شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

روده و دفع دشوار

1. با سلام خدمت شما
    من در طی دوسال مشکلاتی برام پیش اومد که ممنونتون میشم برای حلش راهنماییم کنید
    حدود 3سال پیش در اثر نشستن زیاد به یبوست دچار شدم و بعداون هم در ناحیه مقعد دچار درد و سوزش بودم که با استفاده از پماد آنتی هموروئید رفع شد اما گوشت اضافه در مقعدم ایجاد شد
    بعد از اون خیلی دچار مشکل نبودم تا اینکه پارسال در اوایل تابستان دچار این ناراحتی شدم که باز هم با پماد آنتی هموروئید و شیاف رفع شد ولی حدود اسفند سال قبل این مورد با شدت بیشتر برام پیش اومد که حتی پماد ام جی هم تاثیری نداشت و شدت درد و سوزش به حدی بود که نمیتونستم فعالیت داشته باشم به پزشک داخلی مراجعه کردم و ایشون یه سری نسخه دادن که با مصرف اونها خوب شدم اما درست یک ماه بعد طی دفع مدفوع دوباره درد شروع شد و اینبار نیزبا شدت بیشترداروهای قبلی را تکرار کردم تاثیری نداشت دوباره مراجعه کردم به پزشک تشخیص شقاق داد البته نه خیلی شدید چون خونریزی زیادی نداشتم و خیلی کم یکی دوباربود دارو های جدیدی نوشتن و با مصرف اونا درد خوب شد اما بعد یک ماه دوباره شروع شد!
    اینبار نیز زود مراجعه کردم و پزشک گفت دهانه مقعدشما خراش های ریزی داره و سوزش مال همونه وبرام پمادلیدوکائین وایپوزینک وایپانتن و ونوگل کرم تجویز کردن.من طی این دوماه یبوست نداشتم اما دچار مدفوع خشک شدم که در ابتدای خروج از مقعد آزارم میداد به دکتر این موضوع را گفتم گفت به طور مادرزادی دچار تنگی مقعد هستی و کاریشم نمیشه کرد فقط تغذیه خوبی داشته باش
    آقای دکتر من اضافه وزن زیادی دارم و در رژیم بودم که این مشکل برام پیش اومد در حین رژیم نیز مایعات و سبزیجات و فیبر زیادی مصرف می کردم و در کودکی هم یک بار چنین مشکلی برام پیش اومده بود که با عث بوجود اومدن گوشت اضافی شده بودالان رژیممو قطع کردم ولی مشکلی که اخیرا دچارش شدم اینه که هنگامی که احساس دفع دارم درد در بالای شکمم میپیچه و اصلا سمت روده ها نمیاد و موقع دفع با توجه یا اینکه فشار زیادی هست باید زور بزنم تا بتونم کامل تخلیه کنم این مسئله یک ماهی هست آزارم میده قبلا دفعم راحت بود اما الان با وجود شقاق مقعد که ماهی یکبار به بدترین وجه دچارش میشم مشکل دفع دارم و دیگه اینکه مدفوعم(ببخشید)به صورت باریک و نواری شده و احساس ورم در مقعد دارم
    پزشک هم نظر خاصی نداد حس میکنم روده هام تنبل شدن! الان نمیدونم مشکلم چیه و به کجا باید مراجعه کنم اگه میشه منو راهنمایی کنید
    بار ها شدت درد از زندگی سیرم کرده حتی کارم هم از دست دادم
    تورو خدا کمکم کنید
    ممنونم ازتون

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. با سلام
    دوست عزیز، بنا به تجربه شما باید از مواد غذائی و میوه جاتی استفاده کنید که حالتی ملین دارند! متاسفانه در بعضی از اوقات منهم همانند شما هستم! و مجبور میشم از پماد ام جی استفاده کنم! ولی سعی میکنم از خوراکیهایی که موجب یبوسیت و یا همون خشکی مدفوع میشه یا خودداری کنم و یا کمتر مصرف کنم!یادتون باشه زمانی که خوب شدید مراقب باشید تا با خوردن بیش از حدغذاها و موادی مانند ماست و دوغ،موز  و امثالهم دوباره به این درد دچار نشید چون در اثر زور زدن و خشکی مدفوع، این ترکها در دیواره خروجی مقعد ایجاد میشه و اونهم موجب خونریزی و سوزش خواهد شد!!از طرفی تند غذا خوردن و نجویدن اون و یا سر ساعت مقرر نخوردن غذا،در ایجاد یبوسیت موثره!! (البته همه اینها تجارب شخصیه بنده است  و بس)ولی پیشنهاد میکنم از سیب و از نوع قرمزش بیشتر استفاده کنید! حدالمقدور با پوست مصرف کرده و خوب آنرا بجوید! مصرف دو یا سه سیب در روز ،در کاهش خشکی مدفوع بسیار نافذه!!! از طرفی قرصهایی گیاهی که در داروخانه ها هم وجود داره! بنام سی لاکس،(البته اگر تبلیغ به حساب نیاد) بد نیست! هر دو روز یکی مصرف میشه و ملین خوبیه! ولی بهتره که مصرف میوه جات رو بیشتر  کنید! میوه های مانند کیوی (البته الان که سوزش دارید توصیه نمیکنم چون سوزشو بیشتر میکنه)،انگور،آلو،زرد آلو،هلو،آلبالو  و.... آب زرشک میتونه در کاهش تبعات این مورد شما موثر باشه! به هرحال ضمن بودنه تحت نظر پزشک متخصص،معتقدم با رعایت خورد و خوراک میشه از عوارض این بیماری،بطور فزاینده ای کاهید!
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  3. nosa نوشته است: با سلام خدمت شما
    من در طی دوسال مشکلاتی برام پیش اومد که ممنونتون میشم برای حلش راهنماییم کنید
    حدود 3سال پیش در اثر نشستن زیاد به یبوست دچار شدم و بعداون هم در ناحیه مقعد دچار درد و سوزش بودم که با استفاده از پماد آنتی هموروئید رفع شد اما گوشت اضافه در مقعدم ایجاد شد
    بعد از اون خیلی دچار مشکل نبودم تا اینکه پارسال در اوایل تابستان دچار این ناراحتی شدم که باز هم با پماد آنتی هموروئید و شیاف رفع شد ولی حدود اسفند سال قبل این مورد با شدت بیشتر برام پیش اومد که حتی پماد ام جی هم تاثیری نداشت و شدت درد و سوزش به حدی بود که نمیتونستم فعالیت داشته باشم به پزشک داخلی مراجعه کردم و ایشون یه سری نسخه دادن که با مصرف اونها خوب شدم اما درست یک ماه بعد طی دفع مدفوع دوباره درد شروع شد و اینبار نیزبا شدت بیشترداروهای قبلی را تکرار کردم تاثیری نداشت دوباره مراجعه کردم به پزشک تشخیص شقاق داد البته نه خیلی شدید چون خونریزی زیادی نداشتم و خیلی کم یکی دوباربود دارو های جدیدی نوشتن و با مصرف اونا درد خوب شد اما بعد یک ماه دوباره شروع شد!
    اینبار نیز زود مراجعه کردم و پزشک گفت دهانه مقعدشما خراش های ریزی داره و سوزش مال همونه وبرام پمادلیدوکائین وایپوزینک وایپانتن و ونوگل کرم تجویز کردن.من طی این دوماه یبوست نداشتم اما دچار مدفوع خشک شدم که در ابتدای خروج از مقعد آزارم میداد به دکتر این موضوع را گفتم گفت به طور مادرزادی دچار تنگی مقعد هستی و کاریشم نمیشه کرد فقط تغذیه خوبی داشته باش
    آقای دکتر من اضافه وزن زیادی دارم و در رژیم بودم که این مشکل برام پیش اومد در حین رژیم نیز مایعات و سبزیجات و فیبر زیادی مصرف می کردم و در کودکی هم یک بار چنین مشکلی برام پیش اومده بود که با عث بوجود اومدن گوشت اضافی شده بودالان رژیممو قطع کردم ولی مشکلی که اخیرا دچارش شدم اینه که هنگامی که احساس دفع دارم درد در بالای شکمم میپیچه و اصلا سمت روده ها نمیاد و موقع دفع با توجه یا اینکه فشار زیادی هست باید زور بزنم تا بتونم کامل تخلیه کنم این مسئله یک ماهی هست آزارم میده قبلا دفعم راحت بود اما الان با وجود شقاق مقعد که ماهی یکبار به بدترین وجه دچارش میشم مشکل دفع دارم و دیگه اینکه مدفوعم(ببخشید)به صورت باریک و نواری شده و احساس ورم در مقعد دارم
    پزشک هم نظر خاصی نداد حس میکنم روده هام تنبل شدن! الان نمیدونم مشکلم چیه و به کجا باید مراجعه کنم اگه میشه منو راهنمایی کنید
    بار ها شدت درد از زندگی سیرم کرده حتی کارم هم از دست دادم
    تورو خدا کمکم کنید
    ممنونم ازتون

سلام دوست عزيز

متاسفانه مشكلات ركتال و يبوست( و يا خشكي مدفوع ) در يك سيكل معيوب هستند ... يعني مدام سبب تشديد هم ميشن ..
    اكثر درمانهاي موضعي به نوعي درمان تسكيني هستش تا كم كم مشكل تخفيف پيدا كنه و حل شه ...
    در حال حاضر با توجه به خشكي مدفوع بهتره رژيم غذايي مناسبي داشته باشيد
    در مورد درمان یبوست مطلب زیر را مطالعه کنید:
    درمان بستگي به دليل، شدت و مدت يبوست دارد. در بيشتر موارد، رژيم غذايي مناسب و تغيير در شيوه ي زندگي باعث بهبودي يبوست مي گردد.
    * يک رژيمي که مقدار کافي فيبر داشته باشد( 20 تا 35 گرم روزانه)، به اجابت مزاج کمک مي کند. غذاهايي که فيبر زيادي دارند، عبارتند از: حبوبات، غلات، نان سبوس دار، ميوه تازه و سبزيجات تازه مثل کاهو، کلم و هويج.

* از ديگر کارها براي درمان يبوست مي توان به نوشيدن مقدار زيادي آب يا آب ميوه و سوپ هاي رقيق اشاره کرد، زيرا مايعات جلوي ازدست دادن آب بدن را مي گيرند.

* ورزش کردن و وقت گذاشتن براي دفع مدفوع از ديگر کارها براي راحت مدفوع کردن مي باشد.

- ميوه هاي تازه را با پوست بخوريد.
    - ميوه هاي آبدار را مصرف کنيد.
    - سبزيجات خام را مصرف کنيد.
    - لوبيا، انجير و آلو بخوريد.
    - نان و غلات سبوس دار و بيسکويت هاي فيبردار(مثل ساقه طلايي) بهتر است.
    - شير کم چرب براي درمان يبوست مهم مي باشد.
    - سوپ سبزيجات و غلات مناسب است.
    - شلغم و جعفري مصرف کنيد.
    - در سالاد روغن زيتون بريزيد.
    - غذاي خود را هميشه در يک ساعت معين ميل کنيد.
    - هر روز ورزش کنيد.
    - 15 دقيقه در صبح به توالت برويد، زيرا باعث شل شدن سيستم گوارشي مي گردد.
    - 15 دقيقه بعد از غذا خوردن بنشينيد. اين کار به هضم بهتر غذا کمک مي کند.

درمان يبوست در خانه با ميوه ها
    درمان با گلابي
    افرادي که از يبوست رنج مي کشند، با گلابي مي توانند خود را درمان کنند. به اين صورت که بعد از شام يا در هنگام صبحانه، يک عدد متوسط گلابي ميل کنيد.

درمان با انگور
    ثابت شده درمان با انگور براي رفع يبوست بسيار مهم مي باشد. انگور مي تواند باعث آرامش معده و روده شود. توصيه شده براي درمان يبوست، فرد روزانه بايد 350 گرم انگور مصرف کند. هنگامي که انگور تازه در دسترس نباشد، مي توان از کشمش و يا کشمش خيس شده در آب استفاده کرد. کشمش را بايد 24 تا 48 ساعت در آب بگذاريد. هر روز از اين انگور و يا کشمش به مقداري که گفته شد، مصرف نماييد تا يبوست از بين برود.

درمان با پرتقال
    1 تا 2 عدد پرتقال را قبل از خواب و  1 تا 2 عدد پرتقال را بعد از خواب و يا در حين خوردن صبحانه ميل کنيد.

درمان با انجير يا انبه
    انجير تازه يا خشک شده داراي اثر تسکين دهنده يبوست مي باشد. قبل از خواب، 4 تا 5 عدد انجير خشک را در آب خيس کنيد و فردا صبح ميل کنيد.
    خوردن نصف انبه در صبحانه بسيار مفيد است.

درمان با اسفناج
    اسفناج تازه داراي موادي است که براي تميز کردن، بازسازي و احياء روده مفيد مي باشد. 100 ميلي ليتر آب اسفناج مخلوط شده با همان مقدار آب را 2 بار در روز بنوشيد.

درمان با ليمو ترش
    آب يک عدد ليمو ترش تازه را گرفته و در آب گرم بريزيد و با نصف قاشق چاي خوري نمک بنوشيد.
    رژيم در هنگام يبوست

* غذاهاي طبيعي بخوريد؛ غذاهايي همچون، غلات، عسل، عدس، سبزيجات و ميوه جات، خامه و کره.

* غذا را خوب بجويد و با عجله نخوريد.

* ساعتي را براي غذا خوردن خود بگذاريد.

* هواي تازه و ورزش کردن مفيد مي باشد.

ورزش کردن، رژيم غذايي صحيح و استفاده کردن از هواي تازه رمز سلامتي و تندرستي مي باشد.
    منبع: http://www.tebyan.net/Nutrition_Health/diseases/digestive/2008/7/17/70434.html

و در اسرع وقت به متخصص گوارش مراجعه كنيد تا با توجه به علائم اخيرتون  چكاپ كامل انجام بشه ...
    در صورت پايدار بودن مشكل و به خصوص در صورت افزايش خونريزي انجام " كولونوسكوپي " واجبه ... ( در حال حاضر چون سنتون كمه اين كار در اولويت تشخيصي نيست )
    ( اون چيزي هم كه تحت عنوان گوشت اضافه گفتيد همون هموروئيد خارجيه ...)

جهت تسكين درد ميتونيد از مسكن استفاده كنيد ....(بدون كدئين )
    يا نشستن‌ در لگن‌ حاوی‌ آب‌ گرم‌ نیز درد رو تخفیف‌ ميده. ارتقاع‌ آب‌ در لگن‌ باید حدود ۲۰ سانتیمتر باشه. روزانه‌ ۳-۲ بار و هر بار برای‌ ۲۰-۱۰ دقیقه‌ از این‌ روش‌ استفاده‌ می‌شود.
    و توصيه ديگه اينكه ...
    از فراورده هاي ركتال كمتر استفاده كنيد ( به خصوص جهت مصارفي جز مشكل اصليتون مثلا شياف مسكن )
    سعي كنيد جهت روان شدن مدفوع كمتر از مسهل هاي محرك استفاده كنيد به خصوص مواردي كه حاوي تركيبات سنا هستند ..( به دليل ايجاد و تشديد تنبلي روده )
    و ورزش رو فراموش نكنيد ..

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 13 کاربر ديگر
  4. ممنون دوست عزیز
    من فعلا از شقاق در عذابم هنگام دفع دچار سوزش بدی میشم
    خونریزی اصلا ندارم
    واسه تسکین سوزش چه کنم
    پماد هارا هنوز مصرف میکنم اما هیچ تغیری مشاهده نشد
    مشکل رودم حل شده فقط سوزش زیاد که گاهی با حالت تپش در مقعد و احساس داغی همراهه
    دکتر گفت از بی حسی استفاده کن
    یه مشکل دیگه هم طی استفاده از این پماد ها برام پیش اومد اونم ترشحات بد بو از  واژن هست
    سری قبل قرص مترونیدازول مصرف کردم خوب شد دوباره دچار شدم
    الان دوباره مصر ف کنم؟بوی بد واژن نشان از عفونت میده؟
    واسه رفعش استفاده از ژل شستشوی بانوان موثره یا نه؟
    ممنون از جواب های مفیدتون

5. nosa نوشته است: ممنون دوست عزیز
    خونریزی اصلا ندارم
    واسه تسکین سوزش چه کنم
    یه مشکل دیگه هم طی استفاده از این پماد ها برام پیش اومد اونم ترشحات بد بو از  واژن هست

دوست عزيز
    شما بايد 2 كار انجام بدين :
    1- استفاده از درمانهاي موضعي ركتال  جهت تسكين و ترميم
    2- روان سازي مدفوع : كه 2 راه داره   الف : بوسيله تغذيه  ب:بوسيله دارو
    ترجيحا بهتره هر نوع دارويي كه لازمه توسط پزشكتون پيشنهاد بشه ...
    فراورده هاي بي حس كننده هم مقطعي كمك كننده است ..

در مورد مشكل واژينال هم بايد عرض كنم ..
    با توجه به موثر بودن مترونيدازول عفونت داشتيد ..
    به پزشك مراجعه كنيد تا با توجه به نوع , بوي ترشحات و .... داروي مناسب با دوز و دوره درماني مناسب تجويز بشه .
    خود درماني ممنوع دوست گلم !
    مويد باشيد .

تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  6. به نظرم شما باید به یه پزشک متخصص داخلی و یا جراح مراجعه و در صورت نیاز کلونسکپی انجام بدید که اگه از داخل هم زخم داشته باشید مشخص بشه

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  7. گوشت اضافه شايد بدليل بواسير باشه منهم دچارش بودم كه با كلونوسكوپي كاملا خوب شد البته مدفوع من با خون هم همراه بود كه بدليل بواسير خفيف بود. چيزي كه دكتر تجويز كرد خوردن مقدار زياد كاهو و آلو و ورزش زياد باعث خوب شدنش مي شه در ضمن قسمت گوشت اضافه هم با كلونسكوپي خوب مي شه.

8. nosa نوشته است: ممنون دوست عزیز
    خونریزی اصلا ندارم
    واسه تسکین سوزش چه کنم

با سلام
    دوست عزیز، آیا اطمینان دارید این بو از واژن هست؟؟؟ چون  این بو شاید از ترشحات مقعدی و تجمع اون بر روی لباس زیر  باشه نه از واژن!  پیشنهاد میکنم باشستوشوی مقعد و دهانه واژن، و خشک کردنشون در فواصل کوتاه از تجمع این ترشحات ممانعت به عمل بیارید! یا مثلاً برای خشک بودن موضع به مدت کوتاهی از دستمال بدون پرز استفاده کنید!(صرفاً این یک تجربه شخصیه و بس!!)البته مراجعه به متخصصین ذیربط مانند زنان و یا گوارشی هم باید مد نظرتون باشه! از طرفی خوردن میوه هایی که حالت ملین دارن رو فراموش نکنید!ضمناً فکر میکنم اگه از پماد ام جی هم استفاده کنید در مدت کوتاهی این سوزشها برطرف بشه! بازم نظر دکترتونو جویا بشید!
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  9. با سلام،
    منم یبوست، شقاق و تنگی مقعد دارم و همینطور ورم معده، نفخ و باد شکم. و اینطور حدس می زنم که سندرم روده تحریک پذیر هم داشته باشم!
    شقاقم اصلا دردناک نیست. خونریزی هم اصلا ندارم. فقط مشکل تخلیه. خیلی تو دستشویی (ببخشید) معطل میشم. پزشک پیشنهاد جراحی داد ولی از عمل می ترسم. خانم nosa پزشکتون به شما نگفت باید عمل کنید؟ فکر می کنم تنها راهش همین باشه. البته شنیدم برگشت پذیره. می خواستم از دوستانی که پیشنهاد کولونوسکوپی دادن بپرسم درد نداره؟ من تو یه سایتی خوندم درد خیلی زیادی داره. برای درمان ورم معده باید انجام بشه؟ و اینکه باد شکم می تونه ربطی به یبوست و شقاق داشته باشه؟ و درنهایت اینکه شما چیزی راجع به جراحی شقاق با لیزر شنیدین؟
    با تشکر.

10. دکتر اوایل می گفت اگه خوب نشدی باید بری عمل کنی اما سری آخر گفت احتیاجی به عمل نیس
    و من تا یک ماه دیگه نمیتونم به عمل فکر کنم چون عروسی خواهرم نزدیکه
    دکترم گفت عمل هم کنی اگه دوباره یبوست بگیری دردت برمیگرده
    و خیلی تاثیر نداره
    اما اگه ببینم اذیتم میکنه مجبورم برم عمل کنم

پماد ام جی اصلا روم تاثیر نداشت و ترشحات هم از واژن بود چون گاهی با خارش شدید همراهه و فکر کنم به خاطر استفاده از پماد ها دچار عفونت شدم
    دکتر متخصص خوب هم نوبت داده برام واسه شهریور
    جای دیگه هم که رفتم تاثیرش موقتی بوده

11. nnnr نوشته است:
    . می خواستم از دوستانی که پیشنهاد کولونوسکوپی دادن بپرسم درد نداره؟ من تو یه سایتی خوندم درد خیلی زیادی داره.
    با تشکر.

دوست عزيزم
    کولونوسکوپي مي­تواند نسبتاً بدون درد باشد.ممکن است جهت مشاهده بهتر، هوا توسط پمپ به داخل تزريق شود و در اين زمان ممکن است شما دچار دل درد شويد.  اغلب موارد به شما يک مسکن خفيف به تنها يي يا همراه با داروي مخدر تسکين دهنده (خواب آور) از طرق وريدي داده خواهد شد تا احساس ناراحتي کمتري در حين معاينه داشته باشيد.
    در حين کولونوسکوپي ممکن است شما دچار دل درد يا احساس دفع گاز شويد که اين يک مساله عادي است
    البته درد(آستانه درد ) در افراد مختلف متفاوت است ولي به نظرم با پري مد هاي داده شده قبل از انجام كولونوسكوپي, درد قابل تحمل باشد
    ممکن است يک روز طول بکشد تا اثر داروهاي مسکن و آرام بخش کاملاً از بين برود. استراحت کنيد و در باقيمانده روز رانندگي نکنيد. در روز انجام معاينه حتماً بايد يک نفر همراه شما باشد.  
    مويد باشيد ./.

تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  12. من انجام دادم. تو بيمارستان رسالت تهران اول بيهوش مي كنند و بعد عمل كولونوسكوپي رو انجام مي دن كه باعث ميشه هيچي متوجه نشي فقط قبلش بايد دارويي كه باعث خالي شدن روده مي شه رو بخوري كه هر يك ربع يك بار با يك ليوان آب بايد استفاده شده و بعد از دو روز خالي بودن روده اين عمل رو انجام مي دن تا اونجايي كه مي دونم همه جا بيهوشي كامل ندارد ولي شنيدم اگه بيهوش نشي درد دارد

13. سلام،
    ممنونم که جواب دادید.
    راستشو بخواید این سئوالم بازم بی جواب موند: باد شکم ربطی به شقاق و یبوست داره یا نه؟
    3 ساله که یبوست، باد شکم و نفخ اذیتم می کنه. از بچگی یبوست داشتم ولی نفخ سوغات شهریه که دوران دانشجوییمو اونجا گذروندم. مصرف آب آلوده ی اونجا باعث به وجود اومدن این مشکل شد. بارها به پزشک مراجعه کردم. یکیشون گفت چیز مهمی نیس و از اعصابه. یکی گفت به خاطر بواسیر راه مقعد خیلی تنگ شده و دچار باد شکم شدی و تا وقتی بواسیرت درمان نشه نفخ از بین نمیره و یکی دیگه گفت مشکلم شقاقه نه بواسیر و نفخ هیچ ربطی بهش نداره. خلاصه موندم این وسط نمی دونم مشکل از کجاست و راه درمانش چیه؟؟؟...
    راجع به جراحی شقاق با لیزر هم اگه اطلاعاتی دارید لطفا بگید.
    پیشاپیش ممنون.

14. دوست عزيز سلام
    نفخ بيشتر مربوط ميشه به گاز معده واثر مستقيمش با نوع تغذيه شماست كه از غذاها يا نوشيدنيهاي نفاخ استفده كنيد يا نه البته مصرف عرق نعنا به ميزان كنترل شده براي درمان نفخ معده بسيار مفيد است ولي در طولاني مدت خود عرق نعنا ايجاد سنگ كليه ميكنه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  15. nnnr نوشته است: سلام،
    ممنونم که جواب دادید.
    راستشو بخواید این سئوالم بازم بی جواب موند: باد شکم ربطی به شقاق و یبوست داره یا نه؟
    3 ساله که یبوست، باد شکم و نفخ اذیتم می کنه. از بچگی یبوست داشتم ولی نفخ سوغات شهریه که دوران دانشجوییمو اونجا گذروندم. مصرف آب آلوده ی اونجا باعث به وجود اومدن این مشکل شد. بارها به پزشک مراجعه کردم. یکیشون گفت چیز مهمی نیس و از اعصابه. یکی گفت به خاطر بواسیر راه مقعد خیلی تنگ شده و دچار باد شکم شدی و تا وقتی بواسیرت درمان نشه نفخ از بین نمیره و یکی دیگه گفت مشکلم شقاقه نه بواسیر و نفخ هیچ ربطی بهش نداره. خلاصه موندم این وسط نمی دونم مشکل از کجاست و راه درمانش چیه؟؟؟...
    راجع به جراحی شقاق با لیزر هم اگه اطلاعاتی دارید لطفا بگید.
    پیشاپیش ممنون.

با سلام
    دوست عزیز،با تایید اظهارات دوستمون،این باد پیچ شدن معده از خوردن مواد خوراکی نفاخ بوجود میاد! موادی مانند لوبیا و کلاً حبوبات، کلم، و میوه هایی با پوست مانند سیب و یا بدون پوست مانند پرتقال و امثالهوم!! لذا پیشنهاد میکنم قبل از هرکاری اول دقت کنید چه چیزی رو میل میکنید؟؟؟آیا از مواد نفاخ هستند یا نه؟؟؟ به شخصه تجربه کردم با قطع و یا کاهش استفاده از این مواد خوراکی، این پیچیدن باد در معده هم یا قطع و یا بسیار کاهش یافته! ضمناً همونطور که دوستمون گفته،نوشیدن یک استکان عرق نعناع ،میتونه در رفع نفخ موثر باشه!! و اما در مورد اینکه آیا این مطلب ربطی به شقاق و یبوست داره؟؟ باید بگم که شاید به یبوست ربطی داشته باشه! نمیدونم!! ولی فکر نکنم به شقاق مرتبط باشه!
    در هر حال تمامی مشکلات اینچنینی بیشتر از نوع و طرز خوردن غذاها بوده که میشه با کنترل اصولی اونا، از رخ دادنش جلوگیری کرد!در ضمن اگر یبوست دارید حتماً باید از میوه (مانند انگور،کیوی،سیب قرمز و...)و یا موادی که ملین هم هستند استفاده کنید!!
    در پایان اگر نتونستید منشاء این مورد رو پیدا کنید!قطعاً مراجعه به پزشک متخصص بهترین راهیست که میشه پیشنهاد کرد.
    موفق باشید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید