شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رابطه جنسی و عقب افتادن پریود

1. سلام
    سوال من در مورد ارتباط بین رابطه جنسی و عقب افتادن پریود هست.
    در چند ماه گذشته که من رابطه داشتم هر ماه چند روز زمان پریودم عقب می افتاد. در 3 ماه گذشته به ترتیب 2، 3 و 7 روز عقب افتاد و این ماه هم بعد از گذشت 10 روز هنوز خبری نیست. قبل از این چند ماه اخیر پریودم تقریبا منظم با دوره های 28 روزه بود که 7 روز هم طول می کشید. حالا حس می کنم هر ماهی که رابطه جنسی دارم پریود اون ماه عقب میفته. می خواستم بدونم آیا از نظر پزشکی توجیهی برای این اتفاق وجود داره یا دوستان تجربه های مشابهی دارند؟
    این رو هم اضافه کنم که من قبلا هم دوره های پریودم تقریبا منظم بود ولی هر وقت که فشار کار و درس و استرس و ... زیاد بود راحت عقب می افتاد. ضمنا من روز اول پریود درد هم دارم. من این موضوع را هم جستجو کردم توی سایت و جوابهایی هم که عنوان شده بود این دو مقوله را مرتبط ندانسته بودند، ولی من دقیقا احساس می کنم که دلیل تاخیر پریودم همینه.
    ممنون

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. این مشکل ریشه اش بیشتر بر میگرده به استرسی که بعد رابطه دارید
    اگر از نظر هورمونی مشکل خاصی نداشته باشید رابطه جنسی مشکلی نباید پیش بیاره
    البته ذکر این نکته هم هست که کسانی هستند که رابطه جنسی و واژنی دارن امکان بهم خوردن بالانس هورمونی باشه

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 5 کاربر ديگر
  3. سلام دوستان محترم
    من هم باید عرض کنم که زمانی رابطه جنسی داشته باشم عقب میفتم با توجه به اینکه هرگز پریودم منظم نبوده فقط گاهی اوقات شاید 2 ماه در میان منظم باشد من اون ما 17 پریود شودم و امروز که 22 هست هنوز پریود نشدم این موضوع منو خیلی ناراحت میکنه و متمعاً هستم که هیچ اتفاقی نیافتاده برای بارداری راستی امکان اینو داره که ما طبیعی جلوگیری میکنیم پریودم نامنظم شده باشه نمی دونم یا ... راستی دکتر هم رفتم ولی مشکلمو حل نکرد باید چه کنم؟

4. pishi_naz نوشته است: سلام دوستان محترم
    من هم باید عرض کنم که زمانی رابطه جنسی داشته باشم عقب میفتم با توجه به اینکه هرگز پریودم منظم نبوده فقط گاهی اوقات شاید 2 ماه در میان منظم باشد من اون ما 17 پریود شودم و امروز که 22 هست هنوز پریود نشدم این موضوع منو خیلی ناراحت میکنه و متمعاً هستم که هیچ اتفاقی نیافتاده برای بارداری راستی امکان اینو داره که ما طبیعی جلوگیری میکنیم پریودم نامنظم شده باشه نمی دونم یا ... راستی دکتر هم رفتم ولی مشکلمو حل نکرد باید چه کنم؟

با سلام
    دوست گرامی،شما در خط اول نوشتید که کلاً پریودتون نامنظمه!! بعدش در خط سوم گفتید امکان داره جلوگیری اتون  باعث این نامنظمی شده باشه!!! اگر قبل از ازدواج این نامنظمی رو داشتید که اساساً نباید به داشتن رابطه ،همراه با جلوگیری ارتباطی داشته باشه!! ولی اگر پس از ازدواج این اتفاق افتاده، این احتمال وجود داره که در اثر این جلو گیری و با ترشحات هورمونی مربوط به اون، بسته به توان و نوع واکنش بدتونو به این ترشحات ،این نوسانات بوجود اومده باشه!! در هر صورت پیشنهاد میکنم مجدداً به یک متخصص زنان حاذق مراجعه کرده و یک تست هورمونی انجام دهید!! بنظرم در صورت عدم بالانس ترشحات هورمونی ،با داروهای مناسبی که متخصص مربوطه براتون تجویز خواهد کرد!  آنرا تنظیم و مشکل را مرتفع خواهد نمود.
    موفق باشید.

5. سلام به دوستان
    مشكلم اينه من روز جهارشنبه كمي لكه بيني داشتم خيلي كم به رنك صورتي همراه درد شكم وبا علائم بيريود وبعد قطع شد وروز بنج شنبه هيج ازم انزال نشد وروز جمعه صبح دوباره لكه داشتم اما اين بار بيشتر از روز جهارشنبه دوباره خونم قطع شد ولي هنور شكم درد دارم وامروز شنبه فقط درد دارم اما از خون خبري نيست  خيلي نكرانم مي خوام بدونم جرا بريودم نامنظم شده جرا خوب انزال نميشه قبلا ازدواج درست بريودم 35 روزه بود اما خوب 4 روز طول ميكشيد بدرون توقف وحالا دوماه از ازدواجم ميكذره خيلي نكرانم بريودم قطع ووصل داره لطفا سبب قطع بريود جيست وخونش رنك صورتي است اما دردم زياده؟

6. mortooo عزیز سلام

با تبریک ازدواجت باید بگم چیزی که شما گفتی مسئله نگران کننده ای نیست چون به احتمال زیاد به خاطر استرس ازدواجه. بعد از مدتی حل میشه ولی اگه ادامه پیدا کرد حتما به متخصص زنان مراجعه کن.
    موفق باشی.

7. Clooney نوشته است: این مشکل ریشه اش بیشتر بر میگرده به استرسی که بعد رابطه دارید
    اگر از نظر هورمونی مشکل خاصی نداشته باشید رابطه جنسی مشکلی نباید پیش بیاره
    البته ذکر این نکته هم هست که کسانی هستند که رابطه جنسی و واژنی دارن امکان بهم خوردن بالانس هورمونی باشه

سلام

من استرس خاصی بعد از رابطه ها ندارم. ضمنا رابطه هم واژینال و کامل هست و حدس می زنم که بالانس هورمونی بهم می خوره. در این مورد اطلاعات بیشتری دارید؟

ممنون

8. raha0m نوشته است:
    سلام
    سوال من در مورد ارتباط بین رابطه جنسی و عقب افتادن پریود هست.
    در چند ماه گذشته که من رابطه داشتم هر ماه چند روز زمان پریودم عقب می افتاد. در 3 ماه گذشته به ترتیب 2، 3 و 7 روز عقب افتاد و این ماه هم بعد از گذشت 10 روز هنوز خبری نیست. قبل از این چند ماه اخیر پریودم تقریبا منظم با دوره های 28 روزه بود که 7 روز هم طول می کشید. حالا حس می کنم هر ماهی که رابطه جنسی دارم پریود اون ماه عقب میفته. می خواستم بدونم آیا از نظر پزشکی توجیهی برای این اتفاق وجود داره یا دوستان تجربه های مشابهی دارند؟
    این رو هم اضافه کنم که من قبلا هم دوره های پریودم تقریبا منظم بود ولی هر وقت که فشار کار و درس و استرس و ... زیاد بود راحت عقب می افتاد. ضمنا من روز اول پریود درد هم دارم. من این موضوع را هم جستجو کردم توی سایت و جوابهایی هم که عنوان شده بود این دو مقوله را مرتبط ندانسته بودند، ولی من دقیقا احساس می کنم که دلیل تاخیر پریودم همینه.
    ممنون

با سلام
    دوست عزیز، قاعدتاً داشتن رابطه جنسی در تغییرات هورمونی بدن چه مرد و چه زن، تاثیر خواهد داشت!! حال بسته به توان و نوع واکنش جسم به این ترشحات این امکان وجود داره در بعضی از بانوان این قضیه بصورت تاخیر و یا تعجیل در شروع پریود صورت بگیره! یا مثلاً با کمردردها ی موضعی خودشو نشون بده!! لذا بنظرم حدستون درست باشه! اینها از عدم تعادل ترشحات هورمونی هم میتونه نشات بگیره!!ولی تحقیقاً داشتن استرس،خستگی هم در اون بی تاثیر نیست!!فکر نکنم جای نگرانی جدی باشه! معذالک بهتره که ضمن مراجعه به  پزشک متخصص زنان ،با ایشون هم مشاوره ای داشته باشید!
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  9. سلام به عزيزان
    بخدا خيلي وسواس شدهام لطفا كمكم كنيد من روز جهار شنبه بريود شدم فقط يك قطره ازم نازل شد وروز بنج شنبه هيجي ازم انزال نشد وروز جمعه كمي بهتر از روز جهار شنبه بود حالا 6روز مي كذرة روزي شايد يك قطره ازم نازل ميشه به رنك صورتي ومن بريودم جهار روزه است نمي فهمم كي تموم ميشه وكي وقت تخمكذاري ميشه تاكي ادامه داره ؟
    كي وقت تخمكذاري ميشه ؟
    تاكي قطع ووصل ميشه؟
    خيلي وسواس شدهام

10. خواهش مي كنم جوابمو بدي خيلي وسواسم بخدا مي خوام بدونم وقت تخمكذاري جه وقته؟

11. mortooo نوشته است: سلام به عزيزان
    بخدا خيلي وسواس شدهام لطفا كمكم كنيد من روز جهار شنبه بريود شدم فقط يك قطره ازم نازل شد وروز بنج شنبه هيجي ازم انزال نشد وروز جمعه كمي بهتر از روز جهار شنبه بود حالا 6روز مي كذرة روزي شايد يك قطره ازم نازل ميشه به رنك صورتي ومن بريودم جهار روزه است نمي فهمم كي تموم ميشه وكي وقت تخمكذاري ميشه تاكي ادامه داره ؟
    كي وقت تخمكذاري ميشه ؟
    تاكي قطع ووصل ميشه؟
    خيلي وسواس شدهام

با سلام
    دوست گرامی، خیلی مختصر از مشکلتون  گفتید!! ده ها سئوال در این مورد در ذهن خطور میکنه که نمیزاره نظر خاصی رو عنوان کرد!! مثلاً:
    0- آیا ازدواج کرده اید؟؟؟
    1- آیا پریودتون منظمه یا نا منظم؟؟؟
    2- اولین باریه که این اتفاق براتون می افته؟؟؟
    3- جدیداً رابطه داشتید یا خیر؟؟؟
    4- آیا  استرس دارید؟؟؟
    5- آیا داروهای هورمونی مصرف میکنید؟؟؟
    6- آخرین دوره پریودتون چه زمانی بوده؟؟؟
    7- آیا علائم شروع این بازه ای که گفتید همانند ادوار قبلی عادت ماهانه اتون بوده؟؟؟ منظورم اینه که آیا علائم پریود شدن رو داشتید و یا دارید؟؟؟
    و.....
    به هر حال اینها تنها نمونه ای از اون سئوالهاست!! که باید پاسخ اونا رو دونست تا بتوان جوابی فراخور آن ابراز کرد!!
    در نهایت پیشنهاد میکنم اگر معذوریتی ندارید به متخصص زنان مراجعه کنید!! تا هم معاینات ادواری بانوان رو انجام بدید و هم مشکلتونو با ایشون درمیون بزارید !! انشالله که مشکلی نخواهد بود.
    موفق باشید.

12. mortooo نوشته است: سلام به عزيزان
    كي وقت تخمكذاري ميشه ؟
    تاكي قطع ووصل ميشه؟
    خيلي وسواس شدهام

سلام،

این مطلب را آقای دکتر صادقی نوشته وبسیار کامل است مطالعه کنید

در مطلب زیر تمام مسایل مربوط به تخمک گذاری توضیح داده شده است:

تخمک گذاری چیست؟
    تخمک گذاری به آزاد شدن یک تخمک بالغ از تخمدانها اطلاق می شود. این اتفاق در کسی که دوره های وی 28 روز طول می کشد معمولا در روز 14 دوره قاعدگی (14 روز پس از شروع پریود) به وقوع می پیوندد. این تخمک پس از آزادسازی حدود 12 تا 48 ساعت قابلیت باروری دارد و پس از آن این قابلیت را از دست داده و دفع می شود. در این محدوده زمانی بیشترین احتمال باروری وجود دارد.

چه زمانی تخمک گذاری انجام می شود؟
    تخمک گذاری به طور معمول 14 روز پس از شروع پریود انجام می شود. زمان تخمک گذاری به طول « دوره لوتئال » بستگی دارد. دوره لوتئال که به آن «روزهای بعد از تخمک گذاری» هم گفته می شود از زمان تخمکگذاری شروع شده و درست قبل از شروع دوره بعدی تمام می شود. هر فرد می تواند با کم کردن طول این دوره از مدت زمان کل دوره قاعدگی، زمان تخمک گذاری خود را پیدا کند. مثلا اگر در فردی دوره قاعدگی 28 روز  باشد و طول دوره لوتئال وی 12 روز، 16=12-28 به عبارت دیگر این فرد در روز 16 قاعدگی تخمک گذاری خواهد داشت البته باید توجه داشت که عواملی مثل استرس، فعالیت فیزیکی یا داروها می توانند بر زمان تخمک گذاری تاثیر بگذارند. محاسبه دقیق دوره لوتئال تنها با آزمایشات هورمونی امکان پذیر است ولی به طور معمول و در اکثر افراد این دوره 14 روز طول می کشد.

چگونه زمان تخمک گذاری، مدت زمان باروری فرد را نشان می دهد؟
    یک فرد 4 تا 5 روز قبل از تخمک گذاری تا 48-12 ساعت پس از آن قابلیت باروری دارد و این زمان به این دلیل است که اسپرم حدود 5-4 روز در بدن زن زنده می ماند و تخمک نیز 48-12 ساعت قابلیت بارور شدن دارد. بیشترین احتمال باروری در روز قبل از تخمک گذاری و روز تخمک گذاری وجود دارد. با دانستن این زمانها می توان برای بارداری و یا جلوگیری از آن برنامه ریزی نمود.

آیا در زمان تخمک گذاری فرد چیزی احساس می کند؟
    فرد ممکن است درد در قسمت پایین شکم، افزایش دمای بدن یا تغییر در نوع ترشحات واژن را تجربه نماید.

هر فرد می تواند با یادداشت این زمانها در یک تقویم تخمینی از زمانهای باروری خود داشته باشد. اما شما می توانید با استفاده از نرم افزار « تقویم تخمک گذاری » به راحتی این زمانها را برای خود داشته باشید. (این نرم افزار در قسمت دریافت فایل همین سایت موجود می باشد (اینجا کلیک کنید).

از این نرم افزار چگونه استفاده کنیم؟
    پس از دریافت فایل، آن را از حالت فشرده خارج کنید. در پوشه جدید دو فایل وجود دارد. یکی برای نصب برنامه و دیگری سریال که برای ثبت نرم افزار استفاده می شود . ایتدا برنامه نصب را اجرا کنید. پس از نصب دکمه Show Calendar را فشار دهید. در صفحه جدید دکمه Register Now را فشار دهید. حال فایل SeRiAL.txt را باز نموده و محتویات آن را کپی نموده و در مربع سفید رنگ قرار دهید و دکمه OK را فشار دهید. حال نرم افزار ثبت شده و شما می توانید به مدت نامحدود از آن استفاده نمایید.
    اولین اقدام برای استفاده از این تقویم تنظیم اطلاعات مربوط به دوره قاعدگی خودتان در این نرم افزار است. دکمه Edit را فشار دهید (شکل زیر):

- توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

پس از فشردن دکمه ویرایش، صفحه زیر باز می شود که شما می بایست اطلاعات خواسته شده را با توجه به شکل زیر وارد نمایید. در قسمت شماره 1 می بایست تاریخ «اولین روز آخرین قاعدگی» خود را وارد کنید (یعنی آخرین بار چه تاریخی پریود شما شروع شده است). در قسمت 2 می بایست طول دوره های قاعدگی خود را وارد نمایید (مثلا 28 روزه ... 30 روزه یا ...). و در قسمت 3 می بایست طول دوره لوتئال (که در بالا مفصلا توضیح داده شد) را وارد نمایید. اگر از طول دوره لوتئال خود اطمینان ندارید آن را همان 14 قرار دهید.

حال تقویم شما آماده است . با توجه به شکل زیر از امکانات آن استفاده نمایید:

روزهایی که قرمز هستند نشاندهنده روزهای خونریزی در شما هستند.
    روزهای سفید روزهایی هستند که احتمال بارداری در شما بسیار پایین می باشد.
    روزهای سبز نشاندهنده روزهایی هستند که احتمال بارداری در آنها زیاد است. روزی که سبز رنگ بوده و یک دایره سبز دیگر هم داخل آن وجود دارد نشاندهنده روز تخمک گذاری شما می باشد.
    حال با انتخاب هدف خود از استفاده از این تقویم می توانید اطلاعات مربوط به شیوه نزدیکی را کسب نمایید. اگر گزینه یک را انتخاب کنید (جلوگیری از بارداری) در تقویم روزهایی که می بایست در آنها نزدیکی نکنید یا از یک روش مطمئن جلوگیری استفاده کنید با علامت ورود ممنوع مشخص می شوند. اگر گزینه دو را انتخاب کنید (بارداری پسر یا دختر) روزهایی که می بایست در آنها نزدیکی کنید تا باردار شوید با علامت قلب مشخص می شوند. اگر گزینه 3 را انتخاب کنید بارداری برای صاحب فرزند دختر شدن و اگر گزینه 4 را انتخاب کنید بارداری برای صاحب فرزند پسر شدن با علامت قلب برای شما نمایش داده خواهد شد.
    استفاده از این تقویم روشی 100% مطمئن نیست ولی اطلاعات خوبی در اختیار شما قرار خواهد داد.

موفق باشید

13. سلام ALIYAN
    دوماه از ازدواجم مي كذره وماه اول بريودم 4روز بدون قطع ووصل طبيعي انزال شد وبريودم 30الى 35 روزة است  اولين باره تو زندكيم اين طور باشه بريودم قبل از جهار شنبه نزديكي داشتم وعلائم بريود شكم درد وبا درد هم دارم واخرين بريودم 10/5/2010بوده ايا اين خونريزي احتمال داره كه حامله باشم ؟

14. mortooo نوشته است: سلام ALIYAN
    دوماه از ازدواجم مي كذره وماه اول بريودم 4روز بدون قطع ووصل طبيعي انزال شد وبريودم 30الى 35 روزة است  اولين باره تو زندكيم اين طور باشه بريودم قبل از جهار شنبه نزديكي داشتم وعلائم بريود شكم درد وبا درد هم دارم واخرين بريودم 10/5/2010بوده ايا اين خونريزي احتمال داره كه حامله باشم ؟

با سلام مجدد
    دوست گرامی، احتمال پریود شدنتون زیاده!!! یعنی فکر کنم این علائم اینو نشون میده!! ضمناً آیا در نزدیکی داشتید ،جلو گیری هم انجام شده و یا نه؟؟؟ از طرفی آیا نشانه های بارداری رو هم دارید؟؟؟ مثلاً حالت تهوع و یا دلزدگی از بوی غذا و....!! به هرحال بعید میدونم که بارداری اتفاق افتاده باشه!! و این قطرات خون هم احتمالاً به خاطر همون نزدیکی بوده که داشتید و بعضاً برای زوجهای جوان طبیعیه!! ولی میتونید از بی بی چک هم استفاده کنید و نتیجه اشو ببینید! یا اگه خیلی نگران هستید!!به متخصص زنان مراجعه و یک آزمایش خون انجام بدید !! در غیر اینصورت  چند روزی صبر کنید!! اگر پریودتون شروع نشد!! و همین حالت هارو داشتید! حتماً به  متخصص زنان مراجعه کنید!! در مورد زمان تخمک گذاری هم که دوستمون به تفصیل براتون اطلاعاتش رو گذاشتن!!
    موفق باشید.

15. سلام،

اگر امکان دارد راهنمایی ام کنید.
    یکی دو روز قبل از شروع دوره پریودم رابطه جنسی محافظت نشده ای با همسرم داشتم ... تماس جنسی کامل بود و منی وارد واژن شد ... 1 ساعت بعد دو قرص ld مصرف کردم ... اما بنا به دلایلی امکان خوردن دو قرص دیگر را در 12 ساعت بعد نداشتم و خوردن قرصها با فاصله زمانی 72 ساعت از قرص اول انجام شد ... با اینکه باید پریود می شدم، هنوز نشدم و عضلات صورتم هم پف کرده ... آیا امکان بارداری وجود دارد!؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید