شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 27 ...   

آیا با این شرایط احتمال بارداری وجود دارد؟

1. دوستان سلام یه سوال از طرف دوستم اینجا مطرح میکنم منو بیچاره کرده:

امروز بادوست دخترش رابطه داشته فقط از روی شلوار  مثل اینکه حدود ادقیقه هم شلوار خودشو در میاره ولی شورت پاش بوده ودوباره شوارو میپوشه. بعداز حدود 40 دقیقه متوجه میشن که روی شلوار دختره (دهانه واژن) یه مقداری خیسه ولی اینطور که دوستم میگفت انزال نداشته  و پیش منی هم که نمیتونه انقد زیاد باشه که از شورت رد بشه و شلوار جین دختره رو خیس کنه!

من بهش گفتم احتمالا اون خیسی مال خود دختر بوده درسته؟ بعد بلافاصله دختره خودشو خشک میکنه و منم به دوستم گفتم پیشابشم اگه بر فرض محال اونجا رو خیس کرده باشه فاقد اسپرمه چون گفت نیم ساعت قبل از رابطه ادرار کرده.

من درست جواب دادم؟ و آیا اون خیسی از خود دختره بوده؟

ممنون.

2. nima_z نوشته است: دوستان سلام یه سوال از طرف دوستم اینجا مطرح میکنم منو بیچاره کرده:

امروز بادوست دخترش رابطه داشته فقط از روی شلوار  مثل اینکه حدود ادقیقه هم شلوار خودشو در میاره ولی شورت پاش بوده ودوباره شوارو میپوشه. بعداز حدود 40 دقیقه متوجه میشن که روی شلوار دختره (دهانه واژن) یه مقداری خیسه ولی اینطور که دوستم میگفت انزال نداشته  و پیش منی هم که نمیتونه انقد زیاد باشه که از شورت رد بشه و شلوار جین دختره رو خیس کنه!

من بهش گفتم احتمالا اون خیسی مال خود دختر بوده درسته؟ بعد بلافاصله دختره خودشو خشک میکنه و منم به دوستم گفتم پیشابشم اگه بر فرض محال اونجا رو خیس کرده باشه فاقد اسپرمه چون گفت نیم ساعت قبل از رابطه ادرار کرده.

ممنون.

سلام
    از روی شلوار و ... که احتمال بارداری وجود نداره اونم با پیشاب..............اگه خیلی میترسن از روش اورژانسی استفاده کنن(همچین لازمم نیست)
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. nima_z نوشته است: دوستان سلام یه سوال از طرف دوستم اینجا مطرح میکنم منو بیچاره کرده:

ممنون.

پيش آب اسپرم داره.
    اون خيسي بر اثر تحريك دختر بوده.
    انقدر ها هم الكي نيست ديكه حامله شدن

4. jiji نوشته است:
    nima_z نوشته است: دوستان سلام یه سوال از طرف دوستم اینجا مطرح میکنم منو بیچاره کرده:

ممنون.

سلام
    از روی شلوار و ... که احتمال بارداری وجود نداره اونم با پیشاب..............اگه خیلی میترسن از روش اورژانسی استفاده کنن(همچین لازمم نیست)
    موفق باشید

مرسی دوست عزیز بحث من با اون سر اینه که اون خیسی پیشاب نبوده درسته؟

5. cima نوشته است:
    nima_z نوشته است: دوستان سلام یه سوال از طرف دوستم اینجا مطرح میکنم منو بیچاره کرده:

ممنون.

پيش آب اسپرم داره.
    اون خيسي بر اثر تحريك دختر بوده.
    انقدر ها هم الكي نيست ديكه حامله شدن

خیلی ممنون منم همینو بهش میگم

اگه حامله شدن اینجوری بود که الان درصد بالایی از دختران مجرد چندتا بچه داشتن یا اینکه زن و شوهرا 20 تا بچه داشتن! Smile

ولی دوست گلم من توی سایتهای مختلف و همچنین مقالات مختلف خوندم که اسپرم داشتن پیشاب هم شرایطی داره مثل فاصله ی کم با انزال و...

وشخص اگر  قبل از انزال اصلی ادرار کنه پیشاب بعد اون(قبل از اولین انزال بعداز ادرار نه دوم به بعد) فاقد اسپرمه.

اینو خیلی جاها خوندم.

6. nima_z نوشته است:
    jiji نوشته است:

ممنون.

سلام
    موفق باشید

مرسی دوست عزیز بحث من با اون سر اینه که اون خیسی پیشاب نبوده درسته؟

سلام
    ادرار کردن و وجود اسپرم در پیشاب فکر نمیکنم ربطی به هم داشته باشند.........ضمنا همونطور که خانمcima هم فرمودند پیشاب دارای اسپرم هستش..........نمیشه با قطعیت گفت که خیسی مربوط به کی بوده.....اما احتمالش زیاده که برای اون دختر بوده باشه..........
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. jiji نوشته است:

ممنون.

سلام
    موفق باشید

اگه اینجوری کسی حامله میشد الان جمعیت دنیا 100 برابر بود و همه زنها همیشه حامله بودن..
    لطفا کمی فکر کنین

8. hooman-2010 نوشته است: سلام
    نامزدم 21سال داره و دوره هاش تقریبا بین 26تا 28 روزه هستن و 5روز خون ریزی داره .ایشون تا 5ام خونریزی داشتن و باکره هستن و امروز که 11همه با هم رابطه داشتیم ولی کاندوم پاره بود و منی روی واژن و بالای دهانه ی ورودی ریخت ولی فکر نمیکنم وارد واژن شده باشه.احتماله حاملگی چقدره؟آیا در روش اورژانسی که میگن از قرص های اچ دی باید استفاده کرد این قرص ها همون اوسپت اچ-دی هست؟
    با تشکر از دوستان عزیز

6 روز بعد از پاکی احتمال تخمک گزاری هست و احتمال بارداری تقریبا بالاست
    ولی اگر مطمئنی منی به واژن نرسیده نگرانی نداره
    اگه هم نگرانی از روش اورژانسی استفاده کن
    فقط این نکته را بدون که روش اورژانسی بالانس هورمونی بدن رو تغییر میده و پریود زمانش احتمالا عقب میوفته

9. دوستان یه سوالی داشتم که نمی دونستم کجا مطرح کنم اگه کمکم کنید ممنون میشم
    من مشکل نغوظ دارم و آلت تناسلی من به خوبی سفت نمیشه و موقع استفاده از کاندوم به صورت زیادی نغوظم از دست میره تا حالا کاندوم های زیادی استفاده کردم که مشکل حل نشد در واقع وقتی کاندوم استفاده میکنم مشکل دارم و مجبورم از قرص Erctro 1oo استفاده کنم.
    میخواستم بدونم چکار باید بکنم؟
    و در مورد این قرص بیشتر و کامل تر توضیح دهید؟
    و اگه قرص یا داروی بهتری هست لطفا بگین؟
    ممنونم

10. Mani_Mani نوشته است:
    aliyan نوشته است:
    Mani_Mani نوشته است:
    aliyan نوشته است:
    Mani_Mani نوشته است:
    ROHAM نوشته است: سلام،
    اگر سوالی در مورد احتمال بارداری دارید، با توجه به قالب و مثال زیر آن را در همین تاپیک مطرح کنید:
    1 - آیا دوره های قاعدگی (پریود) شما منظم است یا نامنظم؟
    2 - در صورت نامنظم بودن: بلندترین و کوتاه ترین طول دوره قاعدگی شما چند روز بوده است؟
    3 - در صورت منظم بودن: طول دوره قاعدگی(پریود) شما چند روز است؟
    4 - در صورت منظم بودن: طول دوره خونریزی شما چند روز است؟ (پس از چند روز پاک می شوید)؟
    5 - تاریخ دقیق آخرین مرتبه که خونریزی در شما شروع شده است چه زمانی بوده است؟
    6 - دقیقا در چه تاریخی رابطه جنسی محافظت نشده داشته اید؟
    7 - در مورد شرح حال خود توضیح دهید. (آنچه علاوه بر موارد بالا لازم به توضیح می دانید را بنویسید)

به سوالاتی که خارج از قالب بالا طرح شود پاسخ داده نمی شود.

من اینو از طرف یه دوستی می پرسم ...

1- پریود همسرشون نا منظم هست . 2- کمترین حالت 24 هست و بیشترین حالت 28  3و4 - دروه های پریودیشون 3 یا 4 روزه هست . 5- در هجدهم فروردین پریود قبلیشون بوده 6- در روز هفتم اردیبهشت ( 20 روز بعد از شروع پریود ) رابطه جنسی محافظت شده با کاندوم داشته و از این جهت مطمئن هستش که منی یا پیش آبش رو در واژن خالی نکرده ولی در انتهای رابطه در حالیکه شریک جنسی روی شکمش نشسته بوده منی رو روی ران های همسرش می ریزه که احتمالا یک قطره ( بر اساس گفته های شریکشون ) بر روی واژن می افتد که بلافاصله با نگاه کردن به مهبل اثری از حتی یک قطره منی دیده نمی شود ... به هر حال ایشون همون هفتم از غروبش احساس کردند که سینه هاشون درد می کنه ... و در روز هشتم درد بیشتر شد و در روز نهم کمتر ...
    در روز دهم اردیبهشت ( چهار روز بعد از رابطه ) در اوائل صبح سر درد و در ادامه چندین بار استفراغ کردند و در حوالی ظهر یک لکه خون قرمز روشن دیدند . در غروب هم یک قطره دیدند .
    امروز شنبه صبح بعد از بلند شدن از خواب سه قطره خون باز هم مشاهده کردند ...

قضیه چیه بنظرتون ؟

با سلام
    دوست عزیز، بعید به نظر میرسه که بارداری اتفاق افتاده باشه!و اون خون هاهم عوامل متعددی همچون پارگی مویرگها در اون ناحیه  و یا شروع پریود جدید و یا خراشیدگی دهانه و یا دیواره واژن و.... داره! که ربطی به بارداری نداره! درد سینه هاشون هم احتمالاً در اثر ترشح هورمون های زنانه اشون  هنگام رابطه ،بوده !ولی با این حال  پیشنهاد میکنم از بی بی چک استفاده کنند و بهتر از اون تحت نظر یک متخصص زنان،یک آزمایش خون رو انجام بدهند،دقیقاً بارداری و یا عدم بارداریشون مشخص میشه!؟
    موفق باشید.

یه چیزی رو الان فهمیدم ، هرچند شاید مسخره باشه ولی بد نیست بگم
    گویا دکتر زنان یه کرمی رو برای همسرشون تجویز کرده بودند که باید هرورز بوسیله یه چیزی وارد واژن می شده و اون کرم کاملا تخلیه می شده ...
    اون روز بعد از اون رابطه اون کرم رو تخلیه کردند در واژن ( گویا دو سه دقیقه بعد از رابطه ) احتمالش هست که مثلا بر فرض یک قطره رفته باشه در واژن و این کرم باعث شده باشه اون قطره بره جلوتر ؟ اصلا قاطی شدن کرم با قطره چی ؟

باسلام
    دوست گرامی، با توضیحات شما ،احتمال هر چیزی وجود داره! لذا بهترین راه مراجعه به متخصص زنان و انجام تستهای مربوط به خونشون هست!
    موفق باشید.

کس دیگه ای نظری نداره ؟

در ضمن دوست عزیز هر احتمالی یعنی چی ؟ به آدم شک وارد می کنی یهو

باسلام
    دوست گرامی، منظورم اینه که چون درست و دقیق نمیدونید که چه اتفاقی رخ داده!! لذا بهتره که با شک و تردید به موضوع نگاه نکنید و ایشون با مراجعه به دکتر متخصص مربوطه، خیالشون رو راحت کنند!؟
    موفق باشید.

11. 14_2_1388 نوشته است: دوستان یه سوالی داشتم که نمی دونستم کجا مطرح کنم اگه کمکم کنید ممنون میشم
    من مشکل نغوظ دارم و آلت تناسلی من به خوبی سفت نمیشه و موقع استفاده از کاندوم به صورت زیادی نغوظم از دست میره تا حالا کاندوم های زیادی استفاده کردم که مشکل حل نشد در واقع وقتی کاندوم استفاده میکنم مشکل دارم و مجبورم از قرص Erctro 1oo استفاده کنم.
    میخواستم بدونم چکار باید بکنم؟
    و در مورد این قرص بیشتر و کامل تر توضیح دهید؟
    و اگه قرص یا داروی بهتری هست لطفا بگین؟
    ممنونم

دوست عزیزبه این مقاله توجه کنید:
    ناتوانی جنسی در مردان عبارت است از ناتوانی پایدار در دستیابی به حفظ نعوذ که برای مقاربت ضروری است. (دورههای گهگاهی ناتوانی جنسی که در اکثر مردان بزرگسالان رخ میدهد غیرطبیعی در نظر گرفته نمیشود)...

● شرح بیماری
    ناتوانی جنسی در مردان عبارت است از ناتوانی پایدار در دستیابی به حفظ نعوذ که برای مقاربت ضروری است. (دورههای گهگاهی ناتوانی جنسی که در اکثر مردان بزرگسالان رخ میدهد غیرطبیعی در نظر گرفته نمیشود). این نظر درست نیست که با افزایش سن، ناتوانی جنسی اجتنابناپذیر است. توانایی نعوظ در سنین بالا حفظ میشود، اما امکان دارد نیاز به تحریک بیشتری برای دستیابی به آن و فاصلهگذاری بیشتری بین نعوظها وجود داشته باشد.

مشکلات نعوظ ممکنه حتی برای جوانان هم پیش بیاد و مشکلات دیگری را برای آنها پیش بیاره

اغلب این تصور وجود داره که این قبیل مشکلات برای افراد بالای 40 سال هست و هر چه سن بالاتر بره احتمال این مسئله بیشتر میشه... میشه گفته تا حدی این مطلب درست هست.. اما صحبت بر سر این هست که کسی فکر نمیکرد که جوانان کم سن و سال تر نیز با این مشکلات مواجه باشند.دانشگاه شیکاگو روی 235 نفر جوان بین 25تا18 سال مطالعه ای در همین زمینه انجام داده و نتایجی حاصل شده است.95% سوال شوندگان با جنس مخالف مقاربت داشتند و دو سوم آنها هم سفید پوست بودند.13% گفتند که نعوظ اصلا ایجاد نمیشه و یا اینکه نمی تونن تا زمان دلخواه نعوظ دلخواه داشته باشند.25% گفته اند که بامصرف کاندوم... دیگه نتوستند نعوظ خوبی داشته باشند.اما اون مطالعه نگفته که اون مردان هر چند وقت یکبار دچار این مشکلات میشن.اما وقتی سوالات بیشتری از اون جوانان پرسیده شده به نتایج مهمی رسیده شده :

1- 1 نفر از یک گروه 29 نفره اونها که از وجود این مشکلات گله داشتند.. قبلا یک مشکل طبی داشتند و اقداماتی انجام داده بودند
    2- اغلب اینها به بیماریهای مقاربتی گرفتار بوده اند و حتی بعضی از اونها بیش از 5 شریک جنسی داشته اند
    3- مردانی که با استفاده از کاندوم احساس ناراحتی از نظر نعوظ پیدا می کردند.. این احتمال وجود داشته که از کاندوم به طور مرتب و صحیح استفاده نکنند
    4- 6% کل مصاحبه شوندگان گفته اند که تا بحال از داروهائی برای رفع نعوظ استفاده کرده بودند. اغلب این افراد این داروها را از منابع غیر رسمی تهیه کرده بوند.. مثل یه دوست ویا از اینترنت خریداری کرده بودند
    5- شاید 60% کسانی که گفته اند از داروهائی برای رفع نعوظ استفاده کرده اند... داروهای دیگری هم همراه اونها مصرف شده...
    مثلا الکل مصرف کرده اند یا اینکه ماری جوانا- داروهای خواب آورGHB- کوکائین- مت آمفتامین .. استفاده شده. اینها داروهائی هستند که ظاهرا میل جنسی رو زیاد می کنند.. اما در اصل مشکلات نعوظ ایجاد می کنند
    6- استفاده همزمان از داروهای افزایش دهنده نعوظ ... مثل ویاگرا با داروهای دیگه احتمال اینکه اینها رابطه جنسی پر خطر داشته باشند رو زیاد میکنه..مثل حاملگی های ناخواسته - بیماریهای مقاربتی-

خلاصه: محققین معتقدند که اگر جوانان با این مشکلات مواجه می شوند حتما به پزشک مراجعه کنند تا درمان صحیح را به آنها پیشنهاد بدن.. و از مصرف دارو ها و مواد دیگه با ویاگرا پرهیز کنند و حتما کاندوم رو بطور مکرر استفاده کنند...

● علایم شایع
    ـ ناتوانی در دستیابی به نعوظ
    ـ ناتوانی در حفظ نعوذ برای مقاربت (نعوظ ممکن است خیلی ضعیف، کوتاه، یا دردناک باشد)
    ● علل
    ▪ علل روانی این حالت عبارتند از:
    ـ احساس گناه
    ـ رابطه زناشویی نامناسب
    ـ اختلالات روانی مثل افسردگی، اضطراب، استرس، و روانپریشی
    ـ نداشتن اطلاعات جنسی، از جمله نداشتن درک درست از جنبههای عاطفی و نیز آناتومی و فیزیولوژی زن علل فیزیکی این حالت عبارتند از:
    ـ دیابت شیرین
    ـ آترواسکلروز (تصلب شرایین)
    ـ مصرف بعضی از داروهای ضد فشارخون
    ـ بیماریهای دستگاه عصبی مرکزی، مثل صدمات نخاعی، اسکلروز متعدد (ام اس)، سکته مغزی یا سیفیلیس
    ـ بیماریهای غدد درونریز که غده هیپوفیز، غده تیرویید، غدد فوقکلیوی یا غدد جنسی را تحتتأثیر قرار دهند.
    ـ الکلی بودن
    ـ سوءمصرف موادمخدر و داروها، خصوصاً ماریجوانا، کوکایین، مخدرها، آرامبخشها، خوابآورها و داروهای توهمزا
    ـ کاهش خونرسانی به آلت تناسلی به هر علت علل موقعیتی این حالت عبارتند از:
    ـ وجود فرد دیگری در منزل (مثل مادر زن)
    ـ عوامل تشدید کننده بیماری
    ـ مشکلات فهرست شده در قسمت علل
    ـ بروز یک بیماری اخیر که قدرت فرد را کاهش داده باشد.
    ـ عمل جراحی عمده اخیر، خصوصاً جراحی روی قلب و عروق یا پروستات
    ● پیشگیری
    با همسر خود ارتباط مناسبی برقرار کنید. از در میان گذاشتن و بحث درباره مشکل خود و درخواست کمک ابایی نداشته باشید. همفکری همسر برای حل این مشکل، حیاتی است.
    الکل به هیچ عنوان ننوشید. از مصرف مواد و داروهایی که ممکن است مورد سوءمصرف قرار گیرند خودداری کنید.
    اگر مبتلا به دیابت هستید، برنامه درمانی خود را به دقت رعایت کنید.
    سلامت عمومی خود را حفظ کنید.
    در صورتی که هرگونه دارویی که جدیداً مصرف آن را شروع کردهاید عملکرد جنسی را تغییر داده باشند، با پزشک خود مشورت نمایید.
    ● عواقب مورد انتظار
    بهبود خود به خودی یا پس از مشاوره کوتاهمدت در بسیاری از مواردی که منشا روانی دارند.
    در مواردی که منشا فیزیکی دارند، درمان اختلال زمینهساز یا تغییر در داروهای مصرفی ممکن است این مشکل را تخفیف دهد.
    سایر روشهای پزشکی برای بهبود نعوظی نتایج مثبتی را به همراه داشتهاند.
    ● عوارض احتمالی
    ـ افسردگی و از دست دادن عزت نفس
    ـ مشکلات زناشویی
    ● درمان

اگر شما در یک دوره درازمدت دچار مشکل نعوظ باشید، ممکن است که این دشواری یک دلیل بدنی داشته باشد. اگر چنین دشواری ناگهانی باشد، گذشته از سن و سال شما، امکان بیشتری وجود دارد که یک دلیل روانی در کار باشد. با توجه به قضاوت پزشک ما می توانیم یک درمان مناسب با نیازی که بیان کرده اید به شما بدهیم.

▪ اصول کلی
    بررسیهای لازم برای تشخیص هرگونه بیماری زمینهساز. انجام بررسهای تشخیصی در یک مرکز مخصوص برای ارزیابی نعوظ در شب و به هنگام خواب
    رواندرمانی یا مشاوره (به تنهایی یا همراه با همسر) توسط یک متخصص و درمانگر معتبر در این زمینه
    اگر علت بروز این حالت دارو باشد، تغییر در دارو یا مقدار آن ممکن است کمککننده باشد.
    امکان دارد داروی تزریقی داخل آلت تناسلی برای فرد تجویز شود (تزریق توسط خود فرد)
    امکان دارد استفاده از واکیوم برای نعوظ توصیه شود.
    عمل جراحی برای نصب پروتز بادشونده یا غیر بادشونده آلت تناسلی
    ● داروها
    برای ناتوانی جنسی ناشی از عوامل روانی دارو فایدهای ندارد.
    ممکن است برای درمان بیماری زمینهساز دارو تجویز شود.
    دارو برای تزریق در آلت تناسلی ممکن است تجویز شود.
    بهزودی داروهای جدیدی که در پیشابراه حل میشوند در دسترس قرار خواهند گرفت.
    فعالیت در زمان ابتلا به این بیماری
    محدویتی برای آن وجود ندارد. مقاربت را میتوان با رفع ناتوانی یا بهبود پس از عمل جراحی از سر گرفت.
    ● رژیم غذایی
    رژیم غذایی متعادل داشته باشید، و مکملهای ویتامینی و معدنی بخورید.
    درچه شرایطی باید به پزشک مراجعه نمود؟
    اگر شما یا یکی از اعضای خانوادهتان علایم ناتوانی جنسی را دارید، خصوصاً اگر دارو مصرف میکنید یا دچار یکی از بیماریهای فهرست شده در قسمت علل هستید.
    منبع:http://www.irshafa.ir/post-3185.aspx
    ضمناً به لینکهای زیر هم میتونید مراجعه کنید:
    http://www.roham.ws/web/ftopicp-17512.html
    http://www.roham.ws/web/ftopict-1216.html

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  12. سلام
    ببخشید یکی به من میگه این آزمایش بی بی چک که میگید چی هست؟
    زمان استفادش تا کی هست و کار باهبش چه جوریه؟
    مرسی

13. ebra_sarah نوشته است: سلام
    مرسی

دوست عزیز بی بی چک وسیله ای برای تشخیص بارداری که می تونی از داروخانه تهیه کنی و قیمتش تقریبا 2500 یا 3500 است.
    روش استفاده داخلش نوشته شده و تقریبا 10 روز بعد از رابطه جنسی مشخص می کنه باردارید یا نه.
    ازمایش راحتیه. که از روی ادرار تشخیص میده.

14. ebra_sarah نوشته است: سلام
    مرسی

دوست عزیزم.بی بی چک یکی از وسایل تشخیص باردارین که در صورت داشتن رابطه مشکوک،میتونید 10 روز بعد از عقب افتادن پریودتون ازش استفاده کنید.اما مسئله اینجاست که جواب مثبت این آزمایش قابل اعتمادتر از جواب منفی اونه.یعنی اگر جواب تست مثبت شد حتماً باردارید اما اگر منفی شد الزاماً نشانه باردار نبودنتون نیست.بهتره این تستها رو صبح ناشتا استفاده کنید تا جواب قابل اتکاتری بدن.

15. سلام

قاعدگي معمولا منظم دارم /طول دوره ام حدود 30 تا 35 روز است /دوره خونريزي ام 5 روز مي باشد /تاريخ آخرين پريوردم اول فروردين 89(89/1/1) مي باشد من باكره هستم
    در تاريخ 89/2/4 با نامزدم نزديكي از پشت داشتم كه مايع مني را درون مقعد ريخت خودم را به سرعت شستم و از روش اورژانسي استفاده كردم (2 تاhd دوازده ساعت بعد 2 ديگه ) اما تا امروز كه 89/2/12 است پريود نشدم راستش از بي بي چك هم استفاده كردم چيزي نشون نداده حالا نمي دونم امكان داره براي من اتفاقي افتاده باشد؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 27 از 39
رفتن به صفحه :    ... 27 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید