شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درد کمر و پا و پیشنهاد عمل جراحی

1. سلام
    آیا وجود یک غده در کمر قسمت پایین سمت چپ دقیقا زیر دو گودی کوچک پایین کمر که به ستون مهره ها نزدیک نیست میتونه به سیاتیک فشار بیاره؟
    در مورد سوال sysy فکر کنم منظورشو بد بیان میکنه
    باید یک عارضه پیش رونده رو در نظر گرفت که ممکن فشار روی سیا تیک رو بیشتر کنه آیا با افزایش این فشار ها میزان درد در سیاتیک بیشتر میشه یا نه نزدیک شدن این فشار به مراحل خطر ناک علامتی نداره؟
    ببخشید فضولی میکنم برای من هم جالبه

2. rrrrrrrr111 نوشته است: سلام
    آیا وجود یک غده در کمر قسمت پایین سمت چپ دقیقا زیر دو گودی کوچک پایین کمر که به ستون مهره ها نزدیک نیست میتونه به سیاتیک فشار بیاره؟
    در مورد سوال sysy فکر کنم منظورشو بد بیان میکنه
    باید یک عارضه پیش رونده رو در نظر گرفت که ممکن فشار روی سیا تیک رو بیشتر کنه آیا با افزایش این فشار ها میزان درد در سیاتیک بیشتر میشه یا نه نزدیک شدن این فشار به مراحل خطر ناک علامتی نداره؟
    ببخشید فضولی میکنم برای من هم جالبه

با سلام
    دوست عزیز، در مورد سئوال اول شما، با توضیحاتی که دادید، فکر نکنم به این رگ فشاری بیاد ولی اگه غده ای باشه که پیش رونده باشه یعنی در حال بزرگ شدن باشه و این بزرگ شدن  به سمت رگ سیاتیک در پاها سوق پیدا کنه! قطعاً این موضع رو گرفتار میکنه! پس بهتره که اگه اینمورد مشاهده شد! حتماً با متخصص اورتوپد ،مشاوره ای انجام بشه!
    و اما در مورد مطلب دوم،باید بگم که بدیهی است هر جسم اضافه در بدن که به باعث مزاحمت سایر اعضا رو فراهم کنه! در ایجاد دردهای مزمن تاثیر گذاره!! حال اگه این غده طوری رشد کنه که فشار بی حدی رو به رگ سیاتیک بیاره! خوب، بعضاً فرد به حالت فلج از دوپا و یا یک پا دچار میشه!؟
    در هر صورت (چه غده رشد پذیر و یا نا پذیر باشه)، اگه  اینگونه موارد رو شخص مشاهده و یا حس کرد! نباید اونو سر سری بگیره! چون رگ سیاتیک دردی وحشتناک داره ! طوری که فرد حتی کوچکترین حرکت در مواضع کمر . پاها رو یا نمیتونه انجام بده(که البته این قضیه به بنیه اون برمیگرده)!! یا به سختی و به مقدار ناچیزی انجام میده!! بنده خودم دوبار این قضیه  یعنی گرفتگی این رگ رو، تجربه کردم و میدونم چقدر مشکل سازه! پس تاکید میکنم به هیچ عنوان نباید از این مورد سطحی گذشت!لذا مراجعه به پزشک متخصص مربوطه نمیبایست فراموش بشه!
    موفق و شاد باشید

3. سلام دوست عزیز
    مادر شما میتوانند از اب درمانی برای کاهش درد استفادخ کنند که خیلی میتونه مفید باشه

4. ,حالا نزدیک شد به چیزی که من میخوام بدونم
    خوب مثلا همین غده که فرمودن دوستمون کم کم بزرگ میشه دیگه و کم کم هم فشارش رو روی سیاتیک زیاد میکنه درسته؟ میخوام بدونم وقتی این فشار روی سیاتیک مرتب زیاد بشه  دردش هم  به همون میزان بیشتر میشه یا نه؟ و این که ایا دردی که بر اثر این فشار ایجاد میشه دائمی یا گاهی اوقات متوقف میشه ؟
    بسیار ممنون ببخشید زیاد اذیت میکنم

5. sysy نوشته است: ,حالا نزدیک شد به چیزی که من میخوام بدونم
    خوب مثلا همین غده که فرمودن دوستمون کم کم بزرگ میشه دیگه و کم کم هم فشارش رو روی سیاتیک زیاد میکنه درسته؟ میخوام بدونم وقتی این فشار روی سیاتیک مرتب زیاد بشه  دردش هم  به همون میزان بیشتر میشه یا نه؟ و این که ایا دردی که بر اثر این فشار ایجاد میشه دائمی یا گاهی اوقات متوقف میشه ؟
    بسیار ممنون ببخشید زیاد اذیت میکنم

با سلام
    دوست گرامی،جواب قسمت اولتون "بله" هست!!و درمورد دومیش، بیاد بگم این بدیهیه!! چون فشار بیشتر ،درد افزون تری رو ایجاد خواهد کرد! حتی ممکنه درد به دوبرابر اولیه اش هم افزایش پیدا کنه! و در مورد سوم بنا به تجربه خودم، با شرطی که شما بازگو کردید،بطور دائمی این درد ادامه خواهد داشت!! البته در موارد معمولی که غده ای وجود نداره! زمانیکه فرد، تحرک داره (میخواد پاهاشو و یا کمرشو تکون بده) شدت این درد خودشو نشون میده و در غیر اینصورت یک درد خفیفی در کمر و پاهاش احساس میشه!! ولی در موردی که شما عنوان کردید، جدای از اینکه غده در چه وضعیتی قرار داره ! نزدیک رگ هست یا دور تر! فشارش کمه و یا زیاد!!و... فکر میکنم به احتمال خیلی زیاد ،ٍاین فشار چون مداوم هست! باید مستمر اً شخص این درد رو حس کنه! که البته درده کمی هم نخواهد بود!؟
    در هرصورت مراجعه به پزشک نباید  فراموش بشه!!
    موفق و شاد باشید.

6. سلام
    من قد و وزنم اندازست(160 قدم 58 وزنم)اکثرا هم کتونی میپوشم.به یه پامم فشار نمیارم  لباسمم مناسبه.مشکل من فقط بیرون رفتنی نیست تو خونه ام وقتی ظرف میشورم به 10 دقیقه نمیرسه پشت درد میگیرم ممنون میشم جواب بدید

7. ziba5 نوشته است: سلام
    من قد و وزنم اندازست(160 قدم 58 وزنم)اکثرا هم کتونی میپوشم.به یه پامم فشار نمیارم  لباسمم مناسبه.مشکل من فقط بیرون رفتنی نیست تو خونه ام وقتی ظرف میشورم به 10 دقیقه نمیرسه پشت درد میگیرم ممنون میشم جواب بدید

سلام دوست گرامی
    آیا در زمان ظرف شستن، دمپایی و یا همچین چیزی نمیپوشید؟؟ آیا کف پای شما صاف نیست؟؟؟ آیا کمرتون انحنای طبیعیشو  داره؟؟ شاید ضعف باعث اون باشه !!! ولی به هرحال مراجعه به متخصص اورتوپد رو پیشنهاد میکنم
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  8. نه چیزی نمیپوشم  کف پامم صاف نیست.گودی کمر دارم.منم احتمال میدم ضعف باشه چون خیلی زود خسته میشم

9. ziba5 نوشته است: نه چیزی نمیپوشم  کف پامم صاف نیست.گودی کمر دارم.منم احتمال میدم ضعف باشه چون خیلی زود خسته میشم

با سلا مجدد
    دوست گرامی، پس خودتونو با اسلوب علمی و تحت نظر متخصص تغذیه، تقویت کنید! انشالله مشکلتون حل میشه!
    سلامت و موفق باشی

10. ziba5 نوشته است: سلام

سلام:
    شما مشكل گودي كمر داريد
    شب ها به پشت بخوابيد  و زير زانو هايتون بالشت بذاريد
    احتمالا شما شب ها روي شكم ميخوابيد....اكثرا طرفدار اين حالت خوابن و اين خيلي براي كمر ضرر داره
    روزانه از ورزش گهواره استفادن كنيد تا گودي كمرتون به مرور زمان بهبود پيدا كنه

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 2
رفتن به صفحه    2

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید