شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

گرفتگي عضلات

1. سلام
    مي خواستم بدونم علت گرفتگي عضلات در سراسر بدن به صورت مكرر چيست؟

2. darya نوشته است: سلام
    مي خواستم بدونم علت گرفتگي عضلات در سراسر بدن به صورت مكرر چيست؟

سلام ،
    درد در سیستم عضلانی شایعترین علامت می باشد . این درد ممکن است خفیف یا شدید ، موضعی یا منتشر و یا متعاقب ضربه باشد . درد به دلیل آسیب به عضله به علل مختلف مانند : صدمات ورزشی ، بیماریهای خود ایمنی ، کاهش جریان خون به عضله و یا تهاجم تومور به عضله باشد . همچنین درد در عضلات می تواند متعاقب صدمه به مفاصل و تاندونها باشد . در صورت درگیری قسمت وسیعی از سیستم عضلانی معمولا التهاب و کمی تب وجود دارد که می تواند به دلیل عفونت یا بیماریهای سیستم ایمنی باشد . التهاب عضله می تواند به دلیل بسیاری از بیماری مانند عفونتهای ویروسی به وجود آید . التهاب عضله هم مانند هر التهابی موجب درد ، حساسیت ، تورم ، گرمی ، کاهش کارکرد و ضعف می شود .

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. آقای دکتر سلام. خوشحالم که سایت شمارا پیدا کرده ام. من 65سال دارم. چندی پیش بعد از پیاده روی ناگهان کمرم درد گرفت و پس از سه روز به پایم سرایت کرد. البته سه مورد مرگ و میر فامیلهای نزدیک و جوان نیز داشتیم که در من بسیار تاثیر منفی گذاشت. چندین دکتر ارتوپد و مغز و اعصاب رفتم که همه قرصهای مسکن دادند که هیچ تاثیری نداشته اند. الان چند روزی است پای چپم بسیار ملتهب است و انگار که در آتش می سوزد. شبها اصلا نمی توانم بخوابم. به روزها هم کشیده شده و روی هردو پایم کمی ورم دارد. از اینکه نمی توانم پیاده روی کنم قند خونم نیز کمی بالا رفته و گاهی تا 150 می رسد. روزی یک قرص و نیم گلی بن کلامید می خورم. از شما خواهش می کنم برای رفع این التهاب دردآور پا مرا راهنمایی کنید که کلید سلامتی من خواهد بود. سپاس گذار شما هستم. حسن

4. mhassan319 نوشته است: آقای دکتر سلام. خوشحالم که سایت شمارا پیدا کرده ام. من 65سال دارم. چندی پیش بعد از پیاده روی ناگهان کمرم درد گرفت و پس از سه روز به پایم سرایت کرد. البته سه مورد مرگ و میر فامیلهای نزدیک و جوان نیز داشتیم که در من بسیار تاثیر منفی گذاشت. چندین دکتر ارتوپد و مغز و اعصاب رفتم که همه قرصهای مسکن دادند که هیچ تاثیری نداشته اند. الان چند روزی است پای چپم بسیار ملتهب است و انگار که در آتش می سوزد. شبها اصلا نمی توانم بخوابم. به روزها هم کشیده شده و روی هردو پایم کمی ورم دارد. از اینکه نمی توانم پیاده روی کنم قند خونم نیز کمی بالا رفته و گاهی تا 150 می رسد. روزی یک قرص و نیم گلی بن کلامید می خورم. از شما خواهش می کنم برای رفع این التهاب دردآور پا مرا راهنمایی کنید که کلید سلامتی من خواهد بود. سپاس گذار شما هستم. حسن

سلام جناب ،
    دردهای کمری که تیرکشنده به پاها هستند ، معمولا به دلیل درگیری یکی از ریشه های عصبی (L4-L5-S1) می باشد . در این موارد معاینه بالینی و تصویربرداری رادیولوژیک برای تشخیص درست بسیار کمک کننده می باشد . با این تفاسیر به نظر من با توجه به تشدید علایم در جنابعالی ، بهتر است به یک متخصص مراجعه فرمایید تا با معاینه و اقدامات پاراکلينیک، تشخیص صحیح داده شود .

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید