شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

گروه خونی - تالاسمی مینور

1. سلام من میخواستم بدونم اگه دختری گروه خونیش A+و گروه خونی پسره مقابلش O- باشه میتونن با هم عروسی کنن میشه اینو سریع جواب بدین خیلی مهمه با تشکر از مدیریت سایت و دوستان

2. hanie22 نوشته است: سلام من میخواستم بدونم اگه دختری گروه خونیش A+و گروه خونی پسره مقابلش O- باشه میتونن با هم عروسی کنن میشه اینو سریع جواب بدین خیلی مهمه با تشکر از مدیریت سایت و دوستان

سلام
    پاسخ شما در لينك زير موجوده (اولين پست ارسال شده توسط دكتر صادقي )
    http://www.roham.ws/web/ftopict-411.html
    ( در مورد گروه خوني و ار.هاش , مشكلي ندارند)
    مويد باشيد ./.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 4 کاربر ديگر
  3. مرسی خوندم من خواهرم تالاسمی مینور داره احتمال داره منم تالاسمی مینور داشته باشم ؟

4. hanie22 نوشته است: مرسی خوندم من خواهرم تالاسمی مینور داره احتمال داره منم تالاسمی مینور داشته باشم ؟

سلام
    اگر وضعيت پدر و مادرتون رو بگين ميشه احتمالش رو از روي قوانين ژنتيكي محاسبه كرد .
    چون تالاسمي اتوزوم (وابسته به جنس نيست ) مغلوبه .

5. خوب وضعیت جسمیشون یا خونی متوجه نمیشم چه جور وضعیتی گروه خونی پدرم ABو مادر O- است نمیدونم کدومشون مینور هستند ولی فکر کنم مامانم یکم کم خونی داره که گاهی وقتها قرص میخوره کم خونیش در حد معمولیه شدید نیست

6. hanie22 نوشته است: خوب وضعیت جسمیشون یا خونی متوجه نمیشم چه جور وضعیتی گروه خونی پدرم ABو مادر O- است نمیدونم کدومشون مینور هستند ولی فکر کنم مامانم یکم کم خونی داره که گاهی وقتها قرص میخوره کم خونیش در حد معمولیه شدید نیست

دوست عزيز
    منظورم وضعيت خوني بود
    با توجه به مينور بودن خواهرت ميشه گفت حتما يكي از والدينت مينور هستند
    ( اگر ژنوتيپ خواهرت رو Aa در نظر بگيريم ...حتما الل مولد بيماري رو (a) از يكي از والدينت گرفته پس يك والد حتما مينوره كه با توضيح خودت احتمالا مادرته )
    اما چون ژنوتيپ پدر مادرت معلوم نيست نميشه قطعي گفت ...شايدم هر دو والد مينور باشند .
    با فرض سالم بودن پدر( AA)و مينور بودن مادر( Aa )فرزندان 50% احتمال داره مينور شن ... كه خواهر شما شده ..
    پس ممكنه شما هم مينور باشيد با احتمال 50% (البته با همون فرض كه گفتم : فرض سالم بودن پدر و مينور بودن مادر)

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  7. پدرم سالمه مادرم مینوره و دوتا خواهر کوچیکام مینور هستن البته مامانم میگه ممکنه که ممکنه بعد زایمان و به دنیا آوردن من مینور شده باشه چون خیلی خونریزی داشته ولی به نظر من از اول حتما ژنش توش بوده ؟
    میشه بیشتر توضیح بدین

8. hanie22 نوشته است: پدرم سالمه مادرم مینوره و دوتا خواهر کوچیکام مینور هستن البته مامانم میگه ممکنه که ممکنه بعد زایمان و به دنیا آوردن من مینور شده باشه چون خیلی خونریزی داشته ولی به نظر من از اول حتما ژنش توش بوده ؟
    میشه بیشتر توضیح بدین

عزيزم
    اين مشكل اكتسابي نيست ...
    بله ..از اول ژن ها بوده كه به فرزندان منتقل شده ...

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید