شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

اضطراب و سیاهی دور چشم

1. pari2009

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام اقاي دكتر من چند ماه مي خوام سوال بفرستم نتونستم تو رو خدا جواب منو بددين
    من يه راه حل مي خواستم برا دور چشمام
    چون استرس شديدي دارم رنگم پريده است و دور چشمام هميشه كبود است چه كرمي يا ماده ارايشي پيشنهاد مي كنيد هنوز هم دكتر پوست نرفتم
    من پسرم  19 ساله
    در ضمن الانم كرم دور چشم سنيره دارم ميزنم چند روزي ميشه ولي تا پنكك نزنم رد نميشه و تابلو هست
    ممنون ميشم راهنمايي كنيد
    در ضمن اسنترا خارجي  50 ميلي مي خورم روزي 2 تا به علاوه شبي يه دونه الپرازولام  صبحم فلوكستين  ولي از چند سال به خاطر اضطراب شديد لاغرم و مخصوصا صورتم كه تو ديده و اعتماد به نفسمو اورده پايين چي كار كنم
    چي مصرف كنم دكتري چيزي راه حلي؟

ممنون ميشم هر چه سريع تر پاسخ بدين

2. دوست عزیز اول شما باید سعی کنید
    استرس رو از خودتون دور کنید و بعد یواش یواش با مصرف مایعات و مکمل غذایی
    این مسائل رو برطرف کنید.
    راستی دلیل استرستون چیه؟

3. دوست عزیز چقدر زود کرم دور چشمو شروع کردید!!!!!این کرمای دور چشم برای سن شما زوده!
    ,سعی کن ناحیه ی زیر چشمتو پنکک نزنی,
    برای رفع خطوط سیاه اطراف چشم ویتامین A خوبه؛( مواد غذایی که ویتامین Aدارن)  بابونه هم اثر داره (بابونه رو دم کنید)
    مصرف مایعات رو فراموش نکنید

4. سلام
    دوست عزيز
    ببين يه سري حالات روحي روي چهره اثر ميذاره به خصوص استرس
    پس قدم اول ريلكس باش
    داروهايي كه ميخوري با نظر پزشكه ؟
    به نظرم كمي ريلكس باش و به تغذيه ات برس - تا كمي وزنت زياد شه -و ورزش كن
    و اگر در نهايت بعد از يك ماه اينا جواب نداد كه مطمئنم ميده اونوقت يه كرم مناسب بهت پيشنهاد ميكنم
    الان اون كرم و زدن پنكيك رو قطع كن
    ويتاميت آ چشمي هم كه دوستمون گفته خوبه ولي فقط روزي يه بار و ترجيحا شبا بزن
    ok?

5. pari2009 نوشته است: سلام اقاي دكتر من چند ماه مي خوام سوال بفرستم نتونستم تو رو خدا جواب منو بددين
    من يه راه حل مي خواستم برا دور چشمام
    چون استرس شديدي دارم رنگم پريده است و دور چشمام هميشه كبود است چه كرمي يا ماده ارايشي پيشنهاد مي كنيد هنوز هم دكتر پوست نرفتم
    من پسرم  19 ساله
    در ضمن الانم كرم دور چشم سنيره دارم ميزنم چند روزي ميشه ولي تا پنكك نزنم رد نميشه و تابلو هست
    ممنون ميشم راهنمايي كنيد
    در ضمن اسنترا خارجي  50 ميلي مي خورم روزي 2 تا به علاوه شبي يه دونه الپرازولام  صبحم فلوكستين  ولي از چند سال به خاطر اضطراب شديد لاغرم و مخصوصا صورتم كه تو ديده و اعتماد به نفسمو اورده پايين چي كار كنم
    چي مصرف كنم دكتري چيزي راه حلي؟

ممنون ميشم هر چه سريع تر پاسخ بدين

شما ممکنه کمبود اهن داشته باشید .که با ازمایش مشخص میشه
    با خوردن این همه دارو ممکنه معدت اسیب ببینه
    بهتره بری دکتر و یه ارمایش بدی
    دلیل دیگه ی ضعف بدنی و کبودی دور چشم استمنا(خود ارضایی) هست...

6. pari2009

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام دوستان اول بگم كه دليلش رو مطمئنم اضطرابه و خود ارضايي نيست
    دوم ازمايش cbc   و تيروئيدم دادم مشكلي نداشت در ضمن در جواب اون دوست كه مي گفت برو دكتر من پيش بهترين متخصص شهر مي رم و دارو ها رو اون داده و بيشترم تاكيد رو مشاوره داره البته خودش مشاور نيست منم هنوز اقدام نكردم
    و دليل لضطرابم خجالتي بودنم و روابط عمومي ضعيف كه به دلايلي و مشاوره رفتن درستم مي كنه و همچنين  ناكامي هاي گذشته در درس و تنبلي كردنم كه همش از همين اضطراب اجتماعي نشئت ميگيره
    كرمم شبي يه بار مي زنم مگه ايرادي داره ؟ پنكك كه نمي زنم گاهي اوقات
    دارو هم هم كه زياد نيست و دارو هاي خوبي اند
    اون كرمتونو پيشنهاد كنيد خانم سپيده اگه ميشه
    من تا اعتماد به نفسمو بدست نيارم و زير چشمام خوب نشه و نتونم برم بيرون خوب نميشم
    بايد با يه چيزي زير چشما رو خوب كنم بعد برم بيرون
    اين جوري  با ارامش مي رم بيرون
    بفرما همين جا توي اين سايت كه اين همه گفته خود ارضايي دليل سياهي نيست اين اقا ميگه خود ارضايي مي كني  واي به حال مردم تو جامعه كه هيچي حاليشون نميشه
    نگين برا مردم زندگي نميكنيد كه حالشو ندارم
    بالاخره من اينجوريم توي يه جمعي مهموني ميرم خوب ملت ميبينن و نميگن كه طرف اضطراب شديد داره و ميگن خود ارضايي نكن
    منتظر راه حلم

7. pari2009 نوشته است: سلام دوستان اول بگم كه دليلش رو مطمئنم اضطرابه و خود ارضايي نيست
    دوم ازمايش cbc   و تيروئيدم دادم مشكلي نداشت در ضمن در جواب اون دوست كه مي گفت برو دكتر من پيش بهترين متخصص شهر مي رم و دارو ها رو اون داده و بيشترم تاكيد رو مشاوره داره البته خودش مشاور نيست منم هنوز اقدام نكردم
    و دليل لضطرابم خجالتي بودنم و روابط عمومي ضعيف كه به دلايلي و مشاوره رفتن درستم مي كنه و همچنين  ناكامي هاي گذشته در درس و تنبلي كردنم كه همش از همين اضطراب اجتماعي نشئت ميگيره
    كرمم شبي يه بار مي زنم مگه ايرادي داره ؟ پنكك كه نمي زنم گاهي اوقات
    دارو هم هم كه زياد نيست و دارو هاي خوبي اند
    اون كرمتونو پيشنهاد كنيد خانم سپيده اگه ميشه
    من تا اعتماد به نفسمو بدست نيارم و زير چشمام خوب نشه و نتونم برم بيرون خوب نميشم
    بايد با يه چيزي زير چشما رو خوب كنم بعد برم بيرون
    اين جوري  با ارامش مي رم بيرون
    بفرما همين جا توي اين سايت كه اين همه گفته خود ارضايي دليل سياهي نيست اين اقا ميگه خود ارضايي مي كني  واي به حال مردم تو جامعه كه هيچي حاليشون نميشه
    نگين برا مردم زندگي نميكنيد كه حالشو ندارم
    بالاخره من اينجوريم توي يه جمعي مهموني ميرم خوب ملت ميبينن و نميگن كه طرف اضطراب شديد داره و ميگن خود ارضايي نكن
    منتظر راه حلم

سلام دوست عزیز
    من که شما رو ملاقات نکردم...
    پس از راه دور دارم احتمالات رو برات توضیح میدم البته در حد توانم و کسی قصد توهین و جسارت به شما نداره
    در ضمن کسی به این حرف اعتقاد نداره که ما برای مردم زندگی نمیکنیم اما زندگیمونم برای اونا نیست
    شما تو همین اجتماع رشد میکنید و از همین مردم عشقتو پیدا میکنی
    مردم مهم هستن اما تو برای خودت مهم تری..
    شما یه گونی قرص از بهترین دکتر کشور بگیر بخور اگه مشکل شما با دارو حل بشه معجزست
    توی این پست کاملا پیداست که عصبی هستی این اولین مشکلت
    2 قورصاتو با نا امیدی میخوری و اصلا دید مثبتی نداری ...دیدگاتو عوض کن
    3. مردم منتظر نیستن تو از خونه بری بیرون که پشتت حرف بزنن مردم بدبختیای خودشونو دارن
    4. مگه با ما می خوای لج کنی که با این اطمینان اعلام میکنی تا چشمات خوب نشن بیرون نمیری؟؟؟؟؟؟
    فکر کردی نری بیرون همه چیز درست میشه ؟؟؟نمیتونی یه عینک افتابی بزنی و بری بیرون تا مردمی که این جوری میگی مردم  رو خودت احساس کنی؟؟؟؟
    زندگی مردم متفاوته فقط به دلیل نگرششون
    اگه انقدر خسته شدی چرا کاری واسه خودت نمیکنی .....
    تو میتونی بری بیرون
    اینو مشاوره بهت ثابت میکنه....
    ادمای معتادی که دیگه انگار چهار دستو پا هم را میرن میپرسن داداش اتیش داری؟؟؟؟؟
    بلاخره میگردن تا نیازشونو برطرف کنن
    یه پسر 19 ساله ی جوان اگه بیاد تو پارک و اضطرابشو دور بریزه و زندگی رو درک کنه به نظر خودت براش سخته؟؟؟
    یه عینک دودی بخر و برو دوتا کوچه بالاتر واسه خودت بستنی بخر مطمئن باش کسی جور خواصی نگات نمیکنه

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  8. pari2009 نوشته است: كاملا درسته  مهتاب خاننوم
    ممنون

اینم یه مقاله اگه می خوای اطلا عاتت بیشتر  بشه:

ابتلا به آلرژی در تیرگی زیر چشم ها

از شايع ترين علل قابل توجه در تيرگي زير چشم را مي توان ابتلا به انواع آلرژي ها دانست.

دكتر اخوان، متخصص پوست به باشگاه خبرنگاران گفت: بيماري تيرگي زير چشم يك بيماري ايديوپاتيك است به اين معنا كه علت بيشتر آنها ناشناخته است البته بسياري از مبتلايان سابقه خانوادگي مثبتي دارند.
    وي افزود: از شايع ترين علل قابل توجيه تيرگي زير چشم مي توان به انواع آلرژي ها اشاره كرد، آلرژي انواع گوناگوني دارد و از يك حساسيت ساده به بوي گل شروع شده و به آلرژي به هواي آلوده و يا حتي به چهره رئيس اداره ختم مي شود كه در اين موارد بايد از ماده حساسيت زا دوري كرد.
    اين متخصص پوست خاطر نشان كرد: دومين علت شايع كبودي زير چشم اختلالات خواب است كه علاوه بر مدت كافي براي خواب، كيفيت خواب هم در بهبود اين مسئله دخيل است.

موفق باشی

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  9. سلام خسته نباشین
    من دختری 21 ساله هستم.حدود 3 ساله که دچار کبودی زیر پشم شدم و از این بابت خیلی ناراحتم . قرص برای کم خونی هم استفاده کردم ولی خوب نشدم. میشه کمکم کنین؟

10. ati30 نوشته است: سلام خسته نباشین
    من دختری 21 ساله هستم.حدود 3 ساله که دچار کبودی زیر پشم شدم و از این بابت خیلی ناراحتم . قرص برای کم خونی هم استفاده کردم ولی خوب نشدم. میشه کمکم کنین؟

جواب شما در پست قبلي هست
    شما اول بايد بدونيد كبودي زير چشم شما به چي مربوط ميشه و بعد زير نظر پزشك متخصص به درمان بپردازيد
    مصرف قرص اهن روزانه يا هفتگي براي زنان و دختران خيلي موثر
    بهتره به يه پزشك مراجعه كنيد و علت رو جويا بشيد

11. سلام.
    پیمان هستم 22  ساله
    خدا رو شکر یه تاپیک پیدا کردم که تقریباً به سوال من نزدیکه.

من این مشکلی که تو این تاپیک بحث شده رو از دوران راهنمایی به بعد دارم و هنوز هم هستش

یه مشکلی هم حدود دو سال پیش برام پیش اومده و اون هم اینه که مو های صورتم شروع به ریزش کردن ، اول اهمیت ندادم و گفتم ریشو میخوام چی کار !! ما که نمی تونیم مثل خیلی ها از ریشمون استفاده ابزاری کنیم پس به چه دردم میخوره ...

1 ماه همینطوری گذشت و این ریزش ها تبدیل شد به ریزش سکه ای. دیگه دیدم خیلی دارم تابلو میشم و هر کی که منو می بینه موقع صحبت با من به جای اینکه تو چشام نگاه کنه به صورتم نگاه می کنه (در حد انفجار قرار داشتم)

رفتم پیش متخصص پوست و ایشون گفتن که ما به این بیماری میگیم تاسی صورت(!) و چند تا امپول از این نازک ها که خیلی هم درد داشت تزریق کرد رو صورتم (اسمش یادم نیست) و یک عدد هم ماینوکسیدول 5% برام تجویز کرد و گفت که روزی دو بار بزنم به صورتم!
    این دارو نه تنها تآثیری مثبت نداشت روی صورتم بلکه تآثیر منفی هم داشت.

بعد از گذشت یک هفته صورتم برگشت به حالت اولش و ما هم زندگی کردن رو از سر گرفتیم ...

تا اینکه یک سال پیش دوباره شروع شد این ریزش لعنتی !!!! ایندفعه همه جای صورتم ریزش های سکه ای خیلی بزرگ شد ! دوباره خود به خود کم شدن و چند تا باقی موند و الان دوباره شروع شده. بدنم هم درگیر شده و روی شکمم هم این ریزش ها به شکل سکه ای هستن!

خلاصه اینکه هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی داغونم ! هیچ وقت خودمد انقدر ضعیف ندیده بودم .

نه می تونم مهمونی برم ، نه تحصیلم رو ادامه دادم ...

چند وقت پیش یکی از دوستام گفت فکر می کنم سرطان گرفتی!! خیلی هم عادی گفت. با مشت گذاشتم پا چشمش و نزدیک بود کور بشه ! یه شب هم بازداشتگاه بودم به خاطر این مسئله! اصلاً من تا حالا پام به کلانتری نرسیده بود.

این بیماری لعنتی تو این دو سال اندازه 80 سال پیرم کرده.

اگه از خدا نمی ترسیدم تا حالا چند بار خودکشی کرده بودم.

هر چی تاپیک تو این فروم در رابطه با ریزش سکه ای بود رو خوندم ، پس به جای دادن لینک های دیگه خواهش میکنم کمکم کنید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  12. Peyman2010 نوشته است: سلام.
    پیمان هستم 22  ساله
    خدا رو شکر یه تاپیک پیدا کردم که تقریباً به سوال من نزدیکه.

من این مشکلی که تو این تاپیک بحث شده رو از دوران راهنمایی به بعد دارم و هنوز هم هستش

یه مشکلی هم حدود دو سال پیش برام پیش اومده و اون هم اینه که مو های صورتم شروع به ریزش کردن ، اول اهمیت ندادم و گفتم ریشو میخوام چی کار !! ما که نمی تونیم مثل خیلی ها از ریشمون استفاده ابزاری کنیم پس به چه دردم میخوره ...

1 ماه همینطوری گذشت و این ریزش ها تبدیل شد به ریزش سکه ای. دیگه دیدم خیلی دارم تابلو میشم و هر کی که منو می بینه موقع صحبت با من به جای اینکه تو چشام نگاه کنه به صورتم نگاه می کنه (در حد انفجار قرار داشتم)

رفتم پیش متخصص پوست و ایشون گفتن که ما به این بیماری میگیم تاسی صورت(!) و چند تا امپول از این نازک ها که خیلی هم درد داشت تزریق کرد رو صورتم (اسمش یادم نیست) و یک عدد هم ماینوکسیدول 5% برام تجویز کرد و گفت که روزی دو بار بزنم به صورتم!
    این دارو نه تنها تآثیری مثبت نداشت روی صورتم بلکه تآثیر منفی هم داشت.

بعد از گذشت یک هفته صورتم برگشت به حالت اولش و ما هم زندگی کردن رو از سر گرفتیم ...

تا اینکه یک سال پیش دوباره شروع شد این ریزش لعنتی !!!! ایندفعه همه جای صورتم ریزش های سکه ای خیلی بزرگ شد ! دوباره خود به خود کم شدن و چند تا باقی موند و الان دوباره شروع شده. بدنم هم درگیر شده و روی شکمم هم این ریزش ها به شکل سکه ای هستن!

خلاصه اینکه هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی داغونم ! هیچ وقت خودمد انقدر ضعیف ندیده بودم .

نه می تونم مهمونی برم ، نه تحصیلم رو ادامه دادم ...

چند وقت پیش یکی از دوستام گفت فکر می کنم سرطان گرفتی!! خیلی هم عادی گفت. با مشت گذاشتم پا چشمش و نزدیک بود کور بشه ! یه شب هم بازداشتگاه بودم به خاطر این مسئله! اصلاً من تا حالا پام به کلانتری نرسیده بود.

این بیماری لعنتی تو این دو سال اندازه 80 سال پیرم کرده.

اگه از خدا نمی ترسیدم تا حالا چند بار خودکشی کرده بودم.

هر چی تاپیک تو این فروم در رابطه با ریزش سکه ای بود رو خوندم ، پس به جای دادن لینک های دیگه خواهش میکنم کمکم کنید.

سلام دوست عزيز
    خود كشي ؟؟؟ يه كم به خودت مسلط باش
    ميدونم اين دست مسائل خيلي سخته به خصوص اگر روش حساس هم شده باشي ...
    حق ميدم و درك ميكنم ..

اين مشكل ( آلوپشيا آره آتا و يونيورساليس ) يك مشكل اتو ايميونه
    يعني : سيستم دفاعي بدن خود فرد بر عليه فوليكول مو عمل ميكنه
    دلايلش خيلي روشن نيست
    ولي اين مشكل خطر ناك و تهديد كننده حيات نيست
    اون دوستت هم كه زدي پاي چشمش يه احتمال رو گفته ! كه البته احتمالش خيلي كمه ( البته تاييدش با مشاهده بالينيه)

درمان اين مشكل همونه كه انجام دادي
    درمان بيشتر بر پايه داروهاي ضد التهاب و كورتيكو استروئيد ها (همون كورتون ) هست و چندين داروي ديگه كه يكي از اونا همون ماينوكسيديله .

اما نكته اي بيشتر در بيماري هاي اتو ايميون قابل تو جهه چيزي هست به نام "محور نورو اندو كرين "
    يعني حالات روحي فرد ميتونه گاها بر تغييرات سطح برخي مواد و يا ظهور برخي اختلالات موثر باشه .
    براي اينكه روشن شه يه مثال ميگم
    تو يه بيماريه اتو ايمن پوستي ديگه كه البته اون درمان قطعي و مشخصي هم نداره اومدن گفتن ماليدن گل(خاك!) نزديك يك چشمه روي بيماري موثره
    بيمارا اين كار رو انجام دادن و درصد زيادي نتيجه گرفتند .
    اما بررسي كه كردند متوجه شدند اين به دليله اينه كه تو اون مدت مثلا يك ماهي بيمار مشغول مراسم گل ماليدن ! بوده بي خيال بيماري شده و يه جورايي حس اميد به درمان بوده كه در اون غالب بوده .
    بنابراين مشكل كاهش داشته نه به دليل اثرات سركوبگري ايمني اون گل!
    اين ميشه نرمال شدن همون محور نورو اندو كرين
    نميگم اين دست روش ها درمان تامه مشكل هست .نه!
    ولي تاثير زيادي داره
    در برخي موارد اين مشكلات خود به خود رفع ميشن ..
    متاسفانه يا خوشبختانه بدن ما به قدري پيچيده ست كه همه چيز روي همه چيز موثره !!

توصيه ام اينه كه..
    1- يه متخصص خوب رو انتخاب كن ..بهش اعتماد كن و درمانش رو پيگيري كن ..
    جا نزن ..خسته نشو ...
    گاهي برخي درمانا طولانين !
    2- ميدونم بابت اين موضوع از نظر روحي خيلي در گيري.. درك ميكنم ...
    وميدونم چقدر سخته..خيلي سخته ..
    اما ميخوام ازت خواهش كنم به موازات درمان پزشك مدتي فكرت رو از رو اين موضوع منحرف كن ...بذار استرست كم شه ..

و ببين
    اينو بدون كساني زير اين آسمون خدا هستند كه حتي از نفس كشيدن هم دچار درد و عذاب ميشن ...به علت بيماري ..
    و ميدونم كه  حاضرند تموم زيبايشونو بدن ولي يك بار مثه تو نفس بكشن ...
    نميخوام چيزيو توجيح كنم ...همه ما انسانيم و دوست داريم كامل و سالم باشيم ..
    اما يه لحظه به چيزي كه گفتم فكر كن ...
    به نظرت كم لطفي نيست به جاي شكر حتي اسم خود كشي رو هم به زبون بياري ؟؟
    توكل داشته باش ...به نظرم توكل بهترين آرامبخشيه كه تا حالا هيچ شركت داروسازي اي نتونسته مثله اون رو فرموله كنه .....

(در ضمن بهتر بود سوالت رو به صورت  يك پست جديد مطرح ميكردي ....)
    مويد باشي ./.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  13. سلام .من نمي دونم اين سوالو تو چه عنواني جاي بدم ... فقط اينكه من دچار بيماري صرع هستم و در مواقع ناراحتي بيشتر مواقع دچار تشنج ميشم . كم تحمل و درونگرا و بسيار فكر ميكنم. رابطه با اطرافيانم اندك شده وتصور ميكنم   نوعي ارامش از اين راه كسب ميكنم اما از روشم مطمئن نيستم .اما اين قدر خودخواه و مغرورم كه از كسي هم طلب كمك نميكنم. نمي خوام ضعيف جلوه كنم . خيلي كم حواس شدم .احساس ميكنم حافظه ام رو به تحليله! ميخوام بدونم ايا اين مسائل مخصوصا بيماريم در تغيير ظاهرم نقش داره؟ ميتونه تيرگي دور چشمام  و خستگي چشمام از اين مسائل نشآت بگيره؟ قرص دپاكين هم مصرف ميكنم .ممنون ميشم راهنماييم كنيد. من ظاهر خوبي دارم اما نسبت به گذشته روز به روز تغيير ميكنه. بيشتر از همه اين مسائل مسئله حواس واسم مهمه ودچار فراموشي و كم دقتي ، بيقراري و نداشتن تمركز شدم .من شاغل هستم و واسم مهمه هوش و ذكاوتم رو حفظ كنم.گاهي يادداشت بر ميدارم اما بعد كه به يادداشتم نگاه ميكنم نميدونم چرا اين كارو كردم. يا اصلا كجا يادداشت برداشتم جالبه محكم كاري يام باعث خنده همكارام شده.چون فايده كه نداره دردسر هم ميشه!

14. rosva نوشته است: سلام .من نمي دونم اين سوالو تو چه عنواني جاي بدم ... فقط اينكه من دچار بيماري صرع هستم و در مواقع ناراحتي بيشتر مواقع دچار تشنج ميشم . كم تحمل و درونگرا و بسيار فكر ميكنم. رابطه با اطرافيانم اندك شده وتصور ميكنم   نوعي ارامش از اين راه كسب ميكنم اما از روشم مطمئن نيستم .اما اين قدر خودخواه و مغرورم كه از كسي هم طلب كمك نميكنم. نمي خوام ضعيف جلوه كنم . خيلي كم حواس شدم .احساس ميكنم حافظه ام رو به تحليله! ميخوام بدونم ايا اين مسائل مخصوصا بيماريم در تغيير ظاهرم نقش داره؟ ميتونه تيرگي دور چشمام  و خستگي چشمام از اين مسائل نشآت بگيره؟ قرص دپاكين هم مصرف ميكنم .ممنون ميشم راهنماييم كنيد. من ظاهر خوبي دارم اما نسبت به گذشته روز به روز تغيير ميكنه. بيشتر از همه اين مسائل مسئله حواس واسم مهمه ودچار فراموشي و كم دقتي ، بيقراري و نداشتن تمركز شدم .من شاغل هستم و واسم مهمه هوش و ذكاوتم رو حفظ كنم.گاهي يادداشت بر ميدارم اما بعد كه به يادداشتم نگاه ميكنم نميدونم چرا اين كارو كردم. يا اصلا كجا يادداشت برداشتم جالبه محكم كاري يام باعث خنده همكارام شده.چون فايده كه نداره دردسر هم ميشه!

مسلما رفتار و منش آدم روی ظاهرش تاثیر میذاره. کمترین اثرش همین سیاهی دور چشم , لاغری و پوست بیماره. کم تحملی و درونگرایی کم کم آدمو عصبی و افسرده میکنه. دوست من چرا فکر میکنی اگه درخواست کمک کنی ضعیف جلوه میکنی؟ پس ما آدما واسه چی باهم زندگی میکنیم؟ واسه اینکه بشیم سوهان  روح هم؟ یا اینکه به هم کمک کنیم؟ اگه نمیخوای به آشناهات و اطرافیانت بگی برو پیش یه مشاور یا روانشناس خوب. نذار کم حواسی , عدم تمرکز و کم تحملیت ادامه پیدا کنه و حتما مشکلت رو حل کن. وقتی آدم روحش آروم باشه جسمش هم سالم و زیباست.

با آرزوی کامیابی

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید