شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

میکروپنیس

1. لطفا در مورد میکروپنیس و راه های درمان آن توضیح دهید(ناتوانایی آقایان)

2. pouria_prs نوشته است: لطفا در مورد میکروپنیس و راه های درمان آن توضیح دهید(ناتوانایی آقایان)

میکروپنیس یک اصطلاح پزشکی است و به آلت تناسلی مردانه که به طور غیر معمول کوچک باشد، اطلاق می گردد . تعریف معمول آن به این صورت است که طول آلت تناسلی 5/2 انحراف معیار از میانگین طول آلتها کوچکتر باشد . این حالت معمولا کمی بعد از تولد تشخیص داده می شود . این اصطلاح پزشکی زمانی به کار برده می شود که آلت ، کیسه بیضه و پرینه کاملا شکل گرفته باشد و ابهام جنسی نیز وجود نداشته باشد .

ملاک تشخیص:
    اکثر منابع، استاندارد طول آلت را به صورت شل و کمی کشیده شده از نوک آلت تا پایه آلت محاسبه می کنند. برای یک نوزاد سر موقع طول آلت کمتر از 2 سانتیمتر و برای بالغین کمتر از 4 سانتیمتر را شامل می شود . اگر طول آلت دارای توزیع نرمال باشد، 6/0 % از آلتها در گروه میکروپنیس قرار می گیرند .

علل:
    این حالت علل مختلفی می تواند داشته باشد . یکی از شایعترین عواملی که باعث این شرایط می شود، تولید ناکافی یا کم شدن تاثیر آندروژنها قبل از تولد می باشد . از این موارد می توان به تکامل غیر طبیعی بیضه ها، تولید ناکافی تستوسترون و مشتقات آن ، سندرمهای کاهش حساسیت به آندروژنها ، تحریک ناکافی توسط هپوفیز (کمبود گونادوتروپین) یا سایر اشکال هیپوگنادیسمهای مادرزادی اشاره نمود . میکروپنیس می تواند یکی از علایم اختلالات مادرزادی ژنتیکی که در کروموزومهای غیر جنسی رخ می دهد، باشد. گاهی نیز به دلیل کاهش مادرزادی هورمون رشد یا کاهش فعالیت هیپوفیز رخ می دهد .
    معمولا این پسربچه ها به متخصصین غدد درون ریز کودکان ارجاع داده می شود و پزشک پس از تایید تشخیص می تواند با تجویز داروهای هورمونی این اختلال را درمان نماید .
    اکثر پسر بچه های 8 تا 14 سالی که ارجاع می شوند :
    1 – دارای آلتی هستند که در چربی ناحیه بالای آلت (سوپرا پوبیک) پنهان شده است.
    2 – استخوان بندی درشتی دارند که آلت غیر بالغ کوچک به نظر می رسد.
    3 – تاخیر در بلوغ دارند که در آینده روند طبیعی خود را طی خواهد کرد.

باید توجه داشت که این اختلال در نژادهای مختلف تعاریف و پراکندگی گوناگونی دارد و برای اظهارنظر می بایست تحقیقاتی در این زمینه در جمعیت هدف انجام گردد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. , با عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب دکتر . راستش من نمی خواهم سئوال تکراری بپرسم ولی شما در جوابی که به سئوال مشابه داده بودید قید کرده بودید که : (این پسر بچه ها با مراجعه به یک متخصص غدد درون ریز و تجویز دارو قابل درمان هستند . ) اما وضعیت من فرق میکند. من 31سال دارم و مجرد هستم. تصور خودم این است که دچار میکروپنیس هستم. چون اندازه آلت تناسلی من در حالت شل و معمولی حدود 5 (پنج) سانتی متر است. با بیضه هایی تقریبا کوچک. یعنی با وجود این سن و داشتن قد 179 و وزن 67 کیلویی آلت تناسلیم به اندازه یک بچه 10ساله است.( یعنی از همان سن 10 سالگیم تا حالا آلتم بزرگتر نشده حالا چرا نمی دانم.به دکتر خاصی هم مراجعه نکرده ام.) اما جالب اینجااست که با کوچک ترین تحریکی و در حالت نعوظ  (راست) طول آلتم به 15 (پانزده) سانتی متر میرسد  حال از شما خواهش میکنم مرا دقیقا راهنمایی کنید که آیا دچار مشکل خاصی هستم یا نه ؟ اگر دچار مشکل خاصی هستم و قابل درمان می باشم لطفا به پرسش های من پاسخ دهید؟  1- بگویید به کدام متخصص مراجعه کنم ؟ 2- و درمان من چه قدر زمان میبرد؟ 3- هزینه درمان من تقریبا چقدر است ؟
    اگر هم جواب شما به درمان من منفی است بگویید چه کار کنم ؟
    (( لطفا در اسرع وقت به من پاسخ دهید. ممنونم از شما )

4. bardia2007 نوشته است: , با عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب دکتر . راستش من نمی خواهم سئوال تکراری بپرسم ولی شما در جوابی که به سئوال مشابه داده بودید قید کرده بودید که : (این پسر بچه ها با مراجعه به یک متخصص غدد درون ریز و تجویز دارو قابل درمان هستند . ) اما وضعیت من فرق میکند. من 31سال دارم و مجرد هستم. تصور خودم این است که دچار میکروپنیس هستم. چون اندازه آلت تناسلی من در حالت شل و معمولی حدود 5 (پنج) سانتی متر است. با بیضه هایی تقریبا کوچک. یعنی با وجود این سن و داشتن قد 179 و وزن 67 کیلویی آلت تناسلیم به اندازه یک بچه 10ساله است.( یعنی از همان سن 10 سالگیم تا حالا آلتم بزرگتر نشده حالا چرا نمی دانم.به دکتر خاصی هم مراجعه نکرده ام.) اما جالب اینجااست که با کوچک ترین تحریکی و در حالت نعوظ  (راست) طول آلتم به 15 (پانزده) سانتی متر میرسد  حال از شما خواهش میکنم مرا دقیقا راهنمایی کنید که آیا دچار مشکل خاصی هستم یا نه ؟ اگر دچار مشکل خاصی هستم و قابل درمان می باشم لطفا به پرسش های من پاسخ دهید؟  1- بگویید به کدام متخصص مراجعه کنم ؟ 2- و درمان من چه قدر زمان میبرد؟ 3- هزینه درمان من تقریبا چقدر است ؟
    اگر هم جواب شما به درمان من منفی است بگویید چه کار کنم ؟
    (( لطفا در اسرع وقت به من پاسخ دهید. ممنونم از شما )

سلام،
    با توضیحاتی که دادید، اگر اندازه آلت تناسلی شما از 10 سالگی رشدی نداشته (که البته من بعید می دانم آلت نعوظ یافته یک پسربچه 10 ساله به 15 سانتیمتر برسد) بهتر است به پزشک مراجعه کنید.ولی اگر آلت شما در حالت نعوظ یافته 15 سانتیمتر است شما هیچ مشکلی در آینده و در روابط جنسی خود پیدا نخواهید کرد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید