شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

نوشیدن الکل و آزمایش تیروئید

1. با سلام
    می خواستم بدانم آیا مصرف نوشیدنی های دارای الکل 8 ساعت قبل از انجام آزمایش تیروئید بر روی نتیجه این آزمایش تاثیر گذار است یا خیر و آیا در این نوع آزمایش خون وجود الکل در خون نیز قابل تشخیص است؟ آیا درصد الکل موجود در نوشیدنی نیز در این امر دخیل است؟ وجود الکل در خون تا چند ساعت پس از مصرف قابل تشخیص است؟

با تشکر

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. aryana2779 نوشته است: با سلام
    می خواستم بدانم آیا مصرف نوشیدنی های دارای الکل 8 ساعت قبل از انجام آزمایش تیروئید بر روی نتیجه این آزمایش تاثیر گذار است یا خیر و آیا در این نوع آزمایش خون وجود الکل در خون نیز قابل تشخیص است؟ آیا درصد الکل موجود در نوشیدنی نیز در این امر دخیل است؟ وجود الکل در خون تا چند ساعت پس از مصرف قابل تشخیص است؟

با تشکر

سلام:
    الکل یکی از دلایل کم کاری یا پر کاری تیرویید هست
    معمولا میگن 9 تا 12 ساعت قبل ازمایش نباید چیزی بخوریند یا بنوشید
    اما الکل در ازمایش تیرویید ممکنه مشخص بشه و فکر کنم 8 ساعت زمان کوتاهی برای از بین رفتن اثر الکل باشه
    اما باز به نوع الکل ودرصدش مربوط میشه و همچنین میزان مصرف شما روزانه یا هفتگی
    اما در کل 8 ساعت خیلی کمه
    گاهی 24 ساعت برای از بین رفتن اثر الکل لازمه .........

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  3. aryana2779 نوشته است: با سلام

با تشکر

سلام،
    تشخیص الکل نیاز به آزمایشهای اختصاصی دارد، اگر الکلی هستید (وابسته به الکل) ممکن است الکل با تاثیر بر کبد در تبدیل هورمونهای تیروئیدی تاثیر بگذارد و بهتر است قبل از انجام آزمایش در صورتی که دارویی مصرف می کنید به پزشک خود اطلاع دهید.

تاپیکهای زیر را هم مطالعه کنید:
    الکل تا چند وقت بعد مصرف در خون قابل پیگیری است ؟
    الکل و مضرات آن

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. با سلام
    من پسری 20 ساله علایمی چون افسردگی ، اضطراب در برخی موارد ؛ احساس گرمای شدید در زمان کوتاه در برخی موارد ؛ کم اشتهایی و کمبود وزن و تعریق دست را دارم . آزمایش تیرویید هم دادم که نتایج به صورت زیر است:

TSH    4.5  .......  0.4 - 6.2
    T3    1.1 .........  0.52 - 1.8
    T4   9.8  ........   4.6 - 12.4

اگر راهنمایی کنید که ایا دچار پرکاری تیرویید هستم یا خیر . با تشکر

5. volcano نوشته است: با سلام
    من پسری 20 ساله علایمی چون افسردگی ، اضطراب در برخی موارد ؛ احساس گرمای شدید در زمان کوتاه در برخی موارد ؛ کم اشتهایی و کمبود وزن و تعریق دست را دارم . آزمایش تیرویید هم دادم که نتایج به صورت زیر است:

سلام
    ازمایش تیروئیدتون مشکل خاصی رو نشون نمیده......
    موفق باشید

6. volcano نوشته است: با سلام

سلام
    اگرچه بنظرم من مقدار free هورمونهای تیروئید هم بهتره مورد سنجش قرار بگیره اما
    در اغلب موارد فاکتور TSH برای تشخیص پرکاری یا کم کاری تیروئید نقش تعیین کننده ای بازی می کنه که از این جهت تمام فاکتورهای شما در رنج نرمال قرار دارند و به احتمال قریب به یقین پزشک شما هم بهتون گفته که مشکلی ندارید
    اما در موارد خاصی علیرغم نرمال بودن این فاکتور بازهم مشکل تیروئید وجود دارد که در این حالت پزشک به آزمایشات دقیقتری اقدام می کند .
    در مورد شما بنظرم
    علت کم اشتهایی و تعریق و حساس شدن به گرما می تونه افسردگی و اضطرابتون باشه که باید مورد بررسی و درمان قرار بگیره . یعنی این اضطراب ناشی از مشکل تیروئید نیست بلکه خودش علت وجودی مشکلات بعدی شما مثل حساس شدن به گرما و تعریق و کم اشتهایی و ... می باشد
    البته بد نیست که یکبار دیگه تستهای تیروئید رو هم تکرار کنید تا خاطر جمع بشید اما اگر مشکل تیروئید در بین نباشه بهتره به مشاور یا روانپزشک مراجعه کنید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 4 کاربر ديگر
  7. DORDOR

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ببخشید من یه سوال راجع به آزمایش تیروئید دارم،توی آزمایش تیروئید چه چیزهایی دقیقا مشخص میشه؟این آزمایش چه چیزهایی رو در بدن نشون میده؟
    و یه سوال دیگه اینکه وقتی یه دختر خانومی پرده بکارتش رو از دست میده،از نظر هورمونی دچار تغییری میشه؟اگه دچار تغییر میشه،اینگونه تغییرات در آزمایشی مثل آزمایش تیروئید نشون داده میشه و دکتر میتونه چیزی بفهمه؟

نمیدونستم این سوال ها رو باید در کدوم بخش بپرسم اما مرتبط ترین بخشی که پیدا کردم همین جا بود،پیشاپیش تشکر.

8. راجع به پرده بکارت به جز معاینه پزشک از طریق آزمایشات دیگه قابل تشخیص نیست.

9. elinaze نوشته است: راجع به پرده بکارت به جز معاینه پزشک از طریق آزمایشات دیگه قابل تشخیص نیست.

سلام:
    اول اینکه شما برای مطرح کردن سوالتون انجمن مناسبی رو انتخاب نکردین
    بهترین راه و مطمئن ترین راه مراجعه به پزشک هست
    اگر شما تا به حال رابطه ای به صورت دخول نداشتید یا اینکه هر شی خارجی به داخل واژن نرفته باشه احتمال پارگی صفر هشت

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  10. mahtab22 نوشته است:
    elinaze نوشته است: راجع به پرده بکارت به جز معاینه پزشک از طریق آزمایشات دیگه قابل تشخیص نیست.

سلام:
    اول اینکه شما برای مطرح کردن سوالتون انجمن مناسبی رو انتخاب نکردین
    بهترین راه و مطمئن ترین راه مراجعه به پزشک هست
    اگر شما تا به حال رابطه ای به صورت دخول نداشتید یا اینکه هر شی خارجی به داخل واژن نرفته باشه احتمال پارگی صفر هشت

مهتاب جان من سوال نکردم. جواب سوال خانم DORDOR رو دادم.
    برای آزمایش تیروئید هم سوال آقای VOLCANO رو بخونید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید