شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

اعصاب سمپاتیک

1. سلام
    خیلی ممنون که سوالات کاربران را بی جواب نمی گذارید
    سوال من : ایا داروئی برای کم کردن عمل اعصاب سمپاتیک وجود دارد ؟؟؟
    و جزو کدام دسته از داروها می باشد؟؟
    مرسی از جواب شما

2. siroosazad نوشته است: سلام
    خیلی ممنون که سوالات کاربران را بی جواب نمی گذارید
    سوال من : ایا داروئی برای کم کردن عمل اعصاب سمپاتیک وجود دارد ؟؟؟
    و جزو کدام دسته از داروها می باشد؟؟
    مرسی از جواب شما

سلام،
    داروهایی که بر اعصاب سمپاتیک اثر می کنند، اثر خود را بر گیرنده ها اعمال می کنند. گیرنده های سمپاتیک به دو نوع آلفا و بتا تقسیم شده و هر کدام از این گیرنده ها هم دو نوع دارند: نوع یک و دو.
    داروهای زیادی هستند که هر یک بر گیرنده ای خاص یا گروهی از گیرنده ها تاثیر می گذارند مثلا داروی پروپرانولول گیرنده های بتا یک و بتا دو را بلوک می کند یا پرازوسین به طور اختصاصی گیرنده آلفا یک را مهار می کند.
    ابتدا باید محل اثر و نوع گیرنده را مشخص نمود تا بتوان داروی مناسب را تجویز نمود.

3. سلام , خیلی ممنون اقای دکتر صادقی
    من خیلی مختصر شرح حال خودم رو میگم و منتظر راهنمائی شما هستم
    10 سال پیش بدنبال یک فشار روانی شدید ( یک بحران عاطفی ) دچار افسردگی شدم  چیزی حدود 2-3 سال دارو هائی مثل  سیتالوپرام و کلونازپام و.....  مصرف کردم , مقداری کمکم کرد , 2 سالی هم با یک روانشناس بالینی کار کردم که خیلی موثر بود .
    واقعا دوران سیاه و وحشتناکی بود مثل یک مرده متحرک بودم , تو جمع بودم ولی با همه بیگانه , حافظه ام را بشدت از دست داده بودم در تابستان بودم ولی گرمای خورشید رو حس نمی کردم , حس میکردم همیشه شبه    .....  بدترین کابوسی بود که یک انسان میتونه تصور و تجربه کنه .( واقعا تلخ و کشنده بود )
    الان 2 سالی هست که درمان شدم  ( البته من اعتقاد دارم که روانپزشک یا روانکاو کمک کردن ولی خود ذهن من بیشترین کمک رو کرد , حس میکنم مکانیزمهائی درونی وجود دارند که برای حفظ بقا عمل کرده حتی بیماریهای روانی رو معالجه میکنه ) .
    الان فقط  بدخوابی( در این 10 سال یک شب راحت نخوابیدم )  و احساس انقباض در عضلاتم  باقی مونده , حس میکنم یه بادکنک پر از باد و متورم  در  وجود من هست ( تنش باقی مونده ) .
    با تمرینات ریلکسیشن مشغول بیرون کردن این تنش ها هستم , ولی خیلی کند پیش میره .
    الان این احساس رو دارم که اعصاب سمپاتیکم خیلی فعاله  و  نمی زاره بخوابم .
    داروی برای سرعت بخشیدن به این روند خالی کردن تنش های جمع شده سراغ دارید (کم کردن فعالیت اعصاب سمپاتیک  )؟؟؟؟؟؟؟
    من شخصا با مصرف داروی شیمیائی زیاد موافق نیستم مگر در اجبار ( داروی اعصاب 3 سال مصرف کردم و الان هیچ داروئی نمی خورم ) .
    سریعا نیاز دارم فعالیت اعصاب سمپاتیک و پارا سمپاتیکمو  هماهنگ کنم .
    بعضی شبها که خیلی بی خوابی میکشم از کلونازپام ( نصف قرص 1 میلی گرمی ) استفاده میکنم , وقتی این قرص رو میخورم حس میکنم اعصاب معده ام کم کار میشه ( ممکنه مقداری زیادی غذا بخورم ولی احساس سیری نکنم ) و حتی نیروی جنسی ام کاهش پیدا می کنه و دوست دارم زیاد حرف بزنم و یک جوری فکر میکنم روی سمپاتیکم اثر داره ( فعالیتش رو کم میکنه ) این از عوارض جانبی این قرصه ؟؟؟؟؟؟؟؟
    ممنون از راهنمائی شما
    من مجرد ,مرد - 38 ساله و از هر لحاظ سالم هستم

4. siroosazad نوشته است: سلام , خیلی ممنون اقای دکتر صادقی
    من خیلی مختصر شرح حال خودم رو میگم و منتظر راهنمائی شما هستم
    10 سال پیش بدنبال یک فشار روانی شدید ( یک بحران عاطفی ) دچار افسردگی شدم  چیزی حدود 2-3 سال دارو هائی مثل  سیتالوپرام و کلونازپام و.....  مصرف کردم , مقداری کمکم کرد , 2 سالی هم با یک روانشناس بالینی کار کردم که خیلی موثر بود .
    واقعا دوران سیاه و وحشتناکی بود مثل یک مرده متحرک بودم , تو جمع بودم ولی با همه بیگانه , حافظه ام را بشدت از دست داده بودم در تابستان بودم ولی گرمای خورشید رو حس نمی کردم , حس میکردم همیشه شبه    .....  بدترین کابوسی بود که یک انسان میتونه تصور و تجربه کنه .( واقعا تلخ و کشنده بود )
    الان 2 سالی هست که درمان شدم  ( البته من اعتقاد دارم که روانپزشک یا روانکاو کمک کردن ولی خود ذهن من بیشترین کمک رو کرد , حس میکنم مکانیزمهائی درونی وجود دارند که برای حفظ بقا عمل کرده حتی بیماریهای روانی رو معالجه میکنه ) .
    الان فقط  بدخوابی( در این 10 سال یک شب راحت نخوابیدم )  و احساس انقباض در عضلاتم  باقی مونده , حس میکنم یه بادکنک پر از باد و متورم  در  وجود من هست ( تنش باقی مونده ) .
    با تمرینات ریلکسیشن مشغول بیرون کردن این تنش ها هستم , ولی خیلی کند پیش میره .
    الان این احساس رو دارم که اعصاب سمپاتیکم خیلی فعاله  و  نمی زاره بخوابم .
    داروی برای سرعت بخشیدن به این روند خالی کردن تنش های جمع شده سراغ دارید (کم کردن فعالیت اعصاب سمپاتیک  )؟؟؟؟؟؟؟
    من شخصا با مصرف داروی شیمیائی زیاد موافق نیستم مگر در اجبار ( داروی اعصاب 3 سال مصرف کردم و الان هیچ داروئی نمی خورم ) .
    سریعا نیاز دارم فعالیت اعصاب سمپاتیک و پارا سمپاتیکمو  هماهنگ کنم .
    بعضی شبها که خیلی بی خوابی میکشم از کلونازپام ( نصف قرص 1 میلی گرمی ) استفاده میکنم , وقتی این قرص رو میخورم حس میکنم اعصاب معده ام کم کار میشه ( ممکنه مقداری زیادی غذا بخورم ولی احساس سیری نکنم ) و حتی نیروی جنسی ام کاهش پیدا می کنه و دوست دارم زیاد حرف بزنم و یک جوری فکر میکنم روی سمپاتیکم اثر داره ( فعالیتش رو کم میکنه ) این از عوارض جانبی این قرصه ؟؟؟؟؟؟؟؟
    ممنون از راهنمائی شما
    من مجرد ,مرد - 38 ساله و از هر لحاظ سالم هستم

سلام،
    اختلالاتی که ذکر نمودید پس از مصرف قرص ایجاد می شود و ارتباط آن ها با سیستم اعصاب اتونوم، بیشتر تصور شما است؛ با توجه به شرح حالی که دادید، بهتر است برای ادامه درمان قبلی به پزشکی که در سیر درمان شما قرار داشته است مراجعه نمایید. از مصرف دارو (به ویژه داروهای موثر بر سیستم عصبی) بدون تجویز پزشک هم خودداری فرمایید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید