شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

نقص بدنی به دنبال بیماری و ترس از ازدواج

1. sara777 نوشته است: ولی من با نظر شما موافق نیستم.چون این مورد برای یکی از دوستان من پیش امد و الان همسرش این موضوع را برای ازار و تحقیرش میگه

سلام دوست گل
    ولي من با نظر همه دوستان موافقم ...
    و از همه بابت تحليل قشنگشون از زندگي  ممنونم ... من نوشته هاي همه شما رو براي دوستم پرينت كردم و اثر بسيار خوبي روش داشت ....

و اما نظر دوستم سارا ...
    اين كه دو نفر به اين نتيجه ميرسند كه ميتونن ازدواج كنن و آماده يك عمر همسفري در راه پر فرازو نشيب زندگي هستند به اين معناست كه همديگرو با تمام خوبي ها و بدي ها  نقص ها وزيبايي و .... پذيرفتند .. ( ميبينيم - ميشنويم - ميگوييم -.... و در نهايت ميپذيريم)
    پذيرفتند با هم باشند تا با هم به تعالي و آرامش برسند ...
    آرامش مهمترين هديه اي كه هر يك از طرفين ميتونن به هم بدن ..
    اينكه يكي از طرفين بعد از ازدواج چنين رفتاري رو داشته باشه به نظرم ناشي از فعال شدن كودك درونشه ...يعني داره به دليلي كه من نميدونم چيه بهانه گيري ميكنه ...و آرامشو از خودش و همسرش ميگيره !!
    ( البته مشروط بر اينكه طرفين قبل از ازدواج همه چيز رو شفاف براي هم عنوان كرده باشندو بعد همچين مشكلي پيش بياد  )

و اما در مورد تحقير و آزار ...
    اين فكر كنم واقعا جاي تامل داره ...
    "تحقير براي آزار " واقعا آدم رو در مورد شخصيت اون آدم به فكر واميداره به خصوص اگر اين كارو در مورد همسرش انجام بده ..
    و به نظرم چنين آدمي توانايي هاي بالقوه منفي ديگه اي هم ميتونه(ممكنه !!!) داشته باشه... چون اين  خيلي فراتر از يه اعتراض ساده به يه نقص  يا كاستيه !!!

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. sepideh_n نوشته است: سلام دوستان
    من ميخوام مشكل دوستمو مطرح كنم و ازتون نظر بخوام
    دوستم تحصيلكرده اس- دختره - 26 سالشه- بسيار زيباست و به قول ما  باربيه -آدم موفق -مهربون و خوش قلبيه
    و خلاصه از همه نظر قابل تحسينه
    يه مشكلي داره كه اينقد بهش اهميت ميده كه باعث شده از ازدواج خودداري كنه
    متاسفانه يا خوشبختانه از نظر جنسي بسيار قويه و مدام داره با خودش ميجنگه كه ازدواج نكنه
    و اما دليلش
    دوست من نوجووني دچار يه مشكلي در ناحيه پوست قفسه سينه شد كه بر خلاف درمان از خودش اسكار به جاي گذاشته
    اسكار زشت و چندش آوري نيست ولي خوب سطح پوستشو نا صاف كرده و لكه هاي قهوه اي متعددي به جاي گذاشته
    خودش از اين موضوع خيلي رنج ميبره و هميشه لباس پوشيده ميپوشه
    هميشه عادت داشته داشته پرفكت باشه
    و به همين دليل به خاطر ترس شديد از تحقير همسر آيند ه اش تن به ازدواج نميده
    البته به هم خوردن نامزدي همكارش به دليل اثر سوختگي روي دستش آتيشش رو تند تر كرد
    هر چي ميگم مهم نيست و آدما مثل هم فكر نميكنن به خرجش نميره
    ميگه تو مردا رو نميشناسي
    هر چند ميدونم نظر هيچكسو در اين مورد تا حالا نپرسيده !!!
    ميگه ترجيح ميدم مجرد باشم تا اينكه هر روز مشكلمو مثه پتك بزنن تو سرم

به جز پيشنهاد به جراحي پلاستيك - به خصوص اقايون اطفا نظر و ديدگاه يه مرد رو در اين مورد بگين
    آيا يه نقص كوچيك ميتونه جلوي يه عشقو بگيره ؟؟؟
    تا چه حد مهمه ؟؟؟

همه ی ادما یه نقطه ضعف جسمی و یه روحی دارند .این برای تمام ادمای کره ی زمین صدق میکنه
    دوستتون باید به این باور برسه که تعداد مرد هائی که دیدشون نسبت به ازدواج .تن و بدن زیبا و بی نقص نیست خیلی زیاده
    و بسیارند کسانی که سیرت زیبا رو به صورت ترجیح دادند و میدهند .وقتی دوستتون در اولین دیداری که با کسی برای ازدواج
    ترتیب میده موضوع رو مطرح کنه هم فشار روحی که روش هست از بین میره و هم بلافاصله به جواب میرسه. برای من
    این موضوع زیاد قابل درک نیست که ایا میشه کسی رو بخاطر کمی اثر سوختگی بر بدن از زندگی محروم کرد؟؟؟؟؟
    نه .به نظر من دوست شما خودش داره این کار رو با خودش میکنه ..حالا اگه یه نفر بخاطر زخم روی دستش نامزدیش رو باهاش
    بر هم زده دلیل نمیشه که فکر کنه همه ی مردا ها این کار رو باهاش میکنند و بخواد خودش رو از لذت زیستن در کنار همسر محروم کنه ...ارزو میکنم که تمام کسانی که از این دست مشکلات دارند باور هاشون رو عوض کنند و زندگی رو با کسی که
    دنبال زندگی هست تجربه کنند....

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. sara777 نوشته است: ولی من با نظر شما موافق نیستم.چون این مورد برای یکی از دوستان من پیش امد و الان همسرش این موضوع را برای ازار و تحقیرش میگه

سلام
    همه افرادی که اینجا نظراتشونو گفتند بر این عقیده بودند که اگه این مسئله (وجود نقص!!!!) گفته بشه طرف مقابل میتونه خودش تصمیم بگیره که میتونه با این شرایط کنار بیاد یا نه ...........ایا دوست شما قبل از ازدواج به همسرش این مسئله رو گفته ؟؟؟ اگه گفته و همسرش قبول کرده که مشکل از همسر دوستتونه و اگه هم نگفته به یه نحوی میشه گفت کوتاهی از طرف دوستتون بوده ..........همونطور هم که همه دوستان اشاره کردند ادم بی نقص وجود نداره .......دو خانمی که این مسئله رو به همسرانشون گفتند نتیجه مثبتی گرفته اند .......... پس بهتره مشکل دوستتون ریشه یابی بشه
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. سارا خانوم دوستان هم اشاره کردن که اگه قرار باشه مردی بخاطر یه عیب کوچیک توی بدن فردی ترکش کنه،همون بهتر که ترکش کنه.....چون لیاقت همسری اون فرد رو نداره....
    این مسائل برای تعداد محدودی از آقایون مهم هست....
    من نمی گم زیبایی اصلا مهم نیست....اتفاقا مردان زیبایی رو ستایش می کنن....اما دیگه اینجوری هم نیست که بخاطر یه عیب بخوان ترکش کنن......یعنی واقعا این موضوع مشکل خاصی نیست که زندگی رو تحت تاثیر بخواد قرار بده....اونم زندگی ای که اینقدر مشکل شده که لحظه لحظه ش برای انسان با ارزش هست و باید به نحوی ازش استفاده ببره....استفاده مفید...نه اینکه بخواد بشینه و هیکل و اندام همسر رو مقایسه کنه....
    اگه اینجوری هست هیچ خانوم زشتی ازدواج نمی کرد...یا هیچ مرد بد قواره ای!!!!!!اما می بینید که بالاخره هر کسی جفت خودشو پیدا می کنه......
    قرار نیست همه مثل هنرپیشه های فیلم های پورنو بدون عیب باشن...
    تازه خیلی از هنرپیشه های سینمایی رو هم که دقت کنید عیب و نقصایی دارن...یکی به شدت هیکل لاغری داره....یکی صورت کک مکی.....یکی لکه های متعدد....و هیچ کدوم هم مانع از زندگی متاهلیشون نشده.....
    یه خرده باید افکار رو بالاتر سوق داد....و به چیزای خیلی مهم تری اندیشید....
    موفق باشید!!!

تشکر شده توسط : 3 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 2
رفتن به صفحه    2

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید