شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

استمناء بعد از عمل واریکوسل

1. سلام و خسته نباشید.
    سوالی داشتم و این بود که من 5 الی 6 ماه هست که عمل واریکوسل چپ درجه4 کردم،و بعد از اون حدوده 25 روز بعد از عمل خودارضایی انجام دادم.و متاسفانه الانم یک الی دو بار در هفته انجام میدم.
    میخواستم بدونم که مشکلی واسه تولید اسپرمها یا عمل واریکوسلم پیش میاد یا نه؟
    راهنماییم کنید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. alonge نوشته است: سلام و خسته نباشید.
    سوالی داشتم و این بود که من 5 الی 6 ماه هست که عمل واریکوسل چپ درجه4 کردم،و بعد از اون حدوده 25 روز بعد از عمل خودارضایی انجام دادم.و متاسفانه الانم یک الی دو بار در هفته انجام میدم.
    میخواستم بدونم که مشکلی واسه تولید اسپرمها یا عمل واریکوسلم پیش میاد یا نه؟
    راهنماییم کنید.

سلام،
    عمل واریکوسل جهت بهبود شرایط اسپرم سازی انجام می شود. معمولا مشکلی در بیضه ها (مانند درد یا سنگینی) و یا اختلالی در آنالیز مایع منی قبل از عمل وجود دارد که با عمل معمولا بهبود می یابد پس اگر قبل از عمل جراحی مشکلی داشته اید که هم اکنون رفع شده است، خروج منی از دستگاه تناسلی شما ممنوعیتی ندارد.

3. سلام
    ممنون از پاسختون.یه سوال دیگه که یادم رفت ازتون بپرسم این بود که رگهای موجود در بیضه بعئ از عمل واریکوسل چقدر طول میکشه که از بین بره؟
    الان 6ماه که از عملم گذشته ولی تقریبا همچنان رگها هست!!!؟؟؟

4. alonge نوشته است: سلام
    ممنون از پاسختون.یه سوال دیگه که یادم رفت ازتون بپرسم این بود که رگهای موجود در بیضه بعئ از عمل واریکوسل چقدر طول میکشه که از بین بره؟

سلام،
    زمان بازگشت به فعالیتهای عادی بسته به نوع روش درمان متفاوت است ولی حداکثر 2 تا 3 هفته طول می کشد، اگر قبل از درمان آزمایش منی داده اید، حدود 3 تا 6 ماه طول می کشد تا معیارهایی که مختل بوده بهبود یابد. رگها که باید وجود داشته باشند ولی اگر علایمی داشته اید که هم اکنون برطرف شده به این معنی است که مشکلی ندارید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  5. ROHAM نوشته است:
    alonge نوشته است: سلام

سلام،
    زمان بازگشت به فعالیتهای عادی بسته به نوع روش درمان متفاوت است ولی حداکثر 2 تا 3 هفته طول می کشد، اگر قبل از درمان آزمایش منی داده اید، حدود 3 تا 6 ماه طول می کشد تا معیارهایی که مختل بوده بهبود یابد. رگها که باید وجود داشته باشند ولی اگر علایمی داشته اید که هم اکنون برطرف شده به این معنی است که مشکلی ندارید.

سلام
    آقاي دكتر يعني عمل واريكوسل باعث بهبود رگهاي متورم داخل كيسه بيضه و از بين رفتن اونها نمي شه؟؟؟؟؟

6. سلام
    من سوالی داشتم، نمیدونم کجا مطرح کنم
    در کیسه بیضم در زیر بیضه چپ رگهایی که تا چند ماه پیش وجود نداشت ، الان وجود داره، نمیدونم اینا چی هستن، پیش یک پزشک ارولوژی رفتم، واسم آزمایش نوشته و میگه چیزی نیست، اما حجم این رگها بیشتر میشه، نمیدونم چیکار کنم، کسی کمکم میکنه؟

7. kahkeshanab نوشته است: سلام
    من سوالی داشتم، نمیدونم کجا مطرح کنم
    در کیسه بیضم در زیر بیضه چپ رگهایی که تا چند ماه پیش وجود نداشت ، الان وجود داره، نمیدونم اینا چی هستن، پیش یک پزشک ارولوژی رفتم، واسم آزمایش نوشته و میگه چیزی نیست، اما حجم این رگها بیشتر میشه، نمیدونم چیکار کنم، کسی کمکم میکنه؟

سلام. منهم مشکل شما را داشتم.ولی یادم نمیاد دکتر ازمایش وجود واریکوسل تجویز کرده باشد. بلکه بعلت قانع نشدن پس از معاینه نزد دکتر اولی که اتفاقا دکتر عمومی بود نزد دو سه تا دکتر دیگر رفتم و تمامی انها با معاینه درمطب تشخیص واریکوسل دادند.بصورت ایستاده  و نفس را در ریه فرستادن که باعث فشار در بیضه ها شود تا احیانا رگهای ورم کرده و گشاد شده ناشی از بیماری واریکوسل دیده شود ولی خوب واریکوسل تاثیر مستقیمی با میزان اسپرم دارد که جهت درمان ناباروری احتیاج به ازمایش نزول اسپرم در ازمایشگاه دارد که بر فرض وجود واریکوسل و کافی نبودن میزان اسپرم بهترین زمان عمل واریکوسل تا سن 25 سالگی می باشد.

8. باسلام. این اصلا جای نگرانی نیست درصد قابل توجهی از آقایان دچار بیماری واریکوسل هستند منتهی این بیماری درجات مختلفی دارد وانواع خفیف آن حتی نیاز به درمان نیز ندارد انجام آزمایش برای این بوده که پزشکتان مطمئن شود بیماری تاثیری بر تعداد و سرعت اسپرم ها نداشته باشد0 اگر تاثیر جزئی باشدنیاز به عمل جراحی ندارد ولی تنها راه درمان این بیماری عمل جراحی است0 ومعمولا بعد از آن دیگر مشکلی وجود نخواهد داشت0

9. bidi

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام خدمت دوستان عزیز و متخصص در این انجمن
    من دیشب یه مقاله ای درباره واریکوسل خوندم که خیلی نگرانم کرد و نتونستم خوب بخوابم
    با خوندن علائم واریکوسل متوجه شدم که چندین ساله که خودم هم واریکوسل دارم اما تو این مدت نه احساس درد و نه مشکلی کردم

سوالم اینه که ازونجایی که بیش از 75 درصد مردها واریکوسل دارن آیا نیاز هست که حتما" برای درمان اقدام کنن و به پزشک مراجعه کنن ؟

آیا اگه به متخصص مراجعه  نکنن خطر داره ؟

ممنون از پاسخگویی دوستان

10. bidi نوشته است: سلام خدمت دوستان عزیز و متخصص در این انجمن
    من دیشب یه مقاله ای درباره واریکوسل خوندم که خیلی نگرانم کرد و نتونستم خوب بخوابم
    با خوندن علائم واریکوسل متوجه شدم که چندین ساله که خودم هم واریکوسل دارم اما تو این مدت نه احساس درد و نه مشکلی کردم

سوالم اینه که ازونجایی که بیش از 75 درصد مردها واریکوسل دارن آیا نیاز هست که حتما" برای درمان اقدام کنن و به پزشک مراجعه کنن ؟

آیا اگه به متخصص مراجعه  نکنن خطر داره ؟

ممنون از پاسخگویی دوستان

سلام
    نتیجه قطعی رو فقط متخصص (ارولوژیست)میتونه بده..........همونطور هم که خودتون گفتید که نه دردی احساس کردید و نه مشکلی این حدس زده میشه که در صورتی که مبتلا به واریکوسل باشید درجات 1 یا 2 رو دارید که اونهم با استراحت حل میشه.........واریکوسل در درجه سه در صورتی که درمان نشه میتونه به ناباروری منجر بشه........به هر حال شما میتونید به یک ارولوژیست مراجعه کنید و توسط ایشون معاینه بشید تا هم استرستون بر طرف بشه و یا خدای ناکرده در صورت داشتن این بیماری زود مداوا بشید
    موفق باشید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  11. باسلام وخسته نباشید
    می خوستم بدون آیاخودارضایی برای بجه دار شدن تاثیر داره و روی جنین اثر می گذاره؟

12. mjmt نوشته است: باسلام وخسته نباشید
    می خوستم بدون آیاخودارضایی برای بجه دار شدن تاثیر داره و روی جنین اثر می گذاره؟

جوابتون خیر است خودارضایی فقط تاثیرات منفی روی فاعل داره

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  13. باتشکر از اینکه به سوالم جواب دادید وممنون ازسایت خوبتون که میشه تمام سوالتمونو بپرسیم
    اگه زحمتی نیست میخواستم بدونم آیا باانجام خودارضایی زیاد امکان داره اسپرم قدرت باروری خودشو ازدست بده؟بازم یه دنیا ممنون.

14. mjmt نوشته است: باتشکر از اینکه به سوالم جواب دادید وممنون ازسایت خوبتون که میشه تمام سوالتمونو بپرسیم
    اگه زحمتی نیست میخواستم بدونم آیا باانجام خودارضایی زیاد امکان داره اسپرم قدرت باروری خودشو ازدست بده؟بازم یه دنیا ممنون.

خير خود ارضايي از نظر فيزيولوژيك فعاليتي نرمال محسوب ميشه و اساسا ربطي به باروري اسپرماتوزوئيدها نداره

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  15. bidi

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام
    سوالی دارم در زمینه واریکوسل که امیدوارم دوستانی که تخصصی دارن جواب بدن ، چون خودم توی نت به اندازه کافی سرچ کردم و جوابهای مربوط به سرچ رو خوندم
    من واریکوسل سمت چپ دارم که در  سونوگرافی مشخص شد ، البته پیش از سونوگرافی هم با توجه به علائم میدونستم که واریکوسل دارم
    مدتی هست که شکم درد خفیفی گرفتم که البته پس از آزمایش مشخص شد که مربوط به انگل هست ، اما با احساس کشیدگی که در نقطه ی مربوط به واریکوسل بیضه چپ دارم احساس میکنم که این درد مربوط به واریکوسل است
    میخوام بدونم که که آیا شکم درد هم جزء علائم واریکوسل هست ، ؟؟
    و اینکه که با این علائمی که در زیر مینویسم آیا میشه نتیجه گرفت که انگلی دارم که منجر به شکم درد هست؟

protozoa  :  blastocystis hominis (5-6) / hpf

ضمن اینکه پزشک متخصص برای این نتیجه آزمایش قرص الفا -مترونیدازول داد و آیا این دارو مربوط به این نتیجه هست ؟

با تشکر از همه و مخصوصا" آقای دکتر رهام

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید