ رو خيلي موثر ميدونم و شامپوهاي پروتئينه و ويتامينه همچنين محلول ماينوكسيدل كه براي پيشگيري از ريزش موهاست.البته بهتره كه به يه متخصص پوست مراجعه كني تا ايشون بهترين و مناسبترين شامپوها و احيانا" محلولهاي ساختني را براي شما تجويز كنند.به اميد پيروزي.در پناه حق.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید