شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

واریکوسل عمل شده؟

1. سلام دوباره خدمت همه.
    یه سوال داشتم و این بود که کیفیت یه عمل واریکوسل چگونه مشخص میشه که خوب بوده یا نه؟
    اگر تعداد اسپرمها بعد از عمل حالت نرمال نباشه و تعداد خیلی کم باشه یعنی عمل موثر نبوده؟؟
    این مورد متاسفانه در مورده من صدق میکنه!!! باید چه کار کنم؟

2. بعد از چقدر آزمایش دادید؟ .. بین 3 تا 6 ماه بعد از این عمل آزمایشات قابل اعتنا هستن ....
    اگه تو این بازه انجام گرفته و نتیجه اینه ... این نشون می ده که احتمالاً مشکل اصلی شما واریکوسل نبوده ..
    به پزشک متخصص مراجعه کنید ...
    ممکنه دلایل دیگه ای داشته باشه مشکله شما .. مثل مسائل هورمونی و ...

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام دوباره خدمت همه.
    با توجه به صحبت srp_nami که کی آزمایش دادم،من سه ماه بعد از عمل آزمایش دادم که نتیجه اونجوری یعنی نرمال نبود و تعداد اسپرمها کم بود.که دکتر یه چنتایی قرص داد مثله کلومیفن و چیزای دیگه و گفت دوباره 3ماه دیگه بیام.
    له نظر شما خوب میشم؟نیاز هست که دکترم رو عوض کنم؟آیا نیاز به عمل مجدد هست؟
    ممنون

4. alonge نوشته است: سلام دوباره خدمت همه.
    با توجه به صحبت srp_nami که کی آزمایش دادم،من سه ماه بعد از عمل آزمایش دادم که نتیجه اونجوری یعنی نرمال نبود و تعداد اسپرمها کم بود.که دکتر یه چنتایی قرص داد مثله کلومیفن و چیزای دیگه و گفت دوباره 3ماه دیگه بیام.
    له نظر شما خوب میشم؟نیاز هست که دکترم رو عوض کنم؟آیا نیاز به عمل مجدد هست؟
    ممنون

نه دیگه دوست عزیز
    دوا درمان برای شما فایده ای ندارد و عقیم شده اید !

دوست من همیشه درصدی از روند درمان رو روحیه و صحت روحی بیمار تعیین می کنه
    توصیه می کنم نگرانی رو کنار بذارید و افکار منفی رو به ذهنتون راه ندید
    امروزه واقعا بندرت کسی نابارور باقی می مونه

البته بد نیست که با یک پزشک دیگه هم مشورت کنید اما دروهله اول روند درمان رو با پزشک خودتون ( که درمان بی ریطی هم برای شما آغاز نکرده اند ) ادامه بدید و هروقت بعد از حدود 1 سال از این پروسه نتیجه نگرفتید سوئیچ کنید به پزشک دیگر
    گاهی ممکنه به جراحی اصلاحی نیاز باشه اما فقط گاهی
    اجازه بدید پزشک کارخودش رو بکنه ، اگر کار به جراحی مجدد رسید حتما با پزشک دیگری مشورت کنین

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. سلام اقای دکتر و دوستان عزیز، ببخشید هر چه تلاش کردم نتونستم تو موضوعات جدید مشکلمونو مطرح کنم ، آقای دکتر تورو خدا کمکمون کنید و ما رو راهنمایی کنید ، همسر من چند تا مشکل داره ، حدود هفت سال قبل برای بچه دار شدن به دکتر مراجعه کردیم و گفتند که همسرم واریکوسل داره ولی نگفتند که باید عمل بشه بلکه یکسری دارو دادن و گفتند که خوب میشه ما با روش ای یو ای بچه دار شدیم ، چند روز پیش همسرم گفت که درد شدیدی  رو در بیضه هاش احساس میکنه دکتر که رفتیم گفتند که واریکوسل شدید داره و باید عمل بشه ، ایا با گذشت چند سال باز هم امیدی به بچه دار شدن مجدد ما هست ، مشکل دوم اینه که همسر من مشکل زودانزالی داره ، ضمنا الت تناسلی اون حدود 20 سانته و به طرف پایین خم میشه که این مشکل اعتماد به نفس اونو بسیار پایین اورده ، البته از همون اوایل ازدواج من بهش گفتم به دکتر مراجعه کن ولی ایشون گفت خجالت میکشم ، اوایل من از این وضعیت راضی بودم و هیچ شکایتی نداشتم ولی با گذشت زمان انقدر همسرم ابراز نارضایتی کرد که در من هم اثر کرد و الان دیگه این مشکل به یک مشکل اساسی تو زندگی ما تبدیل شده  اقای دکتر ایا راهی برای رفع انحنای الت ایشون به جز عمل جراحی وجود داره ؟ و اگر عمل کنه مشکلی برای بچه دار شدن ما بوجود نمیاد ؟ مشکل دیگه ایشون اینه که هر چند روز یکبار درد شدید در شکم حس میکنه و میگه باد تو شکمم میپیچه و هر بار که به دستشویی میره به جای مدفوع مقدار بسیار کمی اب منی و یا چیزی شبیه به اونو میبینه ، بعضی روزها بارها و بارها احساس نیاز به دستشویی رو حس میکنه و انقدر این وضعیت ادامه پیدا میکنه که کلافه میشه ، خواهش میکنم کمک کنید ، ایا این مشکل هم به واریکوسل مربوط میشه ؟ و یه مشکل دیگه که با عرض شرمندگی مطرح می کنم ، تورو خدا ببخشید ، طبق اطلاعاتی که من تو این سایت گرفتم اندازه الت معمولا تا 17 سانته ولی الت همسر من بیشتر از بیست و دو سه سانته و بعضی اوقات که اون به ارگاسم نزدیک میشه و حالتش عوض میشه با یک فشار اضافه درد شدیدی رو حس میکنم ، اقای دکتر این درد چیه ؟ ممکنه که باعث زخم و یا پارگی و یا اسیب به قسمتی از بدن بشه ؟ خیلی تلاش میکنم که مانع از این کار بشم ولی متاسفانه در زمان نزدیک شدن به ارگاسم همسرم ، همیشه عذاب میکشم ، خواهش میکنم منو راهنمایی کنید ، از لطف شما ممنونم

6. nokte22 نوشته است: سلام اقای دکتر و دوستان عزیز، ببخشید هر چه تلاش کردم نتونستم تو موضوعات جدید مشکلمونو مطرح کنم ، آقای دکتر تورو خدا کمکمون کنید و ما رو راهنمایی کنید ، همسر من چند تا مشکل داره ، حدود هفت سال قبل برای بچه دار شدن به دکتر مراجعه کردیم و گفتند که همسرم واریکوسل داره ولی نگفتند که باید عمل بشه بلکه یکسری دارو دادن و گفتند که خوب میشه ما با روش ای یو ای بچه دار شدیم ، چند روز پیش همسرم گفت که درد شدیدی  رو در بیضه هاش احساس میکنه دکتر که رفتیم گفتند که واریکوسل شدید داره و باید عمل بشه ، ایا با گذشت چند سال باز هم امیدی به بچه دار شدن مجدد ما هست ، مشکل دوم اینه که همسر من مشکل زودانزالی داره ، ضمنا الت تناسلی اون حدود 20 سانته و به طرف پایین خم میشه که این مشکل اعتماد به نفس اونو بسیار پایین اورده ، البته از همون اوایل ازدواج من بهش گفتم به دکتر مراجعه کن ولی ایشون گفت خجالت میکشم ، اوایل من از این وضعیت راضی بودم و هیچ شکایتی نداشتم ولی با گذشت زمان انقدر همسرم ابراز نارضایتی کرد که در من هم اثر کرد و الان دیگه این مشکل به یک مشکل اساسی تو زندگی ما تبدیل شده  اقای دکتر ایا راهی برای رفع انحنای الت ایشون به جز عمل جراحی وجود داره ؟ و اگر عمل کنه مشکلی برای بچه دار شدن ما بوجود نمیاد ؟ مشکل دیگه ایشون اینه که هر چند روز یکبار درد شدید در شکم حس میکنه و میگه باد تو شکمم میپیچه و هر بار که به دستشویی میره به جای مدفوع مقدار بسیار کمی اب منی و یا چیزی شبیه به اونو میبینه ، بعضی روزها بارها و بارها احساس نیاز به دستشویی رو حس میکنه و انقدر این وضعیت ادامه پیدا میکنه که کلافه میشه ، خواهش میکنم کمک کنید ، ایا این مشکل هم به واریکوسل مربوط میشه ؟ و یه مشکل دیگه که با عرض شرمندگی مطرح می کنم ، تورو خدا ببخشید ، طبق اطلاعاتی که من تو این سایت گرفتم اندازه الت معمولا تا 17 سانته ولی الت همسر من بیشتر از بیست و دو سه سانته و بعضی اوقات که اون به ارگاسم نزدیک میشه و حالتش عوض میشه با یک فشار اضافه درد شدیدی رو حس میکنم ، اقای دکتر این درد چیه ؟ ممکنه که باعث زخم و یا پارگی و یا اسیب به قسمتی از بدن بشه ؟ خیلی تلاش میکنم که مانع از این کار بشم ولی متاسفانه در زمان نزدیک شدن به ارگاسم همسرم ، همیشه عذاب میکشم ، خواهش میکنم منو راهنمایی کنید ، از لطف شما ممنونم

با تشکر از یک میلیون سوالی که در یک پست مطرح کردید

1- البته تاخیر در روند درمان واریکوسل گاهی - فقط گاهی - ختم به خیر نمی شود و باعث ناباروری های موقت یا دائم می گردد اما بعید می دونم مورد همسرشما جزو این موارد باشد . لااقل بسیار بسیار بعید است ناباروری دائم رو تجربه کنند چون درسته سالها واریکوسل خفیف داشته اند اما مدت زیادی نیست که واریکوسل شدید رو تجربه می کنند و برای درمان اقدام کرده اند .

2- زود انزالی داستان خودش رو داره و به واریکوسل مربوط نیست . زیر نظر اورولوژ و اگر لازم بود روانپزشک و مشاور می تونید با کنترل دارویی و رفتاری این مشکل رو حل کنید . بنظر من بهتره اینکار رو هم حتما بکنید چون زودانزالی روی کیفیت رابطه تاثیر بسیار سویی داره و شمام حتما اینو تایید می کنید

3- انحنای آلت اگر مانع نزدیکی و خروج منی نشه اختلال خاصی محسوب نمیشه . در اغلب موارد بهتره سراغ جراحی نرید و بپذیرید که بلاخره هرکس فرم آلت خاص خودش رو در طرح و رنگ داره و آلت آقایان هم در درصد قابل توجهی از موارد خلاصه به یک سمت و سویی متمایل هست . بهتره اینم مطلبم زیر نظر اورولوژ و یا اگر لازم بود روانپزشک  و مشاور بررسی کنید . در هرحال جز جرائی راهی برای اصلاح انحنا نیست

4- الت 20 الی 23 سانتی درسته آلت نسبتا بزرگی هست اما معیوب نیست و اگر شما مشکلی با این قضیه ندارید پس سایر نگرانی ها بی مورد است . دردی که می فرمایید چیز غریبی نیست . هنگام ارگاسم اغلب عضلات بدن منقبض می شوند و فشار خون در اندامها بالا می رود و به تبع دیوار واژن هم متورم و منقبض خواهد شد . طبیعیه که در این حالت اندازه آلت همسرتون هم مزید بر علت بشه تا شما درد و فشار خاصی رو متحمل بشوید . استفاده از روان کننده ها و کمی امادگی روحی و جسمی بیشتر می تونه به شما کمک بکنه و از طرفی در مواردی خاص همین بالارفتن فشار خون حین رابطه و ارگاسم می تونه عضوی از بدن رو که مشکلی داره ( مثلا در مردهایی که واریکوسل دارند بیضه هاشون . یا در بیماران قلبی در ناحیه قفسه سینه یا ... ) رو به درد بیاره و توصیه می شه در اینموارد فرد به متخصص مراجعه کنه تا علت درد بررسی بشه
    حالا این دیگه شمایید که باید تشخیص بدید یا به خودتون لطف کنید و همینجوری برید پیش متخصص زنان  که مشخص بشه
    این دردی که ازش صحبت می کنین درد ناشی از منقبض شدن شما و سایز همسرتونه یا خدایی نکرده واقعا مشکلی داخلی وجود داره

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  7. از شما ممنونم که یک میلیون سوال منو جواب دادین ، اما ببخشید که تکرار میکنم  یه سوال مهم منو جواب ندادین ، اینکه همسر من چند وقته که درد رو تو بیضه هاش حس میکنه و از طرفی دچار درد شکم و انباشته شدن باد در شکم میشه ولی وقتی که برای دفع میره به جای مدفوع مقدار کمی منی ( به جای مدفوع )و یا چیزی شبیه به اونو میبینه ، اینکار در روز چندین بار تکرار میشه و بعضی از روزها از شدت تکرار کلافه میشه ، لطفا بفرمایید که این موضوع هم به واریکوسل مربوط میشه و یا چیز دیگه ؟ ممنونم

8. mbbm

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام دوستان
    1- من 4شنبه گذشته عمل واریکسول رو در بیمارستان دی و به روش میکروسرجری انجام دادم(انجام دادند)
    از اونجایی که قبا عمل خیلی در مورد هزینه این عمل جستجو کردم و چیزی پیدا نکردم ، میخواستم بدونم که میتونم مشخصات کامل دکتر و هزینه ها رو بزارم تا به عنوان حدااقل یه نمونه در سایت موجود باشه؟؟

2- بخیه من از نوع جذبیه و طبیعتا بخیه کشیدنی در کار نخواهد بود ، از دوستان میخوام بگن چطور باید بفهمم کاملا ترمیم صورت گرفته
    آخه در نوار برش بعضی قسمتها پوست به پوست متصل شده اما در یه نقاطی انگار گوشت زده بیرون که نگرانم میکنه؟؟
    یعنی من میمیرم

3- این زود انزالی که میگید ، معیارش چجوریاس که ببینیم ما هم دچارش هستیم یا نه؟؟ مثلا از چند ثانیه کمتر ارضا شدن به عنوان زود انزالی محسوب میشه؟؟

ممنون

9. nokte22 نوشته است: از شما ممنونم که یک میلیون سوال منو جواب دادین ، اما ببخشید که تکرار میکنم  یه سوال مهم منو جواب ندادین ، اینکه همسر من چند وقته که درد رو تو بیضه هاش حس میکنه و از طرفی دچار درد شکم و انباشته شدن باد در شکم میشه ولی وقتی که برای دفع میره به جای مدفوع مقدار کمی منی ( به جای مدفوع )و یا چیزی شبیه به اونو میبینه ، اینکار در روز چندین بار تکرار میشه و بعضی از روزها از شدت تکرار کلافه میشه ، لطفا بفرمایید که این موضوع هم به واریکوسل مربوط میشه و یا چیز دیگه ؟ ممنونم

سلام

درد در کیسه بیضه یکی از مواردیه که حتما باید به متخصص اورولوژ مراجعه کرد . خروج منی در هنگام دفع به خودی خود نشانه ی بیماری خاصی نیست و نفخ و مشکلات دیگه ای که گفتید هم ربطی به مسائل بیضه نداره
    درد بیضه می تونه بدلیل واریکوسل باشه
    به متخصص مراجعه کنید

تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  10. سلام و خسته نباشید به همه
    یه مشکلی واسه من پیش اومده و اینه که 2 روز پیش وقتی از خواب بیدار شدم دیدم از  کشاله رانه سمته راستم یه دردی به طرف بیضه سمته راستم یه جورایی تیر میکشه!
    در صورتی که من سونوگرافی داده بودم قبلا دکتر گفت واریکوسل درجه یکه و مشکلی نیست.
    میخواستم بدونم این درد به نظره شما چیه؟؟

11. iliad

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام
    من یک ماه پیش عمل واریکوسل درجه 3 چپ انجام دادم (لاپروسکوپی) الان بعد از یک ماه اگر اطراف بیضه هام ازاد باشه یا به طور مثال شورت های گشاد بپوشم براحتی میشه نصف رگ هایی که قبل از عمل کنار بیضم دیده میشد رو دید ایا امکان بازگشت بیماری اونم با این سرعت امکان پذیره؟
    یه سوال دیگه هم داشتم من چنیدن بار موقع رابطه جنسی یا خود ارضایی هنگام انزال برای چند دقیقه کار رو ادامه ندادم و بعد از چند دقیقه دوباره شروع کردم موقعی که این عمل رو چند بار تکرار میکنم بعد گذشت نیم ساعت درد شدیدی در بیضه هام حس میکنم که با کوچکترین ضربه ای به بیضه تشدید هم میشه این مشکل از چیست؟

البته باید بگم با مشاهده رگ ها براحتی میشه فهمید که داخلشون خون جریان داره!

12. سلام و خسته نباشید خدمت همه.
    تورو خدا منو راهنمایی کنید.من 8 ماه پیش عمل واریکوسل درجه 4 انجام دادم و دکتر گفت 3ماه بعد از عمل برم واسه آزمایش.وقتی آزمایش دادم تعداد اسپرم ها خیلی کم بود یعنی 400هزار تا.
    بعد دکتر یه سری قرص مثله کلومیفن،ویتامین ای،ویتامین c،ام.دی-فولیک اسید و پنتوکسی فیلین داد از هرکدوم 100تا و گفت مصرف کنم و 3ماه دیگه برم واسه آزمایش.حالا الان 3ما شده و من آزمایش دادم و دوباره تعداد اسپرم ها خیلی کم بود یعنی شده بود 800هزار تا.
    دکتر گفت من هر کاری از دستم میومد انجام دادم و دوباره همون قرص های قبلی رو تجویز کرد و گفت دوباره تا 3ماه بخورم.
    آخه چرا اسپرم تولید نمیشه؟؟ تو رو خدا منو راهنمایی کنید که چرا حال من خوب نمیشه؟؟؟؟؟؟
    خواهش میکنم!

13. mbbm نوشته است: سلام دوستان
    1- من 4شنبه گذشته عمل واریکسول رو در بیمارستان دی و به روش میکروسرجری انجام دادم(انجام دادند)
    از اونجایی که قبا عمل خیلی در مورد هزینه این عمل جستجو کردم و چیزی پیدا نکردم ، میخواستم بدونم که میتونم مشخصات کامل دکتر و هزینه ها رو بزارم تا به عنوان حدااقل یه نمونه در سایت موجود باشه؟؟

2- بخیه من از نوع جذبیه و طبیعتا بخیه کشیدنی در کار نخواهد بود ، از دوستان میخوام بگن چطور باید بفهمم کاملا ترمیم صورت گرفته
    آخه در نوار برش بعضی قسمتها پوست به پوست متصل شده اما در یه نقاطی انگار گوشت زده بیرون که نگرانم میکنه؟؟
    یعنی من میمیرم

3- این زود انزالی که میگید ، معیارش چجوریاس که ببینیم ما هم دچارش هستیم یا نه؟؟ مثلا از چند ثانیه کمتر ارضا شدن به عنوان زود انزالی محسوب میشه؟؟

ممنون

1- تا جایی که من اطلاع دارم انجام چنین کاری در این سایت مجاز نیست ..
    2- شما بعد از گذشت زمانی که خود دکتر جراحتون بهتون گفته می تونید پانسمان رو از روی زخم بردارید .. و برای اطمینان از بهبود زخم هم به خود دکتر جراح مراجعه کنید تا از سلامت اون ناحیه مطمئن شید
    3- معیار کلی خاصی برای زودانزالی نداریم .. زودانزالی زمانی مورد نظر ماست که در رابطه ی جنسی شخص زودتر از شریک جنسیش انزال داشته باشه و قبل از این که شریک شخص به ارگاسم برسه انزال صورت می گیره و رابطه به ناچار تموم میشه..

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  14. سلام ..
    من حدود پنج ماه و نیم پیش عمل واریکوسل چپ (گرید 2) انجام دادم ...
    الان آزمایش آنالیز منی دادم و نتیجه اش این طوریه :

(Liquefaction)زمان میعان: 15 دقیقه                   (قبل از عمل : 35)
    Viscosity (چسبندگی): Low                            (قبل از عمل: Mod)
    Volume (حجم): 6 ml                                       (قبل از عمل: 8 )
    Sperm Concentration (غلظت اسپرم) : 13           (قبل از عمل:16)
    Motility (تحرک): 40%  (قبل از عمل:5%)
                          Grade I: 5           Grade II: 5
                       Grade III: 10       Grade IV: 20%
                (گریدها به ترتیب افزایش تحرک رو نشون میدن)

Morphology
    Abnormal forms (شکل های غیر طبیعی): 15%    (قبل از عمل:15)

حالا با توجه به این توضیحات، یعنی عمل نتیجه ای نداشته؟ غلظت اسپرم عجیبه که حتی کمتر هم شده! (البته قبل از عمل یه آزمایش توی یه آزمایشگاه دیگه هم داده بودم که 8.5 میلیون بود)
    این افزایش تحرک چقدر تاثیر داره؟

چقدر امیدوار باشم؟! چه کار دیگه ای میشه کرد؟؟

15. alonge نوشته است: سلام و خسته نباشید به همه
    یه مشکلی واسه من پیش اومده و اینه که 2 روز پیش وقتی از خواب بیدار شدم دیدم از  کشاله رانه سمته راستم یه دردی به طرف بیضه سمته راستم یه جورایی تیر میکشه!
    در صورتی که من سونوگرافی داده بودم قبلا دکتر گفت واریکوسل درجه یکه و مشکلی نیست.
    میخواستم بدونم این درد به نظره شما چیه؟؟

سلام
    واریکوسل ربطی به درد کشاله ران  نداره. اگه فقط مال همون یک شب بوده یا سرما خورده باشه یا روز قبلش فشار خاصی اومده باشه که چیز مهمی نیست. وگرنه برید دکتر.
    ممکنه فتق باشه. بایستید و انگار که میخواید چیز سنگینی رو بلند کنید زور بزنید. به محل کشاله ران و بیضه ها دقت کنید. اگه دردی حس کردید یا با فشار، زیر پوست برآمده شد برید دکتر (جراح عمومی).

تشکر شده توسط : ROHAM
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 3
رفتن به صفحه    2   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید