شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 29 ...   

آیا با این شرایط احتمال بارداری وجود دارد؟

1. cima نوشته است:
    sara_lovely نوشته است:
    cima نوشته است:
    morteza27 نوشته است: سلام،
    من 23 سال سن دارم :
    1 - قاعدگی منظم دارم. 2 - طول دوره 28 روز است. 3 - دوره خونریزی 7 روز است. 4 - آخرین بار 89/2/1خونریزی من شروع شد. 5 - در تاریخ 89/2/9یک رابطه جنسی داشتم. 6 - شرح حال: رابطه جنسی محافظت نشده بود و منی داخل واژن من تخلیه شد.
    آیا احتمال بارداری در من وجود دارد؟

احتمال بارداري كمه اما هست چون تخمك گذاري بعد از پريود شروع ميشه و اسپرم هم تا 3 روز در رحم زنده ميمونه.
    از روش اورژانسي استفاده نكرديد؟

چون ایشون پریود منظم دارند در این روز تخمک گذاری صورت نمیگیره.
    برای محاسبه تخمک گذاری هم می تونید 14 روز قبل از روز اول پریودی حساب کنید و در چند روز اون روزها در صورت تمایل به بارداری اقدام به نزدیکی کنید

تخمك گذاري بعد از پريود شروع ميشه و در اون تاريخي كه شما گفتيد به بالاترين ميزانش ميرسه وگرنه پيشگيري از بارداري كار سختي نبود و دقت زيادي نمي خواست. حتي مواردي بوده كه در دوران پريود لقاح صورت گرفته اما تعدادش خيلي كمه پس باردار شدن يا نشدن ربطي به زمان دقيق تخمك گذاري نداره چون دفع اون تخمك ها و اسپرم ها هم مهمه نه فقط زمان توليدشون. همون طور كه آقاي
    badomak
       اشاره كردن روش طبيعي براي كسايي كه قصد باردار شدن ندارن توصييه نميشه.

دوست گلم کاش شما قبل از پاسخ گویی کمی در این مورد مطالعه می کردیدچون در طول یه دوره سیکل خانم ها فقط و فقط یک تخمک ازاد میشه و اگر دوقلو زایی هم می بینید نه بخاطر وجود دو تخمک هست بلکه بخاطر نفوذ دو اسپرم به داخل تخمک هست اگر نیاز به اطلاعات بیشتر در این زمینه داشتید بگید تا راهنمایی کنم.
    در ضمن به نظرم برای بارداری نیاز به دقت بیشتر و صرف وقت و حوصله بیشتری هست.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. sara_lovely نوشته است:
    دوست گلم کاش شما قبل از پاسخ گویی کمی در این مورد مطالعه می کردیدچون در طول یه دوره سیکل خانم ها فقط و فقط یک تخمک ازاد میشه و اگر دوقلو زایی هم می بینید نه بخاطر وجود دو تخمک هست بلکه بخاطر نفوذ دو اسپرم به داخل تخمک هست اگر نیاز به اطلاعات بیشتر در این زمینه داشتید بگید تا راهنمایی کنم.
    در ضمن به نظرم برای بارداری نیاز به دقت بیشتر و صرف وقت و حوصله بیشتری هست.
    سلام،
    دو قلویی به دو صورت تک تخمکی و دو تخمکی رخ می دهد، در دوقلوی تک تخمی دو اسپرم وارد یک تخمک نمی شوند بلکه بعد از لقاح و تشکیل تخم و طی روزهای 3 تا 13 روند تقسیم سلولی به وجود آمدن دو جنین رخ می دهد که بسته به اینکه در چه روزی این اتفاق رخ دهد انواع مختلفی از دو قلوهای تک تخمی به وجود می آیند. وقتی یک اسپرم وارد یک تخمک می شود غشایی تخمک را در بر می گیرد و از ورود اسپرمهای دیگر جلوگیری می کند، اگر هم بر حسب اتفاق دو اسپرم به طور همزمان وارد یک تخمک شوند، تخم به وجود آمده به دلیل اختلال کروموزومی محکوم به نابودی است و اصلا جنینی به وجود نمی آید. نوع دیگر دوقلوها، دو قلوهای دو تخمی هستند که دو تخمک به وسیله دو اسپرم بارور می شوند و دو قلوهای غیر همسان را به وجود می آورند.

cima نوشته است: تخمك گذاري بعد از پريود شروع ميشه و در اون تاريخي كه شما گفتيد به بالاترين ميزانش ميرسه وگرنه پيشگيري از بارداري كار سختي نبود و دقت زيادي نمي خواست. حتي مواردي بوده كه در دوران پريود لقاح صورت گرفته اما تعدادش خيلي كمه پس باردار شدن يا نشدن ربطي به زمان دقيق تخمك گذاري نداره چون دفع اون تخمك ها و اسپرم ها هم مهمه نه فقط زمان توليدشون.
    تخمک گذاری روندی است که به واسطه هورمونهای هیپوفیزی کنترل می شود و در افراد سالم در زمان مشخصی از دوره قاعدگی و با افزایش هورمونها رخ می دهد... پس بارداری در یک فرد سالم دقیقا به زمان تخمک گذاری مرتبط است و به همین دلیل زمانهای نزدیک به تخمک گذاری را زمانهای پرخطر می نامند...تخمک ها از زمان تولد در تخمدانها یک نوزاد مونث وجود دارند و از بلوغ به بعد هر ماه یکی از آنها بزرگ و بالغ شده و در زمان تخمک گذاری در حفره شکم رها می شود که طی 24 تا 48 ساعت خود را به رحم می رساند که اگر در این زمان اسپرم در رحم زن وجود داشته باشد، لقاح رخ داده و بارداری شکل می گیرد و اگر اسپرمس وجود نداشته باشد، طی 24 تا 48 ساعت دفع خواهد شد. پس با توجه به زمان زنده ماندن اسپرم در دستگاه تناسلی زن (حدود 48 تا 72 ساعت) 2 تا 3 روز قبل و بعد از تخمک گذاری احتمال وقوع بارداری وجود دارد... تمام این مطالب در مورد فردی سالم صدق می کند...اگر مشکلات هورمونی وجود داشته باشد که شاه علامت آن نامنظمی بودن قاعدگی هاست...هیچکدام از این موارد 100% نیست و برای جلوگیری از بارداری می بایست از روشهای مطمئن استفاده نمود.

تشکر شده توسط : 7 کاربر
  3. سلام
    من روز 26 دوره پریودم هست . و 2 روزه که زیر دلم درد میکنه با توجه با اینکه من این دوره برای بارداری Hmg تزریق کردم ممکنه این درد مربوط به ایجاد بارداری باشه یا اینکه به علت نزدیک شدن به روز پریود؟

4. سلام به همه
    من درتاریخ 13 فروردین 89 پریود شدم .پریود منظم و30 روزه دارم.دوره یپریود من 7 وگاهی اوقات 10 روزه است. ماه فروردین 10 روزه بود.روز هفتمپریود (19 فروردین) رابطه جنسی داشتم که احتمال می دهم مقداری منی به داخلواژن ریخته باشد.
    دقیقا درروزهایی که دوران تخمک گذاری من بود 29و30و31 افزایش ترشحات واژن راداشتم (فقط در این 3 روز)
    امروز که 13 اردیبهشته من هنوز پریود نشدم وعلائم پریود مانند کمر درد را دارم.
    سوال من اینه با توجه به تاریخ هایی که برای تخمک گذاری گفتم می تواناحتمال بارداری رامنتفی دانست مگر ممکن است کسی جلوتر باردار شود ودوبارهدر او تخمک گذاری صورت گیرد؟

5. darling نوشته است: سلام به همه
    من درتاریخ 13 فروردین 89 پریود شدم .پریود منظم و30 روزه دارم.دوره یپریود من 7 وگاهی اوقات 10 روزه است. ماه فروردین 10 روزه بود.روز هفتمپریود (19 فروردین) رابطه جنسی داشتم که احتمال می دهم مقداری منی به داخلواژن ریخته باشد.
    دقیقا درروزهایی که دوران تخمک گذاری من بود 29و30و31 افزایش ترشحات واژن راداشتم (فقط در این 3 روز)
    سوال من اینه با توجه به تاریخ هایی که برای تخمک گذاری گفتم می تواناحتمال بارداری رامنتفی دانست مگر ممکن است کسی جلوتر باردار شود ودوبارهدر او تخمک گذاری صورت گیرد؟

با سلام
    دوست عزیز، به احتمال زیاد بارداری شما منتفیه!! و اون دردی که دارید محتملاً مربوط به علائم پریودتون باشه! ولی اگر زیاد حساسید! به متخصص زنان مراجعه کنید! تا هم معاینه ادواری رو انجام داده باشید و هم خیالتون از این بابت راحت بشه!
    موفق باشید.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 4 کاربر ديگر
  6. aida2000 نوشته است: سلام
    من روز 26 دوره پریودم هست . و 2 روزه که زیر دلم درد میکنه با توجه با اینکه من این دوره برای بارداری Hmg تزریق کردم ممکنه این درد مربوط به ایجاد بارداری باشه یا اینکه به علت نزدیک شدن به روز پریود؟

سلام:
    اگر در دوره هاي قبلي همين حالات را در زمان نزديكي دوره ي پريودتون داشتيد پس طبيعي است كه در اين ماه هم  همين حالات رو داشته باشي
    در غير اين صورت ممكنه از علايم بارداري باشه

تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  7. darling نوشته است: سلام به همه

دوست عزيز احتمال بارداري در شما خيلي كمه
    شمل علايم پريودي داريد و تا چند روز ديگه پريود ميشيد
    عقب افتادن پريود هم به دليل استرس هست
    نگران نباشيد

8. سلام من 25 ساله هستم سیکل پریودم 28 روزه است 69 کیلو هستم و آخرین پریودم 19 ماهگذشته بوده 4 روز پیش با نامزدم رابطه جنسی داشتم که دخول با کمتر از ختنه گاه بوده است منتها کاندوم استفاده نکرده بودیم و الان پبع از آن روز پریودم 4 روز جلو افتاده است آیا من حامله ام؟

9. ramsis نوشته است: سلام من 25 ساله هستم سیکل پریودم 28 روزه است 69 کیلو هستم و آخرین پریودم 19 ماهگذشته بوده 4 روز پیش با نامزدم رابطه جنسی داشتم که دخول با کمتر از ختنه گاه بوده است منتها کاندوم استفاده نکرده بودیم و الان پبع از آن روز پریودم 4 روز جلو افتاده است آیا من حامله ام؟

سلام

اگر شما دقیقا خونریزی مشابه دوره های قبلی خود دارید احتمال حاملگی کم است

چون اگر پریود اتفاق افتاده باشد احتمال بارداری منتفی است

اما بهتر است برای اطمینان بیشتر به پزشک مراجعه کرده و آزمایش خون بدهید

همیشه قبل از تصمیم به برقراری هرگونه رابطه از روش پیشگیری از بارداری استفاده کنید تا دچار مشکلاتی از این قبیل نشوید

موفق باشید

10. سلام
    پیش آب چقدر احتمال حاملگی داره؟

11. ebra_sarah نوشته است: سلام

تا اونجا كه من ميدونم بستگي به شخص و زمانش داره.
    اينكه پيش آب شخص چقدر اسپرم داره... اون اسپرم قابليت حركت داره يا نه...
    در زمان تخمک گذاری احتمالش بالاتره.
    اما در كل احتمالش خيلي كمه

12. سلام دوستان عزیزم
    سوالی داشتم هر چند مبتدی اما خواستم مطمعن شم گفتم از شما استادان عزیز بپرسم از نگرای در بیام
    من هنگام نزدیکی کمی از پیش ابم مالیده شد به شرت دوستم بطریق لا پایی
    دوست من پریود نامنظم داره و باید 7 میشده 12 شده
    اما پریودش کم بوده حالا من نگرانم که نکنه طوری شده باشه
    لطفا منو از نگرانی در بیارید
    البته میگه بعضی اوقات کم پریود میشه
    ممنون میشم راهنمایم کنید
    با تشکر از سایتتون

13. ebra_sarah نوشته است: سلام

سلام:
    در پيش اب هم مقداري اسپرم وجود داره و ميدونيد كه براي عمل لقاح حتي يك اسپرم هم اگر شرايطش باشه كافيه
    حاملگي با مني به دليل فراواني اسپرم درصد بيشتري داره اما پيش اب هم در صد كمي نداره چون داراي اسپرم هست

14. saye110 نوشته است: سلام دوستان عزیزم
    سوالی داشتم هر چند مبتدی اما خواستم مطمعن شم گفتم از شما استادان عزیز بپرسم از نگرای در بیام
    من هنگام نزدیکی کمی از پیش ابم مالیده شد به شرت دوستم بطریق لا پایی
    دوست من پریود نامنظم داره و باید 7 میشده 12 شده
    اما پریودش کم بوده حالا من نگرانم که نکنه طوری شده باشه
    لطفا منو از نگرانی در بیارید
    البته میگه بعضی اوقات کم پریود میشه
    ممنون میشم راهنمایم کنید
    با تشکر از سایتتون

دوست عزیز پریود شدن دلیل بر عدم حاملگی ایشونه. اما برای اطمینان بیشتر می تونید آزمایش خون بدید یا بی بی چک استفاده کنید. دلیل کم بودن و دیر شدن پریودشون هم شاید استرسیه که داشتن.

تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  15. سلام
    می خواستم بدونم آزمایش بتا روز چندم دوره پریود جواب دقیق میده؟ اگر 2 روز پریود عقب افتاده باشه جواب میده یا اینکه باید دیرتر آزمایش داد تا به نتیجه دقیقی رسید؟ آخه خیلی امیدوارم که این ماه باردار باشم .من روز 27 دوره پریود هستم کمی کمرم درد میکنه مثل ماههای قبل که پریودم نزدیک میشد  برای  همین خیلی نگرانم . اگه پریود بشم دنیا رو سرم خراب میشه .
    با تشکر

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 29 از 39
رفتن به صفحه :    ... 29 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید