شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

نقص بدنی به دنبال بیماری و ترس از ازدواج

1. سلام دوستان
    من ميخوام مشكل دوستمو مطرح كنم و ازتون نظر بخوام
    دوستم تحصيلكرده اس- دختره - 26 سالشه- بسيار زيباست و به قول ما  باربيه -آدم موفق -مهربون و خوش قلبيه
    و خلاصه از همه نظر قابل تحسينه
    يه مشكلي داره كه اينقد بهش اهميت ميده كه باعث شده از ازدواج خودداري كنه
    متاسفانه يا خوشبختانه از نظر جنسي بسيار قويه و مدام داره با خودش ميجنگه كه ازدواج نكنه
    و اما دليلش
    دوست من نوجووني دچار يه مشكلي در ناحيه پوست قفسه سينه شد كه بر خلاف درمان از خودش اسكار به جاي گذاشته
    اسكار زشت و چندش آوري نيست ولي خوب سطح پوستشو نا صاف كرده و لكه هاي قهوه اي متعددي به جاي گذاشته
    خودش از اين موضوع خيلي رنج ميبره و هميشه لباس پوشيده ميپوشه
    هميشه عادت داشته داشته پرفكت باشه
    و به همين دليل به خاطر ترس شديد از تحقير همسر آيند ه اش تن به ازدواج نميده
    البته به هم خوردن نامزدي همكارش به دليل اثر سوختگي روي دستش آتيشش رو تند تر كرد
    هر چي ميگم مهم نيست و آدما مثل هم فكر نميكنن به خرجش نميره
    ميگه تو مردا رو نميشناسي
    هر چند ميدونم نظر هيچكسو در اين مورد تا حالا نپرسيده !!!
    ميگه ترجيح ميدم مجرد باشم تا اينكه هر روز مشكلمو مثه پتك بزنن تو سرم

به جز پيشنهاد به جراحي پلاستيك - به خصوص اقايون اطفا نظر و ديدگاه يه مرد رو در اين مورد بگين
    آيا يه نقص كوچيك ميتونه جلوي يه عشقو بگيره ؟؟؟
    تا چه حد مهمه ؟؟؟

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. سلام دوست عزیزم.....واقعا از خوندن این مطلب شوکه و ناراحت شدم....ناراحت از اون جهتی که گفتین اینقدر دوستتون اعتماد به نفسش پایینه که این چیزا رو مانع از ازدواجش می دونه...
    و ناراحت از اینکه فردی از دوستانتون بوده که بخاطر سوختگی پوست دستش نامزدیش به هم خورده...
    بذار یه چیزی رو از ته قلبم بگم....اینکه وقتی مردی خود واقعی تو رو بخواد براش اصلا مهم نیست که قیافه ت زشت باشه یا زیبا.....مهم نیست اندامت چه شکلی هست...مهم نیست که قدت چند سانت بلند هست یا کوتاه....
    و خیلی چیزای دیگه....زندگی یه چیزی خیلی خیلی فراتر از این نوع دیدگاها هست...اینکه فردی این رو مانع از ازدواجش بدونه واقعا تاسف برانگیزه....
    نمی گم همه ی مردا اینجوری هستن...خیلی از مردا فقط عاشق قیافه می شن...خیلی ها براشون خیلی ملاک ها مهمه...مثلا اندام....اما خیلی ها هم اون دیدگاه رو فراموش می کنن....یعنی اصلا بهش فکر نمی کنن....مردی که بخواد بر اساس فیلم های پورنو همسر آینده ش رو انتخاب کنه به درد لای جرز دیوار می خوره!!!!!!!و زندگیش هم به همون چیزا خلاصه می شه....خیلی می بخشید اما زندگی فقط دیدن بدن همدیگه و لذت نیست...زندگی آرامش دو تا روح در کنار هم هست....روح هایی که فراتر از جسم هستن و زیباییشون فقط به رفتار و اخلاق بستگی داره.....
    خانوما در یه برهه ای خیلی روی اندامشون حساس هستن...فکر می کنن فقط اندام هست که نظر مرد رو به خودش جلب می کنه.....اما مردی که تصمیم به ازدواج گرفته غیر از اندام به چیزای دیگه هم نگاه می کنه.....
    به دوستتون بگید اعتماد  به نفسش رو بالا ببره.....اگه خیلی از این قضیه ترس داره بعد از آشنایی با کسی وقتی اون فرد شناخت کاملی روش پیدا کرد بهش بگه که همچین قضیه ای هست...  و ایا اون آقا با این مسئله مشکلی داره یا نه....اگه مشکل داشت که چه بهتر....می ره!!!!!و از فرد اینجوری با اینطور فکر بسته ای خلاص می شه!!!!! اگه هم مشکلی نداشت خوب به سلامتی زندگی شیرینی رو شروع می کنه.....
    دوستت باید بدونه که بشر بدون عیب نیست....یعنی هیچ کسی نیست که همه چیز تموم باشه...همه بالاخره نقصی در بدنشون هست......یکی بینی ش بزرگه....یکی چشمش چپه!!!!یکی چاق هست و یکی خیلی لاغر....یکی انگشتای کوتاهی داره...یکی ناخن های گرد و کوچیک....اما اینا هیچ کدوم مانع از ازدواج افراد نشده.....
    و چیزی دیگه که هست باید به اینم فکر کنی فردا که ازدواج کردی همه نوع اتفاقی تهدیدت می کنه....تو وقتی با کسی پیمان ازدواج می بندی یعنی هرچی هم بشه باز باهاش می مونی... فرداها اگه خدای نکرده آب جوش ریخت و صورت یکی شون رو سوزوند که نباید شریکش تنهاش بذاره......آیا این درسته؟!
    مردی که بخاطر تغییر رنگ پوست نخوادت همون بهتر که از اول نباشه...
    به دوستت همه ی اینا رو منتقل کن!!!!پر حرفیه....ولی همشو بگو....بگو اعتماد به نفسش رو بالا ببره....تا خودش چیزی رو عیب ندونه هیچ کسی ازش عیب نمی گیره...دیگرون در مورد ما همونطوری قضاوت می کنن که خودمون خودمون رو تصور می کنیم.....
    منم یه روزی درگیر این مساله بودم....جای یه عمل کوچیک 3 سانتی روی تنم مونده بود...هرچی هم مامانم می گفت عیبی نداره باز غصه ش رو می خوردم....می گفتم نه مشکل هست...زشت شدم....
    تا اینکه با نامزدم آشنا شدم.....یه مدت که گذشت و خوب روحیات همدیگه رو شناختیم بهش گفتم اینجور موردی روی تنم هست....عیبی داره؟! و در کمال تعجب پاسخ داد: نه عزیزم... چه عیبی داره.... مهم اخلاقه...اینا عادی می شه...مگه قراره در معرض دیده همه قرار بگیره؟!
    و کلی آرامش بهم هدیه داد....مردا اینقدرا هم خودخواه نیستن....
    براتون آرزوی موفقیت می کنم

تشکر شده توسط : 10 کاربر
  3. من فقط میتونم بگم یه مرد سطحی نگر که هدفش از ازدواج فقط ظاهر باشه اصلا قابل اعتماد نیست چون اون به کسی که حتی مشکل هم نداشته باشه هم خیانت میکنه هم مطمئن باش یه چیزی پیدا میکنه که هر روز بزنه تو سرت-
    پس به دنبال یه زوج ایده آل بودن مهمه-اگه طرف آدم انسان باشه هیچ وقت همچین چیزیو حتی به روی آدم نمیاره -من خودمم همچین مشکلی داشتم منتها شوهرم هیچ وقت حرفی نزد  حتی تو دعوا ها-چون روح آدم مهمه نه جسم

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  4. ممنون از پاسختون دوستان ....
    ميشه بيشتر در مورد بر خورد همسراتون تو ضيح بدين ؟؟عكس العملشون به گفته شما در مورد مشكلتون
    كسايي كه مشكل مشابه داشتين لطفا در موردش توضيح بدين .... دوست من خيال ميكنه بد بخت ترين ادم دنياست ...چون فقط اونه كه همچين مشكلي داره !!!!!!!!!!!!!!!! Sad((((

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. دوست من همه مردا یه جورفکرنمیکنن همون جوری که همه خانوما یه جور فکرنمیکنن
    عشق خیلی والاتراز این چیزاست که یه چیز کوچک ساده بتونه مانع بشه از دوستت بخواه با اعتماد به نفس کامل وقتی از خواستگارش خوشش اومد مشکلشوبهش بگه اگه طرف انسانیت داشته باشه مطمئنا اهمیت نمیده

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  6. sepideh_n نوشته است: ممنون از پاسختون دوستان ....
    ميشه بيشتر در مورد بر خورد همسراتون تو ضيح بدين ؟؟عكس العملشون به گفته شما در مورد مشكلتون
    كسايي كه مشكل مشابه داشتين لطفا در موردش توضيح بدين .... دوست من خيال ميكنه بد بخت ترين ادم دنياست ...چون فقط اونه كه همچين مشكلي داره !!!!!!!!!!!!!!!! Sad((((

سلام دوست خوبم
    اول از هر چيز بايد معني واقعي ازدواج و زناشويي رو درك كنه
    شما فرض كنيد دوست شما ازدواج كرده و بعد از دو سال زندگي شاد و زناشويي موفق اين اتفاق براشون ميوفتاد
    احمقانه نيست همسرشون كه وجود دوستتونو رو توي زندگيش درك كرده حالا واسه يه مشكل كوچيك بخواد اونو با تمام خوبياش از دست بده؟؟؟؟
    اگر هم اين طور باشه ادمي كه انقدر سطحي نگر چقدرن؟؟؟
    رابطه ي احساسي ازدواج كه به مهرباني و خوش قلبي و تعامل فكري واحترام به خواسته هاي هم و .... مربوطه
    رابطه جنسي هم اصلا اين جوري نيست  كه چروك ا سينه باعث بشه كه زناشويي كيفيت خودشو از دست بده
    ازدواج پيمان ميان قلب ها و تعهد در خوبي ها و سختي هاست
    ايشون به جايي اينكه انقدر متاثر از اين وضعيت كوچيك خودش باشه بهتره به دنبال جفت خودشون از ميان خواستگاراش باشه
    چرا كه عشق واقعي هميشه همراه ادمه به خصوص در سختي
    چروك پوست سينه و جند تا لك اصلا بحثي نيست كه بخواد جلوي يه ازدواج موفق رو بگيره
    دردشونو عوض كنند و اينو يه اتفاق خوب تلقي كنند كه ميتونند بدون اسيب رسيدن به خودشون طرف مقابلشو بهتر بشناسه كه سطحي نگر هست يا نه
    نه مثل نامزد دوستش

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  7. sepideh_n نوشته است: سلام دوستان
    دوستم تحصيلكرده اس- دختره - 26 سالشه- بسيار زيباست و به قول ما  باربيه -آدم موفق -مهربون و خوش قلبيه
    متاسفانه يا خوشبختانه از نظر جنسي بسيار قويه و مدام داره با خودش ميجنگه كه ازدواج نكنه
    و اما دليلش
    دوست من نوجووني دچار يه مشكلي در ناحيه پوست قفسه سينه شد كه بر خلاف درمان از خودش اسكار به جاي گذاشته
    اسكار زشت و چندش آوري نيست ولي خوب سطح پوستشو نا صاف كرده و لكه هاي قهوه اي متعددي به جاي گذاشته
    ميگه تو مردا رو نميشناسي

به جز پيشنهاد به جراحي پلاستيك - به خصوص اقايون اطفا نظر و ديدگاه يه مرد رو در اين مورد بگين
    تا چه حد مهمه ؟؟؟

سلام
    من قصد داشتم یه سری حرف بزنم اما سایه خانم به اندازه کافی توضیح دادند و توضیحشون جامع و کامل بود........متن ایشون رو کامل کامل و با دقت بخونید...........فقط اینو بگم که امیال جنسی از قوی ترین و البته ابتدایی ترین دلیل برای ازدواج هست..........این حرف رو دقیقا بخونید و بدونید :مطمئنا هیچ مردی از اینکه زنش زیبا باشه بدش نمییاد البته این بدین معنا نیست که برای مردها تنها زیبایی زن مهمه........ یعنی صرفا زیبا بودن یا نبودن دلیل ازدواج یا برهم خوردن ازدواج نیست........اگه بگم برای من زیبایی اهمیت نداره دارم دروغ میگم ........اما معیارهای دیگه ای هم برام اهمیت داشته.........از جمله حجاب که برام خیلی مهمتر از زیبایی بوده و هست ...........اما چه بسا ادمهای زیادی هستند که با وجود زیباییشون به اندازه سر سوزن قابل اعتماد نیستند.......در زندگی قابل اعتماد بودن و صداقت و خیلی موارد دیگه از زیبایی مهمترن.........اگه همکار دوست شما بخاطر سوختگی روی دستش نامزدیش به هم خورده دلیل نمیشه رفتار اون اقا رو به تمامی مردها تعمیمش بدیم..........برای اون اقا زیبایی خانمش مهمترین عامل بوده که با بوجود اومدن این وضع نامزدیشو به هم زده..........فردا اگه یه جوش روی صورت خانم اون اقا بیاد اون اقا کلی از علاقش نسبت به خانم کاسته میشده..........هر چی میخوام بگمو خانم سایه فرمودند............ اما این موردی که در مورد دوست شما وجود داره خیلی راحت پوشانده میشه و همونطور که خانم سایه از قول نامزدشون فرمودند قرار نیست که هر کسی اونجا رو ببینه.............مطمئنا این تاپیک رو به دوستتون نشون خواهید داد..........اینارو برای خوش کردن دل ایشون نگفتم.......بدونید زندگی فراتر از این حرفاست........اگه خیلی از بابت این موضوع ناراحت هستید همونطور که خانم سایه فرمودند میتونید خیلی راحت بهشون بگید.........
    موفق باشید و خوشبخت

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  8. sepideh_n نوشته است: سلام دوستان
    و اما دليلش
    ميگه تو مردا رو نميشناسي

تا چه حد مهمه ؟؟؟

نامزد بنده ( سه ماه دیگه عقد می کنیم ) از قسمت ران تا باسن هر دو پاش سوخته ( در دوران کودکی آب جوش ریخته ) ولی از نظر چهره و تناسب اندام به قول شما باربی هست و من خیلی راحت با این مسئله کنار اومدم ...

فکر می کنم من از آسمون تلپی نیافتادم پایین و مردهای زیادی هستند که شبیه من هستند و دخترای زیادی هم شبیه دوست شما هستند ...

تشکر شده توسط : 8 کاربر
  9. sepideh_n نوشته است: ممنون از پاسختون دوستان ....

سلام دوست عزیز،

منم یه همچین مشکلی رو داشتم. وقتی فقط 6-5 سالم بود، آب جوش ریخت رو بدنم و الانم جای سوختگی به شکل یه دایره کوچیک زیر سینه چپم معلومه. البته تا حدی نیست که مثلا با یک نگاه بشه دیدش. این مسئله خیلی اذیتم می کرد. بدون بلوز جلوی آینه می ایستادم و فکر می کردم اگه اون جای سوختگی نبود چقدر بهتر بودم. می ترسیدم وقتی ازدواج کردم شوهرم متوجه بشه و تو ذوقش بخوره! وقتی که با همسرم آشنا شدم و اون مرتب از ظاهرم تعریف می کرد ترسم بیشتر می شد. فکر می کردم حالا که اینقدر به زیبایی اهمیت میده با دیدن جای سوختگی روی بدنم حتما از علاقه ای که به من داره کم میشه! وقتی جریانو گفتم گفت از نظر من، این، چیزی از زیبایی تو رو کم نمی کنه. گفت باطن من براش از همه چیز مهمتره. و حتی بعد از ازدواج هم راجع به این قضیه حرفی نزد.

اینو گفتم که به دوستتون بگید ظاهر آدما مهمه. اما باطنشون خیلی خیلی مهمتره. پسر یا دختری که به خاطر نقص های ظاهری مثل لک، جوش، جای عمل، سوختگی و چیزهایی از این قبیل، از ازدواج با فرد مورد نظرشون خودداری می کنن، اصلا قابل اعتماد نیستن. اینا همون کسایی هستن که بعد از ازدواج هم همسرشونو به خاطر اینکه زیباییش رو از دست داده، ترک میکنن. هیچکس از آینده خودش مطلع نیست. ممکنه یکی از زوجین در اثر تصادف، بیماری، آتیش سوزی یا هر چیز دیگه ای زیباییشو از دست بده. آیا این درسته که همسرش ترکش کنه، فقط چون دیگه زیبا نیست؟! ازدواج خیلی مهمتر از این حرفهاست. وقتی دو نفر با هم ازدواج می کنن، در واقع با هم عهد می بندن که در تمام لحظات زندگی یار و غمخوار هم باشن. و همدیگر رو با تمام خوبی ها و بدی ها و با تمام زیبایی ها و زشتی ها دوست داشته باشن. و نذارن هیچ چیزی اونها از هم جدا کنه.

برای دوستتون آرزوی خوشبختی می کنم.

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  10. به صحبتهای همه دوستان اضافه می کنم که

اولا در اغلب موارد ضایعه ای که در وجود ما هست ( جای سوختگی . اسکار جراحی . جای جوش . چاقی و ... ) درحالی در ذهن ما بزرگ میشه و پر و پال می گیره و کابوس شب و روزمون میشه که در دید طرف مقابل گاهی اصلا به چشم هم نمیاد !
    در مورد اینکه این مسئله چقدر مهم هست یا نیست ، دوستان بقدر کافی توضیح داده اند .
    من فقط اضافه می کنم که
    در بدترین حالتش که طرف خودش نمی تونه با این داستان کنار بیاد ، خیلی راحت تشریف می بره حضور متخصص زیبایی و جراح پلاستیک و ... و با یک دوره لیزردرمانی به راحتی از شر اسکار خلاص میشه
    اما تاکید می کنم نباید فرتی رفت سراغ اینکار ( گرچه ضرر خاصی نداره ) و در ابتدا باید دید آیا واقعا مشکل خاصی دربین هست یا فقط دوستتون دچار وسواس شده ؟
    من به عنوان یک مرد بهتون تضمین می دم چنین موردی اصلا برای یک دختر پوئن منفی محسوب نمیشه و اونی که یک دختر رو صرفا بخاطر چنین موردی رد کنه همون بهتره که اینکار رو بکنه ...

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  11. واقعا نفس ادمی به ظاهر نیست
    ولی من توصیه می کنم که این موضوع رو قبل ازازدواج بگن به طرفشون که خدای نکرده بعدش دچار مشکل نشن
    شاد بشید

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  12. سلام دوستان

بندم خواستم به عنوان يه مرد كه به فكر ازدواج كردن هستش به اين دوست عزيز بگم كه
    همه مردها اينجوري نيستن كه به
    پوست بدن و يا حتي اندام  اهميت بدن .....همين چند روز پيش داشتم با چند تا از دوستام راجع به وسواسي و چيزهاي كه براي خانمها مهمه صحبت ميكرديم .....و به يه حالت تعجب و تاسف وار تو اون جمع به اين موضوع كه اندام خانمها خيلي براشون حياطي اشاره كرديم ....همه مردها يه جور نيستن ....هيچ وقت هم اين مسله و پيش همسرتون بزرگش نكيند چون واقعا چيز زياد مهمي نيست ....بعد از يه مدت همه چي براتون عادي و يا بهتر بگم طبيعي ميشه ...خيالتون راحت ....سخت نگيريد..به خدا ما اينجوري نيستيم

13. همه ی دوستان تقریباً یک نظر رو داشتن .. من هم نظرم رو می گم که به تعددش تاکید شده باشه ...

همون طوری که دوستان گفتن اگه کسی قصد ازدواج با ایشون رو داشته باشه و بعد به خاطر این مسئله منصرف بشه این از خوشبختی دوست شماست .. که این مورد می تونه کمک کنه سریعاً چهره ی واقعی طرف مقابلش رو ببینه و بفهمه که برای چی جلو اومده ... و شاید اگر چنین چیزی نباشه اون فرد بتونه تا زمانی که براش مسائل ظاهری در همون حد هیجان و اهمیت ایجاد می کنه ابراز علاقه (غیر واقعی در اصل) کنه و بعد مشکلات شروع می شه ... که دیگه اون موقع کار از کار گذشته .. ولی الان این یه محک خوب می تونه باشه برای اون فرد ..

به نظرم باید همزمان با دوستتون و اون همکارش صحبت کنید .. مطمئناً همکار ایشون هم الان اون مردی رو که به این علت باهاشون ازدواج نکردن رو لایق خودشون نمی دونن ... در این مورد بذارید که با دوستتون صحبت کنن...

به عنوان یه مرد .. می تونم با جرأت بهتون بگم که اگه یه مرد واقعاً عاشق کسی بشه ... عیب های این چنینیش حتی ممکنه به شدت براش زیبا و دوست داشتنی و ستودنی باشه!..

14. srp_nami نوشته است: همه ی دوستان تقریباً یک نظر رو داشتن .. من هم نظرم رو می گم که به تعددش تاکید شده باشه ...

همون طوری که دوستان گفتن اگه کسی قصد ازدواج با ایشون رو داشته باشه و بعد به خاطر این مسئله منصرف بشه این از خوشبختی دوست شماست .. که این مورد می تونه کمک کنه سریعاً چهره ی واقعی طرف مقابلش رو ببینه و بفهمه که برای چی جلو اومده ... و شاید اگر چنین چیزی نباشه اون فرد بتونه تا زمانی که براش مسائل ظاهری در همون حد هیجان و اهمیت ایجاد می کنه ابراز علاقه (غیر واقعی در اصل) کنه و بعد مشکلات شروع می شه ... که دیگه اون موقع کار از کار گذشته .. ولی الان این یه محک خوب می تونه باشه برای اون فرد ..

به نظرم باید همزمان با دوستتون و اون همکارش صحبت کنید .. مطمئناً همکار ایشون هم الان اون مردی رو که به این علت باهاشون ازدواج نکردن رو لایق خودشون نمی دونن ... در این مورد بذارید که با دوستتون صحبت کنن...

به عنوان یه مرد .. می تونم با جرأت بهتون بگم که اگه یه مرد واقعاً عاشق کسی بشه ... عیب های این چنینیش حتی ممکنه به شدت براش زیبا و دوست داشتنی و ستودنی باشه!..

سلام
    با تشکر از دوست عزیزم اقای srp_nami که تو حرفاشون به یه مطلب مهمی اشاره کردند "به عنوان یه مرد .. می تونم با جرأت بهتون بگم که اگه یه مرد واقعاً عاشق کسی بشه ... عیب های این چنینیش حتی ممکنه به شدت براش زیبا و دوست داشتنی و ستودنی باشه!.." این شعر یادم افتاد که براتون مینویسم :

مجنون و عیب جو

به مجنون گفت روزي عيب جويي     که پيدا کن به از ليلي نکويي
    که ليلي گرچه در چشم تو حوري است     به هر جزئي ز حسن او قصوري است
    ز حرف عيب جو مجنون برآشفت     در آن آشفتگي خندان شد و گفت:
    اگر در ديده ي مجنون نشيني     به غير از خوبي ليلي نبيني
    تو کي داني که ليلي چون نکويي است     کزو چشمت همي بر زلف و رويي است
    تو قد بيني و مجنون جلوه ي ناز     تو چشم و او نگاه ناوک انداز
    تو مو بيني و مجنون پيچش مو     تو ابرو، او اشارت هاي ابرو
    دل مجنون ز شکر خنده، خون است     تو لب مي بيني و دندان که چون است
    کسي کاو را تو ليلي کرده اي نام     نه آن ليلي است کز من برده آرام

موفق باشید

15. ولی من با نظر شما موافق نیستم.چون این مورد برای یکی از دوستان من پیش امد و الان همسرش این موضوع را برای ازار و تحقیرش میگه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید