شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه : 1 ...   

راهنمای نحوه مصرف قرص های ضد بارداری و سوالات احتمالی

1. سلام،
    اگر در مورد قرصهای ضد بارداری سوالی دارید ابتدا مطالب زیر را مطالعه کنید و اگر سوال دیگری داشتید در این تاپیک مطرح کنید:

همه چیز درباره قرصهای ضد بارداری ترکیبی

زمان شروع مصرف قرص های ترکیبی

راهنماي مصرف قرصهاي ضد بارداري

بایگانی سوالات قرصهای ضد بارداری - 1

بایگانی سوالات قرصهای ضد بارداری - 2

تشکر شده توسط : 26 کاربر
  2. paria110

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام.آیا خوردن دوتا قرص لوونورژسترول قبل از 72 ساعت جزو پیشگیری اورژانسی است؟یا باید از LD و HD استفاده کرد؟چند روز پس از مقاربت میشود با آزمایش مطمئن شد که بارداری صورت گرفته یا نه؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. بله خوردن دو عدد قرص لوونورژسترون به فاصله زمانی 12 ساعت هم جز موارد پیشگیری می باشد.
    در  مورد سوال سوم اطلاع کافی ندارم.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  4. paria110 نوشته است: سلام.آیا خوردن دوتا قرص لوونورژسترول قبل از 72 ساعت جزو پیشگیری اورژانسی است؟یا باید از LD و HD استفاده کرد؟چند روز پس از مقاربت میشود با آزمایش مطمئن شد که بارداری صورت گرفته یا نه؟

دوست عزیز...در مورد سوال اولتون بله از لوونورژسترول میشه استفاده کرد. در مورد سوال دوم :

اگر از بی بی چک استفاده میکنید باید حداقل 23 روز از آخرین روز آخرین پریود گذشته باشه.

در مورد تست خون در واقع bhcg 48 ساعت بعد از لقاح در خون قابل ردیابی هست ولی برای اطمینان بیشتر ، 7 تا 10 روز بعد از نزدیکی به جواب تست خون میشه اطمینان کرد.

تشکر شده توسط : ROHAM و 4 کاربر ديگر
  5. بعد از اینکه مصرف قرص های LD رو قطع کنیم روند پریود چطور خواهد شد، من سه دوره مصرف کردم 2 دوره کامل و یک دوره نصف بسته، دوره های کامل پریودم 29 روزه بود، قبل از مصرف 30 تا 35 روزه
    دفعه قبل 19 هم پریود شدم و الان که 29 روز گذشته هیچ خبری نیست فقط یه هفته است گاهی کمر درد و دلدرد دارم
    واقعا استرس گرفته منو خصوصا که من با توجه به سونو ای که انجام دادم الان  بیشتر  14 روز ازاولاتیون گذشته( ممکنه دیرتر از 14 روز بشه یا مثلا متخصص سونو اشتباه تخمین زده باشه "18 روز پیش  گفت احتمالا یکی دو روز دیگه  اولاتیون انجام میشه")

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. royad نوشته است: بعد از اینکه مصرف قرص های LD رو قطع کنیم روند پریود چطور خواهد شد، من سه دوره مصرف کردم 2 دوره کامل و یک دوره نصف بسته، دوره های کامل پریودم 29 روزه بود، قبل از مصرف 30 تا 35 روزه
    دفعه قبل 19 هم پریود شدم و الان که 29 روز گذشته هیچ خبری نیست فقط یه هفته است گاهی کمر درد و دلدرد دارم
    واقعا استرس گرفته منو خصوصا که من با توجه به سونو ای که انجام دادم الان  بیشتر  14 روز ازاولاتیون گذشته( ممکنه دیرتر از 14 روز بشه یا مثلا متخصص سونو اشتباه تخمین زده باشه "18 روز پیش  گفت احتمالا یکی دو روز دیگه  اولاتیون انجام میشه")

با سلام
    دوست عزیز،بطور معمول،تا دو و یا سه سیکل بعداز قطع دارو،زمان شروع پریود به حالت اولیه برمیگرده!! و این نامنظمی به احتمال زیاد مربوط به استفاده از این قرصها بوده!!تحمل کنید انشالله توازن هورمونیتون به حالت عادی بر خواهد گشت
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : ROHAM و 8 کاربر ديگر
  7. paria110 نوشته است: سلام.آیا خوردن دوتا قرص لوونورژسترول قبل از 72 ساعت جزو پیشگیری اورژانسی است؟یا باید از LD و HD استفاده کرد؟چند روز پس از مقاربت میشود با آزمایش مطمئن شد که بارداری صورت گرفته یا نه؟

احتياج به ldوhdنيست لوونورژسترول داراي عوارض كمتري است منظورم تهوع استفراغ ونامرتبي پريود وجهت اطلاع كليه دوستان طبق اخرين دستورالعمل به مراكز بهداشت هر دو قرص بايد يكجا خورده شود نه هر 12ساعت(قبلا 12ساعتي بود)وتا72 ساعت بعدازنزديكي حفاظت نشده قابل استفاده است اما هر چه زودتر استفاده شود اثربخشي بالاتري دارد

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  8. ببخشید دوستان ، به حدی مطالب سایت رو خوندم که دیگه گیج و کلافه شدم !
    خیلی ضد و نقیض وجود داره ...

من یه سوال دارم

اونم اینه که من ( پسر 23 ساله ) علاقه خاصی دارم هنگام رابطه جنسی ، منی رو روی واژن و لبه های آلت تناسلی شریک جنسیم ( دختر ) بریزم

اینجوری که فهمیدم ، باید تا 20 ساعت بعد از این کار دو قرص HD و 12 ساعت بعد ، 2 عدد دیگر ، و 12 ساعت بعد هم دوباره 2 تا دیگه بدم بخوره ، درسته ؟

حالا قرص LD چیه ؟ اون به شکلیه ؟ فرقش با HD چیه ؟

تشکر از کلیه عزیزانی که وقت میزارن و پاسخ سوالات رو میدن

9. Hippo نوشته است: ببخشید دوستان ، به حدی مطالب سایت رو خوندم که دیگه گیج و کلافه شدم !

من یه سوال دارم

اونم اینه که من ( پسر 23 ساله ) علاقه خاصی دارم هنگام رابطه جنسی ، منی رو روی واژن و لبه های آلت تناسلی شریک جنسیم ( دختر ) بریزم

اینجوری که فهمیدم ، باید تا 20 ساعت بعد از این کار دو قرص HD و 12 ساعت بعد ، 2 عدد دیگر ، و 12 ساعت بعد هم دوباره 2 تا دیگه بدم بخوره ، درسته ؟

دوست گرامي
    بله ..درسته ... بهترين روش خوردن 6عدد اچ.دي ----> هر 12 ساعت 2 عدد هست!
    تا 72 ساعت پس از رابطه كه البته اين نهايت زمان مجازه ...بهتره در اولين فرصت ممكن مصرف دارو آغاز بشه !
    (البته ضرورت خوردن دارو به اينكه فرد در چه روزي از سيكل ماهانه هست هم بستگي داره )

قرص اچ.دي و ال.دي جز داروهاي ضد بارداري خوراكي هستن كه در بيليستر هاي 21 عددي در داروخانه ها موجوده
    اچ.دي سفيد رنگ ...داراي ميزان هورمون بالاتر و ال.دي كرم رنگ و داراي ميزان هورمون پايين تري از اچ.دي است كه به همين سبب جهت ضد بارداري روتين از اون بيشتر استفاده ميشه
    ضد بارداري اورژانس رو سرچ كنيد ...فكر نكنم تناقضي در مطالب موجود باشه !
    مويد باشيد ./.

تشکر شده توسط : 9 کاربر
  10. Hippo نوشته است: ببخشید دوستان ، به حدی مطالب سایت رو خوندم که دیگه گیج و کلافه شدم !

من یه سوال دارم

لطفا قبل طرح سوال کمی فکر کنید و جستجو
    ال دی نسبت به اچ دی ضعیفتر هستش و از نظر نوع واکنش در بدن و کارایی فرقی با هم ندارن
    در مصرف 4 تا ال دی مصرف میشه ولی در اچ دی 2 تا که 12 ساعت بعد این کار تکرار میشه
    این کار شما زمانی خطرناک محسوب میشه که شریکتون در دوران تخمک گذاری باشند که اونم احتمال بارداری میره نه بارداری 100%
    پیشنهاد میکنم اطلاعات پزشکیتون رو در این ضمینه افزایش دهید تا خدایی نکرده دچار بحران نشید و نگرانی بوجود بیاد و زندگی تلخ شه
    مصرف قرص هم برای پیشگیری زیاد توصیه نمیشه چون بالانس هورمونی رو بد جور بهم میریزه و قاعدگی رو به تعویق میندازه

11. سلام. من یه بار دیگه مزاحم میشم یه سوالی رو میپرسم از نگرانی در بیام.

من و خانومم از دو ماه پیش تصمیم به جلوگیری با قرص گرفتیم، بعد از تموم شدن یک بسته ی کامل و پریود شدن خانومم بعد از اینکه بسته ی دوم شروع شد رابطه ی جنسی بدون محافظت رو شروع کردیم و تو این دوره رابطه ی جنسی در روزهای مختلف داشتیم، الان روز 28 پریودشه اما هنوز پریود نشده، ولی خب معمولا پریود 29 روزه هم داشته و هر 3 4 ماه یه بار پریودش 29 روزه بوده، اما ماه قبل 26 روزه بود، الان من یکم که نه، خیلی دارم میترسم که مبادا اتفاقی افتاده باشه و وحشتناک نگرانم. میخواستم بدونم با اینکه بعد از شروع بسته دوم رابطه ی بدون کاندوم رو شروع کردیم و قرصها هم به موقع و سر ساعت مصرف شده آیا واقعا امکانش هست که انقدر بدشانس باشیم که توی ماه دوم با این شرایط حاملگی اتفاق بیفته؟

قرص مصرفی هم یاسمین بوده. فکر میکنم یاسمین به نسبت اچ دی و ال دی از میزان هورمون کمتری برخورداره، با این اوصاف آیا امکانش هست که تاثیر جلوگیریش تا این حد بیا پایین که با این شرایط اونهم تو ماه دوم این اتفاق بیفته؟!

12. behnam_seno نوشته است: سلام. من یه بار دیگه مزاحم میشم یه سوالی رو میپرسم از نگرانی در بیام.

من و خانومم از دو ماه پیش تصمیم به جلوگیری با قرص گرفتیم، بعد از تموم شدن یک بسته ی کامل و پریود شدن خانومم بعد از اینکه بسته ی دوم شروع شد رابطه ی جنسی بدون محافظت رو شروع کردیم و تو این دوره رابطه ی جنسی در روزهای مختلف داشتیم، الان روز 28 پریودشه اما هنوز پریود نشده، ولی خب معمولا پریود 29 روزه هم داشته و هر 3 4 ماه یه بار پریودش 29 روزه بوده، اما ماه قبل 26 روزه بود، الان من یکم که نه، خیلی دارم میترسم که مبادا اتفاقی افتاده باشه و وحشتناک نگرانم. میخواستم بدونم با اینکه بعد از شروع بسته دوم رابطه ی بدون کاندوم رو شروع کردیم و قرصها هم به موقع و سر ساعت مصرف شده آیا واقعا امکانش هست که انقدر بدشانس باشیم که توی ماه دوم با این شرایط حاملگی اتفاق بیفته؟

قرص مصرفی هم یاسمین بوده. فکر میکنم یاسمین به نسبت اچ دی و ال دی از میزان هورمون کمتری برخورداره، با این اوصاف آیا امکانش هست که تاثیر جلوگیریش تا این حد بیا پایین که با این شرایط اونهم تو ماه دوم این اتفاق بیفته؟!

دوست عزيز ...
    به نظر من تاخير فعلا در حدي نيست كه سبب نگراني باشه....(با توجه به اينكه شما در دوره دوم مصرف قرص بوديد )
    ياسمين هم داروي بسيار موفقيه و اصلا كارايي كمتري نسبت به ضد بارداري هاي كلاسيك نداره.

13. aliyan نوشته است:
    royad نوشته است: بعد از اینکه مصرف قرص های LD رو قطع کنیم روند پریود چطور خواهد شد، من سه دوره مصرف کردم 2 دوره کامل و یک دوره نصف بسته، دوره های کامل پریودم 29 روزه بود، قبل از مصرف 30 تا 35 روزه

با سلام
    دوست عزیز،بطور معمول،تا دو و یا سه سیکل بعداز قطع دارو،زمان شروع پریود به حالت اولیه برمیگرده!! و این نامنظمی به احتمال زیاد مربوط به استفاده از این قرصها بوده!!تحمل کنید انشالله توازن هورمونیتون به حالت عادی بر خواهد گشت
    موفق باشید.

ممنون ،
    اگه تا کی پریود نشم باید پی گیری کنم؟ الان 31 روزه.

14. royad نوشته است:
    aliyan نوشته است:
    royad نوشته است: بعد از اینکه مصرف قرص های LD رو قطع کنیم روند پریود چطور خواهد شد، من سه دوره مصرف کردم 2 دوره کامل و یک دوره نصف بسته، دوره های کامل پریودم 29 روزه بود، قبل از مصرف 30 تا 35 روزه

با سلام
    موفق باشید.

ممنون ،
    اگه تا کی پریود نشم باید پی گیری کنم؟ الان 31 روزه.
    باعرض سلام باتوجه به سيكلهاي قبلي بعداز 35 روز پيگيري كنيد با توجه به اينكه 1بسته رانصفه استفاده كرديد احتمال نامرتبي راداريد

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  15. با سلام.من اینبار قصدم جلوگیری با قرصهای ضد بارداری (یاسمین )هست.دکترم نکات چاپی رو به من داد که در اون نوشته بود که هفته اول استفاده از قرص از سایر روشهای جلوگیری (طبیعی یا کاندوم)استفاده کنید اما از هفته دوم نیازی به هیچ روشی نیست.اما اینجا من میبینم که گفته میشه یک ماه نه یک هفته!حالا کدوم صحیحه؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 17
رفتن به صفحه : 1 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید