شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درد استخوانهای پا و زخم دستان

1. من مدت 8 ماه که تقریبا هر روز ورزش و پیاده روی و فعالیت خوبی دارم ولی الان بهد از این مدت احساس می کنم که خشکی زیادی در استخوانهای مخصوصا پاهام میکنم.
    البته ورزش به دلیل کم کردن وزن انجام میدهم ولی جدیدا احساس میکنم وقتی از خواب بیدار میشم تقریبا تا نیم ساعت از خشکی پاهام نمیتونم خوب راه برم و احساس میکنم پاهام مثل چوب خشک شدند و حرکت ندارند مگر به سختی که باید کف پام و انگشتام را ماساژبدم تا نرم بشوند.

همین احساس توی انگشتای دستم دارم.البته خیلی مینویسم و تایپ میکنم.

از بچگی هم مدام دور ناخناهای انگشتاهای دستم پوست پوسته و زخم زیاد میشد.
    بارها به پزشکان مختتلف مراجعه کردم ولی فایده نداره و مدام پوست کنار ناخنم بلند میشه و زخم میشه.

من احساس می کنم از وقتی خشکی استخوانهای دست و پام بیشتر شده خشکی پوستم و دردناک شدن زخمها هم بیشتر میشه و نمیدانم این احساسی غلط یا واقعا ربط بهم دارند.

درد را فقط توی استخوای پاهام (از ساق پا تا نوک انگشتها) و انگشتهای دستام و گاهی خیلی خفیف گذرا در کمرم احساس میکنم.
    درد استخوانهای پام از همه بیشتره.با پیاده روی هم گاهی تشدید میشه و با توجه به کم کردن وزنم نمیدانم باید چی کار کنم؟

2. yellowapple نوشته است: من مدت 8 ماه که تقریبا هر روز ورزش و پیاده روی و فعالیت خوبی دارم ولی الان بهد از این مدت احساس می کنم که خشکی زیادی در استخوانهای مخصوصا پاهام میکنم.
    البته ورزش به دلیل کم کردن وزن انجام میدهم ولی جدیدا احساس میکنم وقتی از خواب بیدار میشم تقریبا تا نیم ساعت از خشکی پاهام نمیتونم خوب راه برم و احساس میکنم پاهام مثل چوب خشک شدند و حرکت ندارند مگر به سختی که باید کف پام و انگشتام را ماساژبدم تا نرم بشوند.

همین احساس توی انگشتای دستم دارم.البته خیلی مینویسم و تایپ میکنم.

از بچگی هم مدام دور ناخناهای انگشتاهای دستم پوست پوسته و زخم زیاد میشد.
    بارها به پزشکان مختتلف مراجعه کردم ولی فایده نداره و مدام پوست کنار ناخنم بلند میشه و زخم میشه.

من احساس می کنم از وقتی خشکی استخوانهای دست و پام بیشتر شده خشکی پوستم و دردناک شدن زخمها هم بیشتر میشه و نمیدانم این احساسی غلط یا واقعا ربط بهم دارند.

درد را فقط توی استخوای پاهام (از ساق پا تا نوک انگشتها) و انگشتهای دستام و گاهی خیلی خفیف گذرا در کمرم احساس میکنم.
    درد استخوانهای پام از همه بیشتره.با پیاده روی هم گاهی تشدید میشه و با توجه به کم کردن وزنم نمیدانم باید چی کار کنم؟

دوست عزيز
    علائمي كه گفتيد ذهن منو برد به سمت يك مشكل مفصلي-التهابي كه فعلا نام نميبرم
    اگه ميشه به اين سوالات پاسخ بديد ....

آيا سابقه خانوادگي داريد ؟؟
    يا اخيرا استرس خاصي متوجه شما بوده ؟؟؟ (روحي يا جسمي )
    علائمي گفتيد مثل خشكي صبحگاهي چند وقته كه پايداره ؟؟؟
    آيا در مفاصل التهاب داريد ؟؟؟
    آيا مفاصلي كه مشكل دارن با لمس درد ميگيرن؟؟؟
    اين علائم دو طرفه است ؟؟؟ يعني مثلا در هر دو پا ؟؟؟ يا يك پا ؟؟؟ در هر دو دست يا يك دست ؟؟؟
    علائم سيستميك ديگري مثل تب - خستگي -ضعف - بي اشتهايي و ... نداريد ؟؟؟
    علائم خارج مفصلي هم داريد ؟؟؟ (مثلا در پوست ويا ...)
    جهت اين مشكل به پزشك متخصص مراجعه داشتيد ؟؟؟ اخيرا  تست آزمايشگاهي خاصي انجام داديد ؟؟؟؟

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  3. خوب سابقه خانوادگی خاصی که نه ولی مادرم یک سالی هست که دچار یه ورم پا شده بهش میگن دارما یا دالما یه چیزی شبیه اینه!دلما یه همچین چیزی بهش میگن رگهای عروقی ات مشکا داره نه مفصلات!
    استرس که تقریبا خفیفشو همیشه دارم آدم سرخوشی نیستم!ولی قبل عید یه فشار روحی داشتم و تکمام شد مشکل خیلیخاصی نسیت

من کلا از بچگی چاق بودم برای همین توی الت عادی مشکلی نداشتم ولی وقتی زیاد اه میرفتم یا مرزش میکردم احساس میکردم از ساق پا به پایین خورد شده از درد! ولی توی حالت عادی بعد نیم ساعت تحرک مسکل از بین میره  ولی کلا از نوجوانی همیشه وقتی بیدار میشدم احساس میکردم پام خشکه !

پارسال در زمان دانشجویی زیاد ایستادن مچ پام از پشت پا ورم کرد و دیگه ورمش نخوابید عکس گرفتم ولی گفتن که چیزی نیست و به خاطر اضافه وزن و فشاره!

بعد استراحت ورم خوابید بعد از چند ماه!

تا چند ماه اول ورزشم یهنی چند ماه پیش مشکلی نبود ولی الان حدود دو یا سه ماه که کمک کم دارم اذیت میشم و هفته پیشم که جای پیاده روی تو خونه شروع کردم به نرمش یکمی  رقصیدن همون ورم مچ پام برگشته!

گاه یکمتر گاهی بیشتر!با عرض معذرت وقتی میرم دسشویی ایرانی که پشت مچ پپام کشیده میشه بدجوری غیر قابل تحمل میشه!

فقط مچ پای راستم اینجوره !
    دستم ورم نداره ولی وقتی دستمو به هم میمالم خیلی احساس ناخوشایندی داررم در دوران پریودیکه این مشکل خیلی بیشتر می شه!

آن علایم ندارم!
    پزشکمم مال یه سال پیش بوده!تست خاصیم ندادم!گفت پاتو بزار تو تشت آب گرم و یه اری پماد گیاهی بیخاصیت داد و هیچی!

خوابم بد نیصست ولی صبح که بیدارم میشم همچین احساس کرختی زیادی میکنم مخصوصا توی پام که شبش رفته باشم پیاده روی!

البته معترفانه میگم اضافه وزنم زیاده!ولی خوب باید پیاده روی کنم تا من خیلی کند راه میرم که فشار نیاد بهم ولی حدود دوماه که اذیتم چاره چیه؟

4. yellowapple نوشته است: خوب سابقه خانوادگی خاصی که نه ولی مادرم یک سالی هست که دچار یه ورم پا شده بهش میگن دارما یا دالما یه چیزی شبیه اینه!دلما یه همچین چیزی بهش میگن رگهای عروقی ات مشکا داره نه مفصلات!
    استرس که تقریبا خفیفشو همیشه دارم آدم سرخوشی نیستم!ولی قبل عید یه فشار روحی داشتم و تکمام شد مشکل خیلیخاصی نسیت

من کلا از بچگی چاق بودم برای همین توی الت عادی مشکلی نداشتم ولی وقتی زیاد اه میرفتم یا مرزش میکردم احساس میکردم از ساق پا به پایین خورد شده از درد! ولی توی حالت عادی بعد نیم ساعت تحرک مسکل از بین میره  ولی کلا از نوجوانی همیشه وقتی بیدار میشدم احساس میکردم پام خشکه !

پارسال در زمان دانشجویی زیاد ایستادن مچ پام از پشت پا ورم کرد و دیگه ورمش نخوابید عکس گرفتم ولی گفتن که چیزی نیست و به خاطر اضافه وزن و فشاره!

بعد استراحت ورم خوابید بعد از چند ماه!

تا چند ماه اول ورزشم یهنی چند ماه پیش مشکلی نبود ولی الان حدود دو یا سه ماه که کمک کم دارم اذیت میشم و هفته پیشم که جای پیاده روی تو خونه شروع کردم به نرمش یکمی  رقصیدن همون ورم مچ پام برگشته!

گاه یکمتر گاهی بیشتر!با عرض معذرت وقتی میرم دسشویی ایرانی که پشت مچ پپام کشیده میشه بدجوری غیر قابل تحمل میشه!

فقط مچ پای راستم اینجوره !
    دستم ورم نداره ولی وقتی دستمو به هم میمالم خیلی احساس ناخوشایندی داررم در دوران پریودیکه این مشکل خیلی بیشتر می شه!

آن علایم ندارم!
    پزشکمم مال یه سال پیش بوده!تست خاصیم ندادم!گفت پاتو بزار تو تشت آب گرم و یه اری پماد گیاهی بیخاصیت داد و هیچی!

خوابم بد نیصست ولی صبح که بیدارم میشم همچین احساس کرختی زیادی میکنم مخصوصا توی پام که شبش رفته باشم پیاده روی!

البته معترفانه میگم اضافه وزنم زیاده!ولی خوب باید پیاده روی کنم تا من خیلی کند راه میرم که فشار نیاد بهم ولی حدود دوماه که اذیتم چاره چیه؟

دوست عزيز ...
    همونطور كه پزشكتون گفتن به دليل افزايش وزن و فشار به مچ پاست ...
    با توجه به چيزاييكه گفتين وجود مشكل التهابي رد ميشه ...
    البته اگر خشكي صبحگاهي به اون معنايي كه در ذهن منه  در مفاصل ثابت موند و طولاني مدت شد و حتي در مفصل ديگري هم ظاهر شد  بهتره چكاپ و آزمايشات لازم رو انجام بدين ...

معمولا اين دست مشكلات بيشتر براي افرادي رخ ميده كه استخوان بندي ظريف و افزايش وزن دارند ...
    بهتره با مدارا به تمرينات ادامه بدين ...
    مثلا در مچي كه مشكل داره حين تمرينات از باند  كشي استفاده كنيد ...
    در مورد كرخ بودن ...اين بيشتر در كسانيكه به صورت غير حرفه اي و نا منظم ورزش و نرمش دارند رخ ميده ...
    كه در حين نرمش به علت تجمع لاكتيك اسيد و پس از اون به دليل اثرات به جا مانده از كشش هاي نامناسب عضلات به وجود مياد .
    در ضمن  ميتونين از مكمل هاي تقويت كتننده سيستم استخواني (تركيبات داراي كلسيم ) استفاده كنيد ...

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید